PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yenibosna e5 kaza

34btr1907
01-06-2014, 03:45
evet 2 sanıye ,sizin yok olmanız ve arkada kalanların ömür boyu ızdırabı 2 saniyede tamamlanabiliyormuş,bugun çok yakından şahıt oldum malesef. sesi hala kulaklarımda o arabanın vurdugu andaki ...sosyal msj verme len, mi dersınız ne dersınız bılmem de kemeri alıskanlık haline getırın .HIZLI GİTMEYİN

daha üzücü fotolarda var ama gerek yok paylaşmaya ibret olsun dıye bunları eklıyorum.

2 rahmetli var max 25 yaşındalar.

kazayı ızleyen arabalar yuzunden de karsı yönde 2 araba haşat oldu bırbırlerıne gırdıler

http://i.imgur.com/GC7YCvo.jpg
http://i.imgur.com/GR9O6q5.jpg
http://i.imgur.com/RU8k8L3.jpg

PiscocuK
01-06-2014, 03:48
eyvah eyvah eyvah

Allah ailelerine sabır versin.yazık günah

Dodoo
01-06-2014, 03:48
Direk jilet gibi kesmiş sanirim :(

Allah rahmet eylesin..

Octane
01-06-2014, 03:58
Kötü olmuş Allah sabır versin geride kalanlarına...

Dragger
01-06-2014, 04:01
Kimbilir nasıl gidiyorlardı, araba ortadan ikiye bölünmüş şaka gibi...

Yazık ölenlere değil de anasına babasına, kalanlara yazık...

ANCAMARO
01-06-2014, 04:02
Çok fena çok Allah rahmet eylesin

By_Carizma
01-06-2014, 04:22
bende resimler çıkmıyor :( ama ALLAH rahmet eylesin yakınlarına sabır versin.

Jem89
01-06-2014, 04:24
Allah rahmet eylesin.. Kim bilir kaç km hızla gidiyorlardı da araç bu hale geldi.. Gerçekten geride kalanlara yazık.. Allah ailesine sabır versin çok zor bir durum..

34btr1907
01-06-2014, 04:33
fren sesı bıle duymadım , yardım edebılcek ne yapabılırız dıyebılecek an bıle olmadı düşünün,ambulansı arayana kadar olan oldu gıden gıttı sız sız olun özellikle yagmurlu havada 3 kat dıkkat edın.

typeRace
01-06-2014, 05:01
allah rahmet eylesin..araç linea sanırım.. bugün de önümde 2 linea gazlıyordu son anda takla atmaktan şansa bala kurtardılar.. malesef emniyet kemeri ve yağmura gerek yok,kafanın değişmesi lazım.. özellikle e-5 canına susamış yada kafayı yemiş insanlarla dolu.. masum insanlara yazık gerisi hikaye..

hakotech
01-06-2014, 05:03
Gelde bu saatte ailelerine haber ver şimdi..Allah'ım bu nasıl bi kazadır..cenab-ı hak günahlarını affetsin,rabbim rahmet eylesin,geride kalanlara sabır ihsan eylesin..ahh be kardeşim ahh..sabahın köründe o ailesi ne hale gelmiştir..

Basmayın arkadaşlar şöle havalarda,kurban olayım basmayın..burda hepimiz seviyoruz araba kullanmayı uğraşmayı ama ölürsünüz olum yapmayın şöle havalarda..ananıza babanıza acıyın,yemin ederim kötü oldum,siktir edin bizi,Allah rahmet eylesin der bi konu acarız hafızamızda en fazla ıkı gün kalırsınız,ailenizi düşünün,bu kaza yapan gençlerin yerinize koyun kendinizi,yada kafanız basmıyosa ananızın babanızın rabbim gecinden versin ebediyete gittiğini düşünün,bu acıyı kimseye yasatmayın..

Ulan basmayın demıyoruz,makasa girmeyin,mal mal hareketler yapmayın,ıslakta basmayın,baktınız önünüz bomboş yer kuru oturun biraz gaza,heycanınızı atın bırakın..uzun solukluda basmayın,yapmayın gözünüzü seveyim..

arm
01-06-2014, 05:40
Gelde bu saatte ailelerine haber ver şimdi..Allah'ım bu nasıl bi kazadır..cenab-ı hak günahlarını affetsin,rabbim rahmet eylesin,geride kalanlara sabır ihsan eylesin..ahh be kardeşim ahh..sabahın köründe o ailesi ne hale gelmiştir..

Basmayın arkadaşlar şöle havalarda,kurban olayım basmayın..burda hepimiz seviyoruz araba kullanmayı uğraşmayı ama ölürsünüz olum yapmayın şöle havalarda..ananıza babanıza acıyın,yemin ederim kötü oldum,siktir edin bizi,Allah rahmet eylesin der bi konu acarız hafızamızda en fazla ıkı gün kalırsınız,ailenizi düşünün,bu kaza yapan gençlerin yerinize koyun kendinizi,yada kafanız basmıyosa ananızın babanızın rabbim gecinden versin ebediyete gittiğini düşünün,bu acıyı kimseye yasatmayın..

Ulan basmayın demıyoruz,makasa girmeyin,mal mal hareketler yapmayın,ıslakta basmayın,baktınız önünüz bomboş yer kuru oturun biraz gaza,heycanınızı atın bırakın..uzun solukluda basmayın,yapmayın gözünüzü seveyim..

:Bravoo::Bravoo::Bravoo:

Gokmen Erbas
01-06-2014, 05:55
kazadan birkaç dakika sonra ben de geçtim yanından. çok ilginçtir bakırköyden sefaköye kadar küçük bir alanda 4-5 dakika kadar sağnak yağmur yağdı. aniden kayganlaşan bir yol söz konusu. başka bir sebebi varsa bilemem. Allah sabır versin.

Emre Ekrem
01-06-2014, 06:26
Çok yazık, Allah geride kalanlara sabır versin.

ÖmerF.Bayar
01-06-2014, 06:31
RAbbim kalanlarina sabir versin insallah, Allah rahmet eylesin.

depence
01-06-2014, 07:00
Sözün bittiği an . Allah rahmet eylesin ,ailesine sabır versin

oselami
01-06-2014, 07:18
Allah rahmet eylesin kalanlara da sabir versin daha cok genclermis cok uzuldum

MiaMi
01-06-2014, 08:00
kazadan birkaç dakika sonra ben de geçtim yanından. çok ilginçtir bakırköyden sefaköye kadar küçük bir alanda 4-5 dakika kadar sağnak yağmur yağdı. aniden kayganlaşan bir yol söz konusu. başka bir sebebi varsa bilemem. Allah sabır versin.

En tehlikeli zamanda yol bildiğimiz terayağ kıvamında olur yazık pisi pisine gittiler kalanlara allah sabır versin ,

zıpzıp
01-06-2014, 08:07
Hala saçma salak fotolara bakıyorum nasıl bişey oldugunu çözemedim

MiaMi
01-06-2014, 08:08
Hala saçma salak fotolara bakıyorum nasıl bişey oldugunu çözemedim

Sefaköyden şirinevler istikametine gidiyor sanırım fotolardan onu anladım metrobüs yolunu aşıp olan olmuş gibi

Kahn23
01-06-2014, 08:14
Allah rahmet eylesin. Geçen sene ben de buna benzer ama yaralanmayla atlıtlan kazaya denk geldim. Araçtaki 2 kişi resmen gözümün önünde araçtan uçtular.

Hakanın da dediği gibi Allahını severseniz özellikle yağmurlu havalarda gazlamayın. Arkanızda tarif edilemeyen acılar bırakırsınız..

Yigit-Y
01-06-2014, 08:15
Suçu günahı olmayan insanlara zarar vermeden kamikaze yapmaları sevindirici.

Alkol olma ihtimali yüksek bu kaza ders niteliğinde bir kaza.

batu35
01-06-2014, 08:15
allah rahmet eylesin :(

zıpzıp
01-06-2014, 08:17
Sefaköyden şirinevler istikametine gidiyor sanırım fotolardan onu anladım metrobüs yolunu aşıp olan olmuş gibi

Bu arabaların en saglam yeri altıdır en kalın yeride nasıl bişey yapmışta bölmüş onu düşünüyorum :S allah rahmet eylesn

ALERER
01-06-2014, 08:35
Allah rahmet eylesin

XoR
01-06-2014, 09:01
Allah herkese ölümünde hayırlısını versin :( geride kalanlara sabır.

Fatih
01-06-2014, 09:03
Allah rahmet eylesin.

Böyle konuların hepsinde ayni muhabbet dönüyor.
Basmayın, makaslamayın sözleri; 1 gün sonra deneyecek araç arıyorum diye konu açılıyor.
Yazılan çizilen herşey unutulmuş oluyor.

Bu işe meraklıyız hepimiz hız yapıyoruz yanlış olduğunu bile bile.
Hava şartlarıyla ilgili değil hız her zaman tehlikelidir.

huseyinturk
01-06-2014, 09:05
Allah geride kalanlara sabır versin içi kalkıyor fotoyu görünce insanın

+soner
01-06-2014, 09:05
3 hafta önce benimde yağmurlu havada bir kaza geldi başıma. Islak yollar gerçekten çok tehlikeli süratim olsaydı muhtemelen bunları yazamıyo olacaktım. Zemin ıslaksa artık 5-6 kat daha temkinli gidiyorum büyük bir ders oldu. Basmayın abi boş ve kuru yerlerde amelinizi körleyin ölümüne deli gibi gitmeyin hele yağmurlu havada asla. Yağmurun şiddeti ne olursa olsun tekerlek suyu görür görmez buz pistindesiniz.

Bu kaza çok üzücü fotolara 2 3 kere baktım algılayaladım arabanın nasıl o hale geldiğini 2010 küsür model arabadır en aşağı o kadar ncap testleri yapılıyor sonuçta.

Allah geride kalanlara sabır versin, rahmetlilerin mekanı cennet olsun.

ilbeyyagci
01-06-2014, 09:13
Buraya yazanlar aynı şeyleri Makas videoları başlığına da yazabilir mi ? Eminim makas videoları buradan daha çok hit alır.

Foruma 3-4 aydır üyeyim, bakıyorum her kaza altına yorum yapılıyor ama ardından forumun abileri-büyükleri-gediklileri denen üyeler de dahil makas videoları altına helal olsun vs yazıyor ve resmen özendiriliyor.

Bu ne yaman çelişkidir ? Allah rahmet eylesin, ailelerine sabır versin..

dasemert
01-06-2014, 10:05
Allah geride kalanlara ailelerine sabır versin çok üzücü..dediğiniz gibi saniyelik bir olay arka koltuklarda yolcu yolcu yokmuş anladığım kadarıyla olsaymış daha da kötüsü olabilirmiş kötü bir durum.

serkanaygün
01-06-2014, 10:05
Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Allah geride kalanlarına sabır versin. Dikkatli olmak gerek. e5 hakikaten çığırından çıkmış durumda. Hiç bi heves, adrenalin arkada gözü yaşlı anne baba bırakmaktan daha önemli değil.

atituti
01-06-2014, 10:37
Ben artik sosyal mesaji vermeyi biraktim, burda şole bole diye atip tutupta beylikduzu tarafinda bam gum makasa giren meganeli arkadasi gordukten sonra koy gotune gebersinler diyorum.makas atanlar gerekli gereksiz atraksyonlara girenler..lutfen kemer takmayinda nesliniz tukensin.

thedevil
01-06-2014, 10:44
Usta bunun kemerlede alakası kalmamış resmen tavandan vurmuş.... Allah rahmet eylesin ( tabiki kemer şart oğlu şart)

Ozan Özer
01-06-2014, 10:52
Allah rahmet eylesin..

lncdlt
01-06-2014, 11:10
Allah rahmet eylesin, ailesine sabir versin, gercekten cok kotu.

Halat bariyerlerinde bu arabanin bu hale gelmesinde katkisi oldugunu dusunuyorum. Tabi sadece tahmin.

Ulkemizde olabildigince cabuk cift kat metal bariyer sistemine gecilmesi gerektigini dunusuyorum.

http://www.atilimteknoloji.net/res/bariyer.jpg

Bu kaza haricinde halat bariyerler ayrica yayalar icinde karsidan karsiya gecmek icin daha cezbedici duruyor.

Tekrar Allah rahmet eylesin.

FK.Sub
01-06-2014, 11:13
Dün bizzat ben 80 ile orta şeritten gitmeme rağmen selektörler kornalar havada uçuştu özellikle taksiciler arkadaş bu ne acele nereye ne *** yetiştiriyorsunuz gece saat olmuş 12 yağmur yağıyor zaten hayvan gibi gaz basmak nedir ?
Ölenlere allah rahmet eylesin çok üzücü bir kaza olmuş allah ailelerine sabır versin ders olsun diyeceğim ama bizim milletimize ders falan olmuyor malesef.

dursun81
01-06-2014, 11:13

Halat bariyerlerinde bu arabanin bu hale gelmesinde katkisi oldugunu dusunuyorum. Tabi sadece tahmin.

Ulkemizde olabildigince cabuk cift kat metal bariyer sistemine gecilmesi gerektigini dunusuyorum.

Bu kaza haricinde halat bariyerler ayrica yayalar icinde karsidan karsiya gecmek icin daha cezbedici duruyor.

bunun konusunu açmıştım şu anda çobançeşme avcılar arasında bu bariyer sistemi yapılıyor...

AdoneuS
01-06-2014, 11:14
Allahım allahım bu nasıl birşeydir kim bilir nasıl gidiyolardi allah rahmet eylesin cuma aksami yagmuruna yakalanmıştım yol gozukmuyo 45 50 ile gidiyorum diye arkamdan korna caliyolardi onlarin bunlari görmesi lazim.

oguzhan999
01-06-2014, 11:15
Dun bizde gorduk kazayi , Allah geride kalanlarina sabirlar versin

Runo
01-06-2014, 11:20
Bu nedir bu nedir çok acı bir görüntü.

Allah geride kalanlara sabır versin gerçekten çok kötü

LnchCntrl
01-06-2014, 11:26
2 ay kadar önce aslan gibi, kardeşim dediğim 2 arkadaşımı kaybettim, geriye sadece anılar kaldı, paramparça olmuş 1 anne 1 baba kaldı.. Geriye sadece olay yerindeki kalıntılar kaldı, bende yaktım bi sigara oturdum oraya... 1000 yılda yaşasam benim kalbim orda..

HaKo
01-06-2014, 11:30
Allah rahmet eylesin , e5 cidden tehlike saçıyor, hem yolun yapısı itibariyle , hem de sürücü profiliyle , cumartesi günü yarış pistine dönüyor resmen, bir de yağmurlu hava da artisliğine basanlar var sanki kime ne kanıtlıyorsa. İnadına basıyor makas atıyor tabi millet arkasından diyecek ki vay be ne şöför bak ıslak yolda yardırıyor. Ama maalesef sonuç böyle kötü olabiliyor. Ne diyim ki yazık gerçekten yazık.

emrekuzdere
01-06-2014, 11:47
Allah rahmet eylesin. Çocuklarının bu şekilde öldüğünü gören aileler ne yapar ne eder hiç bilmiyorum.
Bariyer konusuna gelmişken benimde ülkemize gelmesini en çok istediğim denetimlerden biride kamyon ve tırların arkasına sağlam barlar koyulmasıdır. Her yıl dorse altına girerek yüzlerce kişi ölüyor.
http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2013/07/iihs-underride-video.jpg

TigeR
01-06-2014, 12:09
çok feci olmuş Allah rahmet eylesin ailesine sabır versin

ömerve
01-06-2014, 12:44
Ne hale gelmiş araba,allah ailelerine sabır versin.

koray ozan
01-06-2014, 12:52
Allah geride kalanlara sabır versin

Serhat
01-06-2014, 12:57
Allah rahmet eylesin. Arabayı o halde görünce kanım çekildi desem yeridir. Allah geri de kalanlara sabır versin.

_cAgdAsH_
01-06-2014, 13:07

Allah rahmet eylesin ailelerine sabır versin çok üzücü çok zor,

Bu bariyerleri gerekli noktalara zamanında koymaları gerekiyor hiç vakit kaybetmeden benim gibi 100 metreden ucmalarını beklemeden insanların...

berkred
01-06-2014, 13:10
Allah rahmet eylesin :( ailelerine sabır versin

Sezgin
01-06-2014, 13:21
Bende oradaydim ve kazayi gorunce inanamadim resmen. Allah rahmet eylesin. Cok ama cok kotu durumdaydi arac, aklima geldikce tuylerim diken diken oluyor.

kelalper
01-06-2014, 13:28
geride kalanlara sabır dilemekten başka diyecek bişey yok ama E5 gerçekten şu anda inanılmaz pis durumda. 2 gündür deli yağmur yağmasına rağmen bu sabah karşı altunizade hafif ıslak ve buz pisti gibiydi. Hafif alkollü olduğum için tın tın gidiodum. Gişeleri geçtikten sonra sağımdan bi latitude uçarak geçti yolda hafif bir bump vardı. Oradan sekince arkası koptu. 2 kere döndü bariyere bir karış kala durdu. İlk başta 2 bira içtin kafan iyi oldu Alper dedim ama yol ciddi kaygandı. Arabadan inenlerden biri kayıp düşünce anladım. Nereye vurduk diye bakınıyolardı. Kaydıklarını anlamadılar arkadan birine vurdukta döndük sanıolardı.

Sh4rk
01-06-2014, 13:33
Allah geride kalanlara sabir versin ...

Tufan Job34
01-06-2014, 14:40
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun

svtec
01-06-2014, 15:27
sosyal mesaj herkez vermiş her eleştiride yapılmış caddeler e5 pist değil tabiki ama herşey sanıldığı gibi değil burda gazlamayan makas atmayan yoktur tamam bende yapıyorum bazen ama bazı durumlarda bunlar sakıncalı bu bilince varamadık sorun bu bir insan kendi arabasının limitlerini frenajını yol tutuşunu lastik durumunu pilotajını biliyor ve buna göre hareket ediyorsa bu olaylar olmaz zaten ama bana bişey olmaz arabam yeni nasılsa dururum gibi düşünceler insana bu acı durumları yaşatıyor kıssadan hisse bu fotolarda ...rolling de yaparım makasta atarım ama kendime ve şartlara bakıpta yaparım... rolling yapanların gece boş ve tenha güzergahları seçtiğini belirli şartlar olgunlaşmadan gazlamadığını herkes biliyor bu kaza herkesin başına gelebilirhepimiz araç üstündeyiz nerden ne çıkcakbilemeyiz Allah herkesi esirgesin yanşış zamanda yanlış hareket etmek ve kendini aracını tanımamanın sonuçları boyle trajik olabiliyor

ErenErdem
01-06-2014, 16:42
Allah düşmanımın başına böyle ölüm vermesin

34btr1907
01-06-2014, 16:50

gidiş bakırkoy havaalanı yönü, kayıyor araba,soldakı o metrobusun ip demırlere carpıp havalanıp dırege sarıldı:(

serci
01-06-2014, 19:54
Kim nasıl açıklıcak şimdi bu kazayı annesıne babasına :( Allahım sabır versin geride kalanlara

By CrAzY
01-06-2014, 20:16
Kalanlara sabır :(

sinan-s
01-06-2014, 20:23
Çok kötü bir kaza..Allah rahmet eylesin..

orhanerdogan
01-06-2014, 20:35
Ölen arkadaşların yakınlarının başı sağolsun, Allah rahmet eylesin.

Genelleme yapıcam linea marka araçlar özellikle beyaz olanlar şirket arabası olduğu için kullanan arkadaşlar mazot lastik bakım kasko vs gibi ücretler ödemediği için içindeki canında kendine ait olduğunu unutup aracı sınırlarının üzerinde kullanıyorlar sonuçta çoğu zaman bundan farklı olmuyor.

SSagnak
01-06-2014, 22:11
arabayı görünce nefesim kesildi 2 araba sandım ilk başta allah ailelerine sabır versin çok kötü çok

sinan-s
01-06-2014, 22:21
Bana arkadaşlarım çevrem diyorkı,Arabayı neden yvaş kullanıyorsun,neden 3000 deviri geçmiyoyrsun diyorlar..Geçelımde sonucu bu şekılde mı olsun ? Ben bilinçli kullanıyorum..Herkesi benım gibi kullanmaya davet ediyorum..Ve böyle üzücü tabloları görmemek adına..Benimle bu konuda isteyen dalga geçebilir..Benim düşüncem bu yönde..

Berkan
01-06-2014, 22:25
felaket olmuş allah rahmet eylesin sabır versin ailesine

o salak celik bariyerleri ucmasın geri sektirsin diye yapıyolar ama verdigi hasarları inanılmaz 2010 da banada arkadan dokudular direk barıyere soldan girince jilet gibi kesti aracı

gsi_club
01-06-2014, 23:24
zor bir durum.hava yagisli iken temkinli gitmek her zaman iyidir.

thedevil
01-06-2014, 23:37
Her ne olursa olsun o bariyerleri mutlaka ama mutlaka kaldırmalılar.... Geçtim makas kukas işini kontrolünü kaybedip vursan bile Allah Zülcelâl korusun 90 la kafadan vursan araç pert içindeki yaralı... Eee gece Hiçmi basmıyoruz 120 150 saat 3.5 170 yahu herkes basıyor bi kontrol kaybında o bariyerler cana mal olur cana...
Allah zülcelâl korusun 150 ile giderken o bariyer aracı Nizami bir şekilde zedelemeden ikiye böler.....

muratbalci
02-06-2014, 00:01
Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır versin. Kazanın bu kadar ölümcül olmasının tek nedenin bariyerler olduğunu düşünüyorum, bir an önce değiştirseler de en azından ölümlü kazalar olmasa.

MiaMi
02-06-2014, 01:07
Araç ya yeni alınma yada sıfır kiralık. Deneyimide yok yüksek ihtimal

Onur Fatih
02-06-2014, 01:16
Babamın hep söylediği bi laf vardır "yağmurun ilk çiselediği an yol çok kaygan olur." der.
Allah geride kalanlara sabır versin mekanları cennet olsun çok kötü bi durum