PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tofaş Kartal Bakım Hk.

BTU38
18-06-2014, 00:49
Arkadaşlar bahsi geçecek olan araç dedemin ve 93 SL modeli . Allah ne verdiyse biniyor bakım deseniz maalesef hak getire arabada .
Geçen hafta beni yolda bırakması ile bakıma sokma fikri aklıma düştü .
Simdilik aklıma gelenleri yazıyorum aceba ne kadar bütçe ayırmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim .

*Distribütör değişecek
*Yağı-suyu-filtreleri değişecek
*Balatalar değişecek
*Min 2 lastik değişecek .
*Ön göğüs elden geçecek gerekirse değişecek
*Sağ cam motorunda sorun var , değişeceğini varsayalım
*Kılıfları eskimiş muhtemelen çöpe gidecek tazeleri takılacak.
*Bagaja bi havuz alınacak bulunursa.
*Arka tekerlerin birinin bilyesi dağılmış o konuda problem var çözmek gerek ne gerekiyorsa yapacağız artık.
*Bi de motora bakılacak illa ki bundan başka eksiği varsa yapacagiz .

Aklima gelirse başka sizden yardım isterim . Eğer merak eden olursa bi kaç gün içinde resimlerini de atarım :)

Ssamet
18-06-2014, 09:40
Kabaca bi hesapladım ilk 6 madde zaten 700-800 lira tutar gibi geliyor :)

AşkınS.
18-06-2014, 11:08
Yag filtre 60 desek
Balata ön 15
2 lastik 400 falan
Kilif 50-80 arasi
Digerleri icin fiyat çıkaramadım :)

Kubilay
18-06-2014, 11:23
Bakım yapılmıyorsa bayadır şanzıman ve diferansiyel yağlarına da bi baktırın. İkisini değiştim geçen 35 lira.

Lastikleri petlas alabilirsiniz, ben kullanıyorum 20 bin oldu, bi sıkıntısı yok. Tanesini 95'e almıştım 2 seneye yakın oldu ama.

Yağ 20/50 50 lira, filtresi 10 mu 12 mi neydi. Balatalar 15 20 lira civarı.

Şafta baktırın lifte kaldırıp. Benimkinde kırık parça vardı bi de mafsalını değiştim. 40 lira civarıydı iki parça.

Ön göğüs benimki de çok kötü, ustama sordum çıkması bile 200 liradan aşağı değil dedi. Hiç yanaşmadım valla çok para :)

BTU38
18-06-2014, 12:21
O zaman ön göğüs işinden vazgeçeyim ben :) 1000 liraya kadar yolu var bu bakım için ayıracagim paranın . Ki göğüsü değişmezsek para arttırmış ta olacağım. Başka yerlerine gider arabanın o da iyi olur