PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : C4 1.6THP Şanzıman Sorunu?

Atmaca
01-06-2014, 00:30
Öncelikle herkese hayırlı forumlar,Bildiğiniz gibi araç zaten şanzıman olarak sıkıntılı bi araç bende biraz daha rahatlatmak için sürekli F1 de kullanıyorum ama geçen aracı servise götürüp geri aldığımda aracın vites geçişleri aşırı kararsızlaştı araç sürekli bi sallama silkme halinde düşük devirlerde zaten vites yükseltmiyoda yüksek devirlerde yükseltsem bile algılamıyo sanki tutukluk yapıyo 2. 3. basışımda jeton düşüyo,önceden araç dsg kadar olmasada F1 de iş görüyodu ama şimdi tam bi eziyet,Bu olayı nasıl düzelttirebilirim,şimdiden teşekkürler.

fsunnetci
01-06-2014, 02:16
Çozum o araci elinden cikarmak ve fransizlarin otomatik sanzimanindan uzak durmak

furkantekfidan
01-06-2014, 04:29
Sanzıman yazılımı yukluyolar keske yukletmeseydınız ben 4 yazılım attırdım hala duzelme yok bide eski yazılımı tekrar atamıyolar iş işten geçiyo

CLIORS
01-06-2014, 07:35
Volan ve balata da sorun yoksa, kavrama noktası kalibrasyonu yaptırarak eski mutlu günlerine dönebilirsin. Bu kalibrasyonu yola çıkarak yapmaları lazım, genellikle işlem uzun sürdüğü için bazı servisler pek tercih etmiyor.

Atmaca
01-06-2014, 13:01
Çozum o araci elinden cikarmak ve fransizlarin otomatik sanzimanindan uzak durmak Doğru diyosun bende düşünüyorum fakat şuan almak istediğim araç için şuan bütçem müsait değil.

Sanzıman yazılımı yukluyolar keske yukletmeseydınız ben 4 yazılım attırdım hala duzelme yok bide eski yazılımı tekrar atamıyolar iş işten geçiyo Aynen birinden daha duydum ama CLIORS'nin dediğini bi deniyeceğim.Saolun

Volan ve balata da sorun yoksa, kavrama noktası kalibrasyonu yaptırarak eski mutlu günlerine dönebilirsin. Bu kalibrasyonu yola çıkarak yapmaları lazım, genellikle işlem uzun sürdüğü için bazı servisler pek tercih etmiyor. Volan ve balatada bi sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü bakımdan yeni çıktı eğer bi sıkıntıları olsalarda söylerlerdi diye düşünüyorum,Bu kalibrasyon ayarınıda en kısa zamanda yaptırıcam.Saolun

Cem.B
01-06-2014, 13:25
Hangi servise gidiyorsun avrupa yakasindaysan yardimci olabiliriz

Citroen Serhan oto yenisbosnadayiz

Randevu alip gelirseniz sorunu cozeriz

Atmaca
01-06-2014, 14:17

Saolun PM atıyorum.

furkantekfidan
02-06-2014, 13:03

Biz aracın bakımlarını sizde yaptırıyoruz en son bakımda yapılıcak bişey olmadığını sölediniz.