PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pist / Haftasonu Araç Seçimi

altugkocer
18-06-2014, 14:26
Başlıkta da belirttiğim gibi seneye pist için ve hafta sonları da kullanma amaçlı bir araba almayı ve önümüzdeki 1 sene içinde ufak tefek şeyler yapmayı düşünüyorum.

Yaklaşık 1 aydır kendimce bakıyorum, araştırıyorum. Aklımda yaklaşık 15 farklı araba vardı :D Sonunda en aza indirgedim.

Bütçem taş çatlasın 35.000 TL. Yakıtı önemli değil. 2. eli de önemli değil, nasıl olsa her malın bir alıcısı vardır. Önemli olan yedek parçası, mümkün olduğu kadar çok ve ucuz olursa iyi olur :) Tabi ondan önemlisi pist için ideal olması. Bir de öyle saçma sapan sorunları olmasın.

Gelelim araçlara:

- Audi A3 1.8 T (AGU)

- Ford Fiesta 2.0 ST (MK6)

- Peugeot 207 RC/LeMans

- Renault Clio 2.0 RS (172) (tipi hiç hoşuma gitmiyor :) )

- Renault Clio 2.0 RS (182)

- Renault Megane 2.0 RS

Bunlar benim düşündüğüm araçlar. Bunların dışında önerilere de açığım. Pist tecrübesi olan arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var :)

Kahn23
18-06-2014, 14:29
Renault'ların piste ne kadar uyumlu olduğu aşikar :) Son zamanlarda yüklenen Pug'larda güzel işler çıkarmaya başladı.

Ama ben olsam Clio197 seçerdim.. Mesela Murat Abi(997TT) de son kırmızısından baya bi memnundu..

mimarsertac
18-06-2014, 14:32
Megane RS derim. Motoru oynamaya açık, yol tutuşunu herkes biliyor.

Merthan
18-06-2014, 14:38
Tercihim kesinlikle Megane Rs olurdu,o olmazsa 197 Clio Rs düşünülebilir.
207 Rc frenajı ve yol tutuşu çok iyi olan bi araba ama yavaş,pistte yetersiz kalacaktır diye düşünüyorum.

Masterpiece
18-06-2014, 14:40
Renault'ların piste ne kadar uyumlu olduğu aşikar :) Son zamanlarda yüklenen Pug'larda güzel işler çıkarmaya başladı.

Ama ben olsam Clio182 seçerdim.. Mesela Murat Abi(997TT) de son kırmızısından baya bi memnundu..

Onun aracı 197 idi..

Cliolar stock şekilde güçsüz kalabilir diye düşünüyorum istanbulpark da

Kahn23
18-06-2014, 14:42
Onun aracı 197 idi..

197'lik yazacaktım ben de yanlışlık olmuş :)
Düzelteyim post'u..

altugkocer
18-06-2014, 14:55

Ama ben olsam Clio197 seçerdim.. Mesela Murat Abi(997TT) de son kırmızısından baya bi memnundu..

6 arabanın 3'ü Renault zaten :) ama Clio197 bütçemin üstünde maalesef :(

Megane RS derim. Motoru oynamaya açık, yol tutuşunu herkes biliyor.

Benim de aklımda en çok Megane var

Tercihim kesinlikle Megane Rs olurdu,o olmazsa 197 Clio Rs düşünülebilir.
207 Rc frenajı ve yol tutuşu çok iyi olan bi araba ama yavaş,pistte yetersiz kalacaktır diye düşünüyorum.

Pist tecrübem olmadığı için çok bilmiyorum ama benim de aklıma geldi 1.6 belki yetmeyebilir.

Onun aracı 197 idi..

Çok stock olmayacak. Clio için konuşuyorum ortalama 220 230 hp civarlarında binmeyi düşünüyorum.

LnchCntrl
18-06-2014, 15:00
Megane Rs ' in pist yorumları hep olumlu, eğer çevrede bu tarz araçlar varsa kullanıp karar vermek en mantıklısı olur heralde.

Şahsi tercihim, Megane Rs olurdu. Hem görünüş , viraj / fren / performans başarılı.

M U R A T
18-06-2014, 15:22
pist içinse bence meg rs hatta bende pist videolarına bakıp yavşıyorum :)

63owen63
18-06-2014, 15:44
lıstede golf4 gtı neden yok?

alihan_27
18-06-2014, 15:49
Megane rs ve clio rs(182 olan) arasında kaldım. Clio rs'e bastım. Daha küçük ve hafif olduğundan yol tutuşta daha dinamik ve kontrollü oynamalara müsaade edeceğini düşündüğümden.
Ama uzun düzlükleri olan pistlerde kullanacaksam ve güç artışına daha iyi cevap vermesinden dolayı kesinlikle megane rs seçerdim.
Parça maliyet yönündende avantajlı ikiside.

Masterpiece
18-06-2014, 15:55
Bende Megane RS diyorum , nedeni ise pistin uzun düzlüklere sahip olması sebebiyle n/a bir aracın ciğerinin ( all motor olmadan f/e/h düşünürsek ) çok yeterli olabileceğini düşünmüyorum..
Clio alıp 220-230 hp yapmak için harcanan parayla , megane RS çok daha güzel olur , içi sökük spor koltuklu bir rs çok iyi işler çıkarır kanımca..
Megane RS bana tam bir pist aracı havası veriyor bu konuda çok beğeniyorum..

Gko
18-06-2014, 15:57
fiesta st+supercharger

rebeloghy
18-06-2014, 16:08
Oyum 207 rc'ye. Güzel yüklenirse 250-280 hp aralığında başarılı olur diye düşünüyorum. Olmadı net MRS alınır.

shkodra
18-06-2014, 16:14
Fiesta ST
Egzost + K&N Filtre + Emme Manifold + Gaz Kelebeği + Dereceli Egzantrik + Supercharger..
Maliyet : 30.000tl
0 - 100 : 4.2 sn.

mimarsertac
18-06-2014, 16:17
Fiesta ST
Egzost + K&N Filtre + Emme Manifold + Gaz Kelebeği + Dereceli Egzantrik + Supercharger..

Önden çekişli fiesta 0 - 100 4.2sn yapabilecek mi?

Merthan
18-06-2014, 16:21
Fiesta ST
30.000 TL'den 5.000 TL gibi bahsetmişsiniz sanırım. Daha gerçekçi olmakta fayda var.

altugkocer
18-06-2014, 16:50
Çoğunluk Megane RS diyor :) yedek parça fiyat konusunda da diğerlerine göre daha uygun sanırım.

Fiesta ST

25-30.000 TL arabaya 30.000 de masraf yapacak olursam fiestanın yüzünde bakmam STI alırım :)

ozans
18-06-2014, 16:50
Listeden Megan RS derim, liste dışından GC8/GF8 öneririm, it gibi gidiyor GC8 pistte :)

Yedek parça dersen, Brembo max ön diskler 300-350 lira, TRW balatalar 100 lira. Oldukça da güzel dayanıyorlar istanbulpark'a. Disk/Balata dışında bişeyini kırmadım arabanın pistte.

altugkocer
18-06-2014, 16:55
Listeden Megan RS derim, liste dışından GC8/GF8 öneririm, it gibi gidiyor GC8 pistte :)

Yaklaşık 1 sene 18G li GC8 kullandım. Standart şanzımanla pist tehlikeli :) Komple STI yürüyenli GC8 almak lazım. Zaten Subaru aşığı bir adamım ama düzgün bir STI alana kadar başka Subaru alıp binmeyi düşünmüyorum.

volume81
18-06-2014, 16:59
e30 M50b25 veya b28 üstüne güzel bi setup mis gibi olur :)

kalan paraya fren lastik yürüyene doldururum hem pistte hem yolda çok zevk verir en azından RWD :)

ozans
18-06-2014, 17:03
Standart debriyajla kıramadım ben daha şanzımanı, tabakhaneye yetişir gibi kullanmama rağmen :)

Kullanmadım ama Megane RS'ler oldukça başarılıydı pistte, oyum ondan yana o zaman :)

OrcunInce
18-06-2014, 17:07
ST'nin yedek parçası adam öldürür en kötü süründürür. Çok pahalı.
Ben atmosferik makine olsun diye 172 isterdim. Geri kalanıyla herkes pist yapıyor, farklı olmak lazım :D

altugkocer
18-06-2014, 17:10
e30 M50b25 veya b28 üstüne güzel bi setup mis gibi olur :)

kalan paraya fren lastik yürüyene doldururum hem pistte hem yolda çok zevk verir en azından RWD :)

RWD'ye çok uzağım hiç kullanmadım arkadan itiş araba. Bir de BMW bana pek hitap etmiyor. Yine de teşekkür ederim :)

Standart debriyajla kıramadım ben daha şanzımanı, tabakhaneye yetişir gibi kullanmama rağmen :)

Kullanmadım ama Megane RS'ler oldukça başarılıydı pistte, oyum ondan yana o zaman :)

Tam Subaru'yu unutuyordum eşeğin aklına karpuz kabuğunu düşürdünüz :D :D

altugkocer
18-06-2014, 17:12
ST'nin yedek parçası adam öldürür en kötü süründürür. Çok pahalı.
Ben atmosferik makine olsun diye 172 isterdim. Geri kalanıyla herkes pist yapıyor, farklı olmak lazım :D

ST'nin motoru Duratec değil mi, mondeoda da kullanılıyor sanırım. O kadar sorunlu mu yedek parçası :soru:

altugkocer
18-06-2014, 17:15
lıstede golf4 gtı neden yok?

Onu da pek beğenmiyorum hocam, onun yerine A3 1.8 T var listede

shkodra
18-06-2014, 17:17
Siz beni yanlış anlamışsınız..
Fiesta ST : 22.000 veya 24.000
Tuning : 8.000 tl civarı
Toplam Maliyet : 30.000 tl civarı

yiğit
18-06-2014, 17:53
Pist için hazırlanıcak araba için öncelikli yapılması gereken motor değil mekanik ve yürüyen aksam modifiyesidir. Bence megane rs listede en mantıklı seçenek,çok küçük mliyetle yeterli güçlere gelmesi avantajı.ama ilk yapmanız gereken mekanik kilit takmak sonra clubsport tarzı kamber kaster ayarı yapabilecreğiniz iyi bi coilover.kule gergileri ön ve arka,viraj demirleri ve bushingler.arkayı komple söküp ön 2 koltuğu bıraksanız yeter hem pistten çıkıncada arkaları takıp gündeliğede kullanabilirsiniz.hafif jantlar ve iyi bi semi slick lastik.çelik fren hortumu ve race compound bi balata alırsanız işiniz çözülür.ama bu dediklerimin size maliyeti biraz daha fazla olur neticede 30bin i sırf arabaya verseniz üstüne 15bin daha gider bu dediklerimle

Schumi
18-06-2014, 18:17
Önemli olan yedek parçası, mümkün olduğu kadar çok ve ucuz olursa iyi olur :)

Bunu dememiş olsaydın Megane 2 RS derdim. Ama ucuz kelimesi ile Renault Spor kelimeleri aynı cümlede olamıyor. :) O yüzden 207 RC.

Gko
18-06-2014, 21:49
Ben hala st diyorm tarkan abinin konuda da diyodum takan olmadi.

Arabayi 20kusure alip ustune kalan parayla yuruyene biseyler yapilip motorada feh egzantrik beyin yazilim vs yapilirsa tadindan yenmez cok zevkli olur

İbrahim Erdem
19-06-2014, 08:15
Megane rs zaten başta

ikinci olarak rs172 diyorum zira listedekiler içinde en hafifi.

altugkocer
19-06-2014, 08:27
Siz beni yanlış anlamışsınız..
Fiesta ST : 22.000 veya 24.000
Tuning : 8.000 tl civarı
Toplam Maliyet : 30.000 tl civarı

Siz yine iyi niyetli bakmışsınız :) Bence 30.000 i rahat geçer ama düşünülebilir.

Pist için hazırlanıcak araba için öncelikli yapılması gereken motor değil mekanik ve yürüyen aksam modifiyesidir. Bence megane rs listede en mantıklı seçenek,çok küçük mliyetle yeterli güçlere gelmesi avantajı.ama ilk yapmanız gereken mekanik kilit takmak sonra clubsport tarzı kamber kaster ayarı yapabilecreğiniz iyi bi coilover.kule gergileri ön ve arka,viraj demirleri ve bushingler.arkayı komple söküp ön 2 koltuğu bıraksanız yeter hem pistten çıkıncada arkaları takıp gündeliğede kullanabilirsiniz.hafif jantlar ve iyi bi semi slick lastik.çelik fren hortumu ve race compound bi balata alırsanız işiniz çözülür.ama bu dediklerimin size maliyeti biraz daha fazla olur neticede 30bin i sırf arabaya verseniz üstüne 15bin daha gider bu dediklerimle

Hepsini not aldım teşekkürler. Bütçemi zorlar ama uzun vadede yapılmayacak şeyler değil

Bunu dememiş olsaydın Megane 2 RS derdim. Ama ucuz kelimesi ile Renault Spor kelimeleri aynı cümlede olamıyor. :) O yüzden 207 RC.

Bu bütün planları değiştirir :) yedek parça işi çok önemli. 207 pistte biraz zorlanır diye düşünüyorum hacmi küçük olduğu için.

Ben hala st diyorm tarkan abinin konuda da diyodum takan olmadi.

Arabayi 20kusure alip ustune kalan parayla yuruyene biseyler yapilip motorada feh egzantrik beyin yazilim vs yapilirsa tadindan yenmez cok zevkli olur

İnsanın aklını çok kurcalayan bir araba :) Biraz da cesaret lazım tabi :)

Megane rs zaten başta

ikinci olarak rs172 diyorum zira listedekiler içinde en hafifi.

rs 172 son ihtimal gibi duruyor bakalım :)

Schumi
19-06-2014, 10:34
Bu bütün planları değiştirir :) yedek parça işi çok önemli. 207 pistte biraz zorlanır diye düşünüyorum hacmi küçük olduğu için.

Megane'a göre kesin zorlanır ama listedeki diğer atmosferik 2.0'lara göre asla zorlanmaz hatta üstün gelir performans olarak.

Gko
19-06-2014, 10:46
Megane'a göre kesin zorlanır ama listedeki diğer atmosferik 2.0'lara göre asla zorlanmaz hatta üstün gelir performans olarak.

bilmediğimden soruyorum..

1.6t araba pistte bi süre sonra şişmez mi ?

onurgoyunc
19-06-2014, 10:47
Benim ilk tercihim megane, o olmazsa 207 olurdu. rs 182 de zevkli olabilir, şu tarz biraz araç zevkli olacaktır ama maliyetini bilmiyorum :)

750 Motor Club - Clio 182 Series (http://www.750mc.co.uk/formulae/clio-series.htm)

rebeloghy
19-06-2014, 11:00
bilmediğimden soruyorum..

1.6t araba pistte bi süre sonra şişmez mi ?

Büyük turbo ve buna uygun setup hazırlanmalı. Stock hali ile elbet şişer ama intercooler ve hattı doğru seçimlerle şişmeden keyifli pist günleri yaşatır diye düşünüyorum

Gko
19-06-2014, 11:26
Büyük turbo ve buna uygun setup hazırlanmalı. Stock hali ile elbet şişer ama intercooler ve hattı doğru seçimlerle şişmeden keyifli pist günleri yaşatır diye düşünüyorum

büyük turboyla beraber maliyet artacaktır ama ve lag'ta olabilir ayrıca güc artarsa viraj çıkışlarında önden kayma çok yaşanabilir

63owen63
19-06-2014, 12:49
Öncelikle ben de aynı düşünce ve planlar arefesindeyim, aşağı yukarı benzer modeller listemizde, ben pug ya da ford hiç listeme bile almadım. Haftasonu ve piste yönelik bir egilimim olacagı için N/A hiç koymuyorum bile listeye.
Benim listem MRS II , MK4 Golf GTI , 8L A3 1.8T ya da 8L S3 kışa bir hazırlık yapıyorum yıl sonu gibi ben de almayı düşünüyorum.

A3 1.8T : 240-250 hp lere kadar çok masraf yapmadan gelebilir,yürüyene biraz yatırımla pistte keyif verir :icon_tup:

Hockenheim Short süresi 1:24.20 ( Lupo gti'ın da süresi aynı :D )

burda da 200hp sularında bir a3 ring videosu var, 8.40 larda dönüyor.

A3 1.8T nurburgring 08:40 BTG HD - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=nEOlZLpc474)

nEOlZLpc474

Megane RS : a3'e göre daha yeni, tasarım olarak daha alımlı (kişisel görüşüm) Oda çıtır modifikasyonlarla 270-280 hp lere yaklaşır keyifli hale gelebilir. Yol tutuşu zaten stock olarak bile başarılı, biraz da yürüyene harcansa çok çok iyi yol tutacaktır.
Ben alacagım vakit,büyük ihtimalle Golf gti ya da bir ihtimal de MRS' alacak gibiyim.

Hockenheim Short süresi 1:17.30 ( 5sn ciddi rakam bu kadar kısa pistte a3'e göre )

MRS yine a3'ten Jarama pistinde de 4 sn daha hızlı.

Daha yeni Golf 5 gti' ın süresi bile MRS'den 2 sn yavaş hockenheim short'da.

Buda MRS'in bir ring videosu , stock sayılır yine

amg'yi epey zorladı virajlarda herkes izlesin bence :)

Megane RS + Mercedes AMG SL 65 blackseries - Nürburgring Nordschleife Touristenfahrten - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=ypkVFbNXjY4)

ypkVFbNXjY4

altugkocer
19-06-2014, 14:07
Öncelikle ben de aynı düşünce ve planlar arefesindeyim, aşağı yukarı benzer modeller listemizde, ben pug ya da ford hiç listeme bile almadım. Haftasonu ve piste yönelik bir egilimim olacagı için N/A hiç koymuyorum bile listeye.
Benim listem MRS II , MK4 Golf GTI , 8L A3 1.8T ya da 8L S3 kışa bir hazırlık yapıyorum yıl sonu gibi ben de almayı düşünüyorum.

A3 1.8T : 240-250 hp lere kadar çok masraf yapmadan gelebilir,yürüyene biraz yatırımla pistte keyif verir :icon_tup:

Hockenheim Short süresi 1:24.20 ( Lupo gti'ın da süresi aynı :D )

burda da 200hp sularında bir a3 ring videosu var, 8.40 larda dönüyor.

Megane RS : a3'e göre daha yeni, tasarım olarak daha alımlı (kişisel görüşüm) Oda çıtır modifikasyonlarla 270-280 hp lere yaklaşır keyifli hale gelebilir. Yol tutuşu zaten stock olarak bile başarılı, biraz da yürüyene harcansa çok çok iyi yol tutacaktır.
Ben alacagım vakit,büyük ihtimalle Golf gti ya da bir ihtimal de MRS' alacak gibiyim.

Hockenheim Short süresi 1:17.30 ( 5sn ciddi rakam bu kadar kısa pistte a3'e göre )

MRS yine a3'ten Jarama pistinde de 4 sn daha hızlı.

Daha yeni Golf 5 gti' ın süresi bile MRS'den 2 sn yavaş hockenheim short'da.

Buda MRS'in bir ring videosu , stock sayılır yine

amg'yi epey zorladı virajlarda herkes izlesin bence :)

2 videoyu da izledim :) amg korkak gibi geldi bana :D

Karar vermek gerçekten zor iş ya :confused: Allah bizim durumumuzda olanlara yardım etsin :)

drago
19-06-2014, 14:19
white rs hala satılıksa ben onu alırdım şahsen, hazır yapılmışı var ve halihazırda oynanmaya daha müsait. ayrıca ankarada geçmişi ve referansı da var.

altugkocer
19-06-2014, 14:25
white rs hala satılıksa ben onu alırdım şahsen, hazır yapılmışı var ve halihazırda oynanmaya daha müsait. ayrıca ankarada geçmişi ve referansı da var.

Dediğiniz bu araç sanırım

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/180944-kisa-sureligine-satiliktir-white-clio-rs.html

Sahibi ile konuştum, yani burdan mesajlaştık. Fiyattan yana bir sıkıntım yok ama işte karar vermek zor.

drago
19-06-2014, 14:26
hayırlısı olsun tabi :)

s2kfreak
19-06-2014, 14:45
Tugral arkadasımızda spec c gc8 satıyordu 20g li ama motor yenı forged dusunsenmı:)

Kahn23
19-06-2014, 14:47
Dediğiniz bu araç sanırım

http://www.techturkey.com/forum/otomobiller/180944-kisa-sureligine-satiliktir-white-clio-rs.html

Sahibi ile konuştum, yani burdan mesajlaştık. Fiyattan yana bir sıkıntım yok ama işte karar vermek zor.

Ben de bunu tavsiye edecektim. Bence güzel bi seçim olur :icon_tup:

Jeandan-R
19-06-2014, 14:51
Fiesta ST

Bu araba sadece düzde yürüyecekse olabilir tabi. Bi de o setupla kaç tur yürüyebilecek o var

Jeandan-R
19-06-2014, 14:52
Amaç pist ise, rs225 uygundur. Stock halde güzel yol tutar, hr yaylarla biraz daha ani ağırlık transferindeki saçmalamaları engellenir. Bazı parçaları pahalıdır, kimisi komik ucuzdur. Frenleri orjinalde iyidir, pistte keyiflidir. Günlük yaşantıda da zorlanmadan kullanılır. Motoru clio kadar ateşli değil, gerçi dp+ eksoz ile yine birşeye benziyor.

altugkocer
19-06-2014, 14:54
Tugral arkadasımızda spec c gc8 satıyordu 20g li ama motor yenı forged dusunsenmı:)

STI alana kadar Subaru almayı düşünmüyorum :) DCCD'li olsaydı yine düşünebilirdim.

Ben de bunu tavsiye edecektim. Bence güzel bi seçim olur :icon_tup:

Araç güzel de bu kasaların tipini hiç sevmiyorum yav bi ısınamadım

altugkocer
19-06-2014, 14:57
Amaç pist ise, rs225 uygundur. Stock halde güzel yol tutar, hr yaylarla biraz daha ani ağırlık transferindeki saçmalamaları engellenir. Bazı parçaları pahalıdır, kimisi komik ucuzdur. Frenleri orjinalde iyidir, pistte keyiflidir. Günlük yaşantıda da zorlanmadan kullanılır. Motoru clio kadar ateşli değil, gerçi dp+ eksoz ile yine birşeye benziyor.

Yolun sonu Megane RS'e gidiyor gibi bakalım. Pahalı parçaları çabuk bozulmasın yeter :D

Gko
19-06-2014, 14:58
Bu araba sadece düzde yürüyecekse olabilir tabi. Bi de o setupla kaç tur yürüyebilecek o var

kaç tur döner ona yorum yapamıcam ama.. fiesta st çok iyi yol tutan bi araç sadece düzde yürücekse derken ne demek istediniz ?

Merthan
19-06-2014, 15:13
kaç tur döner ona yorum yapamıcam ama.. fiesta st çok iyi yol tutan bi araç sadece düzde yürücekse derken ne demek istediniz ?
Fiestaların yenisi çok iyi yol tutuyor orası tamam ama bahsi geçen 150 lik eski kasaları,test ettiniz mi?
Eski fiestalar cidden çok vasat,bana pek inandırıcı gelmedi çok iyi yol tuttuğu.

Jeandan-R
19-06-2014, 15:17

Ben kötü yol tutar demiyorum ki. Böyle ufak sayılabilecek 150hplik bir hothatch'e, 150hp daha ekleyip pistte keyifli olacağını felan zannetmiyorsunuz değil mi? Rolling yapmıyoruz, pist diyoruz burada orman kuralları geçerli değil :)

Jeandan-R
19-06-2014, 15:19
Yolun sonu Megane RS'e gidiyor gibi bakalım. Pahalı parçaları çabuk bozulmasın yeter :D

Ben 172de daha fazla parça bozmuştum, şuanlık kendi kasaplıklarım dışında bir sorun açmadı arkadaş. Ama kötü bakılmışı alkole felan başlatıyormuş, kafa yedirtiyormuş :D

s2kfreak
19-06-2014, 15:20
[QUOTE=altugkocer;7520206]STI alana kadar Subaru almayı düşünmüyorum :) DCCD'li olsaydı yine düşünebilirdim.

EH limit cikarsa dediklerinin hepsine sahip + rollcage bilimum her parca olan 0 dan maliyeti 80 lere yakın olan bir gc8 im var ama butce uymuyor :):soru:

EMO
19-06-2014, 15:31
Pist için olacaksa kesinlikle mrs,clio daha canlıdır motor açısından ama pist olacaksada tr şartlarında önden çeker olarak mrs.

Erdem K.
19-06-2014, 15:57
listedekiler içinden nedense 207 rc'yi seçtim :)

rebeloghy
19-06-2014, 16:50
büyük turboyla beraber maliyet artacaktır ama ve lag'ta olabilir ayrıca güc artarsa viraj çıkışlarında önden kayma çok yaşanabilir

Büyük turbodan kasıt gt30 falan değil elbette. Orjinalden bir tık büyük diyorum. 250 260 hp için orjinal turbo limite yakın olacağına bi tık büyük turbo ile daha rahat ve lag artırmadan en ideal setup hesaplanır.. zira orjinal hali istanbul park düzlüklerine çok yeterli değil kafaya oynamak adına

Zero
20-06-2014, 02:15
Bu listede senin amacına her yönden cevap vereblecek 1.araç mrs 2. 207rc diğerlerini kafadan eledim.Pistte(istpark için konuşuyorum) atmosferik olarak bu araçlardan keyif alamazsın ayrıca haftasonu gezme aracı olarakta mrs kadar konfor ve guvenlik ve görünüş sunmazlar sana.Pistte 270 hp 400nm mrs bile çok yetersiz kalıyor bazı noktalarda var gerisini sen düşün listedeki diğer araçlarla :) kesinlikle en büyük ihtiyaçlardan birisi kilit mrs için ikinciside iyi bir soğutma sağlayabilmen(düzgün bi cai komple egz iyi bir intercooler ve en azından kaput kaldırma vs).Ancak pistte heh işte budur diyeceğin aracın maliyeti en iyi 45.000TL yi bulur he müthiş keyifli olur o ayrı.Ama biraz düzgün bakılmış ve yapılmışını bulursan(f,e,cooler,lastik,en kötü yay vs) daha uyguna getirebilirsin toplam maliyeti.He bu arada önden çekişte kafaya oynamak çok zor bugünün teknolojisinde bu listedeki araçlarla hatta ciddi projelendirmediğiniz sürece hayal onuda belirtmek isterim.Frene fazla dokunmana gerek yok en fazla iyi bir balata,hidrolik ve lastik ile maliyeti düşürerek frenajdan memnun kalabilirsin.Varsa pistte mrs ile ilgili sorun toplamda arkadaşım ve ben 10dan fazla kez çıktığımız için yardımcı olmaya çalışırım.

altugkocer
20-06-2014, 08:37
Bu listede senin amacına her yönden cevap vereblecek 1.araç mrs 2. 207rc diğerlerini kafadan eledim.Pistte(istpark için konuşuyorum) atmosferik olarak bu araçlardan keyif alamazsın ayrıca haftasonu gezme aracı olarakta mrs kadar konfor ve guvenlik ve görünüş sunmazlar sana.Pistte 270 hp 400nm mrs bile çok yetersiz kalıyor bazı noktalarda var gerisini sen düşün listedeki diğer araçlarla :) kesinlikle en büyük ihtiyaçlardan birisi kilit mrs için ikinciside iyi bir soğutma sağlayabilmen(düzgün bi cai komple egz iyi bir intercooler ve en azından kaput kaldırma vs).Ancak pistte heh işte budur diyeceğin aracın maliyeti en iyi 45.000TL yi bulur he müthiş keyifli olur o ayrı.Ama biraz düzgün bakılmış ve yapılmışını bulursan(f,e,cooler,lastik,en kötü yay vs) daha uyguna getirebilirsin toplam maliyeti.He bu arada önden çekişte kafaya oynamak çok zor bugünün teknolojisinde bu listedeki araçlarla hatta ciddi projelendirmediğiniz sürece hayal onuda belirtmek isterim.Frene fazla dokunmana gerek yok en fazla iyi bir balata,hidrolik ve lastik ile maliyeti düşürerek frenajdan memnun kalabilirsin.Varsa pistte mrs ile ilgili sorun toplamda arkadaşım ve ben 10dan fazla kez çıktığımız için yardımcı olmaya çalışırım.

Bilgilendirmen için teşekkür ederim. İlk pist tecrübem olacağı için kafaya oynama gibi bir niyetim yok :) İlk yarışım muhtemelen aracın pistteki davranışlarını tanımakla geçecek. Çünkü hem pist yabancısıyım hem de 2 yıldır awd araba kullandığımdan ötürü fwd ye geçtiğimde biraz alışma dönemi olacak :) Kısmet olursa ilk işim komple egzoz, intercooler ve cai ve fren sistemi olacak. Aracı önümüzdeki birkaç içinde alacağımı düşürsem kalan aylarda da arabayı yavaş yavaş hazırlamayı düşünüyorum. Ortalama 30-35 arabaya versem 8-10 da üstüne harcayabilirim. Sanırım o da yeterli diye düşünüyorum.

63owen63
20-06-2014, 10:31
Postları ben atıyorum sanki, kendimin yıl sonu foreshadowingi :P

Sen mrs yap, ben de 1.8t golf ya da mrs den birine karar vereyim yapayım, rakip olalım :)
Birbirimizi geçtikçe büyütürüz işleri yavaş yavaş :=))

4 kapı, çok güzel duruyor bak

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-turkiyede-tek-4-kapi-megane-2-rs-sport-166085817/detay

altugkocer
20-06-2014, 10:37

Sen mrs yap, ben de 1.8t golf ya da mrs den birine karar vereyim yapayım, rakip olalım :)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-turkiyede-tek-4-kapi-megane-2-rs-sport-166085817/detay)

hahaah ortak araba hazırlayalım :D Arabanın arkasına tek rakibim 63owen63 yazdırcam :D

4 kapı çok aile spec duruyor. Jantlarından dolayı sanırım hiç beğenmedim

Gko
20-06-2014, 10:40

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-turkiyede-tek-4-kapi-megane-2-rs-sport-166085817/detay)
o ön tampon nedir ya :Deli:

63owen63
20-06-2014, 10:44
hahaah ortak araba hazırlayalım :D Arabanın arkasına tek rakibim 63owen63 yazdırcam :D

4 kapı çok aile spec duruyor. Jantlarından dolayı sanırım hiç beğenmedim

Şuan zaten ben konuyu kendi konum gibi görüyorum :P

4 kapı istemiyorsan işin daha kolay, ben 4 kapı arayıp dolanacagım muhtemelen :)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-kaza-bela-yokk-166744707/detay)

Yazdım bir köşeye ben de şimdiden Altugkoçer diye ! şimdilik kader ortagım olarak görüyorum:p

altugkocer
20-06-2014, 10:49
Şuan zaten ben konuyu kendi konum gibi görüyorum :P

4 kapı istemiyorsan işin daha kolay, ben 4 kapı arayıp dolanacagım muhtemelen :)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-kaza-bela-yokk-166744707/detay)

Yazdım bir köşeye ben de şimdiden Altugkoçer diye ! şimdilik kader ortagım olarak görüyorum:p

bunun da kaputunda boya kalkmış bişey olmuş

63owen63
20-06-2014, 11:05
bunun da kaputunda boya kalkmış bişey olmuş

Ellenmemiş kız mı arıyorsun ? :D

Kendin boyatsan bile, biliyorsun en azından, fotoğrafını çek devam :icon_tup:

Zero
20-06-2014, 16:24
Bilgilendirmen için teşekkür ederim. İlk pist tecrübem olacağı için kafaya oynama gibi bir niyetim yok :) İlk yarışım muhtemelen aracın pistteki davranışlarını tanımakla geçecek. Çünkü hem pist yabancısıyım hem de 2 yıldır awd araba kullandığımdan ötürü fwd ye geçtiğimde biraz alışma dönemi olacak :) Kısmet olursa ilk işim komple egzoz, intercooler ve cai ve fren sistemi olacak. Aracı önümüzdeki birkaç içinde alacağımı düşürsem kalan aylarda da arabayı yavaş yavaş hazırlamayı düşünüyorum. Ortalama 30-35 arabaya versem 8-10 da üstüne harcayabilirim. Sanırım o da yeterli diye düşünüyorum.

Zamanla yaparsan olur tabi bütçeyi bir anda zorlamamış olursun hem zaman içinde araştırdıkça her şeyin daha iyisini uygulamayı öğrenirsin yapılmışlara bakarak.Ederi belki 30 35 in çok üstünde olsada ben yaklaşık 1 sene önce kazasızı 26lı rakamlara(hemde herşeyiyle beraber yarı alt yapısı hazırdı) arkadaşımda tertemiz kazasızını yine 6ay önce 27-28 küsüratlı rakamlara verdiği için acıyorum şimdi bedava vermişiz arabaları.Biz çıkardık piste iyi şeyler yapabileceğini gösterdik kıymete bindi ama zaman geçtikçe temizleri azalmaya başladı ve hep söyledim yaşı geldi artık herşeyi yenilenmiş bulursan al yoksa ellenmemişi(orjinal parça bakımlısından bahsediyorum sensör vs vs) adamı çok soğutur :) yinede ne olursa olsun listedekiler içinde kıyas kabul etmez açık ara en iyisidir.