PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaza Hakkında

serkanaygün
12-06-2014, 22:34
İyi akşamlar herkese.

Bugün e5 yanyolda bi tane servis minibüsü sol arka çamurluğuma vurdu. Durup indim. Baktım çamurluk ezilmiş içeri doğru. Gitmek istedi. Fotoğraf çektim plakasını da aldım ama tutanak tutmak için durduramadım adamı. Hemen polisi aradım. Yarın trafik mahkemesine başvurmamı söylediler. Var mıdır başka önerisi olan? İzlenecek daha başka yol? Çünkü mahkeme süreci belki 2 3 ayı sürecek. Benim o adamdan paramı alabilmem için..

oğuz
12-06-2014, 22:39
şoföre ulaşıp hasarını karşılamasını istemen lazım,mahkemeye vericem yoksa vs dersin

Seven7
12-06-2014, 22:41
Keşke sigorta poliçesinin, ehliyetinin ve ruhsatının fotoğrafını da çekip yolasaydınız. Kendiniz doldururdunuz sonra.

serkanaygün
12-06-2014, 22:57
şoföre ulaşıp hasarını karşılamasını istemen lazım,mahkemeye vericem yoksa vs dersin

Bunu denemeyi düşünüyorum ben de.

Keşke sigorta poliçesinin, ehliyetinin ve ruhsatının fotoğrafını da çekip yolasaydınız. Kendiniz doldururdunuz sonra.

İnan öyle gereksiz bi tipti ki. ya diyorum daha sonra uğraşmak yerine gel şurda halledelim. Yok sen çek ben gidiyorum dedi durdu. Servis aracıydı ve içinde personel vardı. %90 aynı güzergahı kullanıyor. Yarın akşam konuşmayı düşünüyorum durdurup.

ceyhun737
12-06-2014, 23:02
Geçmiş olsun gerçekten yenibosnada böyle tipler çok var bende nish istanbulda oturuyorum bir sitenin her gün çıkışında kaza mı olur ya:)

bugrak
12-06-2014, 23:08
Hocam adi herif sizin mahkemeyle uğraşmayacağınızı düşüneceği içinde umursamamış olabilir . Böyle saçmalık mı olur keşke trafik polisine vurdu kaçtı deseydiniz nasıl efendi gibi gelirdi karakola . Geçmiş olsun

By_Carizma
13-06-2014, 03:15
Hocam adi herif sizin mahkemeyle uğraşmayacağınızı düşüneceği içinde umursamamış olabilir . Böyle saçmalık mı olur keşke trafik polisine vurdu kaçtı deseydiniz nasıl efendi gibi gelirdi karakola . Geçmiş olsun

vurup kaçmadada adliyeye yönlendiriyor maalesef polisler...

McS_R53
13-06-2014, 03:23
Burada vurup kaçarsan ehliyetini kaybediyorsun. Zaten sigorta zorunlu. Aynısı başıma geldi benimde Türkiye'de büyük ihtimalle eksik belgesi vardı o yüzden durmadı.

serkanaygün
13-06-2014, 06:12
Geçmiş olsun gerçekten yenibosnada böyle tipler çok var bende nish istanbulda oturuyorum bir sitenin her gün çıkışında kaza mı olur ya:)

Aynen, o yolun benzinciye doğru giden tarafı da öyle. Çok enteresan tipler, çok.

Polise söyledim zaten ama onlar direk trafik mahkemesine yönlendirdiler.

Burada vurup kaçarsan ehliyetini kaybediyorsun. Zaten sigorta zorunlu. Aynısı başıma geldi benimde Türkiye'de büyük ihtimalle eksik belgesi vardı o yüzden durmadı.

Burada işler daha kolay malesef.

Peki bu vuran adamın plakasından bana telefonunu bulabilecek olan var mıdır?

Arayıp tutanak tutmayı ya da sigortası yoksa masraf neyse karşılamasını söylemeyi düşünüyorum. Bunlara yanaşmazsa mahkemeye vereceğimi söylemeyi düşünüyorum.

vodkan
13-06-2014, 07:42
nosunu bulsanda mırın kırın eder zamanın boşa gider.
adam olsa hatasını kabullenip orada hallerdi
ver mahkemeye kurtul

ceyhun737
13-06-2014, 08:52
Aynen, o yolun benzinciye doğru giden tarafı da öyle. Çok enteresan tipler, çok.
.

Orası zaten iş çıkışı tam kabus yeni yeni kazaların olmaya başladığı yerlerden biri de toyotanın önündeki kestirme dönüş kafa kafaya çarpışıyorlar genelde

tarik
13-06-2014, 08:59
böyle vurdumduymazlık olur mu yahu.
ama sen de ilk başta çok umursamamışsın bence ..
mahkemeyhle çok uğraşırsın.
sigorta poliçesi olsa tutanak yazardın

rekord2000
13-06-2014, 09:10
Geçmiş olsun işin zor

B.Battal
13-06-2014, 09:27
Üstünde hangi servis firmasının aracı olduğunu gösteren bir tabela, sticker vs. var mıydı? Oradan ulaşabilirsin.

serkanaygün
13-06-2014, 09:59
Üstünde hangi servis firmasının aracı olduğunu gösteren bir tabela, sticker vs. var mıydı? Oradan ulaşabilirsin.

Sonradan aklıma geldi o. Ama tahminim servis aracı ve içi personel, hergün aynı güzergahı kullanıyodur. O şekilde bulcaz son çare

aliaslanim
13-06-2014, 10:14
akılsız başın derdini ayaklar çekermiş ne olursa olsun tutanak doldurman gerekir. daha sonra ispatı ve ceremesi çok zor olur. Bakırköy trafik mahkemesine gideceksin. Gittin diyelim. gitsen bile geri dönüşü olmayan 300 tl dosya açılış masraf ücreti ödüyorsun. bu parayı geri vermiyorlar. haklı olsan bile 300 tl cebinden çıkıyor. git o paraya arabanı yaptır. zaten 150 200 tl civarı yaptırırsın. trafikte kuru gürültüye getirme taktiğiyle olayı örtbas etmek isteyenler arttı zaten dikkatli olmak gerekir.

vodkan
13-06-2014, 10:25
2013 yılı babam arabayı cami önüne park eder
birisi arka tampona sürtüp gider
cemaattekilerden gören olur,cama plaka nosu yazılı kagıdı iliştirir
babam trafik mahkemesine baş vurur aynı gün ve servise bırakır arabayı
ertesi gün şahısı bulur polis,yapılan onarımın faturası sunulur
ödeme yapılır.

hakkınızı arayın.

serkanaygün
13-06-2014, 10:25
akılsız başın derdini ayaklar çekermiş ne olursa olsun tutanak doldurman gerekir. daha sonra ispatı ve ceremesi çok zor olur. Bakırköy trafik mahkemesine gideceksin. Gittin diyelim. gitsen bile geri dönüşü olmayan 300 tl dosya açılış masraf ücreti ödüyorsun. bu parayı geri vermiyorlar. haklı olsan bile 300 tl cebinden çıkıyor. git o paraya arabanı yaptır. zaten 150 200 tl civarı yaptırırsın. trafikte kuru gürültüye getirme taktiğiyle olayı örtbas etmek isteyenler arttı zaten dikkatli olmak gerekir.

300 liramıymış dosya ücreti. O zaman adamı bulup parayı adamdan almak farz oldu.

serkanaygün
13-06-2014, 10:27
Ayrıca belirtiyim, ben tutanak tutmak istedim. Ama ne yaptıysam ne ettiysem adamı durduramadım. Çok da inatlaşıp başımı belaya sokmak da istemedim. ***** hergün saçma sapan haberler okuyoruz forumda.

OrcunInce
13-06-2014, 10:38
Ayrıca belirtiyim, ben tutanak tutmak istedim. Ama ne yaptıysam ne ettiysem adamı durduramadım. Çok da inatlaşıp başımı belaya sokmak da istemedim. ***** hergün saçma sapan haberler okuyoruz forumda.

En doğrusunu yapmışsın. Bir çamurluk seni çok üzmez ama başına birşey gelmesi sen dahil birçok kişiyi üzerdi :)

serkanaygün
13-06-2014, 12:18
En doğrusunu yapmışsın. Bir çamurluk seni çok üzmez ama başına birşey gelmesi sen dahil birçok kişiyi üzerdi :)

Öyle düşündüm ben de. Bakalım sonradan çözmeye çalışcaz.