PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyeti Geri Alma ( 2 aylık )

blow07
30-05-2014, 12:00
abilerim arkadaşlarım konuyu arattım ama ya alkolden yada 2. kez kaptırmayla ilgili konuları görebildim.

Abilerim arkadaşlarım tam 1 sene önce 2 aylığına (100 ceza puanından ) ehliyetimi kaptırdım. Bugün ehliyeti geri almak için işlemlerimi başlatacağım ( sürücü kursu + 5 fotoğraf + ikametgah ) : Her neyse Ben kurstaki Trafik ve Çevre dersini verdikten sonra direk ehliyetimi alabilir miyim ? Daha önceden Vergi Daire'sine borcum olmaması gerektiğini duymuştum. Yani 2008 2009 dan kalma trafik borçlarım var ve ödemem şuan için zor. Ehliyet ile bir alakası var mı ? Yoksa kurstan sonra direk ehliyetimi belgelerim ile beraber alabilir miyim ? :confused:

blow07
30-05-2014, 12:24
‘BORCU YOKTUR’ YAZISI İSTENİYOR
Yeni yasaya göre alkollü olduğu tespit edilerek ehliyetleri geçici olarak geri alınanların bekleme sürelerinin sonunda Karayolları Trafik Kanunu’na istinaden verilmiş olan idari para cezalarının tamamının tahsil edilmiş olması gerekecek. Yani sürücülerin ehliyetlerini teslim almaları için trafik idari para cezası olmadığına dair vergi dairesinden ‘borcu yoktur’ belgesini ibraz etmesi istenecek. (DHA)

Böyle bir madde var ama sadece alkolden alınan ehliyetler için mi geçerli dediğim sistem ?