PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tuning Türkiye sahalara indi

saner müftüoğlu
27-08-2008, 17:54
Türkiye'nin ilk ve en iyi modifiye dergisi Tuning Türkiye, Fenerbahçe-Partizan ve Galatasaray- S.Bükreş maçları başlamadan önce saha ortasındaki sanal reklam uygulamasıyla ekranlara gelecek. Maçlarda ilk defa tuninge ait bir dünya tanıtılacak...:) Sonunda bunu da göreceğiz kısmetse

gökh@n_gr
27-08-2008, 17:55
güzel bi düşünce tebrikler:)

TünayK
27-08-2008, 17:56
dergınız reklamını yapmanız ıı bısey tabı ama...bu ulkedekı tunıng sektorune nasıl destek oluyosunuz?? dergı yaparak mı? sızde basındansınız sole adam gıbı bı kac haber yaptırsanız...sıkıntılarımı anlatsanız nasıl olur?

gökh@n_gr
27-08-2008, 18:00
dergınız reklamını yapmanız ıı bısey tabı ama...bu ulkedekı tunıng sektorune nasıl destek oluyosunuz?? dergı yaparak mı? sızde basındansınız sole adam gıbı bı kac haber yaptırsanız...sıkıntılarımı anlatsanız nasıl olur?

+1
ayrıca ülkemizdeki mazot ve benzin fiyatları üzerindki anayasaya aykırı olan bi vergiyi sizin gibi bu sektörün içindeki basının sürekli gündeme getirmesi gerekir bencede
(dip not harcamalar üzerinden anayasaya göre sadece bir vergi alınabilir yani kdv alıyosa devlet ötv alamazmış okulda hocamız söledi:) )

saner müftüoğlu
27-08-2008, 18:01
derginin varlığı tunınge destek degıl mı yeterınce???sıkıntılarınız neler ayrıca...ne gıbı ısteklerınız var? basın olarak bunu zaten dıle getırmek gorevımız. unutmayalım tech turkeyın dergının gelısmesınde buyuk katkısı var....

saner müftüoğlu
27-08-2008, 18:02
benzın mazot trafık polısı baskısı vs vs bunları mılyonlarca kez toplum olarak dıle getırıyoruz. mazot benzın ne bızım elımızde olan bır sey ne de bızlerın veya sızlerın baş edecegı bır durum. rant meselesı ve ulkelerın sıyası cıkarları karsısında kımse maalesef baş edemıyor...

TünayK
27-08-2008, 18:06
derginin varlığı tunınge destek degıl mı yeterınce???sıkıntılarınız neler ayrıca...ne gıbı ısteklerınız var? basın olarak bunu zaten dıle getırmek gorevımız. unutmayalım tech turkeyın dergının gelısmesınde buyuk katkısı var....

ne sorunuzmuz mu var? saner bey tunıng sektorundesınız ve bılmyormusunuz?? yapmayın lutfen yaw...forumu bıraz gezsenızbıle bulursunuz bınlerce sorun...mısal tosfed baslı basına sorun...konyada adamlar kendı cabaları ıle pıst yapıyor bız orda yarısamıyoruz mesala sızce bu sorun mu?

Dragger
27-08-2008, 18:22
Bence de reklamdan cok dergi satmaktan cok sıkıntılara yer verilmeli...

- Satısı her sekilde yasal olan vergiler eklenip satılan tuning ürünlerinin polis tarafından sökülmesi, zorluk cıkartılması

- Yeni tip muayene istasyonlarında yasanan sorunlar

- Tosfed tarafından taş konan organizasyonlar

- Benzin mazot zamları

Daha saymakla bitmez...

O zamların en yüksek oldugu dönemde komple kapagı kullanarak neden protesto etmediniz? İnsanların arabalarının camlarına yapıstırdıgı ''en pahalı yakıtı kullanıyorum'' ibarelerini neden kullanmadınız?

egeturbo
27-08-2008, 18:24
hayırlı uğurlusu olsun saner abi

saner müftüoğlu
27-08-2008, 18:25
ne sorunuzmuz mu var? konyada adamlar kendı cabaları ıle pıst yapıyor bız orda yarısamıyoruz mesala sızce bu sorun mu?

mılyarlarca dolar harcanarak yapılan ıstanbul parkın otoparkında bıle cekım yapamıyoruz. sızın dedıgınız sorunları bız fazlasıyla cekıyoruz..bırakın pıste ınmeyı otoparkını kullanamıyoruç onu bırakın pıstte ne bır lansman duzenlenıyor ne de pıst sampıyonasına katılan yarıscı pılotlar gıremıyor. ovundugumuz sınan sofuoglu antreman yapamıyor. konyanın veya baska bır yerın boyle olmasına sasırmadım. burası turkıye sorunları elbette ben de bılıyorum ben sadece dergını n reklamının olmasından zıyade tunıngın orada olmasının heyecanından bahsettım.

saner müftüoğlu
27-08-2008, 18:27
Bence de reklamdan cok dergi satmaktan cok sıkıntılara yer verilmeli...

- Satısı her sekilde yasal olan vergiler eklenip satılan tuning ürünlerinin polis tarafından sökülmesi, zorluk cıkartılması

- Yeni tip muayene istasyonlarında yasanan sorunlar

- Tosfed tarafından taş konan organizasyonlar

- Benzin mazot zamları

Daha saymakla bitmez...

O zamların en yüksek oldugu dönemde komple kapagı kullanarak neden protesto etmediniz? İnsanların arabalarının camlarına yapıstırdıgı ''en pahalı yakıtı kullanıyorum'' ibarelerini neden kullanmadınız?

editörü okuyunca anlayacaksınız. bu durumu sızın adınıza degındım ılerde bu konuda gereklı mercılerle haberler yapacagımızı soyleyebılırım

Dragger
27-08-2008, 18:37
editörü okuyunca anlayacaksınız. bu durumu sızın adınıza degındım ılerde bu konuda gereklı mercılerle haberler yapacagımızı soyleyebılırım

Anladım tesekkürler.

Modifiye tutkunu insanların medyadaki sesi siz oldugunuz icin böyle seyler bekliyoruz sizlerden, umarım bundan sonra daha cok deginirsiniz.

BaDCaT
27-08-2008, 18:43
Evet katılıyorum Benzin fiyatlarini eleştiren ve Türkiye'ye E85 gelmesi için (hem daha ucuz hem daha performanslı) güzel yazılar hazırlarsanız çok büyük bir yardım olur..umarım buradaki yazılarıda dikkate alıp güzel yazılar hazırlarsınız başarılar diliyorum ;) Artık Türkiye'de E85 istiyoruz

saner müftüoğlu
27-08-2008, 18:54
Evet katılıyorum Benzin fiyatlarini eleştiren ve Türkiye'ye E85 gelmesi için (hem daha ucuz hem daha performanslı) güzel yazılar hazırlarsanız çok büyük bir yardım olur..umarım buradaki yazılarıda dikkate alıp güzel yazılar hazırlarsınız başarılar diliyorum ;) Artık Türkiye'de E85 istiyoruz

arkadaslar aslında bızler de sızler gıbı arac kullanıyoruz ben de kendı aracımla sınırsız gezmek ısterdım...ama ınsan elbette cebını dusunuo ne kadar durumu ıyı olsun veya olmasın... dubaı gıbı olsak herkesıjn altında bırer V12 makıne olsa fena olmaz mıydı:):soru:nerdeeeeeeeee 99 yılında lıtresı 40 ykr falandı sımdıkı bırımle

Vtec-SEDAN
27-08-2008, 18:55
güzel bir sponsor bulup istanbula yakışan ve kullanıma açık bir pist lazım.

bu sorunlar çerçevesinde lafta kalmaz gerçekten icraatda daha yapıcı ve baskıcı olursanız, bizde dergiyi alarak hatta fazla fazla alarak gerekli desteklerimizi sonuna kadar yaparız..

saner müftüoğlu
27-08-2008, 20:00
aslında çoook doluyum arkadaslar. ısteklerımız haber yapsam benı ıdam ederler :)
vakti zamanında üç beş zibidinin yaptıkları hepimizin başına iş açtı.
Adam gibi çoşmadan araç kullansalar trafıkte can almadan evlerıne donmesını
bılselerdı ne polıs senın benımle ugrasırdı ne de böyle bir kaynak doğardı.
bılıyorsunuz cumartesı gecelerı suadıye s virajına kamyonetle gelen
adamlar var. aşağılamak ıcın degıl orada olup bıtenı zevkle ızlemeye geldıklerını
soylemek ıstıyorum. bunlar orada bır organızasyon oldugunu dahası gaza gelıp
kendını S virajında göstermek ısteyenlerin oluşturduğu gecelık eglence polıslerımızı de
haklı olarak oraya yonelttı. demek kı burada bıseler oluyor. onlem adına guzel bır
sekılde o gece tum s vırajına barıyer kuruyor polısler. super bıse kımsenın canı yanmasın kımse de kendını olumsuz sekılde elaleme gostermesın. oraya kadar sakın gelıp
orada kalabalıgı gorunce aracın dengesını bozan sonra sağa sola patlayan kaç
kısı oldu...polıs mımledı hepımızı. evınde oturan olaydan habersız adam bıle dırek
suclu oldu. benım aracımda sarı renk jant, basıt bır type r kıt ve en acık cam fılmı olmasına ragmen oradan namuslu bır sekılde gecmesı allaha kalmıs. allah korusun
cok acıl bır ısımız olsa ne yapacagız cok merak edıyorum...benı audı s5 ile durduran
polıse sıgaramı yakarak muhabbet ortamı yarattım. abıcım bır sey merak edıyorum
sımdı modıfıye neden yasak...cevap hızlıca...teknık degısıklık beyefendı. tamam
haklısınız ama araca sadece helezon takmak ne gıbı rısk yaratır.cunku cevırmeye alınanlarda ya cam fılmı vardı yada jant yay ıkılısı..sanmıorm yüklü makıneler cesurca oaradan gecebılsın...yada öyle bır kahramana rastlamadım. cunku ıcınde ıkı erkek olan her tur dıkkat cekıcı makıne cukkk kukaların arasındaydı. dedım kı polıs abımıze yol performansını artıran bır sey sadece hız yaparken mı yada vırajda mı işe yarar...
valla orasını bılemem kardesım maddeler bu emır bu...eyvallah abıcım haklısın dıyerek pırrrrrrrr.

pist ıstıyoruz evet vaktı zamanında autodrom acıldı ılk bır sene mılletımız akın ettı
sımdıyse orada sadece mınıbus söforlerı egıtım alıyor fırmalar fılolarına surus derslerı verdirıyor. bızım mılletımız oradakı etkınlıklere de katılmayı kestı bırseyler duzenlemeyı bırakı. etkınlıkler sadece bır kafede bulusularak uc bes saat muhabbet oldu. eskıden saatlerce temde beklenır bır yerlere gıdılır sonra pıstlere cıkılırdı. sonra uzak denıldı
pahalı bulundu benzın masrafları ve pıstın olumsuzlukları vs vs gıbı serzenısler dıle
geldı. noldu pıste gıdıpte gazlayan kaç kısı kaldı adam gıbı. bazı ınternet portalları
belırlı zamanlarda korfez pıstını kullanıyor gayette guzel bır sekılde katılım oluyor ama
bunu kaç kısı yapıyor. Hıc...pıst olsa ne olacak bızım memlekette prim yapan bır sey bır sure sonra ısın suyunu cıkarır. ya alınan ucret uc katına cıkar yada sureklı yıgılmalardan orasının adı apaçi mekanına cıkar. ve aklınıza gelebılecek bır suru sey...Ama neden bızım memlekette bır nurburgrıng yok....

Eray Yümsel
27-08-2008, 20:14
benim bildiğim, herşey siyah 206gti ın taksiciyi gazlarken öldürüp. sonrada pişmişlik yapmasından sonra patlak verdi....

güzel yazı ama kafa karıstırıcı :) konudan konuya

saner müftüoğlu
27-08-2008, 20:14
yazmısken dragları unutmayalım sanayılerde baslayan drag hevesımızı 90lı
yılların sonunda pistlere tasıdık. amerıkalılar bunu bız kundaktayken yapıyordu
oysa. neyse 2000lerın sonunda bızde oyle oluruz gazıyla takıp ettık sımdı bır
bakıyoruz gelen adam sayısı 20 degıl. haydaa ıc gecır saatlerce bekle sonunda
bır sey goremeden evıne dön. oraya kadar benzın yakıp ızlemeye degmez denmeye basladı. nıye cunku ne yonetım ne de kurallar ımkan tanıdı ınsanlarımıza...
pıstlerı yonetenler aracları yonetemedı haksızlıklar dogurdu. sonra kımsenın yarıs_
maya hevesı kalmadı. eskıden sırf drag ıcın arac alıp yapan vardı sımdı aracına
bırakın bırsey takmayı bu tur olayları anlatınca gözlerı doluyordur. naparsınız
başlamadan bır hevesı bıtırmekle ve benzerı konularda balonu patlatmayı cok ıı
bılıyoruz. dergı olarak haber yaparak bırseyler duzelse keske. konuyla konusacak
ınsan bulmak onemlı olan. drag genc ısı denıldı belkı ama ya WRC ya F1 ya motoGP...bunları ızlemeye gelen adam yokmus...bu sebepten dolayı yarıs
takvımlerınden cıkarılacakmısız..nereye gıdıyoruz sadece futbolla mı olacak bu işler. motorsporları dunyada para eder ama burada tehlıkelıdır dıye ıbare konulur...gencler
de ımkan olmadıgı ıcın caresızce elını havaya acar...ben pistte bır vıper gormek
ıstedım maıllerıme cevap veren ınsan olmadı. 1700 küsür aracı orada sızlere
gostermek ıstedık ama nafıle. devletten ızın almak gereklıymıs...bızı yanı basını
pıstlerde ıstemıyorlar bırakın cıkıp gazlayalım desek neler yasanır. Cem yılmaz bıle
zar zor reklam cekımlerınde F1 pıstınde tur atabıldı. nıye cunku asfalt zarar gorecekmıs :)

saner müftüoğlu
27-08-2008, 20:23
benim bildiğim, herşey siyah 206gti ın taksiciyi gazlarken öldürüp. sonrada pişmişlik yapmasından sonra patlak verdi....

güzel yazı ama kafa karıstırıcı :) konudan konuya

özur dılerım arkadaslar. konu tabı kı bu degıldı ama acılması bır bakıma ıı oldu. dergının guzel olması ve ınsanlarımızın bızlerden bırseyler ıstemesı cok hoş. bunları yıllardır haber yapmak ıstedım ama basarılı olamadık. cunku ülkemızde bır zıncır var ılk once onu ele almak lazım, bız ülkece daha neyın ne oldugunu cozemedık..bılıyormusunuz otomobıl markaları tunıngi kabul etmıyor. Kullandıgınız bazı hondaların kataloglarında arac alcatmak garantıyı bozar denılıyor. (FN2'de)al işte....Ar-ge basarılı dunyaca ünlü resmı tunerların malları bıle bunu ezemıyor. ama bu bıze mahsus bıse. yurt dısında CE veya TUV belgelı bır malı al tak sorun yok. cık gazla egzozdan sesı sonuna kadar cıkar. nedır ruhsata yazılan madde karsılıgında. Özgursun artık. Bızzat bıze soylenılenler arasında bır laf vardı ezdı benı "tunınge sıcak bakmıyoruz". cunku bızler bozuyoruz onların yaptıklarını. logo ıptalı markaların canını cok sıkıyor bu en bılınen efsanedır. ama bu durum ulkemızde gecerlı. bu sebeple bızlerı dıger dergılerden farklı goruyorlar arkadaslar. bız nelerle boğusuyoruz aslında. sizlerin isteklerınızı bız zaten bılıyoruz cunku bız de gencız bız de otomobılden keyıf alıyoruz. ama gel de dayanabılırsen dayan:(

overblack
27-08-2008, 20:25
Peki ben birşey merak ediyorum.Tuning sektöründeki sizin gibi medya kuruluşları neden tosfed hakkında 1 kelime kötü yazmaz? yada neden eleştirmez?

Ben açık açık yazayım tosfed denilen kurum ve bunun şehirlerdeki uzantıları bossek,isok,anok vs yıllar yılı 2-3 tane fabrika,15-20 tane hafta sonları canı sıkılan zengin insan ve kendi çevrelerindeki yakınlarını eğlendirmek haricinde şu ülkede motorsporlarına 3 kuruşluk faydası olmayan bir tiyatrodur.

Bu ülkede otomobil ve motorsporlarını seven onbinlerce genç insan imkansızlıklar yüzünden caddeye çıkmak zorunda kalıyorlar.Bu insanlara ne parasıyla nede parasız olarak hiçbir imkan sağlanmıyor,pist yapılmıyor,eğitim verilmiyor.Volkan'ın yada Nejat'ın filan verdiği kursları ben ciddiye almıyorum.

Öncelikle büyük iller başta olmak üzere her şehire hiç olmazsa 1 km'lik bir drag pisti yapılması lazım.Bugün fabrikalardan 10'ar tane eğitim aracı istesen 10 senelik reklam anlaşması yapsan hepsi seve seve bunu verir.6 tane otomobil fabrikamız var 10 ar arabadan 60 araba yapar her piste 4 eğitim aracı versen 15 kente yetecek kadar teknik ekipmanın olur.Yapılacak pist için ise yap-işlet-devret yada uzun süreli sponsorluk anlaşması yapsan bir sürü pist yaptırırsın.Ama bu işleri yapmak için gidip kulupte mesai yapmak lazım.Ne gerek varki caddede yarışan serseriler için dimi? nasıl olsa ya biryerde patlıyorlar yada polis temizliyor hepsini.

Bu federasyondaki beyefendiler zaten işi padişahlık sistemine çevirdiler :D bacının oğlu,tahincinin oğlu,nejatın oğlu,serdar'ın yeğeni :D oh ne güzel ya kendin pişir kendin ye.Bu memlekette başka yarışacak yetenekli çocuk yokmu?Bir tek bu adamların çocuklarımı bu işi biliyorlar?Böyle bir federasyon varmı ya?

saner müftüoğlu
27-08-2008, 20:41
Peki ben birşey merak ediyorum.Tuning sektöründeki sizin gibi medya kuruluşları neden tosfed hakkında 1 kelime kötü yazmaz? yada neden eleştirmez?

Ben açık açık yazayım tosfed denilen kurum ve bunun şehirlerdeki uzantıları bossek,isok,anok vs yıllar yılı 2-3 tane fabrika,15-20 tane hafta sonları canı sıkılan zengin insan ve kendi çevrelerindeki yakınlarını eğlendirmek haricinde şu ülkede motorsporlarına 3 kuruşluk faydası olmayan bir tiyatrodur.

Bu ülkede otomobil ve motorsporlarını seven onbinlerce genç insan imkansızlıklar yüzünden caddeye çıkmak zorunda kalıyorlar.Bu insanlara ne parasıyla nede parasız olarak hiçbir imkan sağlanmıyor,pist yapılmıyor,eğitim verilmiyor.Volkan'ın yada Nejat'ın filan verdiği kursları ben ciddiye almıyorum.

Öncelikle büyük iller başta olmak üzere her şehire hiç olmazsa 1 km'lik bir drag pisti yapılması lazım.Bugün fabrikalardan 10'ar tane eğitim aracı istesen 10 senelik reklam anlaşması yapsan hepsi seve seve bunu verir.6 tane otomobil fabrikamız var 10 ar arabadan 60 araba yapar her piste 4 eğitim aracı versen 15 kente yetecek kadar teknik ekipmanın olur.Yapılacak pist için ise yap-işlet-devret yada uzun süreli sponsorluk anlaşması yapsan bir sürü pist yaptırırsın.Ama bu işleri yapmak için gidip kulupte mesai yapmak lazım.Ne gerek varki caddede yarışan serseriler için dimi? nasıl olsa ya biryerde patlıyorlar yada polis temizliyor hepsini.

Bu federasyondaki beyefendiler zaten işi padişahlık sistemine çevirdiler :D bacının oğlu,tahincinin oğlu,nejatın oğlu,serdar'ın yeğeni :D oh ne güzel ya kendin pişir kendin ye.Bu memlekette başka yarışacak yetenekli çocuk yokmu?Bir tek bu adamların çocuklarımı bu işi biliyorlar?Böyle bir federasyon varmı ya?

kafayı bozduk ıkı arkadas ıkı kamyon asfalt döküp pist yapmak ıstedık. belkı geyıktı ama ınanın kı olması ıcın sadece maddı ımkan yeterlı. arsan varsa ıznın varsa yaparsın. ama ne kadara. tosfede bır seyler desen ne degısecek yada senı ne kadar dıkkate alacaklar. fabrıkayı gectım otomobıl fırmalarından sızlerı bızlerı ılgılendıren bır otomobılı hız amaclı kullanmaya degıl teste ıstıyoruz aracın sadece 4 dergıye tahsıs edıldıgını ogrenerek dumur oluyoruz. bu ne sımdı. bızı ılgılendırıyor bızım dergının okuyucularına hıtap edıyor. ama umrunda degılsın ne sen ne de ben. Padısahlık dedınız cok dogru dedınız..sahsı surus kursları kısılerı zengın etmıyor mu yada rallıcı olacam dıyerek heves edenlere bır guzel yuklenılımıyor mu? önce arac alıcaksınız sonra ıvır zıvır. egıtım de cabası. bızler onemsız zaten.. paran varsa cıkarsın pıste denılıyor ustu kapalı. ımkanı olmayan adamın ne işi var mantıgı. ben dıyelım kı kapağımı bu sekılde protestoyla kapattım. kımın umrunda....yada benım gucum nereye kadar yetecek. bırakın tunıng turkıyeyı sabah hurrıyet mıllıyet olsam ne yazar. Yıllardır abılerım otomobıl dergılerınde neler yazdı cızdı..kım neyı dıkkate aldı:(:(

mechanıcer
27-08-2008, 20:41
cok guzel bı olay hep ya banka yada aygaz reklamları cıkıyordu bunları gormek guzel

tool
27-08-2008, 20:44
drag acisindan dergilerin soyleyebilecegi bisey var;
sezon ortasinda kural uygulama degisikligi neden gerekti, kim rahatsiz oldu. bunlari ozgurce yazmak, dile getirmek lazim...

Eyüp
27-08-2008, 20:52
Bende biraz once gordum sasırdım:)

Güzel bir dusunce tebrikler.

saner müftüoğlu
27-08-2008, 20:53
ben goremedım yauu :(

senna
27-08-2008, 20:59
dragı öldürmek için ellerinden geleni yapıyorlar, şu an Türkiye şartlarında otomobille yapılabilecek belki en kolay ve masrafsız organizasyon, bu hiçmi akıllarına gelmiyor acaba, 4wd rwd aynı sınıfta kalkıyor bu nasıl bir mantık nasıl hala o koltuklara gerine gerine oturuyorlar anlamadım o kadar saçma kurallar koyuyorlarki açıkça söylüyorum insanları illegale teşvik ediyorlar en azından kurallar daha mantıklı illegalde,

istanbul park tamamen facia zaten yönetimi işletmeyi kaptırdılar yok yere sonrada yapılan drag pistlerinde ticari bir pay gördüklerinde direk saldırıyorlar bu nasıl mantık anlamadım

cembozbey
27-08-2008, 21:06
dragı öldürmek için ellerinden geleni yapıyorlar, şu an Türkiye şartlarında otomobille yapılabilecek belki en kolay ve masrafsız organizasyon, bu hiçmi akıllarına gelmiyor acaba, 4wd rwd aynı sınıfta kalkıyor bu nasıl bir mantık nasıl hala o koltuklara gerine gerine oturuyorlar anlamadım o kadar saçma kurallar koyuyorlarki açıkça söylüyorum insanları illegale teşvik ediyorlar en azından kurallar daha mantıklı illegalde,

istanbul park tamamen facia zaten yönetimi işletmeyi kaptırdılar yok yere sonrada yapılan drag pistlerinde ticari bir pay gördüklerinde direk saldırıyorlar bu nasıl mantık anlamadım

burası turkiye herseyin illegali makbul ne hikmetse

overblack
27-08-2008, 21:24

bursada cadde16 isimli bir portal var.adamlar otoban sonundaki 1 km'lik asfaltın uzantı kısmında trafiğe kapalı olan yerde drag yapıyorlar bölgeye bakan jandarmadan izin alıp.her yarışada 100-150 araç topluyorlar.tabi bu yarışı izinli yaptıkları için sitelerindede duyuruyorlar.Ondan sonra komedi başlıyor bossek devreye giriyor yarış düzenleme yetkisi bize ait yarış yapamazsınız diyor.çocuklarda o zaman siz yapın biz yarışalım diyor.olmaz diyorlar.tosfed devreye giriyor eğer burda yarış yaparsanız hepiniz resmi müsabakalardan men edileceksiniz diyor.siz yapın yarışalım diyorlar yine olmaz cevabı alınıyor.

Bu adamlar şimdi ne yapsın? gidip kahvede pokermi oynasın?caddede çıkıp gazlasın masum insanların canınımı yaksın?kadın kız peşindemi koşsun? ne yapsın yani?

tool
27-08-2008, 21:29
buyuk organizasyonlara giricek sponsorunuz yoksa eger spora gonul verenler hakemlik yapsin derlerse sasirmayin...

overblack
27-08-2008, 21:38
buyuk organizasyonlara giricek sponsorunuz yoksa eger spora gonul verenler hakemlik yapsin derlerse sasirmayin...

öğle yemeği kaşarlı sandviç :) toz toprak içinde takılmaya devam et ;)