PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chemical Guys Türkiye hakkında bir soru.

Emre Ekrem
22-05-2014, 11:49
chemicalguysturkey.com diye bir site var, birde chemicalguysturkiye.com diye farklı bir site, iki sitenin de tüm format, içerik, adres, iletişim vs. aynı, fakat iki sitenin bir biriyle hiç bir bağlantısı/alakası yok, dün ilk verdiğim siteden alış veriş yaptım ve ertesi gün siparişimi kontrol etmek için sitenin adresini yazdım ve chemicalguysturkiye.com diye farklı bir site çıktı, kullanıcı adım ve şifremi girdim kabul etmedi, bunun üzerine telefon ettim ve Gökhan beyle görüştüm, bizim böyle bir sitemiz yok sadece Türkiye uzantılı olanı kullanıyoruz dedi, anladım ki ufaktan bir dolandırılma söz konusu, merak ettiğim ise chemicalguysturkey.com adresinden alış veriş yapan var mı? Bu site dolandırmak amaçlı mı yoksa gerçekten iki ayrı firma mı?

Onrcn
22-05-2014, 11:55
chemicalguysturkey.com diye bir site var, birde chemicalguysturkiye.com diye farklı bir site, iki sitenin de tüm format, içerik, adres, iletişim vs. aynı, fakat iki sitenin bir biriyle hiç bir bağlantısı/alakası yok, dün ilk verdiğim siteden alış veriş yaptım ve ertesi gün siparişimi kontrol etmek için sitenin adresini yazdım ve chemicalguysturkiye.com diye farklı bir site çıktı, kullanıcı adım ve şifremi girdim kabul etmedi, bunun üzerine telefon ettim ve Gökhan beyle görüştüm, bizim böyle bir sitemiz yok sadece Türkiye uzantılı olanı kullanıyoruz dedi, anladım ki ufaktan bir dolandırılma söz konusu, merak ettiğim ise chemicalguysturkey.com adresinden alış veriş yapan var mı? Bu site dolandırmak amaçlı mı yoksa gerçekten iki ayrı firma mı?

Chemicalguysturkey eskiden vardi. Gokhan bey in eski ortagi siteyi devam ettirmeye calisti fakat su an ellerinde urun yok(Daha once de galonluk alip kendisi burada bolerek satmaya calisti) ve CG Amerika sadece Gokhan bey e satis yaptigi icin artik chemicalguysturkiye devam edecek, kendisi Turkiye Distributoru olarak devam ediyor.

Emre Ekrem
22-05-2014, 12:00
Bende oraya ödeme yaptım ve siparişim bekliyor, telefonları acmıyor,iletişim kuramıyorum, Gökhan bey böyle bir sitesi olmadığını söylüyor, ne yapacağım bilemiyorum.

Onrcn
22-05-2014, 12:02
Bende oraya ödeme yaptım ve siparişim bekliyor, telefonları acmıyor,iletişim kuramıyorum, Gökhan bey böyle bir sitesi olmadığını söylüyor, ne yapacağım bilemiyorum.

Siteye baktim su an, yapim asamasinda yaziyor sanirim dogru mudur ?

Emre Ekrem
22-05-2014, 12:05
Siteye baktim su an, yapim asamasinda yaziyor sanirim dogru mudur ?

Chemical Guys Türkiye (http://www.chemicalguysturkey.com/index.php?route=common/home)

Bu site Onurcan, buradan alışveriş yaptım, şuan kimseye ulaşamıyorum, sonra da chemicalguysturkiye.com buldum ve Gökhan beyle tanışıp konuştuk, kendisi benimle bir alakası yok dedi.

Kendi sitesi buymuş, http://www.chemicalguysturkiye.com/

tuFAN
22-05-2014, 12:06
hazır konu açılmışken sorayım

chemical guys türkiye'nin sitesinde neredeyse tüm ürünler tükenmiş durumda

yeni mallar ne zaman gelir bilen varmı ?

Emre Ekrem
22-05-2014, 12:08

Haftaya gelecekmiş, konuştuk.

Sh4rk
22-05-2014, 12:08
Trabzon boyassi firmasinda bor cok urun var diye biliyorum

Onrcn
22-05-2014, 12:10
Chemical Guys Türkiye (http://www.chemicalguysturkey.com/index.php?route=common/home)

Bu site Onurcan, buradan alışveriş yaptım, şuan kimseye ulaşamıyorum, sonra da chemicalguysturkiye.com buldum ve Gökhan beyle tanışıp konuştuk, kendisi benimle bir alakası yok dedi.

Kendi sitesi buymuş, Chemical Guys Türkiye | Profesyonel Oto Bakım Ürünleri + Araç Yıkama Kimyasalları (http://www.chemicalguysturkiye.com/)

Hmm. Bu site Gokhan beyin degilse artik takibi nasil yapilir bilemiyorum. Bankanizla bir iletisim kurun, boyle boyle bir durum var derseniz bakalim duruma. Yakinda guzel bir sitede satisa sunulacaklar direk oradan alirsiniz ; )

Su an gemide olmasi lazim 2-3 haftaya muhtemelen tedarik olur.

tuFAN
22-05-2014, 12:11
Trabzon boyassi firmasinda bor cok urun var diye biliyorum
oraya da baktım istediğim ürünler yoktu

Haftaya gelecekmiş, konuştuk.

Su an gemide olmasi lazim 2-3 haftaya muhtemelen tedarik olur.
o zaman beklemeye değer teşekkürler

Emre Ekrem
22-05-2014, 12:13
Hmm. Bu site Gokhan beyin degilse artik takibi nasil yapilir bilemiyorum. Bankanizla bir iletisim kurun, boyle boyle bir durum var derseniz bakalim duruma. Yakinda guzel bir sitede satisa sunulacaklar direk oradan alirsiniz ; )

Gerçek siteden tekrar sipariş verdim, ayrıca banka ile iletişim kurdum, Akbank la alakalı bir durum 1 haftaya kadar belli olur dedi görevli, EFT yi geri çekme talimatı verdim fakat belli olmaz alamayabilir siniz de dedi.

Scratch Swirl B-Gone sipariş etmiştim başka ürünlerle birlikte, Boyassi de yok şuan, işin ilginç tarafı da diğer ürünler de öbür sitede yok ama B-Gone var.

Emre Ekrem
22-05-2014, 13:00
Telefonda görüştük eski ortaklarının sitesiymiş ve ben imkansızı becererek web sitesinin uzantısına /index.php ekleyerek yapım aşamasında olan siteyi açarak sipariş vermişim :D , sitede geçen iban kapalı olduğu için ödeme geri gelecek.
Bu arada aktif olan siteden tekrar sipariş verdim. Google amcadan aratınca böyle saçmalıklar olabiliyor. :D

YavuzNaz
22-05-2014, 13:04
abi bu denli bi işlem yapabildiğin için sen tebrik ediyorum :D

Emre Ekrem
22-05-2014, 13:19
abi bu denli bi işlem yapabildiğin için sen tebrik ediyorum :D

:D aynen, süperim ben, açamadığın site falan varsa hallederiz. :D

Evrenoz
22-05-2014, 14:10
Siteyi 1e1 kopyalamak suç değil mi?

Emre Ekrem
22-05-2014, 14:39
Eski adreslerı aslında ve site kapalı, ben /index.php uzantılı link e tıklayınca googledan direk açıldı.

Onrcn
22-05-2014, 16:37
Siteyi 1e1 kopyalamak suç değil mi?

Orasi karisik biraz, durum illegal degil ama su an.