PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz Hakkinda

emre55
09-04-2014, 19:00
İyi aksamlar, aracimin orjinal boru çapı 48 mm. Otto marka egzoz buldum 63 luk. Aracima takilirmi, takilirsa bi problem yasarmiyim araç cekisinde falan silencer i takinca dusus olurmu ? Cevaplar icin sagolun

Burhan
09-04-2014, 20:14
Slincer takiliyken arabada bi isteksiz gibi basiyorumda gitmiyo gibi

ferroo
09-04-2014, 20:16
hıc bısıy olmaz tak gıtsın :)

burakgunay
09-04-2014, 20:16
Sesten öyle geliyor, ben de öyle düşünüyodum işi daha iyi bilen abiler aksine daha iyi gittiğini söyledi. Ama silencerda arabanızı sıkıştırmayın, backpressure denen mevzudan sıkıntı yaratıyor sanırım.

ferroo
09-04-2014, 20:18
sılencerı takmayın ara ara takın eksoz aracı gerı dusurmez m etme :)ama slencer dusurebılır :D

Seven7
09-04-2014, 20:27
Silencer zaten adı üstünce, susturucu. Siz egzozu hem sussun hem rahatlatsın derseniz çok şey istemiş olursunuz o egzozdan. Gazlamayacağınız zaman takarsınız silencerı, yani araçtan beklentiniz olmadığı zaman.

emre55
09-04-2014, 20:28
Hararete yakin bi arabam.var, silencer takiliyken hararet falan yukselirmi :) arada aile ile de biniyorum istanbul ici silencer takili gezebilirim :)

ferroo
09-04-2014, 20:31
hararete yakınmı :D

emre55
09-04-2014, 20:35

K7m motorlar harareti seven motorlar o anlamda.

Seven7
09-04-2014, 20:44
Hararete yakin bi arabam.var, silencer takiliyken hararet falan yukselirmi :) arada aile ile de biniyorum istanbul ici silencer takili gezebilirim :)

Hararete yakından kasıt hararete yatkın demek istiyor. :)

Kumandalı egzozların kapalı konumda egt'yi yükselttiklerini duymuştum ama silencer da o etkiyi verir mi bilmiyorum. Düz mantık olarak verir ama hararet yaptıracak kadar olacağını sanmıyorum.

burakgunay
09-04-2014, 21:37
Ben kullanıyodum hks egzozumu satmadan önce, herhangi bi hararet durumu filan olmadı. Kafana göre kullanabilirsin aman aman etkili bişey değil zaten ama gazlama sürekli devir çevirme bunlara dikkat et yeter kardeşim

Burhan
09-04-2014, 21:42
Benim arac kadar hararete yatkin olamaz heralde en ufak trafikte artiyo hararet slincerli haliyle hic kipirdama olmadi hararette ;)

ferroo
09-04-2014, 21:46
K7m motorlar harareti seven motorlar o anlamda.

ozur yanlıs anladım :)

berkay_aydin
09-04-2014, 21:48
silencer olsa bile orjinal egzoz kadar sıkacağını tahmin etmiyorum, sıkıntı olmaz bana göre :)

emre55
09-04-2014, 22:19
peki sesi iyi kesiyormu otto lar silencer takılınca :) arada peder bey alıp gidiyor aracı, adam arabayı bağlatmasın bide :D

16EC813
09-04-2014, 22:39
o silensır seni 2 boy geri düşürür :D

emre55
09-04-2014, 22:46
o silensır seni 2 boy geri düşürür :D

ciddimisiniz değilmisiniz bilmiyorum ama her gece roll peşinde koşmuyorum, roll yapıcağımız zaman zaten normal olarak sökerim zaten silencer i, denemesi bedava 2 şekildede deneriz :)

emre55
09-04-2014, 22:50
Ben kullanıyodum hks egzozumu satmadan önce, herhangi bi hararet durumu filan olmadı. Kafana göre kullanabilirsin aman aman etkili bişey değil zaten ama gazlama sürekli devir çevirme bunlara dikkat et yeter kardeşim

gazlayınca devir çevirince bozulsa egzossuz da bozulur zaten sorum o değildi, sesle gaza gelip demek istedin galiba, filtre var zaten arada onun sesi için gazlıyorum Allah a şükür bı sıkıntı yok bakımlara çok dikkat ederim :) hararet olmaz diyorsanız sıkıntı yok :) teşekkürler cevap veren herkese :)

anltrkmn
09-04-2014, 23:04
Sesi kesiyor mu otto kullananlar daha görmemiş herhalde :-D

Risendark
09-04-2014, 23:27
Valla kardeşim otto carbon silenceri takiliyken açıkmis gibi ses veriyordu vtec sport videosu var hatta nette gir bak otto spec carbon vtec sport yaz çıkar dinle sesi

emre55
09-04-2014, 23:35
Valla kardeşim otto carbon silenceri takiliyken açıkmis gibi ses veriyordu vtec sport videosu var hatta nette gir bak otto spec carbon vtec sport yaz çıkar dinle sesi

arkadaş bu yorum oldu mu şimdi :D caydırıcı bi yorum oldu kardeşim, sağolasın bakarım ama bizim orta susturucu falan hepsi kalıcak üzerinde, sizinde öylemiydi ?

weST.27
10-04-2014, 00:07
her halukarda son susturucudan daha iyi performans verecektir hem slincer da hem slincersız fakat senin bu performans artışını hissetmen biraz zor hissedilir bi performans farkı olmaz o kadar özet olarak slincerı takınca araban geri düşmez hararette yapmaz

emre55
10-04-2014, 00:11
her halukarda son susturucudan daha iyi performans verecektir hem slincer da hem slincersız fakat senin bu performans artışını hissetmen biraz zor hissedilir bi performans farkı olmaz o kadar özet olarak slincerı takınca araban geri düşmez hararette yapmaz

o konuyu çözdüm de şimdi ses olayı kafamı karıştırıyo, silencerrsız silencer takılı iken bi video bulamadım arada uzun yol yapıcam kafa dikmesin diye silencer takıcam çünkü kimi sesi çok iyi kesiyor diyo, Tuna kardeşimizde kesmemiş mesela sesi :)

burakgunay
10-04-2014, 00:43
gazlayınca devir çevirince bozulsa egzossuz da bozulur zaten sorum o değildi, sesle gaza gelip demek istedin galiba, filtre var zaten arada onun sesi için gazlıyorum Allah a şükür bı sıkıntı yok bakımlara çok dikkat ederim :) hararet olmaz diyorsanız sıkıntı yok :) teşekkürler cevap veren herkese :)

Ben silencer takılıyken devir çevirme diyorum kardeşim. Düz borunun çapından daha da küçük olur sen silencerı takınca, o zaman bi kaç vites bitirme diyorum sadece cayır cayır devir dönme.

emre55
10-04-2014, 00:44
Ben silencer takılıyken devir çevirme diyorum kardeşim. Düz borunun çapından daha da küçük olur sen silencerı takınca, o zaman bi kaç vites bitirme diyorum sadece cayır cayır devir dönme.

anladım kardeşim, silencer li iken sakıncalı diyorsun :) sağolasın bilgi için