PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İş arıyorum

tahasav
18-04-2014, 22:19
Aga bu nedir diyebilirsiniz ama el elden üstündür atasözüne inanırım ve o yüzden konu açmak istedim :)

1993 doğumluyum , Beylikdüzü Borusan Asım Kocabıyık ATL'den Otomotiv Çıkışlıyım , Uludağ Üniversitesi Makine mezunuyum ( o aşşağılanan 2 yıllıktan evet :D ) , istanbul zeytinburnunda oturuyorum . Yol benim için sorun değil ***** 2014'ün istanbulunda heryere ulaşım var .

Borusan Makina ( İş Makinaları ) ve Otokoç Bursa'da ve sanayici bi esnaf abimizin yanında stajım mevcut onun dışında LCW,koton gibi mağazalarda tezgahtarlık yaptım . Yenibosna Koçtaş'ın içinde bulunan MADO'da garsonluk yaptım . Motorla sipariş dağıttım bi tanıdığın yanında , Turkcell TİM'de satış danışmanlığı-kasiyerlik ve iletişim danışmanlığı yaptım fakat iletişim danışmanlığı sertifikam yok .
Bilgisayar konusunda da autocad , solid , catia hepsinden az çok var biraz .

Not : Askerliğim şuanlık 2018'e kadar tecilli fakat ondan sonrada tecil ettirme hakkım var . Açıköğretimden Kamu Yönetimi 3. sınıftayım bide burs almak için İstanbul Üniversitesi Çinicilik bölümüne kaydım var fakat hiç gitmedim :D

Sektör önemli değil benim için iş olsun yeter ama avm mağazalarında tezgahtarlık hariç :)
Siz abilerim , kardeşlerimden yardım istiyorum . Kulağınıza gelmiştir , bi yerde okumuşsunuzdur , kendi işinizdir bi yardımcı olursanız sevinirim .
Herkese teşekkürler ..

BuRaK_eFe
18-04-2014, 22:42
Kardeşim işsizlik zor gerçekten bende deli gibi arıyorum bulunmayınca bulunmuyor ama kısmetin varsa gelip seni buluyor ona inanıyorum allah yardımcın olsun :)

tahasav
18-04-2014, 22:46
Kardeşim işsizlik zor gerçekten bende deli gibi arıyorum bulunmayınca bulunmuyor ama kısmetin varsa gelip seni buluyor ona inanıyorum allah yardımcın olsun :)

cidden öyle büyük sıkıntı , dediğin gibi kesinlikle kısmet yazın Turkcelldeyken kısmetim açılmıştı 4-5 yerden iş teklifi aldım sonra noldu bilmiyorum bi kapandı kısmetimiz ama hayırlısı , teşekkürler Allah hepimizin yardımcısı olsun

CRUEL
18-04-2014, 23:01
Lisede bolum neydi? Elektrik mezunu olsan direk baslatirdm bir hafta icinde..varsa elektrkci pm atabilir

tahasav
18-04-2014, 23:24
Lisede bolum neydi? Elektrik mezunu olsan direk baslatirdm bir hafta icinde..varsa elektrkci pm atabilir

Liseden otomotiv çıkışlıyım

ferroo
18-04-2014, 23:41
zor bidurum ALLAH yardimciniz olsun

tahasav
19-04-2014, 00:17
zor bidurum ALLAH yardimciniz olsun

aynen öyle ama zorluğu veren Allah inşallah kısmetimizide verir teşekkürlerr

BuRaK_eFe
19-04-2014, 01:00
Rahat 4 aydır iş arıyorum kardeşim durumunu en iyi ben anlarım senin :) Çok zor çok insan gibi şartları olan iş bulmak istanbul'da biraz daha kolaydır diye düşünüyorum

Vlkn-fb
19-04-2014, 07:23
Tim de ne kadar calıstın sıstemle aran ne durumda

asot
19-04-2014, 08:23
Kpss ye gir bence, yaşin cok genc, firsat var.

eleanor
19-04-2014, 09:05
Kardeşim Allah kolaylık versin öncelikle. Zeytinburnu yenidoğan mh. D-SMART dükkanım var. Buyur gel çağrı merkezine alalım seni daha güzel iş bulduğunda gidersin.Hemde boşda kalmassın.Numara 05322809899 ara görüşelim.

tahasav
19-04-2014, 10:21
Tim de ne kadar calıstın sıstemle aran ne durumda

timde 3 ay kadar çalıştım , iletişim danışmanı olarak yeni tesis , mnt ,switch , kampanyalı cihaz yani çoğu işlemi biliyorum , kasiyer olarakta peros sistemini biliyorum diyebilirim

tahasav
19-04-2014, 10:24
Kpss ye gir bence, yaşin cok genc, firsat var.

kpssye giricemde olan bilgiyle ne kadar yapabilirim orası meçhul yani hiç hazırlanmadım o yüzden biraz sıkıntılı o .

tahasav
19-04-2014, 10:30
Rahat 4 aydır iş arıyorum kardeşim durumunu en iyi ben anlarım senin :) Çok zor çok insan gibi şartları olan iş bulmak istanbul'da biraz daha kolaydır diye düşünüyorum

şartları iyi derken kime göre neye göre ? :)

mesela dün İkea'ya iş görüşmesine gittim . Çağrı merkezi müşteri temsilcisi part-time ( haftada 30 saat ) 500 lira maaş + yemek + servis veriyor sigortayıda yarım yatırıyo . Mesela bana bu şartlarda bu miktar az geldi . Ben aynı şartlarda lcwda çalıştım 480 net maaş + min. 250 prim + agi ( 80 tl ) + izin günlerimin parasınıda yatırıyodu ama başka bişey altında oda 80 tl + sodexo 150 tl yani maaşım nerden baksan 1000 i buluyodu herşeyi katınca hatta geçiyodu ama ırgat gibisin .

İş arayan diğer arkadaşlarda avm mağazalarının maaşlarını merak ediyorsa sorabilirler bi çok mağazada arkadaşım olduğu için maaşlarını şartlarını biliyorum elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım .

AdemAr
19-04-2014, 10:46
tanıdık şart bende cok aradım zamanında ya az paraya ırgat gibi çalışıcaksın yada tanıdık bulacaksın

ufuck
19-04-2014, 10:48
askerden geldım bı kaç ay ıs bulamadım. parası az olan bı kac ıs yaptım cebım harçlık gorsun dıye. bı haber geldı kısmet ıse gırdım suan 3 kademe atladım. ısımdem cok memnunum sana tavsuyem bıraz sabır. sabret herseyın en guzelı olur

tahasav
19-04-2014, 10:56
askerden geldım bı kaç ay ıs bulamadım. parası az olan bı kac ıs yaptım cebım harçlık gorsun dıye. bı haber geldı kısmet ıse gırdım suan 3 kademe atladım. ısımdem cok memnunum sana tavsuyem bıraz sabır. sabret herseyın en guzelı olur

Bi kaç şirketle görüşmeye gittim borusan için lise hocalarını araya soktum( borusanın kurmuş olduğu lisede okuyunca hocalar referans olursa gayet güzel bir şekilde işe alım yapıyorlar ) heryer askerlik istiyor :) kafadaki planlar farklı olunca askerlik konusuda bana uymuyor o yüzden kafadaki planları yapana kadar bu şekilde dediğin gibi harçlığı çıkartmak için çalışıcaz .

tahasav
19-04-2014, 10:58
tanıdık şart bende cok aradım zamanında ya az paraya ırgat gibi çalışıcaksın yada tanıdık bulacaksın

aynen öyle dediğin gibi bu devirde tanıdık varsa iş bulursun .

Çelebiye başvurdum önlisansı bitirince aynı görüşmede lise arkadaşımla denk geldim arkadaş liseden sonra devam etmemişti . 2.görüşmeyede çağırıldım ondanda geçtim daha sonra benim yerime arkadaşı almışlar bende merak ettim sordum seni nasıl aldılar diye içerden tanıdık vardı cevabını alınca sustum :)

Taşeron firma bile olsa torpil dönüyor baya bi .

brv
19-04-2014, 23:46
Ev ne tarafta,ne kadar maaş düşünüyorsun?

emre55
20-04-2014, 01:30
anadolu yakasında kartal da oturuyorum, iş lazım banada :)

ceco
20-04-2014, 20:54
telsiz mah. balıklı yolunda z.burnu şubemiz war.

gün içinde topkapıya, bayrampaşaya gidip gelecek şöför arkadasa ihtiyaç varmış. düşünürsen bi ugra konuş kardeşim.

beni ara ben yönlendiririm seni. 0543 457 19 02 cengiz

ceco
23-04-2014, 12:46
Kardeşim iş arıyorum dedin, gidip görüşmüssün. Tamam yarın başla demişler. İşe gitmemissin. Beni adamlara karşı mahcup ettin.

Kahn23
23-04-2014, 12:49
telsiz mah. balıklı yolunda z.burnu şubemiz war.

gün içinde topkapıya, bayrampaşaya gidip gelecek şöför arkadasa ihtiyaç varmış. düşünürsen bi ugra konuş kardeşim.

beni ara ben yönlendiririm seni. 0543 457 19 02 cengiz

Eğer hala eleman aranıyorsa konu hakkında bilgi alabilirmiyim?

speed_emre
23-04-2014, 13:29
bende izmirden arıyorum arkadaşlar konu kirliliği olmasın :)

fthdrn
23-04-2014, 13:33
Bende iş arıyorum. Anadolu yakasında oturuyorum.
Normalde havaifişek organizasyon isi yaptiğm icin vasıfsz sayılırım.

lnd_samet
23-04-2014, 14:27
Kardeşim iş arıyorum dedin, gidip görüşmüssün. Tamam yarın başla demişler. İşe gitmemissin. Beni adamlara karşı mahcup ettin.

şaka değil mi bu?
yapmamıştır umarım yada sağlam bir nedeni vardır.

fthdrn
24-04-2014, 10:36

Güncel. Makine cnc mezunuyum.
Src kaydi yaptirdim sinavi bekliyorum.

brv
24-04-2014, 10:37
Arkadaşa iş görüşmeyi ayarladım,adres saat verdim,gelicem edicem vs dedi gitmemiş sağolsun :) ,dün şirketten aradılar gelmedi diye...

Kahn23
24-04-2014, 10:40
Arkadaşa iş görüşmeyi ayarladım,adres saat verdim,gelicem edicem vs dedi gitmemiş sağolsun :) ,dün şirketten aradılar gelmedi diye...

İstanbuldaysa ben de bilgi alabilirmiyim iş ile ilgili ?

eleanor
24-04-2014, 10:47
Konuyu açan arkadaş da yanıma geldi görüştüm gel başla daha iyi şartlarda iş bulana kadar takılırsın 950 TL maaş + sigorta dedim tamam abi dedi ama ne gelen var ne giden. Canı saolsun.

srdralc
24-04-2014, 10:51
bu arkadaşa yardımcı olan arkadaşlar bu arkadaşımızın da durumu elzem.
Evlenecek olan bir kardeşimiz.

Arkadaşın belli ki çalışmaya niyeti yok gibi.

bu konuya yardımcı olabilirler mi (http://www.techturkey.com/forum/sohbet/182038-durum-kotu-derdime-derman.html)

eleanor
24-04-2014, 10:53
bu arkadaşa yardımcı olan arkadaşlar bu arkadaşımızın da durumu elzem.
Evlenecek olan bir kardeşimiz.

Arkadaşın belli ki çalışmaya niyeti yok gibi.

bu konuya yardımcı olabilirler mi (http://www.techturkey.com/forum/sohbet/182038-durum-kotu-derdime-derman.html)

Maalesef Anadolu yakası Zeytinburnunda iş arayanlara yardımcı olurum.Eş dost değil direk kendim ilgilenicem,Kendi iş yerim.

AdemAr
24-04-2014, 19:47
ayıp yahu yuh kaç kişi iş bulmuş adama yazık

tahasav
24-04-2014, 23:14
Yargısız infaz yapmaya bayılıyosunuz abiler anlamıyorum ki .

Abilere çok çok teşekkür ederim ama annem ameliyat oldu acil oldu onunla ilgileniyorum.
Keyfi olarak gitmemezlik yaptığımız yok .

eleanor
24-04-2014, 23:19

Abilere çok çok teşekkür ederim ama annem ameliyat oldu acil oldu onunla ilgileniyorum.

Kardesim kotu manada birsey solemedim bilgin olsun numarani bulamadim arayamadim gecmis olsun varsa yapacagimiz bisey yapalim.isletini hallet buyur gel.

BuRaK_eFe
25-04-2014, 00:37
Bu konuya bende arıyorum 4 aydır bulursun yazmıştım bi abimiz ankaradan görmüş mesaj attı gittim görüştüm kısmet olursa başlarız olmazsa düşünmesi yeter iyi niyeti suistimal etmemeli ;)

fthdrn
25-04-2014, 07:40

Güncel..
Bir firmanin urun dağıtımını vs yapabilirim

Kahn23
05-05-2014, 14:39
Kardeşim için iş arıyouz.
Mars Entertainment'ta ( cinemaximum ) idari işler sorumlusuydu. Makam şoförlüğü deneyimi var. Ayrıca motor ehliyeti de var. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim :)

Evrenoz
05-05-2014, 14:51

Senelerdir çalışan biri olarak sana tavsiyem;

Böyle bir durumda, ara ve haber ver anlaştığın / gelicem dediğin iş yerine... Anne ameliyat olmuştur, yoğunsundur, en son aklına gelen şey iştir doğru; lâkin 1 telefon görüşmesi 2 dakikanı almaz ve bulunur bir şekilde de o 2 dakika...

Onur Fatih
05-05-2014, 15:11
Issizlik zor Allah yardimciniz olsun

TameR
05-05-2014, 15:24
Beyler bende 3 aydır iş aramaktayım bulması zor insanları söylendiği gibi az para ama ırgat gibi çalış mantığı almış yürümekte..

Daha önce idari işlerde mağazacılıkta ve bilgisayar teknik servisinde çalıştım varsa bildiği duyduğu bir iş olan en azından insancıl şartlarda pm yada cep telefonumdan ulaşırsa sewinirim
ehliyet var bu arada src belgesi şart olmayan işlerde şöförlükte yapabilirim

0545 353 84 17

EmreAygun
25-07-2014, 09:03
Arkadaşlar hayırlı cumalar. İş arayan arkadaşlar için de konu güncel olsun kendim içinde..

Anadolu yakası kartal/soğanlıkta ikamet ediyorum. Daha önce plasiyerlik ve özel sektörde tahsilat ve dağıtım işi yaptım. Src belgem ne yazık ki yok. B sınıfı ehliyet sahibiyim. Yaklaşık 2 aya yakındır iş arıyorum. Aklınızda bulunursa sevinirim.

silwerhooks53
25-07-2014, 16:53
arkadaslar alalh herkesın yardımcısı olsun bende ıstanbul aydın unoıversıtesı uygulamalı ıngılızce turkce cevırmenlık mezunuyum ıs bakıyorum ama hakkaten zor hıcbıyerden ses seda yok

JDM VTİ
25-07-2014, 16:57
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/186542-gtgt-is-arayanlar-genel-ltlt-3.html#post7560779