PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnternet Online Alışveriş hk.

driftboy
23-04-2014, 21:02
Nette bi telefon buldum fakat antalyada. Kargoyla alayım diyorum kapıda ödemeli yada havale yapıp kargo ile. Fakat atıyorum ben bunu aldım, kargo geldi içinden telefon çıkmadı yada kapıda ödemeli aldım kargo elime geldi açtım telefon yok yada başka telefon var. Yada haberlere çıktığı gibi hıyar koyup gönderdiler diyelim. Bu durumdan sonra benim herhangi bişey yapma durumum varmı ? Atıyorum polise gittim adam ne bileyim ben belki telefon geldi ama sen gelmedi diyosun dicek ? yada adamı arıycaklar ben gönderdim beni ilgilendirmez dicek ? böyle bi durumda ispat edebileceğim bişey varmıdır ?

R.I.P
23-04-2014, 21:06
sanalpazar-gittigidiyor-sahibinden gibi sitelerden aldığında kargo görevlisi yanında açıp hıyar çıkması durumunda tutanak düzenleyip siteye başvurursan para senin cebine o hıyarda gönderenin münasip bi yerine gider

SGTI
23-04-2014, 21:08
get ve benzeri sistemlerde sen ürünü alıp onaylamassan paran alıcıya aktarılmıyor.Yani para senden çıkıyor fakat mesela sahibindende kalıyor.Sen onay verincede para satıcıya aktarılıyor.

enesbeyter
23-04-2014, 21:25
görevlinin yanında açıp tutanak tutturuyosun abi hıyar çıkarsa diye, sonradan açınca ne olur bilmiyorum :)

16EC813
23-04-2014, 21:33
bizde şişme karı aldık patlak çıktı :D

_Emre_
23-04-2014, 21:40
Kargocunun yanında paketi açarsan hıyar falan çıkması durumunda tutanak tutuyor kargocu. Polise falan gitmen gereken durumda bunu kullanabilirsin. Kapıda ödemeli kargo ile istersen zaten problem yok gönderirsin gerisin geriye. Sonuçta paket içeriği cep telefonu görünecek içinden başka bir şey çıkarsa tutanak bunu ispatlayacak olan şey.

canozgur106
23-04-2014, 22:11
bizde şişme karı aldık patlak çıktı :D

Gürsel abi büyüksün :D

131mirafiori
23-04-2014, 22:27
gürsel amca birazdan tatile çıkar :D