PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trafik cezası ..

MARJINAL_SUFI
17-04-2014, 14:53
arkadaşlar kafama takılan bir husus var..
şöyle ki ;
malumunuz üzre e36 3.28 imi satmıştım.. satmadan yaklaşık 1 ay evvel batıkent te hemde yokuş yukarı kurulan radar tuzağına düşüp 343 tl ceza yemiştim makbuzuda imzalamıştım..
ancak yatırmamıştım.. aracı satarken bu ceza görünmedi sistemde ve satışı gerçekleştirdik..
makbuzda cebimde idi.. alan arkadaşa gösterdim bu ceza çıkmadı ama arabanın böyle bir cezası var dedim..
o an spontane olarak istersen kardeşim sana 400 tl vereyim makbuzuda al helalleşelim dedim.. o da olur abi dedi 400 e gerek yok 350 ver kafi, faizi maizi gelirse benim hakkım sana helal dedi peki dedim 350 tl yi kendisine verdim beni eve bıraktı gitti..
dün ise kafama takıldı ben makbuzu imzalamıştım.. bu ceza bana mı gelir yoksa araca mı gelir.. bana gelirse eğer ben anlamsız yeremi verdim 350 tl yi arabamı alan arkadaşa.. eğer öyle ise 350 tl yi geri alayım arabamı alan arkadaştan..
kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarım yazarlarsa sevinirim..

individual
17-04-2014, 15:04
Ceza makbuzunu vergi dairesine verip işletip cezayı ödeyip ödendi makbuzunu almanız lazımdı aslında.

tahasav
17-04-2014, 15:09
Sizinkiyle tam aynımı bilmiyorum ama başımdan geçen olayı anlatayım
1 ay önce 106 aracım vardı ters yöne girmişim eds yakalamış , cezayı yedikten 1 hafta sonra aracımı sattım ama ceza yediğimden haberim yoktu eve kağıt gelince tarihe baktım satmadan 1 hafta önce imiş . Noterde bir sıkıntı çıkmadı sorup soruşturduğumda da cezanın arabaya değil şahısa kesildiğini söylediler

MARJINAL_SUFI
17-04-2014, 15:18
Ceza makbuzunu vergi dairesine verip işletip cezayı ödeyip ödendi makbuzunu almanız lazımdı aslında.

haklısınız.. ama olay şöyle gerçekleşti ;
ilanı verdim akşamına arkadaş arabaya baktı, kullandı satın aldığını söyledi..
satışı ertesi gün almak için buluştuk sincan da.. vergi dairesi ve noter yanyana idi..
saat 10 u geçmişti sabah.. ben şöyle düşünüyordum; nasılsa yanyanalar noterle vergi dairesi.. önce vergi dairesine gireriz, her yer kamera ankarada.. bilmediklerimde çıkabilir hepsini yatırırım satışıda noterde veririm...
noterin altında bir de muameleci vardı sigortacı yani.. gayrı ihtiyari içeri girdik ruhsatı verin bakayım dedi verdim... baktı cezası yok dedi gerçekten de noterde ceza çıkmadı satışı yaptık.. açıkçası geç gitmiştik biraz öğleden sonraya kalacaktık o kişide aynı sistemden bakıyorum vergi dairesinede gitseniz söyleyecekleri şey bu. ceza olsa borç olsa araç satışı yapılamaz dedi noterde..
netice itibari ile 350 tl yi ve makbuzu arkadaşa verdim helalleştik.. merak ettiğim şey bu ceza araca mı gelir? yoksa makbuzun altında imzası olan ben denizemi gelir?
bana gelirse 350 tl yi arkadaştan alayım..

MARJINAL_SUFI
17-04-2014, 15:21
Sizinkiyle tam aynımı bilmiyorum ama başımdan geçen olayı anlatayım
1 ay önce 106 aracım vardı ters yöne girmişim eds yakalamış , cezayı yedikten 1 hafta sonra aracımı sattım ama ceza yediğimden haberim yoktu eve kağıt gelince tarihe baktım satmadan 1 hafta önce imiş . Noterde bir sıkıntı çıkmadı sorup soruşturduğumda da cezanın arabaya değil şahısa kesildiğini söylediler

öylemii.. sizin imzanız bile yokmuş hatta haberiniz bile.. gıyaben kesilmiş ceza bile şahsınıza geliyorsa makbuzun altında imzam olan ceza mutlaka araca değil bana gelecektr demekki.. :confused:
sanırım arkadaştan 350 tl yi geri almalıyım..

sword
17-04-2014, 15:52
tc no ya ıslenıyor kesılen tarıhtekı arac sahıbının bana 5 senelık cıkmıştı haberım yok...

bu lınkten bak sadece trafık degıl herturlu ceza cıkıo

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MBBS_SORGU_LOGIN_AC

Ome_RS
17-04-2014, 15:57
abi sen nerden verdin şimdi o linki
ne güzel unuttuğum hiç bir yerde görünmeyen cezam vardı cıktı burda karsıma :(

MARJINAL_SUFI
17-04-2014, 15:58
tc no ya ıslenıyor kesılen tarıhtekı arac sahıbının bana 5 senelık cıkmıştı haberım yok...

çok teşekkür ederim..
endişemde haklıymışım.. aradım kendisini arkadaşın iade edeceğini söyledi bakalım..
sağlıcakla..

Ome_RS
17-04-2014, 16:04
arkadasımın aracıyla ceza yemiştim cezayı ödedi diye hatırlıyorum ama oda görünüyor sistemde aksam aksam sinir olsum bak

sword
17-04-2014, 16:08
3 tane cıkmıştı bana 5 ve 3 senelık plakaya kesılmış.. aracları satmısım... 2 tanesını kazandım mahkemede 1 tanesınıde faız affıyla odedım

MARJINAL_SUFI
17-04-2014, 16:13
sağolsun.. sword rümuzlu arkadaşın verdiği linkten baktım.. orada görünüyor.. yani makbuzu imzaladığım için ceza kesinlikle bana ait.. araca değil..
parayı iade etmesi için aradım arkadaşı olayı çözdük..
tekrar teşekkür ederim sword..

s2k
17-04-2014, 16:14
3 tane cıkmıştı bana 5 ve 3 senelık plakaya kesılmış.. aracları satmısım... 2 tanesını kazandım mahkemede 1 tanesınıde faız affıyla odedım

Banada taa s2000 zamanından bir cez geldi birde hiç bilmediğim bir plaka adına ceza yazmışlar vergide çıkıyor :ofk:

Prosedür nasıl işliyor biraz anlatsana bende halledeyim. Noter satışlarını bulabilirmiyim bilmiyorum nerdeyse 10 sene olmuş

sword
17-04-2014, 16:46
sağolsun.. sword rümuzlu arkadaşın verdiği linkten baktım.. orada görünüyor.. yani makbuzu imzaladığım için ceza kesinlikle bana ait.. araca değil..
parayı iade etmesi için aradım arkadaşı olayı çözdük..
tekrar teşekkür ederim sword.
gemiş olsun...

Banada taa s2000 zamanından bir cez geldi birde hiç bilmediğim bir plaka adına ceza yazmışlar vergide çıkıyor :ofk:

Prosedür nasıl işliyor biraz anlatsana bende halledeyim. Noter satışlarını bulabilirmiyim bilmiyorum nerdeyse 10 sene olmuş

aynen noter satışı ve vergı daıreınden alınmış guncel borc bılgısı ve dılekce ıle ıkametgahına yakın adlıyeye gıdıp sulh ceza mahkemelerıne basvuruyorsun ucret yok .. bı kac ay suruyor... ıkısınden yırttım ama camlıca gıselerde memur beye kanım ısınmamasından dolayı durmadığım arkamdan yazılan cezayı affetmedıler:)

s2k
18-04-2014, 09:07
gemiş olsun...

aynen noter satışı ve vergı daıreınden alınmış guncel borc bılgısı ve dılekce ıle ıkametgahına yakın adlıyeye gıdıp sulh ceza mahkemelerıne basvuruyorsun ucret yok .. bı kac ay suruyor... ıkısınden yırttım ama camlıca gıselerde memur beye kanım ısınmamasından dolayı durmadığım arkamdan yazılan cezayı affetmedıler:)

NOter satışını bulamazsak girdi mi diyosun yani :D:D:D

guwen_ar
18-04-2014, 14:05

Ohh masalah 3 bin tl ceza cikti 2006 bile cikti 200 tl ceza olmus 900 tl.
Vergi borcunuda gorebiliyosun burdan sanirim.

O deilde bu cezalardan dolayi trafikte baglamazlar ins aracimi hic haberim yoktu cezalardan unutmusum sanirim.