PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Çevirmeden Kaçtım Kapan Fırlattılar?

pashaboy
12-05-2014, 06:54
Dün Gece Kasalar yolundaki Çevirmeden kaçtım aracımın muaynesi yoktu kapan attılar üstünden geçtim ara sokağa park ettim aracımı çekmişler kaledibi otoparkında bugun acaba izlemem gereken yol nedir ne gibi sıkıntı çıkarırlar?

Octane
12-05-2014, 07:02
Kapan isi sikintili gercekten ankarada. Bir de helikopter kaldirirlarsa iyice hot pursuit olacak. Dur ihtarina uymadi cezasi ve tehlikeli arac kullanma cezasi yersin niye kactigini illa ki sorarlar. Ama arac cekildigi icin bilmiyorum yani cekilmeseydi sadece ceza gelecwkti. Gecmis olsun.

Kadyr
12-05-2014, 07:04
Iyi yapmislar

pashaboy
12-05-2014, 07:12
iyi yapmışlar derken başımıza geldi bu iş işte

ArMy
12-05-2014, 07:13
Geçmiş olsun.Her akşam geçiyorum oradan ve yolun o yönünden gitmek bile bile lades demek.Orda kapan işini de ilk senden duydum..

Dün gazlayarak ışıklara kadar giden e36 senmiydin acaba.En sol şeride de geçtin ama olmadı.Oysan yazık oldu..

sirhot
12-05-2014, 07:14
geçmiş olsun..

pashaboy
12-05-2014, 07:15
e39 benim araç arabayı bağlamasınlar diye kaçtım yinede buldular inşallah bi sıkıntı çıkarmazlar bana

Maxi
12-05-2014, 07:20
şimdi bir sürü ceza + park parası gelecek + araç için 1 hafta muayene izni verilecek yaptırmazsan trafikten men edilecek.

sorması ayıp neden muayene yoktu?

XoR
12-05-2014, 07:23
Çevirmeden kaçmayın, boşu boşuna görevini yapmaya çalışan insanları katil etmeyin.

Şu olaylar çok çabuk unutuldu malesef. Kaçan insan mı teröristmi bilemez memur.

Dur ihtarına uymadı canından oldu! | Hürhaber (http://www.hurhaber.com/dur-ihtarina-uymadi-canindan-oldu/haber-85963)

Polisin ‘Dur’ ihtarına uymadı öldürüldü | GAZETE VATAN (http://haber.gazetevatan.com/polisin-dur-ihtarina-uymadi-olduruldu/531009/7/yasam)

pashaboy
12-05-2014, 07:31
muayne işin açığı üşengeçliğimden yoktu bugun yarın salladım durdum yaptırmak lazım işte bişey olmaz dememek lazım. ben cezasına razıyım uğraştırmadan kurtulabilsek

BurakOzdemir
12-05-2014, 07:36
muayeneden dolayı 1 hafta süre verilirdi 80 tl ceza yerdin kardeşim.
keşke kaçmasaydın onun dışında adaletin sadece adının olduğu bir ülkede arabanın bağlamasına sevinen arkadaşları kınıyorum. geniş bakın büyük olayları görün küçüklerle kına yakma moduna girmeyin içerden ne insanlar çıkardı bu görevini yapan arkadaşlar. iyi olmuşmuş herşey çözüldü dimi

pashaboy
12-05-2014, 07:39
burak kardeşim teşekkür ediyorum bakalım 10 gibi gidecem inşallah hayırlısıyla kurtuluruz

burakgunay
12-05-2014, 07:45
Gecmis olsun, bence de keske kacmasaydiniz. Muayenesizligi ben de iyi bilirim 8 ay dolastim muayenesiz. Valla o stresi cekecegime 1 ay yatsin araba, muayenesi yapilsin diyorum simdiki aklimla. Polis gorunce aklim cikiyodu. Sizinki de kotu olmus, baglandi, otopark parasi, cekici parasi cezalar bilmem ne, yeni lastikler.. Bostan yere sikinti. Neyse Allah kaza bela vermesin, ceza odenir bi sekilde. Yanilmiyossm 36 taksit imkani cikmis artik, aklinizda olsun.

pashaboy
12-05-2014, 07:49
teşekkürler allah razı olsun

Emre Ekrem
12-05-2014, 07:54
Kaçmak çok anlamsız olmuş, hele ki muayene bahaneniz'i okuyunca daha da anlamsız geldi bana, alt tarafı muayene için 1 hafta süre alacaktınız, şimdi bir ton ceza ve açıklamanız gereken durum ayrıca aracınıza verdiğiniz zarar. Kaldı ki özellikle Ankara'da dur ihtarına uymayan araçlara vur emri varken, dua edin telafisi olmayan bedeller ödemeyeceksiniz!

muratburunce
12-05-2014, 07:57
kapan atıp durmayınca allahtan ateş fln açmamışlar türk polisi macera arar oldu durduk yere daha kötü sonuçlar doğabilirdi polislere karşı daha dikkatli olmak lazım ortalık karışık kim niye kaçıyor tahmin edemezler onlarda geçmiş olsun...

Octane
12-05-2014, 08:20
Ankara'da çevirmelerde başımıza gelen şeyler:

Kaputa polisin yatması veya oturması ve araçla birlikte gitmesi
Ateş edilmesi
Kapan atılması
Yolun ilerisinde belediye otobüsüne ulaşılarak yolu enlemesine kapatmasını sağlamak
Temizlik araçlarını(turuncu/fırçalı olanlar) kullanarak barikat oluşturmak.

Proje araçlarıyla mecburen kaçıyoruz, fren gücü çok yüksek diye muayeneden geçmeyen aracımız var. Çok alçak diye muayeneden geçmeyen aracımız vardı, şimdi geçiyormuş artık. Yani araç daha kötü dursa ve sağa sola savrulsa daha güvenli Tüvtürk'e göre. Zaten almanlardan ne bekliyorsun orası da ayrı mesele. Swap zaten başlı başına yasak. 92 model SI ile katalizörü yok diye muayeneden geçemedim ben, 1997 öncesi araçlarda zorunlu olarak aranmamasına rağmen.

Yukarıda da dediğim gibi eskiden alçak araç geçmiyordu. Muayeneden geçememek halk tarafından o aracın trafiğe çıkmasının tehlikeli olduğu olarak algılanır değil mi? E benim aracım o zamanlar trafik için tehlikeliydi, şimdi bir anda tehlikeli değil mi yani? Cam filme keza öyle. Ya da amerikan park. Bunlar sadece bir kaç örnek. Böyle gerizekalı bir muayene sisteminde muayene olmamış araçların hepsine sövmek akıl karı değil. Bizim gibi aşırı uç olduğundan muayeneden geçemeyen insanlar da var.

Konu sahibi için söylemiyorum, yorumlara genel cevabım.

Mechanix
12-05-2014, 08:24
Kapan nedir ? İstanbulda hiç görmedim böyle bir uygulama.

Enes-x
12-05-2014, 08:31
İyice gta vice city oldu memleket :)

Octane
12-05-2014, 08:31

Need for speed oynadıysanız, oradaki spike strip.

http://itfgaming.s3.amazonaws.com/2013/01/Need-For-Speed-Most-Wanted-Review-4.jpg

Sh4rk
12-05-2014, 08:38
Kapandan sonra 4 lastik pert mi oluyor

stlegal
12-05-2014, 08:42
Kolluk guclerine karsi gelmeyin gelenleri uyarin.ben olsam arabayi almaya gitmem

Octane
12-05-2014, 08:45
Kapandan sonra 4 lastik pert mi oluyor

Bazen ön lastiklere saplanıp ön çamurluk içine dolanabiliyor. O zaman ön lastikler gidiyor. Çamurluk da zarar görüyor. Eğer dolanmazsa lastik basıp geçerse ve arka lastikle de girilirse dördü de patlıyor.

wiesmann
12-05-2014, 08:46
geçmiş olsun kardeş bir anlık panikle yapmışsın anlaşılan..kasalarda polis iyice coştu bilmeyenler dikkat etsin.

KAYA
12-05-2014, 08:53
kaçmak ölüme davetiye çıkarıyor. :(
geçmiş olsun.

Sh4rk
12-05-2014, 08:56
Kacmakla bitmiyorki lastikler cezalar otopark cekici vs vs , o anlik gaflet sanirim cevirmede ne yapsam kaciyim en iyisi diye dusunmek .

ErenDurmus
12-05-2014, 09:01
Geçmiş olsun.Her akşam geçiyorum oradan ve yolun o yönünden gitmek bile bile lades demek.Orda kapan işini de ilk senden duydum..

Bahsi geçen yer tam olarak neresi ?

Bu arada geçmiş olsun . Geçen gün polis kaputa atladı benim , kapanıda çok sık duymaya başladık Ankara'da .

ArMy
12-05-2014, 09:03
Bahsi geçen yer tam olarak neresi ?

Antares önündeki koşuyolu..Eski hastanenin giriş kapısı..Küçük ev otoparkının girişi de denilebilir..

ErenDurmus
12-05-2014, 09:06
Antares önündeki koşuyolu..Eski hastanenin giriş kapısı..Küçük ev otoparkının girişi de denilebilir..
Teşekkür ederim , eskiden direksiyon sınavı filan olurdu orada hatırladım .

ahmet_xy
12-05-2014, 09:10
o meşhur yoldan dün akşam ben de geçtim. emniyet kemerim takılı, sislerim kapalı, arabam stok, cam filmi yok yani herşey kurallarına uygun iken, memur bey sırf arabamda xenon far var (ki orjinal xenon) diye sağa ileri çek dedi. çektim. orada 5-6 memur vardı, birisi fenerle bana ve arabanın içine baktı, tabi herşey kuralına uygun olunca "iyi akşamlar hemşerim" dedi yol verdi gittim.
ama orjinal xenona bile kafayı takmış adamlar :D :D

Skyhawk34
12-05-2014, 09:18
trafiğin akışını tehlikeye atmak
görev başındaki memurun hayatını tehlikeye atmak
polisten kaçmak

akla gelecek en basitleri

temiz bin liranı bırakırsın

evolution_9
12-05-2014, 09:22
muayene icin polistenmi kacilir ufak ceza icin yaptigina bak zaten polisten kacinca plakayi anins cekiyo arabayi bulamadalar belki gece kapini tiklarlardi biraz alkol varmiydi

ferroo
12-05-2014, 09:30
gecmıs olsun bende kosu yolunun orda oturuyorum nerdeyse hemen hemen her aksam arkadaslarla oralardayız bu aralar ıyıce azıttı memur beyler kapan fln ıyıce kendılerını astılar ama solede bısıy var 1 tane arac cevırıyolar onunla ılgılenırken butun ofsayt araclar gecıyolar :D zaten gorevlerını duzgun yapmıyolarda arada denk gelene saplıyolar ıste...cevımeler cok arttı her aksam kesın cevırme oluyor o yolda bılgınız olsun...

fatiii
12-05-2014, 09:34
kapanı nasıl attılar ilerde polismi bekliyormuş elinde kapanla?

Orhan
12-05-2014, 09:35
Ne diyeyim ki saçmalamışsın

Zorbey
12-05-2014, 09:37
muayeneden dolayı 1 hafta süre verilirdi 80 tl ceza yerdin kardeşim.
keşke kaçmasaydın onun dışında adaletin sadece adının olduğu bir ülkede arabanın bağlamasına sevinen arkadaşları kınıyorum. geniş bakın büyük olayları görün küçüklerle kına yakma moduna girmeyin içerden ne insanlar çıkardı bu görevini yapan arkadaşlar. iyi olmuşmuş herşey çözüldü dimi

Katılıyorum ;)

Bulut Y.
12-05-2014, 09:39
Ben kaçtım 980+790 ceza geldi arabayı bağladılar ertesi gün cıkarttım 2 sayfa tutanakla adliyeye sevk edildim aynı suçu 5 yıl boyunca tekrar işlemeyeceğime dair hakimle anlaştım 25 gün hapis cezası yatıcam yoksa typeR ı sattım fabia aldım oh mis.

ArMy
12-05-2014, 09:40
Kapan olayı 5-6 aydır kızılayda yapılıyordu zaten..

09.10.13 - Ankara Polisi Kaçan Sürücülere "KAPAN" Uygulamasına Başladı ! Trafikte KAPAN Dönemi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=YPUmBHjt07A)

Alkollü sürücü kapanla durduruldu! - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=YdXw7zwV5eQ)

alp1903
12-05-2014, 09:47
Senin olayında garip olmuş, polis nerden bilicek hırlımısın hırsızmısın terrörist misin?. Direk silahı çekip müdahele de edebilirdi. Madem ceza önemsiz senin için şuan ordada kaçmayıp cezanı ödeseydin keşke. Geçmiş olsun.

Kapan olayı mütiş oldu bence, alkollu sürücüler direk kaçmak istiyo. Direk kapanla enselerine konuyolar. Valla hiç acımıyorum alkolden kaçıp yakalananlara. Bende içiyorum ama araba aldıysam 1 tane trafikte gece gece eğlence arayan çok.

Benim yakınımın canı yandı alkollü birisinden kimsenin başına vermesin.

erdiyuce
12-05-2014, 09:54
Artık 1011 kavşağı ve kasalar koşu yolundaki uygulamalar resmen sabit oldu. O yüzden sıkıntısı olan alkol muayne vs. bu yolları direk pas geçmeli. Olaya gelince kaçmanız bence de hem sizin için hem de memurlar için tehlikeli sonuçlara yol açabilirmiş. Neyse ki ateş etmemişler Ankara' da bu nedenlerden ötürü ölenler bile var

coastguard
12-05-2014, 09:56
Biri yarın dava açar o kapan bir yerlerine kaçar ben bizim polislerin bu uygulamayıda hakkıyla yapabileceğini düşünmüyorum kimse kusura bakmasın!

metin_1989
12-05-2014, 09:56
ya bunu anlamıyorum hocam yanlıs anlamayın ama yaptıgınız cok salakca bırsey usengeclıgınız yuzunden su anda ne durumdasınız sen goturemıyorsan ve bırıne gotursun getırsın nedır bu konuya bana kalırsa polıs az bıle yapmıs kapan attırıcak kadar kacmanız mantıksız katılmısınız uyusturucumu kacırıyorsunuz alt tarafı muayne yok ya dım? yoksa sadece bıze soyledıgınız tarafımı muayne olmadıgı ya yıycegın ceza mayne yok dıye 200 tl sımdı hem arac baglandı hem muayne hem ceza hemde ehlıyetıne ceza puanı en agırından ıyımı oldu cokmu gta nfs oynadınız kacmanızdakı anlam neydıkı kusura bakmayın ama hersey sızın hatanızz kendı dusen aglamaz yapcak bısı yook

s2k
12-05-2014, 09:59
KOnuyla alakalı bişey sorucam. Muayeneden yakalandık, 1 hafta sure evrdı yaptırmadık 2 hafta sonra gıttık yaptırdık ne olur ?

evrendogu
12-05-2014, 10:02
o zaman bir şey olmaz fakat 1 hafta geçtikten sonra polise yakalanırsanız aracınızı bağlarlar.

s2k
12-05-2014, 10:03
o zaman bir şey olmaz fakat 1 hafta geçtikten sonra polise yakalanırsanız aracınızı bağlarlar.

Ok bende oyle tahmın ettım ama hergun bıseyler degısıyor papaz olmayalım sonra dıye sorayım dedım tesekkurler :)

Octane
12-05-2014, 10:04
Senin olayında garip olmuş, polis nerden bilicek hırlımısın hırsızmısın terrörist misin?. Direk silahı çekip müdahele de edebilirdi. Madem ceza önemsiz senin için şuan ordada kaçmayıp cezanı ödeseydin keşke. Geçmiş olsun.

Kapan olayı mütiş oldu bence, alkollu sürücüler direk kaçmak istiyo. Direk kapanla enselerine konuyolar. Valla hiç acımıyorum alkolden kaçıp yakalananlara. Bende içiyorum ama araba aldıysam 1 tane trafikte gece gece eğlence arayan çok.

Benim yakınımın canı yandı alkollü birisinden kimsenin başına vermesin.

Alkollü, uyuşturucu etkisinde, tehlikeli araç kullanan kişilere cezaları yazılıyor ve paşa paşa olay bitiyor. Senin aracında egzoz varsa ya da muayenesi yoksa gözleri dönüyor, teröristmişsin gibi davranıyorlar. Polis beni durdurabilir, alkolümü uyuşturucumu kontrol edebilir, hatta şüphe varsa beni ve aracı da arayabilir, amenna. Ama sırf egzozum var diye arabamı bağlayıp rezillikler yaratacaksa ben o çevirmede durmam. Ya bunun için bir yapılandırma gerekli, örneğin çevirmeye girdim egzozum varsa muayenem geçikse gibi saçma ufak suçlar için sadece ceza yazılıp yollanması gibi, ya da daha çok olay olur Ankara'da.

ErenDurmus
12-05-2014, 10:05
KOnuyla alakalı bişey sorucam. Muayeneden yakalandık, 1 hafta sure evrdı yaptırmadık 2 hafta sonra gıttık yaptırdık ne olur ?
Muayene yapıldıktan sonra sanki Trafik Denetleme Şb. ye giderek MEN i kaldırmanız gerekiyor diye hatırlıyorum .

aqustic
12-05-2014, 10:11
Bir de helikopter kaldirirlarsa iyice hot pursuit olacak

Konuyu okunca direk aklıma bu geldi:D

tibet
12-05-2014, 10:22
ankarada normal arabayla (memur-ailespec) gezerken bile tedirgin oluyor insan trafik görünce durduk yere simdi ceza kitleyecek diye..

XoR
12-05-2014, 10:24
Memur bowling oynar gibi fırlattı kapanı valla :)

ferroo
12-05-2014, 10:25
hıcbısıy bulamasalar emnıyet kemerın takılı degıldı dıyolar o yuzden ben hep takıyorum nah bulurlar bısıy :D

ahmet_xy
12-05-2014, 10:27
hıcbısıy bulamasalar emnıyet kemerın takılı degıldı dıyolar o yuzden ben hep takıyorum nah bulurlar bısıy :D

aynen öyle. dünkü çevirmede emniyet kemerim takılı olmasaydı, kesin cezayı yapıştırırlardı. orjinal xenonlu araba kullanmak bile potansiyel suçlu olmak için yeterli. :)

alp1903
12-05-2014, 10:28
Alkollü, uyuşturucu etkisinde, tehlikeli araç kullanan kişilere cezaları yazılıyor ve paşa paşa olay bitiyor. Senin aracında egzoz varsa ya da muayenesi yoksa gözleri dönüyor, teröristmişsin gibi davranıyorlar. Polis beni durdurabilir, alkolümü uyuşturucumu kontrol edebilir, hatta şüphe varsa beni ve aracı da arayabilir, amenna. Ama sırf egzozum var diye arabamı bağlayıp rezillikler yaratacaksa ben o çevirmede durmam. Ya bunun için bir yapılandırma gerekli, örneğin çevirmeye girdim egzozum varsa muayenem geçikse gibi saçma ufak suçlar için sadece ceza yazılıp yollanması gibi, ya da daha çok olay olur Ankara'da.

Valla 3 sene Subaru STI araçımla Ankara'da çok çevirmeye girdim(jandarma ve polis). Egsoz vardı. Hiç bi sıkıntıda çekmedim açıkcası hep tatlı dille yırttım. 1 polis ve 1 jandarma olmak üzere onlarla tur bile attım. Size hep kötüleri denk geliyo demek ki. :)

ferroo
12-05-2014, 10:29
Valla 3 sene Subaru STI araçımla Ankara'da çok çevirmeye girdim(jandarma ve polis). Egsoz vardı. Hiç bi sıkıntıda çekmedim açıkcası hep tatlı dille yırttım. 1 polis ve 1 jandarma olmak üzere onlarla tur bile attım. Size hep kötüleri denk geliyo demek ki. :)

ıyılerıde vardır tabıkı ama bıcogu genellıkle acımasız bızı terorıst gıbı goruyolar

FeVıDun
12-05-2014, 10:36

Aynen biraz polisin suyunda olmak lazim. Millet degisik tavir felan yapiyor polisde inada bisiler cikartiyor tatli dille.bende cok denetlemeden rahatca gectim yunus vs felan cevirdiler aracim yerle bir civic di hatta tebrik bile.etdiler :D GECMIS OLSUN EMRE KARDESIM SANIRIM SU ANDA.ARACLA UGRASIYORSUNDUR UMARIM UFAK SORUNLAR ILE BUNDANDA KURTULURSUN BU ARADA DUN YANINA GELICEKTIM CAFE NI BILMIYORUM PM ATARSAN SEVINIRIM

stlegal
12-05-2014, 10:37
Ok bende oyle tahmın ettım ama hergun bıseyler degısıyor papaz olmayalım sonra dıye sorayım dedım tesekkurler :)

biliyosun neden yoruyosun adamı

Frid
12-05-2014, 10:49
geçmiş olsun.

kemer takmak bütün izlenimi değiştiriyor benden söylemesi. xenonlu, egzozlu, basık, camlar film vb modifikasyonlar olsa da ceza yemeye bilirsiniz.:D

boşa kaçmayın sabırlı,sakin kurallara uygun davranırsanız, alkol vb maddeler yoksa. en fazla teknik değişiklik cezası yersiniz. oda malınız ve canınızdan kıymetli değil.

kapan mevzusuna da çok çalışmışlar belli, arada başka araç kaynar mı acaba :D

Kubilay
12-05-2014, 10:50
Kapan olayı 5-6 aydır kızılayda yapılıyordu zaten..

09.10.13 - Ankara Polisi Kaçan Sürücülere "KAPAN" Uygulamasına Başladı ! Trafikte KAPAN Dönemi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=YPUmBHjt07A)

Alkollü sürücü kapanla durduruldu! - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=YdXw7zwV5eQ)

Kapanı nasıl atıyor öyle ilk defa gördüm.

mimarsertac
12-05-2014, 10:50
Çevirmeden kaçana direk alkolden işlem yapılması lazım ki kaçamasın. Kaçanın %90ı alkolden kaçıyor zaten.

atituti
12-05-2014, 10:52
Vur emri tabi olur bahaneleri hazir slogan atti der bende vurdum der :D gecmis olsun diyorum umarim birdaha kacmazsiniz

chatlaxs
12-05-2014, 11:02
ben 5 yıl vizesiz gezdim 131 le en okadar sene hiç denk gelmedi en sonunda hiç ummadığım yerde kendi mahallemde bağladılar :D kaçış yok illa biyerde denk geliyor :)

darkmoon
12-05-2014, 11:03
bu konuyla direk ilgisi yok ama bu forumda bu tarz ara sıra konular açılıyor bu yazımı genele bu tür konuların hepsine itafen yazıyorum ...
kusura bakmayın ben inanmıyorum çok basit bir muayenesizlik yüzünden kaçılıcağına aklıma beynime mantığıma hiç yatmıyor.. kimse bir muayene yok diye polisden kaçmaz..

muayyenen yoksa ya çevirmeye girer tatlı bir dille derdini anlatırsın memurda artık seninle onun arasındaki diyaloğa bağlı bir defalık bırakır yada en kötüsü 80tl ceza kesip 1 hafta müddet verir.. oldu bitti.

polisden kaçan insanların sigortasız yada muayenesiz olduğuna ben şahsen inanmıyorum o işin bence altında başka şeyler var burda alenen yazamıyorlar esas kaçma nedenleride bence odur .. yoksa mantıklı kimse polisden böyle basit şeyler için kaçmaz..

Işık
12-05-2014, 11:13
Alkol, uyuşturuc ya da hakkında yakalama kararı yoksa neden kaçıyorsun ki?

Muayenen yoksa ufak bi ceza kesip sana muayene yaptırman için 1 hafta süre tanıyor zaten.

Octane
12-05-2014, 11:16
bu konuyla direk ilgisi yok ama bu forumda bu tarz ara sıra konular açılıyor bu yazımı genele bu tür konuların hepsine itafen yazıyorum ...
kusura bakmayın ben inanmıyorum çok basit bir muayenesizlik yüzünden kaçılıcağına aklıma beynime mantığıma hiç yatmıyor.. kimse bir muayene yok diye polisden kaçmaz..

muayyenen yoksa ya çevirmeye girer tatlı bir dille derdini anlatırsın memurda artık seninle onun arasındaki diyaloğa bağlı bir defalık bırakır yada en kötüsü 80tl ceza kesip 1 hafta müddet verir.. oldu bitti.

polisden kaçan insanların sigortasız yada muayenesiz olduğuna ben şahsen inanmıyorum o işin bence altında başka şeyler var burda alenen yazamıyorlar esas kaçma nedenleride bence odur .. yoksa mantıklı kimse polisden böyle basit şeyler için kaçmaz..

Ben şimdiye kadar en az 50 kez kaçmışımdır. Bunların bir kısmında muayenem yoktu, kalanı hepsinde egzozum vardı ondan. Egzoz puluma kadar da vardı ama aracımda, ve ben hiç alkol kullanmam. Hiç uğraşamam öyle salak bir iş yüzünden günlerce uğraşmaya. Ayrıca da iş inada biniyor.

Ya park halindeyken aracım, ben uzakta oturuyorum mesela, işi gücü bırakıp aracımın başında bekleyen polisler var bu şehirde. Çalışsın da ceza yazayım bağlayayım diye. Ayıptır yani. O kadar dolmuş beyaz otobüs kırmızıda geçsin, hiç bir işi olmayan yunuslar keyfine kızılayda yaya kaldırımında gezsin, trafikte 150yle makas ata ata gitsinler, salak korumalar 200 le gitsin, tehlike oluşturmasın, aynı asfaltta bizim egzozumuz var diye arabamız bağlansın. Yakalayabilene :)

muratburunce
12-05-2014, 11:19
banada pek mantıklı gelmiyor muayne yok diyip kaçılması en basitinden memura muayne için randevu aldım acil işim vardı aracı çıkarmak zorunda kaldım vs gibi bahanelerle durumu kurtabilirisn arasında illaki anlayışlı polis çıkar 1tane ama kaçmak hiç suçun olmasa bile aracın muaynesi tam sigortası var alkol yok tertemizsin hiç suçun olmasa bile kaçsan direk potansiyel suçlusun...

Octane
12-05-2014, 11:22
banada pek mantıklı gelmiyor muayne yok diyip kaçılması en basitinden memura muayne için randevu aldım acil işim vardı aracı çıkarmak zorunda kaldım vs gibi bahanelerle durumu kurtabilirisn arasında illaki anlayışlı polis çıkar 1tane ama kaçmak hiç suçun olmasa bile aracın muaynesi tam sigortası var alkol yok tertemizsin hiç suçun olmasa bile kaçsan direk potansiyel suçlusun...

Ona kalırsa, destek vermediğim gezi olayları sırasında bir işim için kızılaya gittiğimde, halkın arasındayken de potansiyel suçluydum. Başbakan aracın içinde kilitli kaldığında o hastanenin olduğu sokaktaki araçlar ve sahipleri de potansiyel suçluydu ki çektiler araçları. Bizim ara yolda park halinde olan ve yatmakta olan civicimiz durduk yere bütün sokaktaki araçlar ile birlikte çekildiğinde de potansiyel suçluyduk. Çünkü başbakan memorial hastanesini açacaktı o gün. Herkes potansiyel suçlu :)

Y.Emre
12-05-2014, 11:26
Bazıları polisten hızlı araç kullanabilince kurşunundanda hızlı araç kullanabildiğini sanıyor sanırım..

rebeloghy
12-05-2014, 11:29

Hah işte aynen şu yorumu aradı gözlerim. Çevirmeden kaçmak demek olabilecek her muameleyi göze almak demek oluyor. Hırsız mısın , katil misin , terörist misin kim nereden bilecek....

Çok tatlı makul basılmış araçlarla kaç kere çevirmeden geçtik , cam filmiyle kaç kere çevirmeye girdim. Ön cam dahil fon kartonu gibi zindan yapılırsa tabii ki bağlıyorlar. Gönül ister başka edepli bir ülkede olalım modifiye de bu kadar kısıtlanmasın ancak sanıyor musunuz ki serbest deseler ülkenin boku çıkmayacak ?

Bu sitede olan olmayan kaç yüz kişi var inanılmaz ciddi projelere imza atıp o aracı hakkıyla en edepli ve tehlikesiz şekilde kullanan. Ama unutmayın ki ülkemizde bu kişilerin 123123123123 bin milyon katı sayıda keko var.

Gecenin bi vakti son ses müzik dinleyen mi dersin ara sokakta , 1.6 100 hp araçla desibel rekoru kırmayı yine ara sokaklarda deneyen angutlar mı ararsın , araba basıp 3 kişi bakacak diye en en en ufak çukurda tümsekte durmak zorunda kalan mı dersin ? Liste uzar gider bu şekilde illa ki ya trafiğe tehlike katan ya da rahatsızlık verenler olarak. Nasıl serbest olsun modifiye denir , nasıl savunulur. ZAten yaşanacak hali yok , marsa falan kaçmak farz olur o zaman.

muratburunce
12-05-2014, 11:31
Ona kalırsa, destek vermediğim gezi olayları sırasında bir işim için kızılaya gittiğimde, halkın arasındayken de potansiyel suçluydum. Başbakan aracın içinde kilitli kaldığında o hastanenin olduğu sokaktaki araçlar ve sahipleri de potansiyel suçluydu ki çektiler araçları. Bizim ara yolda park halinde olan ve yatmakta olan civicimiz durduk yere bütün sokaktaki araçlar ile birlikte çekildiğinde de potansiyel suçluyduk. Çünkü başbakan memorial hastanesini açacaktı o gün. Herkes potansiyel suçlu :)

orası işin siyasi kısmı ona 1001 çeşit farklı yorum gelir... ben çevirmede kaçmaktan bahsediyorum... adı üstünde çevirme belliki bir sıkıntı oldu belki bi suçlu arıyorlar biri bi yerde bi suç işledi kaçtı tesadüf aynı araç sende var sen muaynem yok kaçim diye masumane düşündün bastın geçtin arkadan salladılar 1-2 el sıktılar allah korusun denk geldi... çok detaylı düşünüyorsun deme burası türkiye çevirmede kaçmak için kendi adıma konişim aracı bırakırım eve yürüreyek giderim genede o riski göze alıp kaçmam...

rebeloghy
12-05-2014, 11:31

Abi yanlış anlamayın ama haklısınız ülkede birilerinin istemedği neyi yapsan potansiyel suçlusun da ALENEN polis çevirmesinden kaçmakla diğer durumlar bir mi :)

darkmoon
12-05-2014, 11:32
bundan bir kaç ay önce bütün haber kanallarında vermişlerdi hatırlayanlar bilir daha çok yeni bir olay..
bir tane gri hyundai accent e5 de polisin dur ihtarına uymadı ve kaçtı. kovalamaca yaşandı polis araca ateş etti lastiklerine falan ve durdurdu.. araçdan c4 dahil ağır cephanelik çıktı..

gene çanakkalede böyle bir olay oldu 2 polisi yaraladılar arabadakiler ate ş açıp çevirmeden kaçıp..

bunlar çok sıcak yeni örnekler ..

polis sizin kadar iyimser düşünmeye bilir.. benim tek dediğim budur.. çevirmeden kaçmak iyimser yumuşatılabilicek masumane normal bir şey değil..

Octane
12-05-2014, 11:45
Tabii ki ben yapılan şeyi savunmuyorum. Sadece benim gibi bir sürü adam olduğunu söylüyorum. Aracının yangın söndürme tüpünün tarihini kontrol eden kaç kişi var bu ülkede? Para verip her sene onu bile değiştiririz biz. Benim yemek yemeyip, öğle arası iş yerinde aç kalıp taksitle sıfır lastik alıp aracına takan arkadaşım var. Güvenlik bu başka şeye benzemez çünkü. Biz bu durumdayken, yolda yaşlı teyze amca karşıdan karşıya geçecek yavaş yürüyorlar onlara yol verecez diye aracı çapraz durdurup arkadaki eşşekleri engellerken, bankamatikten para çekecekken bile bankanın önüne ikinci şerit park etmeyip dakikalarca dolanırken, bir anda duran trafikte arkadan gelenler için pay olsun diye önümüzdeki araçtan çok daha erken durmaya gayret edip gözümüz dikiz aynasında ayak debriyajda beklerken, sırf egzozumuz var diye muayeneden geçmeyen swaplı aracımız var diye polis bana terörist muamelesi yapacaksa, ve yukarıda dediğim gibi kendileri beyefendilerin yaya yolunda motorla ön kaldırıp şov yapacaksa ve insanların üstüne motor sürecekse, ve ben misliyle ceza yerken bunlar rahat rahat gezeceklerse, polislere ve polisliğe tabii ki bir cephe almak durumundayım. Kurşundan hızlı araç kullanmıyoruz tabii ki, yine polislerin gevşekliği nedeniyle selektör attığımız araçtan sıkılan kurşunun bizim bagaja cama girdiği oldu. Ama ben millet rahatsız olmasın diye yokuş aşağı olan evimin önündeki yolda gece eve geldimse rahatsızlık vermemek için kontak kapatıp salınarak iniyorken terörist muamelesi görüyorsam, bu ülke böyleyse varsın ateş te etsinler. O halde bile insanlara zarar vermiyorum, bana ateş ediliyor sonuçta. Zaten bedava yaşıyoruz. İş ciddi ciddi inada bineli çok oldu benim açımdan.

Kubilay
12-05-2014, 11:46
polis sizin kadar iyimser düşünmeye bilir..

1 kere dayım yanına aldı beni, pendikte dolmuş durağına gittik, 5 tane hırsız aldılar 2 dakikada. Önceden dayımın paranoyak olduğunu düşünürdüm ama anladım o olaydan sonra. Oradan her gün dolmuşa binip hiç malını çaldırmamış kişiye şu an burada 5 tane hırsız var desen inanmaz. Ama gözle görünce gerçekten hak veriyor insan polislere. Türlü türlü olaylar valla, 5 dakka telsizi dinleyince ulan burası benim yaşadığım yer mi diyor insan.

Arkadaşa geçmiş olsun, umarım olabilecek en ucuz şekilde kurtulur.

pashaboy
12-05-2014, 11:53
Herkese teşekkür ederim iyi kötü yorumlar için ama bazı Abiler döktürmüş altında başka bişey vardır diye ben terörist veya arsız hırsız değilim ayrıca alkollü olsam alkolden kaçtım derim kimseden çekinecek durumum yok, aracı hemen bağlıyolar sandım gece 02.30 du ortada kalırım diye yürüyüm en azından arkadan yollarlar dedim kapan attılar olay böyle gecikti 7 gün süre verdiklerini bilsem zaten dururum

drago
12-05-2014, 11:54
bundan bir kaç ay önce bütün haber kanallarında vermişlerdi hatırlayanlar bilir daha çok yeni bir olay..
bir tane gri hyundai accent e5 de polisin dur ihtarına uymadı ve kaçtı. kovalamaca yaşandı polis araca ateş etti lastiklerine falan ve durdurdu.. araçdan c4 dahil ağır cephanelik çıktı..

gene çanakkalede böyle bir olay oldu 2 polisi yaraladılar arabadakiler ate ş açıp çevirmeden kaçıp..

bunlar çok sıcak yeni örnekler ..

polis sizin kadar iyimser düşünmeye bilir.. benim tek dediğim budur.. çevirmeden kaçmak iyimser yumuşatılabilicek masumane normal bir şey değil..

aynen katılıyorum. niğde otobanındaki çevirme sonucu olan olaylar da daha taze. hangi arabadan ne çıkacağı belli olmuyor.

10 parmağın 10u da bir değil, kemerim takılı olduğu halde kemerden ceza yediğimi de bilirim. Eksozlu 106 ile afyondan antalyaya kadar polisle gittiğimi de. Şunlara yazmıyorlar bana yazıyorlar mantığıyla kimse ceza yazılmasını haketmiyor o zaman. Benim aracımda da eksoz modifiyesi yok ona kalırsa, çevirmede eksozlu aracı durdurmayıp benim aracımı durdurursa o zaman benim de tepki göstermem lazım.

rebeloghy
12-05-2014, 12:01
Tabii ki ben yapılan şeyi savunmuyorum. Sadece benim gibi bir sürü adam olduğunu söylüyorum. Aracının yangın söndürme tüpünün tarihini kontrol eden kaç kişi var bu ülkede? Para verip her sene onu bile değiştiririz biz. Benim yemek yemeyip, öğle arası iş yerinde aç kalıp taksitle sıfır lastik alıp aracına takan arkadaşım var. Güvenlik bu başka şeye benzemez çünkü. Biz bu durumdayken, yolda yaşlı teyze amca karşıdan karşıya geçecek yavaş yürüyorlar onlara yol verecez diye aracı çapraz durdurup arkadaki eşşekleri engellerken, bankamatikten para çekecekken bile bankanın önüne ikinci şerit park etmeyip dakikalarca dolanırken, bir anda duran trafikte arkadan gelenler için pay olsun diye önümüzdeki araçtan çok daha erken durmaya gayret edip gözümüz dikiz aynasında ayak debriyajda beklerken, sırf egzozumuz var diye muayeneden geçmeyen swaplı aracımız var diye polis bana terörist muamelesi yapacaksa, ve yukarıda dediğim gibi kendileri beyefendilerin yaya yolunda motorla ön kaldırıp şov yapacaksa ve insanların üstüne motor sürecekse, ve ben misliyle ceza yerken bunlar rahat rahat gezeceklerse, polislere ve polisliğe tabii ki bir cephe almak durumundayım. Kurşundan hızlı araç kullanmıyoruz tabii ki, yine polislerin gevşekliği nedeniyle selektör attığımız araçtan sıkılan kurşunun bizim bagaja cama girdiği oldu. Ama ben millet rahatsız olmasın diye yokuş aşağı olan evimin önündeki yolda gece eve geldimse rahatsızlık vermemek için kontak kapatıp salınarak iniyorken terörist muamelesi görüyorsam, bu ülke böyleyse varsın ateş te etsinler. O halde bile insanlara zarar vermiyorum, bana ateş ediliyor sonuçta. Zaten bedava yaşıyoruz. İş ciddi ciddi inada bineli çok oldu benim açımdan.

Büyük kısmına katılıyorum , aynı özeni gösteren insanlar olduğunu bilmek güzel bir duygu. Ama malesef işte siz de o çok ciddi projeler yapan , çok güzel insanlar dediğim azınlıktasınız. O kadar çok hayvan var ki , yolda yürürken denk gelenleri bile ya insansa diyecek umudum yok benim bu ülkede. Aziz nesin yüzde vermiş aptallarla ilgili , yüzde 95 diyememiştir içinden öyle geçse de.. Nüfusun çoğunluğu bu iken buna göre kanunlar çıkıyor..

Mesela egzoz yasak ya şimdi nasıl anlayacak görevli herhangi egzozlu bir araç sahibi ile sizin bu özenli düzgün vatandaş yaşantınızı ? Bakınca ikisi de aynı , ne şekilde hareket ederler günlük hayatlarında bilemez. Bilemeyeceği için de alayına ceza yazılır uygulamada.

Ha sizin gibi efendi insanlar zaten en en en az dikkati çekerek araba kullandıkları için efendilikleri sayesinde de çoğu zaman çevrilmez , çevrilirse de tutumları ile geçebilirler. Her zaman olmasa da izmirde hala insandan anlayan az biraz memur var gibi..

pashaboy
12-05-2014, 12:04
sonuç itibariyle aracımı 1 saat önce teslim aldım 4 lastik 1400tl + otopark+cekici 95 TL + muaynesizlikten 160 TL + GELECEK CEZALAR

_cAgdAsH_
12-05-2014, 12:10
cezalar sıkıntı deılde lastık pahalıymıs..gecmıs olsun

Burak
12-05-2014, 12:11
Cok talihsiz olmus gecmis olsun.

darkmoon
12-05-2014, 12:12
sana özel yazmadım kardeşim illaki istisnalar vardır eminimki sende onlardan birisindir..
yazımın başındada belirttim genele yazıyorum tek bu konuya sana özel değil diye.
geçmiş olsun tekrardan.. inşallah tekrarı olmaz..

onn_dear
12-05-2014, 12:32
geçen hafta bir arkadaşımın da başına geldi muayenesiz aracı bağlandı 80 TL ceza ödedi. Aracı parka falan çekmişler gitti aldı muayeneye gidecek şimdi yani 1-muayenesiz gezmemek lazım 2-Polisten kaçmamak lazım sağı solu belli olmaz canlı bombadır vs diye arkandan ateşte edebilirlerdi allah korumuş. Geçmiş olsun

CasabLanca
12-05-2014, 12:36
cuma akşamıda saat 11 gibi karumun önünde mat kaplı e46 muhtemel kaçmış önünü 4 ekip arabası kesmişti

chare
12-05-2014, 12:47
Ben kaçtım 980+790 ceza geldi arabayı bağladılar ertesi gün cıkarttım 2 sayfa tutanakla adliyeye sevk edildim aynı suçu 5 yıl boyunca tekrar işlemeyeceğime dair hakimle anlaştım 25 gün hapis cezası yatıcam yoksa typeR ı sattım fabia aldım oh mis.

dayı senin yediğin ceza listesi guinness rekorlar kitabına girer :D

bu arada kapan mı attılar :beuj: gta vice city gibi :D

HONDAHAN
12-05-2014, 13:23
Ya arkadaşlar konuya bir bakayım dedim de; ilk sayfada paylaşılan linklere de , bu kapan olayına da şaştım kaldım. 5 sayfayı da okudum bakayım biri birşey diyormu diye ama kimse sormamış ta ! Ya yanlış anlamayın 18-19 senedir İstanbul trafiğinde araba kullanıyorum, böyle kapan atma, kaçana kurşun sıkma falan ilk defa duyuyorum.! Nedir bu ? Neresi burası ? Varmıydı böyle uygulamalar ? Yeni mi başladı ? Sadece Ankara 'ya mı özel ?
Yok polisle de hiç sorunum olmadı şimdiye kadar ama böyle şeyler sadece Amerika'da olur diye sanıyordum, çok şaşırdım.
Ha bu arada; polisin etkisiz eleman görünümünden uzaklaşıp, ateş etme yetkisinin genişletilmiş olmasına da sevindim ayrıca. Belki biraz adam olur millet.

ErenDurmus
12-05-2014, 13:34
Ya arkadaşlar konuya bir bakayım dedim de; ilk sayfada paylaşılan linklere de , bu kapan olayına da şaştım kaldım. 5 sayfayı da okudum bakayım biri birşey diyormu diye ama kimse sormamış ta ! Ya yanlış anlamayın 18-19 senedir İstanbul trafiğinde araba kullanıyorum, böyle kapan atma, kaçana kurşun sıkma falan ilk defa duyuyorum.! Nedir bu ? Neresi burası ? Varmıydı böyle uygulamalar ? Yeni mi başladı ? Sadece Ankara 'ya mı özel ?
Yok polisle de hiç sorunum olmadı şimdiye kadar ama böyle şeyler sadece Amerika'da olur diye sanıyordum, çok şaşırdım.
Ha bu arada; polisin etkisiz eleman görünümünden uzaklaşıp, ateş etme yetkisinin genişletilmiş olmasına da sevindim ayrıca. Belki biraz adam olur millet.
Ankara'da ara ara yaşanıyor bu tarz olaylar

rebeloghy
12-05-2014, 13:42
dayı senin yediğin ceza listesi guinness rekorlar kitabına girer :D

bu arada kapan mı attılar :beuj: gta vice city gibi :D

Rekor değildir abi , eniştem de kaçmıştı. Arkadan gelen cezaları kitap yapar bastırırsın hani , tehlikeli araç kullanmak , hatalı dönüş , kırmızıda geçmek , telefonla konuşmak , kemer , egzoz ( ki yok ) , dur ihtarına uymamak... Akla ne madde gelirse yazılmış. 2000 üzerinde bi tutar ödedi de alkolden ehliyeti kaptırcağıma öderim dedi.
Ki şanslıydı bile yani başına bi iş gelmedi

Mivec_4G63
12-05-2014, 13:49

Ankaranın havasından mıdır nedir arkadaş :D

Ankara'da Cadillac'lı kadın takibi - Türkiye Videolar - Radikal WebTV (http://webtv.radikal.com.tr/turkiye/7386/ankarada-cadillacli-kadin-takibi.aspx)

edit: kapan atma olayını merak edenler bknz video 02.03

ibozum
12-05-2014, 13:59

Ankara'da Cadillac'lı kadın takibi - Türkiye Videolar - Radikal WebTV (http://webtv.radikal.com.tr/turkiye/7386/ankarada-cadillacli-kadin-takibi.aspx)

Alışmadık .ötte don durmaz misali, bu nasıl bir kapan atmaya çalışmaktır arkadaş.. Bunu görünce aciz ne kadar memur var diye acıdım hani.. :confused:

ToyGun
12-05-2014, 14:08
polislerin arabayı elle tutmaya çalışmaları da cabası :)

Sercan AKCAN
12-05-2014, 14:11
angara city :D istanbuldada kapan falan yapmasalar bari :D

ferroo
12-05-2014, 14:14
gecmıs olsun yıne ucuz yırtmıssınız arkadan cok ceza gelırmıkı?

Alpero
12-05-2014, 14:14
Özet: kanundan kaçılmaz :)

SekoLive
12-05-2014, 14:17
bu olay cok tehlileki
kimse kaçmasın cevirmeden v.s. ama yani acemisi var v.s. var lastik patlatmak iş değil daha iyi bi uygulama bulunmalı diye düşünüyorum.

Sercan AKCAN
12-05-2014, 14:28
kanundan kaçılmaz :D

HONDAHAN
12-05-2014, 14:30

Sorma yaa bunu haberlerde gördüğümde cinnet geçirmiştim polisler yine iyi sabırlıymış.Hani kadın erkek eşitti ? Erkek olsa silahın kabzasını cama vurur, kırar üç metre ilerletmezdi o adamı .! Bu arada izlediğim haber çok kısa idi, öyle kapan atma falan görmemiştim.

Merthan
12-05-2014, 14:30
Vay anasını kapan fırlatmak nedir arkadaş ya,memleketin harbiden ÇİVİSİ çıkmış :)

Mivec_4G63
12-05-2014, 14:33
Sorma yaa bunu haberlerde gördüğümde cinnet geçirmiştim polisler yine iyi sabırlıymış.Hani kadın erkek eşitti ? Erkek olsa silahın kabzasını cama vurur, kırar üç metre ilerletmezdi o adamı .! Bu arada izlediğim haber çok kısa idi, öyle kapan atma falan görmemiştim.

bence kamera var diye bu kadar sabırlılar, yoksa o cam 5 kere kırılırdı :D

levent
12-05-2014, 14:45
kemer takmak bütün izlenimi değiştiriyor benden söylemesi. xenonlu, egzozlu, basık, camlar film vb modifikasyonlar olsa da ceza yemeye bilirsiniz.:D

Aynen kemer ilaç :)

Alanya'da da sabit uygulama olur, iskele caddesinden tur attıktan sonra anıtta çevrilmemek çok zordur :)

Cam filmi, amerikan park, yay var bende mesela ama kemerim daha araba çalışmadan önce takılır.

Çevirince iyi günler klasik muhabbeti, evrak vs. Alkol var mı diye soruyorlar zaten direk. Varsa az var diyorum idare ediyorlar, yoksa da yok diyorum kontrol edip kaydı alıp yolluyorlar. Tabi babamın katkısı tartışmasız, en son çevrildiğimde bu halil hocamın arabası dimi demişti ruhsat vermeden polis, meğer velisiymiş :D

yiğit205
12-05-2014, 14:53
kaçmasaydın ıyıydı.valla gecen hafta bende cevırmeyı gordum saat 22 den gece 12 ye kadar gıtmelerını bekledim.tamda antares onunde gordum hemen cektım saga.sıkıntım yok ama sımdı bı dünya prosedür..

tibet
12-05-2014, 15:46
kaçmasaydın ıyıydı.valla gecen hafta bende cevırmeyı gordum saat 22 den gece 12 ye kadar gıtmelerını bekledim.tamda antares onunde gordum hemen cektım saga.sıkıntım yok ama sımdı bı dünya prosedür..

umarım bu arkadasın ruh hali ankaradaki durumu acıklamak için yeterli olmuştur diğer arkadaslara

SerkanYazgan.
12-05-2014, 16:56
Geçmiş olsun talihsiz bir olay olmuş, aceleci tavrınıza yenilmişsiniz.
Ankarada kapanı ya da silahı bazı durumlarda cidden kullanmak zorundalar. Uyuşturucuyu sigara gibi içen bir şehir. Misal bizim burda polis modifiyeli arabaları zorlasada gece gezenlerin çoğu alkollü hatta dağ bayır gibi yerlerde içerken polis geliyor ve sürücüde yoksa afiyet olsun gençler, dikkatli olun deyip gidiyor. :)

dqn
12-05-2014, 17:47
Ben iki kez kasalardaki çevirmeden kaçtım hiç kapan atmadılar peşimden bağıran bile olmadı.Sizinkisi kötü olmuş.Ayrıca bana hiç ceza gelmedi.Sanırım arabanın önünde T.C. amblemli kartı gören yazmıyor:D Geçmiş olsun size de..

Ayrıca artık kasalarda günde 3-4 sefer çevirme oluyor.Haberiniz olsun modifiyeli honda pug bmw asla tahammülleri yok.

thedevil
12-05-2014, 17:53
şansa bak geçmiş olsun...

ulan 2 sene muaynesiz renk farklı dolaştım hatta polis bile çevirdi abi ruhsatı kaybettim sigorta kağıdı yanımda ona bak dedim..... birinde ruhsata baktı ne muayne farketti ne rengi ikisinide farketmedi.. hatta yemin ederim plaka anons etti karşıdaki memur honda civic hb mavi dedi eyvah dedim ruhsatı verdi tamam git dedi şaşırdım kaldım :D

birinde kaçtım çok trafik vardı ilerideki polise haber vermiş ilerdeki polis arabaların arasından sol şeride kadar geldi dur dedi tamam abi dedim sağa yanaştım ulan battı balık yan gider bidaha kaçtım kaçmaktan yoruldum bu sefer kaçıyorum diye kaçmaya başladım ulan dükkana geldim hala kaçıyorum :D eve falan kaçarak gidiyorum hayat zindan oldu :D

artık ulan biri yakalasada mecburiyetten yaptırsam artık muayneyi diye dua eder oldum bi türlü yakalanmadım :D en sonunda gittim yaptırdım ama hala aynı psikolojideyim polis görünce korkuyorum :D

thedevil
12-05-2014, 17:59
heee bide izmitte kaçtım çevirmeden körfezde yarışa giderken hatta bilenler vardır ama hala neden kaçtığımı çözemedim önümde teyfik vardı o kaçtı bende o kaçtı diye kaçtım ama onun eksikleri varmış benim herşey tamamdı.... koyun gibi kaçtım :D

ama yakalanmadım arabayı tenha biyere sakladım polise gidip sordum abi kaçan adama ne yaparlar diye hahahahaha :D... valla bilmiyorum yakalanınca bakıcaz dedi bende o bilinmezlikle yaşayamayacağımı düşünüp abi o kaçan bendim tutuklayın beni dedim araba olmadan olmaz araba nerde dedi arabayla birlikte teslim oldum :D

BuRaK_eFe
12-05-2014, 18:00
Bence hata birazda sende kardeşim hayat bu gta vice city değil ki belli süre sonra yıldızlar kaybolmayacaktı ya ..Burası türkiye iyi galeyana gelip ateş etmemişler iyi gece gelip evi basıp tutuklayıp nöbetçi mahkemelerde süründürmemişler sorgu odalarında neden kaçtın diye saatlerce sorgulamamışlar... Herşeyi yapmaya hakları var kanunlara göre malesef.. Ödeyeceğin paranın çok çok fazlasını ödeyeceksin şimdi birde muayyene hariç..Yazık olmuş zamanında lisedeyken bir caddece gazladım ikinci gazlayışımda önüme atladı polis bende sola kırıp karşı şeritten kaçtım şimdi düşünüyorum hayatımın en büyük hatasını yapmışım... Dünya'nın cezasını öderim kendi canıma değişmem Dünya'nın cezanı öderim kimsenin canına kıyamam...Çok geçmiş olsun inşallah tekrarı yaşanmaz inşallah sanada bir ders olur...

Işık
12-05-2014, 18:34
Herkese teşekkür ederim iyi kötü yorumlar için ama bazı Abiler döktürmüş altında başka bişey vardır diye ben terörist veya arsız hırsız değilim ayrıca alkollü olsam alkolden kaçtım derim kimseden çekinecek durumum yok, aracı hemen bağlıyolar sandım gece 02.30 du ortada kalırım diye yürüyüm en azından arkadan yollarlar dedim kapan attılar olay böyle gecikti 7 gün süre verdiklerini bilsem zaten dururum

Ya ben yanlış yazmışım ya da sen yanlış anlamışsın, neyse dediğim gibi önceki postta yazdığım durumlar yoksa bagajda da keleş taşımıyosan kaçmana gerek yoktu,
keşke prosedürü bilseydin de kaçmasaydın, bunca masrafa girmezdin durduk yere.
Geçmiş olsun, yanlış anlaşılma için özür dilerim.

ersandeniz
12-05-2014, 19:02
bigün bu polis abileri mesutevlerde sıfır çizen ya da çizmeye çalışan bmwleri şahinleri yakalamaya da çağırcam az kaldı..
belki sen kötü niyetli olmayabilirsin ama ben dahil kim polisten kaçıyorsa her türlü muameleyi hak etmiştir..

Dragger
12-05-2014, 19:07
Dua et kapan atmışlar, arkandan kafana sıkmamışlar.

Birsürü insan öldü bu şekilde, canına kastın mı var güzel kardeşim?

Arabana ceza kesseler ne olacak, bağlasalar ne olacak canından değerli mi?

OronteS
12-05-2014, 19:30
Gecmis olsn

mad_max1978
12-05-2014, 20:07
Çok geçmiş olsun. Kasalar da her gün cevirme oluyor. Geçen gün hiç yoksa en az 7 tane çekici hazır kıta bekliyordu

Melih-Ö
12-05-2014, 20:10
Geçmiş olsun kapan ilk defa gördüm bende.

maxpower
12-05-2014, 20:12
ankara, polis, kapan diyince akıllara gelen videoyu paylaşayım bende (önceki sayfaları okumadım)

GTA Ankara - Video - Alkışlarla Yaşıyorum (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/187551/gta-ankara)

SGTI
12-05-2014, 20:14
heee bide izmitte kaçtım çevirmeden körfezde yarışa giderken hatta bilenler vardır ama hala neden kaçtığımı çözemedim önümde teyfik vardı o kaçtı bende o kaçtı diye kaçtım ama onun eksikleri varmış benim herşey tamamdı.... koyun gibi kaçtım :D

ama yakalanmadım arabayı tenha biyere sakladım polise gidip sordum abi kaçan adama ne yaparlar diye hahahahaha :D... valla bilmiyorum yakalanınca bakıcaz dedi bende o bilinmezlikle yaşayamayacağımı düşünüp abi o kaçan bendim tutuklayın beni dedim araba olmadan olmaz araba nerde dedi arabayla birlikte teslim oldum :D

hocam senin hayatın polisden kaçmakla geçmiş baya fast and furious a bağlamışsın sen :D

ibozum
12-05-2014, 20:34
ankara, polis, kapan diyince akıllara gelen videoyu paylaşayım bende (önceki sayfaları okumadım)

GTA Ankara - Video - Alkışlarla Yaşıyorum (http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/187551/gta-ankara)

Paylaşıldı..

darkmoon
12-05-2014, 20:53
bu kapan işi için herhalde çift çevirme yapıyorlar birinci çevirmeden kaçanı ikinci çevirmeye ihpar ediyorlar onlarda hemen araba gelmeden kapanı yola kuruyor.

ömerve
12-05-2014, 20:56
İyi ateş etmemişler.Polisten kaçmak büyük risk,ne olursa olsun durun.

vinz
12-05-2014, 22:34
alkollü, uyuşturucu etkisinde, tehlikeli araç kullanan kişilere cezaları yazılıyor ve paşa paşa olay bitiyor. Senin aracında egzoz varsa ya da muayenesi yoksa gözleri dönüyor, teröristmişsin gibi davranıyorlar. Polis beni durdurabilir, alkolümü uyuşturucumu kontrol edebilir, hatta şüphe varsa beni ve aracı da arayabilir, amenna. Ama sırf egzozum var diye arabamı bağlayıp rezillikler yaratacaksa ben o çevirmede durmam. Ya bunun için bir yapılandırma gerekli, örneğin çevirmeye girdim egzozum varsa muayenem geçikse gibi saçma ufak suçlar için sadece ceza yazılıp yollanması gibi, ya da daha çok olay olur ankara'da.

biri yarın dava açar o kapan bir yerlerine kaçar ben bizim polislerin bu uygulamayıda hakkıyla yapabileceğini düşünmüyorum kimse kusura bakmasın!

+999999999999

Schumi
12-05-2014, 23:02
Dönüşü olmayan caddede polisden kaçılmaz. Kapan nedir yahu. Umarım İstanbul'da başlamaz.

Risendark
12-05-2014, 23:22
Senin uygulamadan kaçman yanlış abi ama ***** bizim polislerin bizim arabalara karşı olan tutumuda tamamen başka bi dünya... düşününce ne sana bisey diyebiliyorum nede polise .

sky clio
12-05-2014, 23:42
Geçmiş olsun. Bazen insan hiç düşünmeden davranabiliyor.
Ben hemen üstünde oturuyorum oranın kapan olayını Ankarada duymuştum ama bizim burada hiç görmedim okulun son dönemi vize final derken evden çıkmaya çıkmaya herşeyden habersiz kalmışız :) Saat kaç civarında yapılıyor bu uygulama

ugur_EN_
12-05-2014, 23:45
bi kaç kez bende polisten kaçtım. alkol yüzünden ehliyeti kaptırmıyayım diye kaçtığımda sıfır 2 aylık arabamız bu hale geldi 2008 yılında en mantıklısı paşalar gibi cezayı yiyip ne kendimizi nede başkalarını riske atmamak takla attık, allahtan canımıza bişey gelmedi araçta arkadaşımda vardı, olan arabaya oldu ve kaçarkende 2 el havaya ateş etmiştiler.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1.0-9/401294_10150633002417141_702679920_n.jpg

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/t1.0-9/418163_10150633002687141_1422651341_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/420600_10150633003612141_542734437_n.jpg

btu06
13-05-2014, 00:15
Bahsi geçen yerde sürekli çevirme oluyor ve nedenini birçok kişi bilmiyodur ama o otoparkın karşısındaki binada bir kaç vekil oturuyor rahatsız oluyorlarmıs paşalarım o yüzden otoparkıda kapattılar gerçi onlarında suçu yok 3-5 çakal şahinci bmwci sürekli yanlıyolar diye böyle.oldu hatta küçücük yolda aşağıeğlencede bile çevirdiklerini gördüm :) benim rs inde egsoza takmışlardı orjinal değil diye

Evrenoz
13-05-2014, 08:09
Kapan mantıklı bir uygulama...

Polis kaçan aracın bombalı araç mı yoksa muayeneden kaçan araç mı olduğunu nereden bilsin.. Kapan yerine kurşun sıksa; suçsuz ( muayeneden kaçma gibi hafif bir suç ) birini öldürme olasılığını göze alacak.. Kapanla 4 lastiği indiriyor, kan yok bir şey yok..

BurakOzdemir
13-05-2014, 08:26
bu kapan mevzusunda ankara polisi sıçmıştı hatırlarsanız.
alkollü bayanı durduramadılar şimdi o imajı düzeltmeye çalışıyolar atın kapanı atın bende geçicem üstünden ve kadın durmamıştı havaya ateş açmamışlardı ve belki teröristti belki başka bişeydi kadın, niye ateş açmadılar? hani bize ateş açmaları serbest o zaman onada yapcaklardı

PUMA
13-05-2014, 08:48

Ablada nekadar rahat yaw ağzında sigara fln hahah :D

Tayfun.O
13-05-2014, 12:55
Keşke kaçmasaydın en fazla 180 ceza yerdın ayrıca trafik 1 hafta izin veriyor muayne için

Cimmeria
13-05-2014, 13:45

muayene geçik olması size saçma bir suç gibi geliyor olabilir ama işin mantığı var, ben ne adamlar gördüm sanayide adam muayene sayesinde frenini adam gibi tutmadığını, farının doğru düzgün yanmadığını öğrebniyor ve başkalarının hayatını tehlikeye atmaktan uzaklaşıyor.

Hele ki saçma gibi gözüken suçtan dolayı polisten kaçmayı burda normal bir şey gibi anlatmak daha da enteresan, polisin çevirmede dur ihtarı yaptığı arabanın kaçması sonucunda onu terörist gibi görmesinden normal ne olabilir, çekip sıkar doğal olarak.

Mrt88
13-05-2014, 14:23
Bende 3 hafta önce havaalanı yolunda çevirmeye girdim ve aracımın muayenesi yoktu, tamamen ofsayt bi durumdaydım ön cam dahil film, milltek spor susturucu ama ben kaçmadım emniyet kemerim takılı bir vaziyette belgeleri istedi ve verdim sonrasında araçtan inip yanlarına gittim durumu izah ettim güzel bir dille sağolsun polisler de anlayışlı çıktı yanlız sisteme giriş yaptıkları için sadece muayeneden 80 tl ceza kestiler ve 1 hafta müddet verilde onların sayesinde muayenemi yaptırdım. Ama arkadaşın da dediği gibi antares alt ylu baya sıkıntı olmaya başladı her geçişimde çeviriyolar en son geçen hafta kontak attı bir dünya adamın içinde polislerle bagıra çagıra kavga etttim, egzosdan cezai işlem uygulayacagız dediler bende uygulayamazsınız çıkarın desibel ölçer aletinizi yasal sınırın üstünde çıkarsa eyvallah dedim ve cezayı yazdırmadım.

Mrt88
13-05-2014, 14:26
Bu arada tavsiyem mümkün olmadıkca sabah 10 ile 13 akşam 20 ile 22 saatleri arasında o yolu kullanmamaya özen gösterin, Turgut Özal Üniversitesinin önündeki yol alternatif olabilir.

EREN34
13-05-2014, 14:31

Eski tip serme patinaj zinciri gibi birşey düşünün. Yola seriliyor. Üstü çivil olduğundan kaçan araç üstünden geçtiği an lastikleri patlıyor.

SekoLive
13-05-2014, 14:39
Eski tip serme patinaj zinciri gibi birşey düşünün. Yola seriliyor. Üstü çivil olduğundan kaçan araç üstünden geçtiği an lastikleri patlıyor.

basık araçlar çok şanslı bu durumda :) altına girmez :p tampon yerle birse.

erdem325
13-05-2014, 14:41
konu sahibine gecmis olsun.

aralarda cok ilginc yorumlar var gercekten..
kapan mi atilir? burasi amerkami? teroristmiyiz biz ne kapani? vs vs..
yaw polis durduruyor cevirme yapiyor iste, madem terorist degilsin ne diye kaciyorsun polisten? (konu sahibi icin degil genel soyluyorum)
bi ofsayt durumun yoksa zaten gecip gidiceksin.
ofsayt durum varsa da zaten yasak oldugunu bile bile yapmissin o ofsayt seyleri iste, kanun onunde suclusun yani lami cimi yokki bunun..
ben de cok memnun degilim yer yer polislerin tavrindan ve araca gore farkli muamelesinden ama tek suclu da polis degil ki..
dur diyecek durmayacaksin, e sonra kapan mi atilir onume diyeceksin.. gercekten ilginc.
kapan atmasa kacip gideceksin de sanki ertesi gun herseyi yaptirip da mi cikacaksin trafige..

ErenDurmus
13-05-2014, 15:04
egzosdan cezai işlem uygulayacagız dediler bende uygulayamazsınız çıkarın desibel ölçer aletinizi yasal sınırın üstünde çıkarsa eyvallah dedim ve cezayı yazdırmadım.
Bu uygulama polisin insiyatifinde mi oldu yoksa egzoz cezası için desibel ölçer için diretmelimiyiz ? ( Benim egzoz dolmuşlardan daha sessiz mesela :D)

darkmoon
13-05-2014, 15:13
amerika yada almanyada youtube da izlemişdim tekerleğe sarmaşık gibi dolanıyor üstünden geçdimi :)

mad_max1978
13-05-2014, 15:27
bu kapan mevzusunda ankara polisi sıçmıştı hatırlarsanız.
alkollü bayanı durduramadılar şimdi o imajı düzeltmeye çalışıyolar atın kapanı atın bende geçicem üstünden ve kadın durmamıştı havaya ateş açmamışlardı ve belki teröristti belki başka bişeydi kadın, niye ateş açmadılar? hani bize ateş açmaları serbest o zaman onada yapcaklardı

kamera olunca işin şekli değişiyor:)

BurakOzdemir
13-05-2014, 15:32
kamera olunca işin şekli değişiyor:)

:) usta herkese aynı şekilde davranmaları lazım bana sıkıcan kadına sıkmıcan. sıkarım öyle işi haksızlık olmasın yani. :)

HaKo
13-05-2014, 15:33
yani gül yaprakları fırlatacak halleri yoktu :)

mad_max1978
13-05-2014, 15:33
:) usta herkese aynı şekilde davranmaları lazım bana sıkıcan kadına sıkmıcan. sıkarım öyle işi haksızlık olmasın yani. :)

valla hacım bana sorarsan polis o kadın da sabırda nirvanaya ulaşmış.ben bile izlerken yok artık dedim

BurakOzdemir
13-05-2014, 15:35
valla hacım bana sorarsan polis o kadın da sabırda nirvanaya ulaşmış.ben bile izlerken yok artık dedim

bende helal olsun diyorum hemşerilerime ama sallarım aga yanlışı söylerim :D:D

Mrt88
13-05-2014, 15:39
Bu uygulama polisin insiyatifinde mi oldu yoksa egzoz cezası için desibel ölçer için diretmelimiyiz ? ( Benim egzoz dolmuşlardan daha sessiz mesela :D)
Olay aynen şu şekilde oldu. Önce evrak istediler bende sebep sordum bana sebep mi belirticez polisim ben gibilerinden bıdı bıdı yaptı, sonrasında gaz vermemi istediler bende 3bin devire kadar bastım ve yukarısına basmıyacagımı söyledim oda bana egzosdan çok ses çıkıyor cezai işlem uygulayacagız dedi benim şalterler iyice attı zaten, bagırdım çagırdım yazamazsınız egzosdan diye, kullanılan egzos tüv onaylı bir markanın egzosu felan dedim, evrakları ekip otusunun içinde oturan amirine verdi orada da bagırdım çagırdım ceza yemek için bekleyen vatandaşlarda vardı sonra amiri indi arabadan birde o baktı dedi çok ses çıkıyor yazıcaz bende kime göre çok ses çıkıyor çıkar desibel ölçen aletini ölç desibelini yasal sınırın üstünde çıkıyorsa tamam dedim ama senin kulagına göre yapılıyosa bu işlem kabul etmiyorum dedim sonra egzosdan ceza yazmadı emniyet kemerim takılı olmasına rağmen emniyet kemerinden yazdı :)

PD130
13-05-2014, 16:01
konu acayip bişey olmuş.sanki polis suçlu arkadaş... polis çevirip dur ihtarı yapıyorsa duracaksın yok durmayıp kaçarsan başına gelen herşeye katlanacaksın..durmuyorsan eğer ya saklayacak bişeyin var ya suçun yada başka bi durumun var..efendilikten doğruluktan zarar gelmez..

ErenDurmus
13-05-2014, 16:03
Olay aynen şu şekilde oldu. Önce evrak istediler bende sebep sordum bana sebep mi belirticez polisim ben gibilerinden bıdı bıdı yaptı, sonrasında gaz vermemi istediler bende 3bin devire kadar bastım ve yukarısına basmıyacagımı söyledim oda bana egzosdan çok ses çıkıyor cezai işlem uygulayacagız dedi benim şalterler iyice attı zaten, bagırdım çagırdım yazamazsınız egzosdan diye, kullanılan egzos tüv onaylı bir markanın egzosu felan dedim, evrakları ekip otusunun içinde oturan amirine verdi orada da bagırdım çagırdım ceza yemek için bekleyen vatandaşlarda vardı sonra amiri indi arabadan birde o baktı dedi çok ses çıkıyor yazıcaz bende kime göre çok ses çıkıyor çıkar desibel ölçen aletini ölç desibelini yasal sınırın üstünde çıkıyorsa tamam dedim ama senin kulagına göre yapılıyosa bu işlem kabul etmiyorum dedim sonra egzosdan ceza yazmadı emniyet kemerim takılı olmasına rağmen emniyet kemerinden yazdı :)
Cevap için teşekkür ederim , bir şey tutturamayınca kemerden devam ediyorlar :o

ErenDurmus
13-05-2014, 16:06
konu acayip bişey olmuş.sanki polis suçlu arkadaş... polis çevirip dur ihtarı yapıyorsa duracaksın yok durmayıp kaçarsan başına gelen herşeye katlanacaksın..durmuyorsan eğer ya saklayacak bişeyin var ya suçun yada başka bi durumun var..efendilikten doğruluktan zarar gelmez..
Abi noktayı koymuşsun :icon_tup:

pashaboy
13-05-2014, 17:11
polisin hatalı olduğunu söylemedim kimsenin söylediğinide okumadım

XoR
13-05-2014, 19:03
Spike Stripe activated :)

Yakında connect'lerin bagajından fırlatırlarsa şaşırmayın manuel hot pursuit :D