PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ACCORD 2.0 EX yardım

aliburma
08-04-2014, 16:49
Herkese Hayırlı günler diliyorum;

Tekrar Honda'ya geri dönüş yapma arefesinde Ankara'da birkaç tane 99-2000 model Accord 2.0 EX buldum. Nasipse bu kasa aracı uzun zaman kullanmayı düşünüyorum. Yalnız çoğu araçlar orijinal jantlı-Teypli, bazı araçlarda da LPG bulunmamakta. bu konu ile ilgili ,

-Ankara'da montaj adına sıkıntı yaşatmayacak LPG ustası,
-Amfi-bass tarzı küçük bir tesisat için sağlam elektrikçi,
-jant lastik takımı alabileceğim alternatifi bol bir dükkan lazım.

Ankara'yı çok iyi bilmediğimden, hepsinin aynı bölgede bulunması benim için çok iyi olur. Ayrıca bu kasa araca spor yay veya coil gibi görsel, (atmosferik anlamda cebi yormadan) yeni yazılım gibi uygulama yapıp tatminkar bir sonuç alan var ise tavsiyelerini bekliyorum.

Herkese ayıracağı vakit için şimdiden teşekkür ediyor, tekrar hayırlı günler diliyorum.

Risendark
08-04-2014, 17:03
LPG ve Müzik sistemi için her türlü yardımcı olurum

aliburma
08-04-2014, 17:15
eyvallah, netleşince rahatsız ederim seni. teşekkürler...

se®k@n
09-04-2014, 01:33
LPG için bi yer bulamazsan ben de kendi LPG taktırdığım yere yönlendirebilirim. Ben çok memnun kaldım işçiliklerinden ve esnaflıklarından.

aliburma
09-04-2014, 08:53
ok. notumu aldım. konu netleştiğinde irtibata geçeceğim. teşekkürler...

aliburma
10-04-2014, 17:30
Aradan iki gündüz geçti. var mı yardım etmek isteyen ?

16EC813
10-04-2014, 17:49
böyle yapacaksan K24 ü all. :D

http://i.hizliresim.com/A2Yg3r.jpg (http://hizliresim.com/A2Yg3r)

orkuteren
10-04-2014, 22:36
2.0 accord ex aracim satilik ilgilenirseniz pm atabilirsiniz. lpg mevcut

aliburma
11-04-2014, 08:16
böyle yapacaksan K24 ü all. :D

http://i.hizliresim.com/A2Yg3r.jpg (http://hizliresim.com/A2Yg3r)

Kurban oluruuummm :D

Keşke alabilsek abi. niyetim 99-2000 modellerdeki 2.0 ex almak. hem ucuz hem parasını sonuna kadar hak ediyor. Sen LEGEND işini ne yaptın? Seneye tayin ile Bursa'ya gelebilirsem iyi olacak inşallah...

ykavcioglu
11-04-2014, 08:25
Ex lerin yakıtları nasıl abiler

aliburma
11-04-2014, 08:26
2.0 accord ex aracim satilik ilgilenirseniz pm atabilirsiniz. lpg mevcut

Ustam, senin arabayı da düşünmüyor değilim ancak renk olarak Laciverti çok sevsem de artık arabada koyu renk almamaya gayret gösteriyorum. Bir de yanılmıyorsam Lacivert renkte döşeme kahverengi oluyor. ancak Grili veya siyahlı iç mekan bana daha cazip geliyor. şu anda elimde bulunan e36 yeşil renk olduğu için, sizin aracınız gibi alıcıların dikkatini çekse bile, insanlar temiz görünmesinin extra çabaya sebep olduğu gerekçesiyle gri, beyaz renk araçlara yöneliyorlar. ama dediğim gibi aracınız aklımda. detaylı ve araç içi foto gönderebilir misiniz?

aliburma
11-04-2014, 08:29

benim bir bilgim yok ama e36 320i (m52b20) ile karşılaştırmak amacıyla ben de sorayım... yakıtta kara geçebilecek miyiz merak ettim :)

ykavcioglu
11-04-2014, 08:31
320 ne yakıyordu abi:)

aliburma
11-04-2014, 08:44
LPG'de 40 kuruş veya birazcık daha fazla yakıyor. benzinde dikkat etmedim. (yakıt shell'den)

EDIT: şehirler arası bile anlıkta 8'den aşağı düşmüyor. o da düz yolda, ayağının altında yumurta varmış gibi basınca... :)

ykavcioglu
11-04-2014, 08:50
LPG'de 40 kuruş veya birazcık daha fazla yakıyor. benzinde dikkat etmedim. (yakıt shell'den)

EDIT: şehirler arası bile anlıkta 8'den aşağı düşmüyor. o da düz yolda, ayağının altında yumurta varmış gibi basınca... :)

Accord için LPG de 30 diyorlar, güzel araba exler

Risendark
11-04-2014, 08:56
Accord 30 32 krs yakar lpg de düzgün kullanimda tabi

orkuteren
11-04-2014, 09:26
Ustam, senin arabayı da düşünmüyor değilim ancak renk olarak Laciverti çok sevsem de artık arabada koyu renk almamaya gayret gösteriyorum. Bir de yanılmıyorsam Lacivert renkte döşeme kahverengi oluyor. ancak Grili veya siyahlı iç mekan bana daha cazip geliyor. şu anda elimde bulunan e36 yeşil renk olduğu için, sizin aracınız gibi alıcıların dikkatini çekse bile, insanlar temiz görünmesinin extra çabaya sebep olduğu gerekçesiyle gri, beyaz renk araçlara yöneliyorlar. ama dediğim gibi aracınız aklımda. detaylı ve araç içi foto gönderebilir misiniz?

sadece gri accordlarda iç döşemeler gri ve siyah şekildedir diğerlerinin hepsi beyazda dahil bej döşemedir. Bence bu sınıf aracın hakkı koyu renk bakımı biraz zahmetli ama gösteriş açısından açık renk tercih etmezdim şahsen. Aracımın bütün bakımları tam, fiyatınıda 20 bin tl aşağısına çektin ayrıca aracımda da kolay kolay bulamayacağız vogland marka 4 cm lik yay mevcut eksiklik olarak aracımda direksiyon kaplanması gerekir , ön tampon ve jantlar temzilik boyası ister

uzun yol cruise ile 100-120 km arası hızlar 8-9 litre şehir içi dur kalklı trafikte 12 litre civarı lpg tüketimi olur ...

16EC813
11-04-2014, 09:39
Kurban oluruuummm :D

Keşke alabilsek abi. niyetim 99-2000 modellerdeki 2.0 ex almak. hem ucuz hem parasını sonuna kadar hak ediyor. Sen LEGEND işini ne yaptın? Seneye tayin ile Bursa'ya gelebilirsem iyi olacak inşallah...

görev neydi senin ? emeklilige kadar araştırcaz :D

aliburma
11-04-2014, 10:58
Aynasızım abi. :D

seneye Bursa olursa iyi olacak. tabi kısmet diyoruz. orada birkaç akraba da var. bir de yaz kış etkinlik imkanı, İstanbul/Ankara'ya yakınlığı, ortak paydamız araba/sanayi işleri :D

Senin maşallahın var zaten, bir maşallah da benden. sen bizi de gömersin :D inşallah istediğin gibi bir araç bulursun. görüşebilmek dileğiyle :)

aliburma
11-04-2014, 11:01
sadece gri accordlarda iç döşemeler gri ve siyah şekildedir diğerlerinin hepsi beyazda dahil bej döşemedir. Bence bu sınıf aracın hakkı koyu renk bakımı biraz zahmetli ama gösteriş açısından açık renk tercih etmezdim şahsen. Aracımın bütün bakımları tam, fiyatınıda 20 bin tl aşağısına çektin ayrıca aracımda da kolay kolay bulamayacağız vogland marka 4 cm lik yay mevcut eksiklik olarak aracımda direksiyon kaplanması gerekir , ön tampon ve jantlar temzilik boyası ister

uzun yol cruise ile 100-120 km arası hızlar 8-9 litre şehir içi dur kalklı trafikte 12 litre civarı lpg tüketimi olur ...

ustam benim e36 dan önceki Integra da bej renk - kahve döşemeliydi. çikolata kokusu ile on numara oluyor ama bir zaman sonra kasvetli geliyor. gözümüzün alışık olduğu siyah-gri karışımı gri renk araçta iyi duruyor. o yüzden yani...

16EC813
11-04-2014, 11:05
Aynasızım abi. :D

seneye Bursa olursa iyi olacak. tabi kısmet diyoruz. orada birkaç akraba da var. bir de yaz kış etkinlik imkanı, İstanbul/Ankara'ya yakınlığı, ortak paydamız araba/sanayi işleri :D

Senin maşallahın var zaten, bir maşallah da benden. sen bizi de gömersin :D inşallah istediğin gibi bir araç bulursun. görüşebilmek dileğiyle :)

gell gel ben seni ortamlara sokarım raatol :D

ykavcioglu
11-04-2014, 12:39
benim corolla otomatik vites şehir içinde 10,8 ortalamayla geziyorum, uzun yolda 5,5 litre görüyorum min.

ben bu kasa accord'u çok seviyordum, yakıtından ve 2.elinden korktum almadım.
şuanda corolla'da simit tank ile şehir içi 330 km gidiyorum.
değerler aynı herhalde.
2,0 ex accordlar sohc motor dimi?

BERKİN
11-04-2014, 12:44
Bence orkut abinin accord kaçırılmayacak temizlikte :)

orkuteren
11-04-2014, 12:48
benim corolla otomatik vites şehir içinde 10,8 ortalamayla geziyorum, uzun yolda 5,5 litre görüyorum min.

ben bu kasa accord'u çok seviyordum, yakıtından ve 2.elinden korktum almadım.
şuanda corolla'da simit tank ile şehir içi 330 km gidiyorum.
değerler aynı herhalde.
2,0 ex accordlar sohc motor dimi?

2. eli zayıf olmasının sebebi zengin duruşu ve kıymet bilinmemesi yakıt konusunda gelince net olarak söylüyorum lpg ile max uzun yolda yakacağınız 9 litre fazlası olmaz limitlerde gidildiğinde şehir içi ise 12 litre bazında ...

Bence orkut abinin accord kaçırılmayacak temizlikte :)

tşk ederin berkincim gelip gören olsa alıp gidicek fiyatına göre kısmet bakalım bekliyoruz alıcıyı ... hatta bir araç var kaçırmak istemiyorum gelene güzel bir indirim yapıcam ...

aliburma
11-04-2014, 13:34
Valla aslında lacivert çok hoş bir renk. hatta honda nın bu renkteki ton seçimine de hayranım. dediğim gibi senin araç aklımda, fiyatı da makul. (her postta senin araca daha çok yaklaşacağım galiba :) ) aracın detaylı iç resimlerini görebileceğim bir link falan var mı?

aliburma
11-04-2014, 13:37
gell gel ben seni ortamlara sokarım raatol :D

olur abi :D sabah namazından sonra çorbacıya mı gidecez :D

emredağla
11-04-2014, 13:42
Jant seçimi seni çok zorlandıracak :? Jant ölçüsü 4 ×114.3 :(
bu da bizim araç

http://i39.tinypic.com/acc57k.jpg
http://i43.tinypic.com/2na02v8.jpg

aliburma
11-04-2014, 13:49
doğru söylüyorsun :( ancak 16 inch birkaç seçenek buldum. kafama en çok yatanı alacağım artık ...

civicsi_r
11-04-2014, 14:36
f20b5 sohc vtec motorlar var, 147 hp 183 nm performası yeterli gibi ali

aliburma
11-04-2014, 15:02
osman abi, seneye Bursa olursa tecrübeli abilerimizle ufaktan üfleyebiliriz de..

@emre sizin jantlar hoş olmuş. aracın rengi de on numara, maşallah bu arada... bu model de olabilir :icon_tup:

orkuteren
11-04-2014, 19:54
osman abi, seneye Bursa olursa tecrübeli abilerimizle ufaktan üfleyebiliriz de..

@emre sizin jantlar hoş olmuş. aracın rengi de on numara, maşallah bu arada... bu model de olabilir :icon_tup:

numaranızı gönderin watsapdan göndereyim fotoğrafları ...

aliburma
12-04-2014, 14:25
numaranızı gönderin watsapdan göndereyim fotoğrafları ...

tel.no. gönderdim.

STP
12-04-2014, 18:18
Bence orkutun accordunu kacirma, renk cokta dert olmaz temiz araba bulmak dert cunki

fsunnetci
12-04-2014, 18:39
Ali pazarlığını yap al bu Accord'u düzgün bir araca benziyor.BMW kadar üzmez seni korkma :D
Honda bu parçası bir şekilde bulunuyor ama pahalı ama ucuz bulunuyor...

ismailozkan_01
12-04-2014, 19:08
ali abim araç rengini kafana takma :D

MuraTeg
12-04-2014, 20:11
Ali abi nihayet senı gorebıldık hayırlısı olsun :) Bence de orkut abımın arabasını kacırma. Spor yayı LPG si hepsi mevcut. düşün bence

orkuteren
12-04-2014, 20:42
güncel yakıt durumunu paylaşayım ;

total 810 km yol yaptım . Bunun 280 km bölümü min hız 120 - max hız 180 km aralığında idi ve çorludan adapazarına gittim bu hızlarda. Bunun 240 km'si adapazarı şehir içinde ve geriye kalan km Çorluya dönüş şeklinde ve ortalama hızımda min 90- max 130 km hızlarında ve aldığım toplam lpg'de tl olarak 205 lira bilginize ...

16EC813
13-04-2014, 01:08
doğru söylüyorsun :( ancak 16 inch birkaç seçenek buldum. kafama en çok yatanı alacağım artık ...

sen onu dert etme jantın hazır ,hemde mugen mf 8 :D

akay
13-04-2014, 10:15
ex in otomatiğini almak isterim ama şanzumandan korkuyorum. bilgisi olan varmıdır?

Risendark
13-04-2014, 11:04
@akay Abi otomatiginden de korkma taş gibi sanzumani var sıkıntı olmaz yeterki yorgun olmasın araba

aliburma
14-04-2014, 08:25
Bence orkutun accordunu kacirma, renk cokta dert olmaz temiz araba bulmak dert cunki

çok referans olması da ayrıca iyi bir nokta. bu tavsiyeleri değerlendireceğim.

Ali pazarlığını yap al bu Accord'u düzgün bir araca benziyor.BMW kadar üzmez seni korkma :D
Honda bu parçası bir şekilde bulunuyor ama pahalı ama ucuz bulunuyor...

Abi selamlar, TEG'e (mami abinin vteg) dönmeme aslında ramak kaldı ama arkadaşlar beni neredeyse odaya kitleyecekti :) "yeter artık, az da yeni bir arabaya bin!" diyorlar. ben de bu kasa accordu gösterip niyetlendiğimi söyledim. "ya hu yeni bir araba dedik adamın aldığına bak, ama neyse en azından diğerlerinden yeniymiş..." şeklinde cevaplar alıyorum. beni neredeyse odaya kapatacaklar

ali abim araç rengini kafana takma :D

bu renk çok hoş aslında isocum. gökhan abiye lazım :) sabah akşam yıkar durur :)

Ali abi nihayet senı gorebıldık hayırlısı olsun :) Bence de orkut abımın arabasını kacırma. Spor yayı LPG si hepsi mevcut. düşün bence

Muratcım, haklısın karabataktan beter oldum. aldık bir araba, adam edene kadar imanım gevredi. ben bu bmw işine girmeyecektim :)

güncel yakıt durumunu paylaşayım ;

total 810 km yol yaptım . Bunun 280 km bölümü min hız 120 - max hız 180 km aralığında idi ve çorludan adapazarına gittim bu hızlarda. Bunun 240 km'si adapazarı şehir içinde ve geriye kalan km Çorluya dönüş şeklinde ve ortalama hızımda min 90- max 130 km hızlarında ve aldığım toplam lpg'de tl olarak 205 lira bilginize ...

Hay maşallah. daha ne olsun :)

sen onu dert etme jantın hazır ,hemde mugen mf 8 :D

amca, ahtapot gibin jant mı takalım diyorsun :D ölçü renk ve fiyat alabilir miyim? nette görsellere bakınca ek kasanın coupe'ında gördüm , çok şık duruyordu. accord'a da yakışır herhalde...

ex in otomatiğini almak isterim ama şanzumandan korkuyorum. bilgisi olan varmıdır?

@akay Abi otomatiginden de korkma taş gibi sanzumani var sıkıntı olmaz yeterki yorgun olmasın araba

geçmiş yıllarda, forumlarda 200k km civarında otomatik şanzumanların yaklaşık 2 bin lira maliyetli bir sorun çıkardığı, başka bir arıza bulunmadığını söyleyenler vardı.

aliburma
14-04-2014, 19:54
Orkutun aracini almak için anlaştik. İnşallah hayirli olur. Nasip olursa perşembe günü öğleden sonra Corluda olacagim.

STP
14-04-2014, 20:17
İyi secim pisman olmayacaksin ;)

16EC813
14-04-2014, 22:06
Orkutun aracini almak için anlaştik. İnşallah hayirli olur. Nasip olursa perşembe günü öğleden sonra Corluda olacagim.

hayırlı olsun heriki tarafada

aliburma
14-04-2014, 23:24
İyi secim pisman olmayacaksin ;)

İnşallah. Bir de laci arabamiz olsun :)

hayırlı olsun heriki tarafada

Amin abi. Sen bi jant dedin gerisini getirmedin. Elinde var miydi yoksa yakışacakları mi soyledin? Elinde benim işimi gorecek jant varsa senle irtibata gecelim abi. Yoksa illaki İstanbul dönüşü yol üzerinde, guzergahi çokta degistirmeden ugrayabilecegim tanidiklariniz vardir degil? Jantları değiştirmek gerekecek. Persembe alip direk memleketim Samsun'a hareket edecegim. Oradan da diyarbakır bir ikiii :)

aliburma
15-04-2014, 15:51
koltuk ve direksiyon kaplama ile ilgili anadolu yakası ataşehir tarafında altınuç isimli bir firma ile görüştüm. uygun sayılabilecek bir fiyat verdi. eğer kendi yapan veya bu iş ile uğraşan tanıdığı olan varsa yardımcı olmalarını isteyeceğim. bu işi halletmek gerekecek...

16EC813
15-04-2014, 16:06
mugen mf8 in senin bijon ölçülerine uygun satan biyer var bursada onu söyledim ben sana kardeşim

aliburma
15-04-2014, 16:54
mugen mf8 in senin bijon ölçülerine uygun satan biyer var bursada onu söyledim ben sana kardeşim

ok abi. anlaşılan jant işine sonra bakacağız...

bir önceki mesajımda belirttiğim koltuk ve direksiyon kaplama ile ilgili tanıdıkları olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.... benim bulduğum yer ataşehir tarafında altınuç isimli bir firma...

ismailozkan_01
15-04-2014, 21:28
geçerken sivasa da uğrarsın inşallah abi :D

aliburma
15-04-2014, 23:16
Samsun dan anacigimi da alacagim. Babam da gelirse biz tam bir yıkım ekibi oluruz. Köfte siparişini ver sen, bol bol yapsinlar haciiiiii :D

RottingChrist
21-04-2014, 00:28
yok mu temiz accord satan?

aliburma
21-04-2014, 08:44
Orkut arkadaşımızın Accord'unu aldık. Mevlam hayrını görmeyi nasip etsin inşallah...

civicsi_r
21-04-2014, 08:56
Hayırlı olsun ali.

RottingChrist
21-04-2014, 09:02
bu aracı bilen veya sahibini tanıyan varmı acaba?

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1999-honda-accord-2.0-ex-154692110/detay)

aliburma
21-04-2014, 09:07
Hayırlı olsun ali.

amin abi. tesekkurler...