PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Videoları izlerken ses alamıyorum

TarikS
04-09-2008, 16:26
Youtube, streetfire, dailymotion gibi video sitelerinden izlediğim videolar sorunsuz çalışırken hiç ses gelmiyor.. Bilgisayarımdaki müzikleri videoları dinlerkense hiç bir sorun yok.. Normalde Firefox kullanıyorum ancak IE ile denediğimde de bir değişiklik göremedim..

Bu sorunu çözmek için ne yapmam gerek fikri olan var mı ? Rolling videolarının zevki çıkmıyor sessiz yardım edin.. :D

Dragger
04-09-2008, 16:32
Ses kartını flash playerı falan tekrardan kaldırıp kurdunmu?

Codec pack yükledinmi?

Olmadı böyle bir cözüm önermisler bunu dene ;)

Arkadaşlar ufak bir regedit ayarı ile problem çözülüyor.
Alttaki adımları takip edin:

1-BAŞLAT'tan çalıştır'ı tıklayın ve regedit yazarak kayıt defteri düzenleyicisine girin.
2-Sol taraftaki menüyü kullanarak;
Bilgisayarım\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft \Windows NT\CurrentVersion\Drivers32 'a kadar ilerleyin.
3-Sağ taraftaki pencerede boş bi yere tıklayarak YENİ ardından DİZE DEĞERİ ni tıklayarak satır ekleyin. Satırın ismini wavemapper olarak değiştirip ENTER'a basın. Böylece Adı wavemapper, Türü REG_SZ olan bir satır eklemiş oldunuz. wavemapper ismine çift tıklayın, size değer verisi girmenizi isteyen bir pencere açılacak. Buraya msacm32.drv yazın ve Tamam'ı tıklayın. Eklemiş olduğunuz satırın son hali şöyle olacak:

wavemapper REG_SZ msacm32.drv

4-Kayıt defteri düzenleyicisini kapatın.
5-Bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek olmadığı için arkanıza yaslanın ve videoların keyfini çıkarın.
Kolay gelsin...

Varsayılan C: Ses Hatası İnternetten Video İzlerken Ses Gelmiyor !

1) Başlat >Çalıştır'ı tıklayınız ve regedit yazarak tamam deyiniz.
2) HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\microsoft \Windows NT\CurrentVersion\Drivers32 menüsü altında;
3) Sağ taraftaki pencerede boş bir yere tıklayarak Yeni, altında Dize Değeri'ni tıklayarak satır ekleyiniz.
4) Satırın ismini wavemapper olarak değiştirip Enter'a basınız. Böylece Adı wavemapper, Türü REG_SZ olan bir satır eklemiş oldunuz.
5) Şimdi de, wavemapper ismine çift tıklayıp, değer verisi olarak msacm32.drv yazınız ve Tamam'ı tıklayınız

TarikS
05-09-2008, 16:17
Ne yapsam olmadi hic biri ise yaramadi.. Virus girmisti zaten bilgisayara iyice gozden cikardim..

Mrt
05-09-2008, 17:59
aynı sorun işyerindeki pcdede var benim ne yaptıysam olmuyo şimdi ise cocuk sesi gibi ses cıkıyo mp3 lerde falan :S