PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyin cerrahi tanidigi olan?

Victiz
03-05-2014, 17:16
Merhabalar herkese

Babamin son gunlerde yasadigi yururken dengede bozulma ve sabahlari mide bulantisi yuzunden beyin mr i cektirdik. Doktor beyincik kisminda bir kitle oldugunu ve denge sivisinin oldugu yere baski yaptigini ve arastirilmasi gerektigini soyledi. Pazartesi gunu beylikduzu medicana hastanesinde beyin cerrahina gidicez falat iki gunde icim icimi yer. Internetten arastirdigim kadariyla raporda yazan seyler pek ic acici degil fakat yine de size gostermek istedim. Acaba beyin cerrahi veya bundan anlayan biri raporu incelettirebilir mi?

http://i.hizliresim.com/7mv4Qv.jpg

mmtrıza
03-05-2014, 17:19
Allah yardımcınız olsun umarım kısa zamanda düzelir

fdoganb
03-05-2014, 17:42
Gördüğüm kadarıyla "s2k" nickli üye dr idi. Bir pm atın isterseniz.
Allah acil şifalar versin

levent
03-05-2014, 17:45
Allah acil şifalar versin,

s2k diyecektim yazmışlar, kendi beyin cerrahı değil sanırım ancak en azından çevresinde illa ki vardır.

Tekrar geçmiş olsun..

burakgunay
03-05-2014, 17:46
Cok gecmis olsun, Allah en kisa surede sifa versin..

s2k
03-05-2014, 17:52
Selam,

Oncelikle gecmis olsun, raporunuzu inceledim. Goruntuleri inceleyip daha iyi yorum yapilabilir ancak primer odak yada supheli metastatik bir lezyon olabilecegi belirtilmis. Beyin cerrahi ve ek olarak ozellikle onkoloji tarafindan tum vucut taamasi yapilip eger beyindeki kitle primer degilse primer odaginda mutlaka tespit edilmesi, eger mumkunse hucre tipi belirlenmeli.

Victiz
03-05-2014, 17:57
Cevabiniz icin tesekkurler.

Primer metastatik dediginiz sey vucudun farkli biryerinde kanser olup beyine sicramasi mi oluyor?

s2k
03-05-2014, 18:01
Cevabiniz icin tesekkurler.

Primer metastatik dediginiz sey vucudun farkli biryerinde kanser olup beyine sicramasi mi oluyor?

Primer yani ilk odak tumorun kaynagi demek. Primer beyin ise eger hucre tipini ogrenip ameliyat, sonrasinda hucre yipine gore kemoterapi yada radyoterapi veya her ikisi birden yapilabilir. Eger vucudun baska biryerinden kaynaklanan bir kanser ise ve beyine metastaz yapmis ise ona gore tedavi plani yapilabilir.

Safran
03-05-2014, 18:24
allah yardımcınız olsun inş en kısa sürede iyileşir

atakan67
03-05-2014, 18:46
Allah yardımcısı olsun umarım en kısa sürede iyileşir

Kutluhan
03-05-2014, 22:27
Allah yardımcınız olsun.

gespenster
03-05-2014, 22:34
Allah yardımcınız olsun acil sifalar

ceyhun737
03-05-2014, 22:41
Allah yardımcınız olsun acil şifalar...

Le10ur
03-05-2014, 22:42
Allah yardımcın olsun kardes beyın hastalıgı benım canımı yaktı ınsallah Baban tez zamanda saglıgına kavusur

sweap07
03-05-2014, 23:21
allah yardımcınız olsun en ksıa zamanda saglıgına kavusur amcamız ınsallah acıl sıfalar

BerkinG
03-05-2014, 23:52
Öncelikle geçmiş olsun.geçen haftalarda benim de beynimde bir hastalık ortaya çıktı.ben cengiz kuday'a gittim.cengiz kuday ebru gündeş'in ameliyatını yapan doktor daha önce dayımı da ameliyat etti.kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim.buarada internete hiç bakmayın.ben kendi rahatsızlığımı araştırdım ve 4 gün ailemle benim çektiğim acıyı korkuyu anlatamam.benim rahatsızlığım cengiz beyin uzmanlık alanı dışında çıktı.ancak beni çok rahatlattı kendisi.cengiz bey e gitmeseniz bile internete kulak asmayın doktorunuzu dinleyin.tekrar geçmiş olsun.

ProdriveSTI
04-05-2014, 00:07
Allah acil şifalar versin.

ufuck
04-05-2014, 00:19
Gecmis olsun, Allah acil sifalar versin...

exvitermini
04-05-2014, 00:52
allahım en kısa zamanda şifasını versin.çok zor biliyorum 2 ay önce eşimde ameliyat oldu beyninden.en önemlisi erken tanı.allah yardımcınız olsun

Kutluhan
04-05-2014, 08:44
Bende Prof. Dr. Haluk Deda'yı öneriyorum, geçen sene şişli etfal ve balat hastanesine gittim baş ağrısı ile buralarda bana beyine giden damarların birinde baloncuk var dediler, Ankara döndüm ve bu hocamız beni muayine etti denge,yürüme testleri,filmler,video goruntuleri vs. bi ton bisey ve sonuc UYDURMASYON İKİ TANE YANLIŞ ÇEKİLEN FİLM yüzünden 3-4 ay uyku uyumadım dogru duzgun. Doktorunuzu iyi seçin. Tekrar Geçmiş Olsun. Allah acil sifalar versin.

levent
19-05-2017, 12:09
Beyler konuya bende güncel çekiyorum malesef
Victiz nickli arkadaşın babasındaki aynı olay son 10 gündür babamda da mevcut, bugün MR çekmişler ptsi çıkacak ama muhtemelen tümör var demişler.

Ankara - İstanbul tanıdık bildik doktor önerisi var mıdır?

ghibli06
19-05-2017, 12:46
Victiz nickli arkadaşın babasındaki aynı olay son 10 gündür babamda da mevcut, bugün MR çekmişler ptsi çıkacak ama muhtemelen tümör var demişler.

çok geçmiş olsun, yer işgal etmeyim tanıdık yok ama Allah acil şifa versin demek için yazıyorum...

CaNeR44
19-05-2017, 13:15
istanbul üni çapa tıp fakltesi uzun araştırmalar sonucu ameliyatına orda karar kıldık cerrahları gayet başarılı gidin muayne olsun

Gimifayf
19-05-2017, 16:30

Gecmis olsun Ankara icin kendi doktorum olan Prof. Atilla İlhan'ı önerebilirim.
Çukurambar hekim center'da muayenehanesı var. Kendisi geçtiğimiz yıla kadar Gazi Üni. Hastahanesi'nde görev yapıyordu. İyi bir nöroloji profesörüdür ama cerrahlığı yok diye biliyorum. Ona muayene olmanızı sonrasında ise onun yönlendirmeleriyle hareket etmenizi tavsiye ederim.

levent
02-06-2017, 10:51
Prof Dr Mehmet Nur hocaya ptsi günü kendimizi teslim ettik dün taburcu olduk, birazdan uçak ile annemle gelecekler Alanya'ya. Bundan sonrası tedavi kısmı artık, Allah'ın izniyle onu da atlatıcaz. Dualarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim :) Allah kimseyi hastaneye düşürmesin

levent
02-06-2017, 10:55
Tabi ki geçmiş olsun dileklerini esirgemeyen yazmasa da içinden söyleyen herkese tekrar çok teşekkürler :)

turboman
02-06-2017, 11:56
Öncelikle çok geçmiş olsun diyorum geçen sene ocak ayında babam hemen hemen aynı sorundan dolayı ameliyat oldu beyinden.hastalığın belirtisi ise sara nöbeti gibi beyinde kist vardı ve ceviz büyüklüğüne ulaşmış ve beyne baskı yaparak ödem oluşmasına neden oldu ailecek çökmüştük ancak ameliyat oldu ve toparlaması 1 yılı buldu diycem oki morali yüksek tutun en az tedavi kadar önemlidir...

Ronin_
02-06-2017, 12:03
Allah yardımcınız olsun, acil şifalar dilerim

GokhanRS
02-06-2017, 12:11
acil şifalar dilerim. bende internete kulak asmayın. bu tür hastalıkların başı moraldir. bazı doktorlar basit hastalıkların moralsizlikten insanı mahvedebilirken, bazı ölümcül hastalıklarsa çok moralli olmak sonucunda iyi bir tedavi ile atlatılabilindiğini söylüyorlar.

doktor değilim ama tek tavsiyem adamın moralini bozacak şeylerden uzak durun, hastalığı küçümseyin demiyorum ama her şey iyi moralle atlatılır ona göre tavır geliştirin derim.

levent
03-06-2017, 13:33
Başta babamın olmak üzere hepimizin morali iyi çok şükür, Allah'ın izniyle daha da iyi olucaz her konuda :)