PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik kazasında sizce kim hatalı?

Mivec_4G63
30-05-2014, 19:25
Arkadaşlar geçen hafta sonu talihsiz bir olay yaşadım. Maltepe sahilde gece 10:30 sularında ışıklarda durdum. Sahil kısmından kartal tarafına doğru seyir halindeyken maltepe iç kısma doğru gideceğim için sola yanaşarak ışıkları beklemeye başladım. Benim beklediğim yer sola dönüş için 2. sıraydı. Önümde 4-5 tane daha araç vardı, ışığın yeşile dönmesiyle ikinci sıra ile birinci sıra aynı anda dönmeye başladı(bilenler olacaktır çok geniş dönme açısı var) tam sıra bana geldiğinde dönüşü tamamlayıp sokağa girerken sol arka çamurluk daha sonra sol ön kapıdan aracım hasar aldı. Karşı taraf 2. kısımdan döndüğüm için benim kusurlu olduğumu iddia etti. Saatin de geç olmasından dolayı fotoğraf çekip, irtibat bilgilerimizi paylaşarak oradan ayrıldım. Sizce bu kazada kusur kimin? Aracımın kaskosu yok.

http://i.hizliresim.com/RyNXZY.jpg

onursumer
30-05-2014, 19:27
daha geniç açıdan yolun detaylı resmi mevcutmu

Mr.K
sinyalin yanık kapalıda dönmemişsin görünen bence m-b hatalı

Kadyr
Arkadan vurdugu icin kusur onda cikacaktir

Oznsrl
30-05-2014, 19:29
mercedes suçlu bence sola dönüş yasak deil sonuçta hemde arkadan vurmuş sayılır onun sigortası sizin hasarını karşılar büyük ihtimalle

YunuscanVg
30-05-2014, 19:33
Arkadan dönuyo senide göruyodur bencede mercedes hatalı

PiscocuK
30-05-2014, 19:34
o sahil yolunda sola dönüşler en sol şeritten yapılıyor.
eğer mercedes düz gidecekse ve en soldaysa hatalı
ama oda sağa girecekse bence sen hatalısın

geçmiş olsun umarım hasar çok değildir

oğuz
30-05-2014, 19:38
normalde tek dönüş yeri var,sizinkisi ek bir sıra.yani siz sonradan kaynak yapmış oluyorsunuz normalde.
değerlendiricek kişiye kalmış gibi

_cAgdAsH_
30-05-2014, 19:38
ihtimalleri konusabiliriz arkadan vurdu kesin suclu kanısına varamayız,sigorta şirketleri burda kendi aralarında mutabakata varamayacklardır çünkü sürücü beyanları farklı kusur kabulu söz konusu değil.Dolayısıyla tramer komisyon kararına kalacaktır orda da oy cokluguyla kusur durumu belli olur.Mercedes kusurlu gibi ama ins dısardan içeri girmeye calısıp mercedesin sağ ön kısmına hasar vermişsin gibi değerlendirmezler benzer durum tırların sğ ön kısmıyla karıstıkları kazalarda yasanıyor yuzde yuz karsı arac kusuru cıkıyor yani sizin aracınız gibi..

Merthan
30-05-2014, 19:39
2. sıra diye bi sıra olamaz dönüş için,sola dönüş için yolun ayrılmış olan kısmına geçilir dönülür,eğer kalabalık ise tek sıra olunur ve öyle dönülür.
O zaman 3. sırada olur 4. sırada olur bu sefer tüm şerit sola dönenlerin olur.
Benim düşünceme göre %100 siz suçlusunuz.

Mivec_4G63
30-05-2014, 19:42
Kazanın meydana geldiği yer

http://i.hizliresim.com/6RbZ2v.jpg

Dönülen yer

http://i.hizliresim.com/p4kR9r.jpg

koraycano
30-05-2014, 19:42
Açıkca fikrimi söyleyim bende 2. sırada hep dönerim oradan ama sen hatalısın mercedesin suçu yok ama o sana arkadan vurduğu için kaskoda o hatalı gözükecektir.

Mivec_4G63
30-05-2014, 19:51
Şunu açıkça belirteyim, ben herkesin tek şerit sıra olduğu yere soldan salça olup dönmeye çalışmadım. Zaten ben yanaştığımda 2. sıra oluşmuştu arabalar ikili şekilde dönüyordu. Ben sol çıkış tabelasını gördüğümde, tek sıra şeridi kaçırmıştım şimdi o tek sıraya girmeye çalışsam bir sürü korna küfür, baktım ileride 2. sıra var orada bekliyeyim dedim. Hiç böyle şeyler yapmam ama olacağı varmış.

Dipnot: Ben mercedesten önce dönmeye başladım, tam dönüş sırasında ışık zaten sarıdan kırmızıya dönmüştü. Mercedes kesinlikle kırmızı ışıkta dönüş yaptı ondan eminim ancak bunu ispat etmek çok zor.

Mivec_4G63
30-05-2014, 19:57
o sahil yolunda sola dönüşler en sol şeritten yapılıyor.
eğer mercedes düz gidecekse ve en soldaysa hatalı
ama oda sağa girecekse bence sen hatalısın

geçmiş olsun umarım hasar çok değildir

Sağolasın, çok birşey yok sol çamurluk ve kapıda göçükler ve bi kaç ufak çizik dışında :)

turci
30-05-2014, 20:03
resime göre Mercedes hatalı gözüküyor fakat sola dönüş tek şerit ile ayrılmış ise 2. sıra uygunsuz oluşturulduğundan dolayı siz baştan kurallara uymayarak sol sıranın hakkına tecavüz etmiş oluyorsunuz.
bence kazaya sebep olan sizsiniz ve geçmiş olsun bu arada..

arsenikli
30-05-2014, 20:04
Öncelikle geçmiş olsun sana bişey olmasın , ama sanırım sen bu durumda haksız gibisin çünkü 2. bi sıra yaratılan yerden dönmüşsün, orayı iyi biliyorum ancak senin döndüğünü gördüğü halde yol vermemesi arkadan vurması, koskoca araba yaw nasıl vurursun size kazaya sebebiyet vermekten ceza gelebilir bu durumda mercedes suçlu olabilir çarptığı için

Mivec_4G63
30-05-2014, 20:05
Sağolun.. Allah razı olsun. Trafik polisi geldi, buradan döndük kaza oldu ama hala dönüyorlar dedim. Dönüyorlar ya öyle hadi kolay gelsin size deyip gitti :)

oğuz
30-05-2014, 20:07
Şunu açıkça belirteyim, ben herkesin tek şerit sıra olduğu yere soldan salça olup dönmeye çalışmadım. Zaten ben yanaştığımda 2. sıra oluşmuştu arabalar ikili şekilde dönüyordu. Ben sol çıkış tabelasını gördüğümde, tek sıra şeridi kaçırmıştım şimdi o tek sıraya girmeye çalışsam bir sürü korna küfür, baktım ileride 2. sıra var orada bekliyeyim dedim. Hiç böyle şeyler yapmam ama olacağı varmış.

Dipnot: Ben mercedesten önce dönmeye başladım, tam dönüş sırasında ışık zaten sarıdan kırmızıya dönmüştü. Mercedes kesinlikle kırmızı ışıkta dönüş yaptı ondan eminim ancak bunu ispat etmek çok zor.

değerlendiricek şahıslara kalmış işte abi bu biraz,sen 2.sırada durmak zorunda kalmışsın kaçırdığın için.ama işte :) geçmiş olsun

ERTAN
30-05-2014, 20:15
Çok sikintili bir isik. Soldaki cep bekleyen araç kapasitesini karsilayamiyor napicaksin sol şeritte yolun ortasında durucagima 2. Sirayi yapmak daha mantikli. Büyük ihtimal hatayi size verirler gibime geliyor.
Geçmiş olsun

Cagrii
30-05-2014, 20:17
Öncelikle Geçmiş olsun bence büyük ihtinmalle size verir sucu arkadan vursa tamamda mercedes sıze kapı ve camurluktan vurmus adamın önüne kırmışsınız gibi biraz fotograftan öyle gözüküyor .

Frid
30-05-2014, 20:19
2. sıra olayından suçlu düşer gibisin. ve arkadan vurma sayılamaz aracının yarı beli neredeyse fotoğrafta. kapına kadar gelmişse arka sayılmaz.

geçmiş olsun.

İbrahim33
30-05-2014, 21:51
Çok geçmiş olsun allah beterinden esirgesin.Merso az ayık olsaymış kaza olmazmış gibi.

hayabusa
30-05-2014, 22:42
2.sı sıra kaynak sırası hergün geçtiğim yer ,2.sıra donüşe ayrılmış bir şerit ya da yol değil.1 şerit var o da dönüş olan bulunan şerit

c20let
30-05-2014, 23:21
Okuduğum kadarıyla suç sende hocam. İsteyerek ve ya istemeyerek 2. şeritten dönmüşsün.

rcbrs
31-05-2014, 06:55
Ben de aynı şeyi yapıyorum ama suç sende gözüküyor
Mercedes olayı da İstanbul gibi bir trafikte önceden çözememiş o anlık dalgınlıkla heralde

Aranel Ciryatan
31-05-2014, 09:04
tüm yorumları okumadım fakat 2. sıra her kavşakta kaynak sırasıdır. normalde düz gidecekler için olan yoldan sola dönmeye çalışıyor maalesef insanlar. orası da çok kaza olan bir noktadır, aynından birde Bostancı Lunapark'ın orada çok yaşanır. Bu yüzden %100 hatalısın dostum.

bu arada geçmiş olsun.

Aranel Ciryatan
31-05-2014, 09:10
Öncelikle Geçmiş olsun bence büyük ihtinmalle size verir sucu arkadan vursa tamamda mercedes sıze kapı ve camurluktan vurmus adamın önüne kırmışsınız gibi biraz fotograftan öyle gözüküyor .

mercedes arkadan badozlama vurmuş bile olsa 2. şeritten sola dönmeye çalışıldığı için hata oranının yüksek bölümü öndeki araca aittir. çünkü neden sola dönüşler sola dönüş için ayrılmış şeritten yapılır. sola dönüş için ayrılmış şerit bulunmayan noktalarda en sol şeritten yapılır.

Ozan Özer
31-05-2014, 09:47
Çok geçmiş olsun..Suç sizde olacaktır yüksek ihtimalle ama arkadaşların da söylemiş olduğu gibi Mercedes'li dikkatli olsa;inat etmese hiç böyle şeylerle uğraşmayacaktınız..

Sezgin
31-05-2014, 10:44
Dis seritten hanginiz donduyse suclu o. Kaldirima yakin olan yani ic seritte olan hakli durumda oluyor. Bizzat yasadik malesef bizde

ErenErdem
31-05-2014, 11:57
Benzer bir kazayı bende yapmıştım arka çamurluk ucu ve sağ arka kapım hasar almıştı, detaylı yol fotoğraflarıyla olayı açıkladım tramerde de karşı taraf kusurlu çıktı

gsi_club
31-05-2014, 23:35
yazdiklarim hosunuza gitmeyebilir ama bu kazada siz suçlusunuz bana kalirsa.arkadan vuran daima suçludur fakat siz öteki aracin önünü geçtiginiz için siz suçlu oluyorsunuz.geçmis olsun.

spree1903
01-06-2014, 12:53
Geçmiş olsun.Bunada şükür kardeşim

OrcunInce
01-06-2014, 13:34
Sol'a dönüş tek şeritten yapılır, geri kalan tüm dönüşler kural ihlalidir. Suç sizde yani..

Dragger
01-06-2014, 14:08
Malesef hata sizde...Gecmis olsun.