PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birçok Sürücünün Unuttuğu Detay

Frid
07-04-2014, 21:17
Birçok Sürücünün Unuttuğu Bu Detay Sizce Tesadüf Mü?

Genellikle acemi şöforlerin araba kullanırken unuttukları bir detay var. Yapılan bir araştırmaya göre söz konusu detay araba resmi çizilmesi istenen kişilerin %92’si tarafından unutuluyor.

Sizce bu tesadüf olabilir mi?

0imVUZK7Fn8

Birçok Sürücünün Unuttuğu Bu Detay Sizce Tesadüf Mü ? - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=0imVUZK7Fn8)

Birçok Sürücünün Unuttuğu Bu Detay Sizce Tesadüf Mü? - Viraligo (http://www.viraligo.com/bircok-surucunun-unuttugu-bu-detay-sizce-tesaduf-mu/)

fkocak
07-04-2014, 21:33
unutulan bişey olduğunu söyleyince aklıma geldi aynalar ama çizsem ayna olmazdı çizimde :)

MeRtCaN
07-04-2014, 21:37
gercekten o aynaları ve sınyal kolunu kullanmayan okuz cok

ozellıkle motor kullanırken daha cok karsılasıyorsun

MARJINAL_SUFI
07-04-2014, 21:41
iyide komplike bir resim istenmiyor ki.. hemen herkesin çizdiği silüetten ötesi değil..
bu minvalde olursa eğer; direksiyonda yoktur, koltuk başlıklarıda yoktur, viteside göremeyiz, bijonlarda göremeyiz, yan profil olursa stop lambaları ona keza... bu liste böyle uzar gider..
bence ön kabul endeksli bir nümayiş olmuş..:)
sanırım ayna kullanmanın önemine değinmenin farklı bir yolunu izlemişler.. aman bakın aynalara diye bir atıf tan fazlası değil bu..

gokayy
07-04-2014, 21:44
iyide komplike bir resim istenmiyor ki.. hemen herkesin çizdiği silüetten ötesi değil..
bu minvalde olursa eğer; direksiyonda yoktur, koltuk başlıklarıda yoktur, viteside göremeyiz, bijonlarda göremeyiz, yan profil olursa stop lambaları ona keza... bu liste böyle uzar gider..
bence ön kabul endeksli bir nümayiş olmuş..:)
sanırım ayna kullanmanın önemine değinmenin farklı bir yolunu izlemişler.. aman bakın aynalara diye bir atıf tan fazlası değil bu..

Amaç zaten ayna cizdirmek değil unutulmaması için akılda kalıcı örneklendirme yapmak :)

MARJINAL_SUFI
07-04-2014, 21:44
Amaç zaten ayna cizdirmek değil unutulmaması için akılda kalıcı örneklendirme yapmak :)

aynı şeyi söyledik.. :) sizinki az ve öz oldu...

McKrop
07-04-2014, 21:46
Sıradan bir resim çizdim ayna dahil her şeyi yaptım fakat tekerler havada kaldı :D Ne yalan söyliyim süspansiyon reklamı sandım :D