PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avea, turkcell ve vodafon kullananlar

34GUN34
06-09-2008, 10:45
ÇOK ÖNEMLİ!!!!! Lütfen Hemen Uygulayın...

Okuyacağınız yazı AVEA, TURKCELL ve VODAFON 'u karalama kampanyası değildir.
Her ne kadar ilk okudunduğunda şüphe ile yaklaşılsa da, deneyince gördüm.
Siz de mutlaka iletebildiğiniz kadar herkese bu maili forward edin.

AVEA, TURKCELL VE VODAFON KULLANANLAR

Telefonunuzdan hemen ##002# yi tuşlayın ve arayın. Ekranınıza aktarma iptal diye bir yazı gelecek. Böylece bugüne kadar sizden para kırpan!! yönlendirmeyi kaldırmış oluyorsunuz. Bu işlemi yapmadığınız müddetçe, size ulaşamayan herkesten bir kontör düşülüyor...
Bunu AVEA, TURKCELL ve VODAFON kullanan herkese göndermenizi rica ediyorum.
Göndermediğiniz takdirde sizin her aramanızda da , sizden de kontör düşüyor.

Eğer aradığınız kişinin telefonu da telesekreter ayarli ise, dinlediğiniz 1 sn'lik 'aradığınız kişiye ulaşılamıyor' mesajı için de bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz !!!
İşin garip olan kismi bu değil aslında. Normal AVEA TURKCELL ve VODAFON hatlarında default (fabrika çıkışı) olarak ayarli bir telesekreter yokken, herkese bu telesekreter otomatik
olarak ayarlı geliyor!!! Yani, sizin hiçbir şeyden haberiniz yokken, tabiri yerindeyse belli etmeden sizden hıncını alıyor.
Arkadaşınızı aradığınız ve ulaşamadınız mı? Hemen 1.5 kontor . İki dakika sonra yine mi ulaşamadiniz bir 1,5 kontör daha...
İşin daha da kötüsü kimsenin böyle bir uygulamadan haberi yok, herkes (diğer operatörlerde olduğu gibi) aranılan telesekreterin bedava olmasını bekliyor.

Bu olayı iptal ettirmek ise daha da komik; AVEA, TURKCELL ve VODAFONE'yi arıyorsunuz, durumu anlatıyorsunuz. Görevliler de size AVEA, TURKCELL ve
VODAFON hatlı telefonunuzdan ##002# 'yi aramanız durumunda telesekreterin aldırılabileceğini anlatıyorlar.

ibrahim
06-09-2008, 10:52
evet yaptım ve oldu paylaşım için saol

3rk4n
06-09-2008, 10:58
Bende yaptım saol

TaYFuN
06-09-2008, 11:17
bende yaptım diverts cancelled dedi umarım faydalıdır!

MUTLU RAFİ
06-09-2008, 11:17
evet bilgilendirme için sağol

Vtec-SEDAN
06-09-2008, 11:21
bu yönlendirmenin amacı biri beni aradığı zaman ulaşamazsa saati ve arayan kişinin numarası daha sonra sms olarak telefonuma geliyor, bununlamı alakalı yoksa bu başka bişey mi ??

gökan
06-09-2008, 11:21
saolasın....

aspava983
06-09-2008, 12:59
yaptık oldu..teşekkürler

B.Battal
06-09-2008, 13:07
"tüm yönlendirmeler iptal edildi." die bi mesaj çıktı

Baran^
06-09-2008, 13:08
Bende yaptım ve oldu.teşekkürler

cem
06-09-2008, 13:17
Ben yapmadım, size bi ücret yansımıyor .Ben ücretsiz biliyorum onu.
Ayrıca bence iyi bi özellik telefon kapalıyken kim aramış o mesaj olarak geliyor.

Telefonunuz kapalı veya ulaşılamaz olduğu durumlarda gönderilen, arama detayı ve sesli mesaj bilgisini içeren mesajlar ile 7565 ’i arayarak sesli mesajlarınızı dinlemek ücretsizdir.

Sadece telefonunuz açıkken yaptığınız yönlendirmelerde gönderilen ve arama detay bilgisini içeren her mesaj 1 kısa mesaj/2 kontör olarak ücretlendirilir.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/servisler/konusma/KimAramis

Baran^
06-09-2008, 13:26
Bilgini yiyim cem turkceli karıştırdın dimi arayıp :)

cem
06-09-2008, 13:34
Turkcell’in açıklaması:

“Turkcell müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak, telefonları kapalı ve/veya ulaşılamaz durumda olduğunda bile iletişimlerinin kesilmemesini sağlamak amacı ile KimAramış servisini müşterilerimize sunmuştur.

Turkcell, 12 Kasım 2007 tarihinden itibaren tüm müşterilerine telefonları kapalı ya da ulaşılamaz durumda iken yönlendirme yapmalarına gerek kalmadan kimin aradığını bildiren ve sesli mesaj bırakılmasını sağlayan KimAramış servisini otomatik olarak telefonlarına uygulamaktadır. KimAramış servisinde telefon ulaşılamaz ve kapalı koşulları için hatlara gelen bilgilendirme mesajları ve 7565’i arayıp sesli mesajları dinlemek ücretsizdir. KimAramış kullanan bir müşteri arandığı zaman ise arayan kişi ulaşılamaz anonsunu dinlerken ücretlendirilmemektedir. Müşteri kendi isteği ile sinyal sesinden sonra sesli mesaj bırakması halinde kendi tarifesi üzerinden ücretlenmeye başlar. Ulaşılmaz anonsu sırasında kesinlikle ücretlendirilmez.

Turkcell tarafından otomatik olarak tanımlanan KimAramış servisinin iptal edilmesi müşterilerimizin isteğine bağlıdır.

Bu ve buna benzer içerikteki e-mail’lerin müşterilerimizi yanıltma amaçlı olduğunu belirtir, konuyu bilginize sunarız.

Saygılarımızla,
Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş”

Vodafone’un açıklaması:

“Arama yapıldığında anons esnasında herhangi bir ücret alınmamaktadır. Ancak çağrının karşı taraftan cevaplanması durumunda ilk saniyeden itibaren ücretlendirme başlamaktadır.

Aynı zamanda telefon kapalıyken telesekreter veya arayanı bildir servisine yönlendirme varsa sinyal sesinden sonra mesaj bırakılması durumunda bırakılan mesajın uzunluğuna göre ücretlendirildiği bilgisini paylaşmak isteriz.

Saygılarımızla
Vodafone Müşteri Hizmetleri”

Konuyla ilgili Avea’dan cevap gelmezken yaptığımız araştırmalar sonucu Avea abonelerini arayanların, ‘ulaşılamıyor’ mesajını dinlerken herhangi bir ücret alınmadığını tespit ettik.

Mailde bahsedilen ##002# uygulaması ise, telefon üzerindeki yönlendirmeleri iptal etmektedir. Yani operatörün yapmış olduğu yönlendirmeleri değil, telefon kullanıcısının yapmış olduğu yönlendirmeler iptal ediliyor.

İhsan Aydın / Haber 7

cem
06-09-2008, 13:37
Bilgini yiyim cem turkceli karıştırdın dimi arayıp :)

her okuduguma direk inanmam , hele maillere :D

Mr.K
06-09-2008, 13:41
olum cem yemin ederim searcher yap nickini bu nedir yaa :D

mertacar
06-09-2008, 13:41
her okuduguma direk inanmam , hele maillere :D

bırak bu işleri :) geçen gun dıyodun 3 kişiye iyilik yapmam lazım tuttugum dilek gerçekleşcek falan :D:D kaç gundur gelmıyon olm bost. yuzunu goren cennetlık bu aksam gel...

cem
06-09-2008, 13:47
olum cem yemin ederim searcher yap nickini bu nedir yaa :D

Asparagas haberlere, maillere ölüm :D

Vtec-SEDAN
06-09-2008, 13:48
bende iptal etmedim. ücretli değil, en azından olsada arayanların kapalı yada ulaşamadıkları zaman numaraları mesaj olarak gelince benim çok işime yarıyor..

google gibisin cem, katılmak istiyorum :) :p

TURBO CİVİC
06-09-2008, 21:20
eee ben yaptım ve pisman oldum:(simdi ne yapcam ben:confused:kapalıyken arıyanlar gelsin istiyodum :Deli:

Vts_Power
06-09-2008, 22:16
turkcell de 7585 e yönlerdirirdin eskiden bu ücretliydi iptal etmezsen devam ediyor ücretli olarak.ben iptal ettim bi ara sonra kaplı msj ları yine gelmeye başladı altındada mesaj ücretsiz dior.yani servis turkcellde ücretsiz olmuş ama hat öyle durduğu için ücret almaya devam ediyorlarmış.şu an turkcell de bu hizmet ücretsiz ama siz tüm aktarmaları iptal edin.
aveam var ondada ilk ay ücretsiz oldu ardından devam etmek isterseniz bilmemne kontor dedi ben iptal ettim.

Tuner
06-09-2008, 22:39
bu bir 5 yıl öncenin mailli Turkcell de telesekreter ve kim aramış tamamen üzretsiz

Oytun
06-09-2008, 23:34
akıllı adamın hali başka

tool
06-09-2008, 23:56
recebin tavugunun napacagi belli olmaz :D

OnurS
07-09-2008, 00:30
Komple yalan yok öyle bişi siz o şekilde telefon kapalıyken fln gelen ücretsiz kim aramış yönlendirmelerini iptal ediyosunuz..

Mrt
07-09-2008, 02:44
nası geri alcaz peki :D:D:D:D:D