PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : makas atana hapis cezasi

Octane
22-06-2014, 11:15
Trafikte makas atana hapis geliyor - Milliyet (http://m2.milliyet.com.tr/News/Article?ID=1900947)

'Makas atana' hapis cezasi geliyormus. Bence bu yururluge girmez. Yunuslar ve bakanlik korumalarinin hepsinin hapse girmesi lazim o zaman :)

volkan_gs
22-06-2014, 11:25
Sol şeritte 80 km hızla gidip, önünde 2 km boşluk varken hala yol vermemek için elinden geleni yapanlara ceza yok mu :)

GokhanE.
22-06-2014, 11:27
Nfs Most wanted a döndük anasını satim

Emir_b16a
22-06-2014, 11:29
Sol şeritte 80 km hızla gidip, önünde 2 km boşluk varken hala yol vermemek için elinden geleni yapanlara ceza yok mu :)

yollardaki hız sınırı 70 olduğundan onlara hız cezası var :D

şaka maka nerden tutup düdüklesek niyetindeler teröriste böyle muamele yok bu ülkede

gerçi gundi gundi makas atanların teröristten farkı yokta o ayrımı hangi polis yapabilicek çok merak ediyorum

+ haberin gerçeklik payı varmı onuda merak ediyorum :D

Volkann
22-06-2014, 11:33

+1 nedense hepte benı bulur boyleleri :)

erhann
22-06-2014, 11:35
Cezaevi rollday :D

ulasoztas1
22-06-2014, 11:41
mobese çıktı mertlk bozuldu arkadaş :D

Frid
22-06-2014, 11:47
bir yerden başlamak iyidir.

sol şeritte hız sınırı altında gidip trafiği aksatan kişileri şikayet edebilirsiniz.

rebeloghy
22-06-2014, 11:59
bir yerden başlamak iyidir.

sol şeritte hız sınırı altında gidip trafiği aksatan kişileri şikayet edebilirsiniz.

Genelde sol şeritte hız sınırı olmaz mantığıyla gidildiği için 70 sınırlı yerde 80 ile giden kişiye sellektör yapılır rahatsız edilir bu ülkede :)

dqn
22-06-2014, 12:03
Sol şeritteki yol vermeyince sağından geçene yazmayacaklar tabi ki.Alt konuda bahsi geçenlere yazarlar.

http://www.techturkey.com/forum/videolar/182162-e5-makas-tiki-memo.html

Octane
22-06-2014, 12:04
Genelde sol şeritte hız sınırı olmaz mantığıyla gidildiği için 70 sınırlı yerde 80 ile giden kişiye sellektör yapılır rahatsız edilir bu ülkede :)

Bu her ulkede boyle. Ingilterede m45te mesela hiz limiti 70 ama herkes 95-100mil ile seyreder. Almanyada bazi yollarda zaten limit yok. Fransada ise trafigi yavaslatmak suc. Bu hizli akan seritten yavas seyretmek demek. Bu dusunceyle, (soldan hiz limitiyle gidilebilir ve bu benim hakkim kimseye yol vermek zorunda da degilim dusuncesi) oralara gidersen seni herkes sikayet eder, ve turk oldugun icin kesin islem yapilir. Her yolun belli bir akis hizi vardir ve buna uyulmasi lazimdir.

Onrcn
22-06-2014, 12:05
Yanlis hatirlamiyorsam almanya da saglayarak iki arabadan fazla gecerseniz cezai islem var. Soldaki dengesizlere ithafen yazdim :D

Sinan
22-06-2014, 12:11
guzel bi uygulama en kısa surede baslasın

Mr.K
22-06-2014, 12:13
yaw zaten sol şeritte sürekli seyir etmek yasak ki avrupada :D neyin peşindeler kanunları düzgün uygulicaklarına makas atmakmış.
ulan makas atmasan dahi e5te giderken şerit değiştiriyosun *** gibi yollar.önce yolları düzeltsinler.

sanki makastan dolayı hergün xxxyyyzzz adet kaza oluyo da.

rebeloghy
22-06-2014, 12:20
Bu her ulkede boyle. Ingilterede m45te mesela hiz limiti 70 ama herkes 95-100mil ile seyreder. Almanyada bazi yollarda zaten limit yok. Fransada ise trafigi yavaslatmak suc. Bu hizli akan seritten yavas seyretmek demek. Bu dusunceyle, (soldan hiz limitiyle gidilebilir ve bu benim hakkim kimseye yol vermek zorunda da degilim dusuncesi) oralara gidersen seni herkes sikayet eder, ve turk oldugun icin kesin islem yapilir. Her yolun belli bir akis hizi vardir ve buna uyulmasi lazimdir.

Tabii ki yazdıklarınıza katılıyorum. Ancak öyle de değişik insanlarımız var ki , sahil yolu mesela izmirde radar olan bir yol. Sağdaki iki şeritte 50-60 ile gidilirken , solda 75 le gidiyorum ceza da yemeyeyim diye. Arkamdaki adamın yol istemeye ne hakkı var ? Yada 70 limitli yolda o 90 la gidecek diye ben 60 la giden aracın arkasına mı gireyim ?

Aslında çok tartışılcak şey var da bunlar en ufakları.. Bilinçli insan , eğitimli toplum diye bir şey olsa solda limit olmasın giden gitsin. Burada uygulasan o şeritte top speed deneyen barzolar çıkar.

Frid
22-06-2014, 12:21

sol şeritte sürekli seyir halinde gitmek zaten yasak. 3 veya 2 şeritli yolda hız sınırı 70 olabilir. sen 80 ile solda sürekli gidemezsin. belki benim radar cezasına ödeyecek param çoktur 90-110 ile giderim. sana selektör yaparım çekilmezsen sağından geçerim. kurala uymak isteyen sağdan yada orta şeritten hız sınırına uyarak gider. en sağdan hız sınırı altında da gidilebilir.

sol şerit sollama araç geçme işlemleri içindir. kısmı yerlerde daha hızlı aktığından bizde sürekli tercih sebebidir. :D

volkan_gs
22-06-2014, 12:23
Benim bilgim ve görgüm hızın ne olursa olsun arkanda senden hızlı gelen veya senden hızlı gitmek isteyen biri varsa mümkün olan en kısa sürede onun önünü açmayı gerektirir.
Kanuni boyutunu öne sürüp ben haklıyım ölümüne yol vermem diyebilirsiniz tabiki ama, bence biraz daha çevrenizdeki insanlara saygılı olmayı deneyebilirsiniz.
Her şey kanunda yazılamaz, düşünme kabiliyeti olan canlılar olarak biraz inisiyatif almaktan çekinmeyin lütfen :)
Bu arada hızınız ne olursa olsun yol vermek küçük düşürücü bir şey değil, canını verecekmiş gibi davranan sürücüleri anlayamıyorum.

Octane
22-06-2014, 12:29
Tabii ki yazdıklarınıza katılıyorum. Ancak öyle de değişik insanlarımız var ki , sahil yolu mesela izmirde radar olan bir yol. Sağdaki iki şeritte 50-60 ile gidilirken , solda 75 le gidiyorum ceza da yemeyeyim diye. Arkamdaki adamın yol istemeye ne hakkı var ? Yada 70 limitli yolda o 90 la gidecek diye ben 60 la giden aracın arkasına mı gireyim ?

Aslında çok tartışılcak şey var da bunlar en ufakları.. Bilinçli insan , eğitimli toplum diye bir şey olsa solda limit olmasın giden gitsin. Burada uygulasan o şeritte top speed deneyen barzolar çıkar.

Yanlis dusunuyorsun. Arkadaki adamin yol istemeye hakki tabi ki var. Acil isi vardir, parasi coktur, bunlardan sana ne? Sen en soldan trafigi tikayarak gidemezsin, ortadan 60la giden barzo da en sagdan gitmeli, keza onun da seni engellemeye hakki yok.

Octane
22-06-2014, 12:30
Benim bilgim ve görgüm hızın ne olursa olsun arkanda senden hızlı gelen veya senden hızlı gitmek isteyen biri varsa mümkün olan en kısa sürede onun önünü açmayı gerektirir.
Kanuni boyutunu öne sürüp ben haklıyım ölümüne yol vermem diyebilirsiniz tabiki ama, bence biraz daha çevrenizdeki insanlara saygılı olmayı deneyebilirsiniz.
Her şey kanunda yazılamaz, düşünme kabiliyeti olan canlılar olarak biraz inisiyatif almaktan çekinmeyin lütfen :)
Bu arada hızınız ne olursa olsun yol vermek küçük düşürücü bir şey değil, canını verecekmiş gibi davranan sürücüleri anlayamıyorum.

Evet cok mantikli ve guzel bir aciklama, demeye calistigim sey buydu.

a.colak
22-06-2014, 12:53
İyi olur valla. Bebek koltuğunda evladımla eşimle sakin sakin akan trafikte giderken en sağdan en sol şeride arka tamponumu yalayıp geçen yan aynayı resmen sıyırıp aynı hızla aynı hareketleri millete yapa yapa giden şerefsiz namussuz sözde şöförler için caydırıcı olur inşallah.

burakcan
22-06-2014, 13:49

aynen katılıyorum

BurakCengizhanoğlu
22-06-2014, 13:51
Bırak makas atmayı direksiyona oturduğunda hapse girmesi gereken insanlar tanıyorum :D :D

By_Carizma
22-06-2014, 14:14

+1 katılıyorum :)

eran
22-06-2014, 14:17
Neler var neler , yaz yaz bitmez .. İki hafta önce Ankara'dan geliyorum, sağ şerit denildiği gibi sabitlemiş 90'a ben de 130 civarı soldan gidiyorum, yol iki şeritli, önümde araba var aramızda 5 mt mesafe var yok, bi tane accent yapıştı dibime bana çatır çatır sellektör yapıyo, altımda var fabia, önüm dolu sağım dolu, ne bekliyosa benden .. Kör şeytan diyo in kır ağzını burnunu otobanın ortasında .. Sanki önümde araba yok, ben sahil turu yapıyorum, gelmiş sellektör üstüne sellektör yapıyo, zor bela girdim bi araya, aynısını ben ona yaptım arkasına geçip, sırf yaptığının hoş bişey olmadığını anlasın diye .. Hayvanlarla yaşıyoruz, beynini hiç mi kullanmaz bi insan ..

Hakan-N
22-06-2014, 14:18
yol vermeyenlere ayrı ayar oluyorum, bilinçsizce üst üste defalarca makas atan apaçilere ayrı ayar oluyorum.

emre yeşil
22-06-2014, 14:20
Şu soldan giden otobüs kamyon ve ticarilere ceza yazmadıkları sürece o şeritlere eds koyup onları düzeltmedikçe böyle saçma sapan çözüm aramaya devam edecekler

onurgoyunc
22-06-2014, 14:45
Neler var neler , yaz yaz bitmez .. İki hafta önce Ankara'dan geliyorum, sağ şerit denildiği gibi sabitlemiş 90'a ben de 130 civarı soldan gidiyorum, yol iki şeritli, önümde araba var aramızda 5 mt mesafe var yok, bi tane accent yapıştı dibime bana çatır çatır sellektör yapıyo, altımda var fabia, önüm dolu sağım dolu, ne bekliyosa benden .. Kör şeytan diyo in kır ağzını burnunu otobanın ortasında .. Sanki önümde araba yok, ben sahil turu yapıyorum, gelmiş sellektör üstüne sellektör yapıyo, zor bela girdim bi araya, aynısını ben ona yaptım arkasına geçip, sırf yaptığının hoş bişey olmadığını anlasın diye .. Hayvanlarla yaşıyoruz, beynini hiç mi kullanmaz bi insan ..

En gıcık olduğum olay, ben hemen frenliyorum yavaş yavaş gidiyoruz beraber

Almanya'da selektör kullanımı yok, önünüzdeki araba sollamasını bitirene kadar beklemek zorundasın. İnsanın karşısındakine saygısı var

Atmaca
22-06-2014, 15:13
Neler var neler , yaz yaz bitmez .. İki hafta önce Ankara'dan geliyorum, sağ şerit denildiği gibi sabitlemiş 90'a ben de 130 civarı soldan gidiyorum, yol iki şeritli, önümde araba var aramızda 5 mt mesafe var yok, bi tane accent yapıştı dibime bana çatır çatır sellektör yapıyo, altımda var fabia, önüm dolu sağım dolu, ne bekliyosa benden .. Kör şeytan diyo in kır ağzını burnunu otobanın ortasında .. Sanki önümde araba yok, ben sahil turu yapıyorum, gelmiş sellektör üstüne sellektör yapıyo, zor bela girdim bi araya, aynısını ben ona yaptım arkasına geçip, sırf yaptığının hoş bişey olmadığını anlasın diye .. Hayvanlarla yaşıyoruz, beynini hiç mi kullanmaz bi insan .. Ah orda fabia yerine subi olacak :DYalnız şaka maka bi yana işin b...nu çıkaranlar var tamam bizde makas atıyoruz ama kimseyi zorlanın alemi yok sellektör korna filan saçma işler boşluk varsa gececeksin yoksa sıkıştırmanın alemi yok belki öndeki araçtaki adam kalp krizi geçiriyo.Biraz düşünceli olmak lazım diye düşünüyorum.

PD130
22-06-2014, 16:29
en güzeli efendilik baktın itin biri bulaşmaya gerek yok.insanlarda kompleks oluşmuş.özellikle ankarada sol şerit insanların tapulu malı.sağ şerit bomboş..
hızlı giden atın boku seyrek düşer..:icon_tup:

blow07
22-06-2014, 16:32
bu işin ucu gözükmüyor. Bakalım zamanla göreceğiz.

imprezaWRC
22-06-2014, 16:51
İyi ne güzel, kimse E-5'te ve otobanda en sol şeritten giden Metro Class otobüslerini görmesin, ama bu yol vermeyen sığırların sağından geçmek zorunda kalınca cezayı sağından önüne geçene kilitlesinler.

Bunlar, arıza şeridinden gidenleri bitirdiler, sıra şerit değiştirenlere mi geldi.

Daha geçen gün çakarları olan sivil plaka 5 kasa Bmw, arıza şeridinden girdi, ileride polislere denk geldi, polislerde vatandaşla selamlaştılar, herif geçip gitti. Ulan hani çakar yasaktı, hani arıza şeridinden gidene ceza vardı.

P.S: Milletin canına kastı varmışcasına abuk sabuk hareketlerle ona buna makas atarak giden denyolara bende karşıyımda, otobanda en sol şeride oturup 70km/h ile giden sığır için ne yapayım, sellektör koluna koparana kadar sellektör mü yapayım, hoş bu seferde taciz ediyor der. İki ucu boklu değnek.

Absinthé
22-06-2014, 16:53
Millet tampon tampona sol şeride doluştuğu için ben hep sağdan gidiyorum.

Gayet düzgün şekilde, hepsinden rahat ve hızlı gidiyorum.

Sol şerit Türkiye için kompleksliler şeridi.

Oytun
22-06-2014, 16:55
Haberlere bakarsaniz emniyet seridi cezasida 700 kusur tl olmustu cam filmide yasal olmustu sozde.. Bu ulkede habercilik anlayisi zaytungun bir tik altinda sadece.. İnsanlarin bu kadar kolay herseye inanmasida ayri

Frid
22-06-2014, 18:10
Haberlere bakarsaniz emniyet seridi cezasida 700 kusur tl olmustu cam filmide yasal olmustu sozde.. Bu ulkede habercilik anlayisi zaytungun bir tik altinda sadece.. İnsanlarin bu kadar kolay herseye inanmasida ayri

şu anlık bir tasarı, iç işleri bakanlığının onayına sunulacak sonra mecliste onaylanacak vs vs

Zero
22-06-2014, 18:28
Neye gore makasi belirleyecekler.Belki o an saga gectim usulca sonra hizlanmak istedim tekrar sola gectim al sana oldumu yumusak makas.Hikaye bu is once duzene soksunlar trafigi soldan 65le gideni videoya cekip gondereyim bende onada duzeni bozmaktan para cezasi kessinler o zaman.

focus musty35
22-06-2014, 18:37
az önce haberlerdede cıktı zaten her makas atana ceza gelıcek deıl herkes burdakı makasın ne sekılde oldugunu anlıcak kadar nettekı makasları bılıyor herkes adam gıbı arabasını sursun kımsenın hayatını tehlıkeye atmasın cok matta bırsey yapıyormus gıbı vıdeo cekıp nete koyuyorlar ondan sonra böle kanun ceza cıkıyor bence cıksın cezasıda en agır sekılde olsun kımse kendı egosunu tatmın etcek dıe trafıktelı ınsanların hayatını tehlıkeye atamaz

xplod
22-06-2014, 18:42
ilgili haber (http://www.ntvmsnbc.com/id/25522503)'e göre vatandaşın çektiği video da delil sayılabilecekmiş. eğer yasalaşırsa tabii ki...

Ahmet Saraçoğlu
22-06-2014, 18:43
Hapisanalerde yer kalmaz ,, forumlar boşalır.

kerem_euk34
22-06-2014, 18:44
sinyal verip sağdan geçip geri sola geçmek makas olarakda geçer mi acaba :D

Zero
22-06-2014, 18:44
Akli selim kimse makasi savunmaz son derece gereksiz ama haksiz ceza kesildiginde makasi gereksiz gorenler bile cileden cikar.Bazen an oluyorki ondeki hicbirsey yokken aniden frene asiliyor acemi mesela o zaman kaciyorsun al sana makas attin oldu.Dusunce guzel uygulama cok zor.

secomeco
22-06-2014, 18:46
Genelde orta şeritte hız sınırını aşmadan gitmeye çalışırım.Ama orta şeritte bile tahrik edenler oluyor arkadaş;sellektör yapan,makas atan,önüm doluyken tampona yapışan,sol aynayı kullanmayan,en önemlisi de karşısındaki sürücüye saygı duymayan bencilce ve yüksek egoyla araç kullananlar oldukça bu trafik sorunları çözülemez gibi geliyor bana.

01ASU
22-06-2014, 19:10
temiz don atlet uzun tekel 2000 hazır çantada hadi hayırlısı

phantomLord
22-06-2014, 19:16
bence güzel kural herkes şeritini bilsin 70 le solu esir almaya gerek yok. bunlarada ceza gelmeli :)

Er34
22-06-2014, 19:40
Abiler size sorum var

Hız sınırında sol şeritte gidiyorum. Yolda sınır 70se 70le gidiyorum. Bomboş yoldayım ama soldayım. Bu yanlış değil mi ? Şu yüzden söylüyorum. Yol bomboşsa en sağda olmak gerekmez mi ? Ya da güvenli sürüş adına orta şeritte gidip yol isteyene yol vermek yine. Çünkü neden soruyorum. Ben bunları ehliyet alırken öğrenmedim ama yurtdışında bulundum sanki orda öyle yapıyorlardı.

Kadyr
22-06-2014, 19:46
Genelde orta şeritte hız sınırını aşmadan gitmeye çalışırım.Ama orta şeritte bile tahrik edenler oluyor arkadaş;sellektör yapan,makas atan,önüm doluyken tampona yapışan,sol aynayı kullanmayan,en önemlisi de karşısındaki sürücüye saygı duymayan bencilce ve yüksek egoyla araç kullananlar oldukça bu trafik sorunları çözülemez gibi geliyor bana.

sen hadı orta şerittesin ben e-5 te sağdan 70le gidoyrum adam kıçıma girip selektor yapıyor. tabi umrumda değil basıyorum frene inadına bende.
onun dışında okadar o. .çocuğu varki say say bitmez. ama çözümü buldum. hayvanlıkmı yaptı basıp onunde uzaklaşıyorum sonra biraz frene basıyorum. oda şaşırıp a.. g.tü dağıtıyor bende uzayıp gidiyorum. hiç umrumda değil artık haysıyetsiz i...neler bukadar cahillik aptallık olmaz. aynı havayı soluduğuma utanıyorum bunlarla. gereksiz ful makas atanada karşıyım. bizde bazen atıyoruz ama kimseye tampon silme geçmiyorum geçmemde mecbur kalmadan.

hız sınırına uysanda sureklı sol serit ihlali suçtur ara polise plaka ver. ben kamyon vs gorunce arıyorum valla. biz boyle ıhbar ettikce illaki onlarda bıkıcaktır ozaman bı cozume yanaşıcaktırlar.

Er34
22-06-2014, 19:52
sen hadı orta şerittesin ben e-5 te sağdan 70le gidoyrum adam kıçıma girip selektor yapıyor. tabi umrumda değil basıyorum frene inadına bende.
onun dışında okadar o. .çocuğu varki say say bitmez. ama çözümü buldum. hayvanlıkmı yaptı basıp onunde uzaklaşıyorum sonra biraz frene basıyorum. oda şaşırıp a.. g.tü dağıtıyor bende uzayıp gidiyorum. hiç umrumda değil artık haysıyetsiz i...neler bukadar cahillik aptallık olmaz. aynı havayı soluduğuma utanıyorum bunlarla. gereksiz ful makas atanada karşıyım. bizde bazen atıyoruz ama kimseye tampon silme geçmiyorum geçmemde mecbur kalmadan.

hız sınırına uysanda sureklı sol serit ihlali suçtur ara polise plaka ver. ben kamyon vs gorunce arıyorum valla. biz boyle ıhbar ettikce illaki onlarda bıkıcaktır ozaman bı cozume yanaşıcaktırlar.

Abi neler var
Mahmutbey - bahçeşehir arası temde en sağdan 80-90 gidiyorum. Adam dibime girip sellektör attı yol bomboş. Ben de orta şeride geçip yol verdim. Yanımda kız arkadaş vardı ne oluyor dedi. Dedim abi ingiltereden yeni gelmiş alışamamış :D:D

Kadyr
22-06-2014, 19:55
yasın genç benım gibi hiç bulaşma b..k yoluna gidicez yoksa bu adiler yüzünden. oyuzden arabasına bak geçebileceğin bir araçsa bas frene biraz bi şoka girsin sonra bas git. gerci beni okadar kızdırıyolarki geçemeyeceğim bir araç olsada yaparım. cok kaşınırsa çarpışan araba oynarım nasılsa kaskom var diye:D ama durmam bilsemki delikanlı gibi dovusecek sıkıntı yok ama millette silahtan tut şeyine kadar var.
bide geçen gün adam şıkıştırıyor teme bağlantıda oteki şerit boş korna çalıyorum hala geliyor. emniyete çıktım sonra üstüne sürdüm bende yanında gelin falan vardı bide ha gelmiş çek kenara diyor bana. lan öküz dedim bak burası boş burdan gidicen. çek çek diyor hala:D ulan dedim karılar var yanında. frene bi asıldım clıo ile şoka girdi :D bastım gittim sonra. vursada umrumda olmaz tamponum gider ama onun kaputa kadar girer umrudma değil durmam bile. muhattap olmıcan

secomeco
22-06-2014, 19:56

En sevdiğim de arkama yapışan olunca topuğum hafif frende,ayak burnuyla da gazlayınca ara bayağı açılıyor,sellek boşa gidiyor :)

TonyMontana
22-06-2014, 19:58
Öyle bi dünya yok, önce gidip ehliyet verme sistemindeki zihniyeti değiştirsinler.

Kadyr
22-06-2014, 20:00
En sevdiğim de arkama yapışan olunca topuğum hafif frende,ayak burnuyla da gazlayınca ara bayağı açılıyor,sellek boşa gidiyor :)

lamba yakıyorum diyosun :D
senın bu dedıgını geçende birine yaptım. ulan yanında mınıbus var sende en soldasın aynı hızla gidiyon. telefonla konuşuyo bide. sello yaptım yok. korna çaldım gider gibi oldu sonra frene bi bastı aynı benim taktik :D ama yanlış şeritte yaptı oyuzden haksızdı. biraz makas attım geçtim bı koydum frene oyle yapılmaz boyle yapılır misalı. baktım sağdaki koltuğu one gitmiş onu duzeltmeye çalışıyor. he dedım gordunmu sonra pardon yapıyo bana.

bence ehliyetle tam alakası yok. neden dersen insanlar cahil dusuncesiz. bizim ınsanımızda dusunce denen saygı denen bir şey yok.

Suleyman
22-06-2014, 20:22
Uygulanmazsa ak, tek şeridi 50 km/h ile kapatan motor mu dersin bilerek yol vermeyen ipneler mi dersin yoksa hiç aynalarına dahi bakmayanlar mı dersin...Makası belli sınırlar içerisinde savunuyorum.

pirasa
23-06-2014, 00:05
makas atarken beni yakalamaya çalışan ekipler bütün trafiği katletti, sonra düzlükte yetişip aldılar kenara konuşmamız
A: amir
B: ben

-niye durmuyorsun ? selektör çakar siren yapıyoruz.
-niye durayım, nerden bileceğim senin polis olduğunu, çakarı 50 liraya takıyorlar camların filmli, plaka sivil, ne bileyim içinden polis inecek ?
-makas atıyordun ya insanlar ölseydi ?
-ben 2 makas attım biri otobüs yol kenarından orta şeride atladı, diğeri önümdeki opel en soldan en sağa geçmeye çalıştı, sonra zaten siz takıldınız peşime bütün tehlikeli olayları siz yaptınız beni yakalayacaksınız diye.
-geçen gün 3 çocuk öldü bu yolda senin gibiler yüzünden!!
-arabada kamera var mı ? bakalım ne kadar tehlikeli kullanmışım, yada siz ne kadar tehlike yapmışsınız ?
-arıyorum trafiği geliyor şimdi.

trafik şube gelir, önce nasihat çeker, sivillerin emniyet müdürünün koruması olduğunu söyler, benim adamları 4km peşimden koşturduğumu söylediğimde gülmekten kendinden geçer, önce 80lira, birde 172 lira ceza yazar, iyi akşamlar der gider.

hapis cezası gelecekse gelsin, çünkü aheste aheste araç kullanmak gerçekten çok zevkli müzik sigara yiyecek falan. ama ne zamanki biri sizi öldürmeye teşebbüs ediyor o zaman kayış sıyırıyor insan. zevk için makas atmadım desem yalan olur ama bu bir elin parmaklarını geçmez 5 yıllık söförlük serüvenimde.

EM-RE
23-06-2014, 00:17
Yaw bi *** olmaz kimler neler yaptı içeri girmeden çıktı makas atanmi içeri giricek.o kdrda boş yer yok hapishanelerde.

Deepblue
23-06-2014, 00:18
Yakında sinyal vermek bile ceza olucak diye tereddütteyim..

Boldenon
23-06-2014, 00:24
Yaw bi *** olmaz kimler neler yaptı içeri girmeden çıktı makas atanmi içeri giricek.o kdrda boş yer yok hapishanelerde.

aynen katılıyorum..

aliburma
23-06-2014, 00:32
bazen yolun bir ucundan diğer ucuna bile geçmek gerekebiliyor. makas atıp tehlike arz edenlere caydırıcı ceza versinler. acelesi olan için far-sinyal var. hepsini birden yakınca bir şeylerin kötü gittiğini anlayıp yol veriyorlar...

onursumer
23-06-2014, 00:36
ben surekli sinyal veriyorum aralara girereken makas sayılmazki :D

Berkan
23-06-2014, 00:36
beyler olmayacak boş bir kuralda daha galeyana gelmeyin

en basit örnek sigarada yasak sofore ama hanginiz sofor koltugunda sigara içmekten ceza yediniz hatta oyle bir ceza yazıldımı acaba ?

Sadık Özyer
23-06-2014, 00:55
Bugünki haber Ayda su bulundu
Yarınki haber Ama kuyu suyu.

Bizim medyamız böyle işte. Hee diyip geçcez

coolvtec
23-06-2014, 01:12
Makas neyse de bom bos trafikte orta ve sol seridi kullananlara uyuzum. Cesme otobaninda en bos serit sag serit. Hizim ne olursa olsun, serit bos oldugu surece en sag seritten gidilmesi gerektigini dusunuyorum. 120 ile bile gitsem en sagdan gidiyorum. Orta seritte 80_90 la gidenleri de hep sagindan geciyorum. Bir de hem ortadan giden hem de sag seritten kimse gecmesin isteyenler var. Sag seridi o kadar kiskaniyorsan sen gec saga........

mert_can 41
23-06-2014, 01:16
Ben napim milletin seyrini bozmadan hangi şerit boşsa 1,5 araba mesafesi arayla değiştiriyorum şeritleri devamlı bazen tabi mesafe düşüyo ama kesinlikle tehlikeye atmıyorum veya seyirlerini bozmuyorum benim gibiler suçsuzların çok canı yanar ama bu gün bir tane kendini bilmez yüzünden farketmeyip frenlemeseydik bizi bariyerlere yapıştırcaktı böyleleri içinde az bile bu ceza

Berkan
23-06-2014, 01:27
Makas neyse de bom bos trafikte orta ve sol seridi kullananlara uyuzum. Cesme otobaninda en bos serit sag serit. Hizim ne olursa olsun, serit bos oldugu surece en sag seritten gidilmesi gerektigini dusunuyorum. 120 ile bile gitsem en sagdan gidiyorum. Orta seritte 80_90 la gidenleri de hep sagindan geciyorum. Bir de hem ortadan giden hem de sag seritten kimse gecmesin isteyenler var. Sag seridi o kadar kiskaniyorsan sen gec saga........

otobanlarda yol bossa müsaitse 120 veya üstünde gidiyorken hep ortadan gitmeyi tercih ederim hatta bos oldugu sürece 2 seritli yoldada seritleri ortalarım. olurya soldan ve sagdan kedi kopek yada benzer bişey fırlama ihtimaline karşı kacıcak seridim olsun diye

kelalper
23-06-2014, 08:31
emniyet şeridine girene verseler cezayı istanbulun trafik sorununu çözerler.

ÇALIŞKAN
23-06-2014, 08:35
iyi olmuş karar'da burası TR boş iş

ünal turan'lar yetişmicek artık:D

mody
23-06-2014, 08:51
"kısa aralıklarla birçok kez şerit değiştirmenin"

kısa aralık tanımı nedir, belli mi? değil

bunu kim belirleyecek? polis memuru

hadi hayırlı olsun...

zOnstyLe
23-06-2014, 10:20
Konu burdayken söyliyeyim;
İki gün önce İzmir altın yolda ortalama 140-160'la bana ve nerden baksan 5-6 tane daha arabaya makas atan kırmızı bmw'li şeref yoksunu kişilikten nasibini almamış insan musvettesine burdan selamlarımı söylüyorum inşallah o *** ettiğin trafikte biri plakanı almıştırda bir takım yaptırımları olmuştur.

M.A.D
23-06-2014, 10:39
bigün guilettanın teki beni gaza getirmeye çalışırken 40 km ile giden amcaya arkadan vurmuştu, şimdi bu durumda makas atan guiletta mı suçlu yoksa 40 km ile giden amca mı ? :D

ahmet_xy
23-06-2014, 10:41
"yaya geçidinden karşı karşıya geçen yayayı ezerek öldürenleri" önce bir cezalandırsınlar. sonra sıra makasçılara gelsin.

SekoLive
23-06-2014, 10:45
makas atarken kaza yapıp vefat eden bir yakınınız varsa diyorsunz ki keşke önceden gelseydi hapise girseydi, sayılı gün cabuk geçer illaki dönerdi aramıza.

ülkemizde uygulanabilirliği tartısılır. kime nasıl kanıtlayacaklar suclu yada sucsuz oldugunu...

VW-Freaks
23-06-2014, 10:53
Nfs Most wanted a döndük anasını satim

:icon_tup::icon_tup:

Ertekin
23-06-2014, 11:01
15 gün önce cezaevinden çıktım, 1 seneden fazla yattım.Cezaevi yazısını görünce tüğlerim döküldü..Bi daha şerit değiştirmem valla.öndeki duruyor ben duruyor öndeki gidiyor ben gidiyor şekil.

34btr1907
23-06-2014, 11:08
kimsede demıyor kı hapıshanelerde yer varmı

Schumi
23-06-2014, 11:45
Bunlar hep o Audi'li yüzünden.

MertSerhanÖ.
23-06-2014, 11:48
Bunlar hep o Audi'li yüzünden.

:icon_tup::icon_tup:

Faruk_Vtec
23-06-2014, 11:56
ınatla 70le soldan gıdıp selektör yapıldığı halde yol vermeyenler ıdam edılsın.

vTı
23-06-2014, 12:00
Aynen ya :D :D hep o audili yüzünden

Anu
23-06-2014, 12:09
Eğer sol şeritteki çekilmiyorsa sağ müsait olduğunda sinyal verip sağdan geçer devam ederim. Asla selektör atmam sakin sakin bir süre arkasında bekledikten sonra sağa sinyal verip devam ederim. Nasıl olsa arkadan gelen başka biri solda yavaş gidenin üstüne çıkacak ki en fazla 2-3 arabadan sonra olur zaten, o yüzden ben hiç bulaşmıyorum. Makas için olan karar ise yerinde bana göre.

Schumi
23-06-2014, 12:26
Beyler bir kere şunu unutmayın. Araç ile radara yakalandınız ve evinize ceza geldi. Ehliyete ceza gelemez çünkü aracın kimin kullandığı belli değildir. Adli ceza olur çünkü kusur vardır. Olaki bir kamera şikayet yada polis karşı şeritten gördü plakanı aldı. Cezayı yersin 1400 TL. Ancak aracı kim sürüyor. Ortada bir kusur, kabahat yanlış var ama oluşmuş bir suç yoksa vurma, kaçma, kaza vs.vs. gibi her gazlayıp durduralamayanın peşine düşmezler kim kullanıyordu aracı bunu içeri atalım diye.

İçiniz rahat olsun gazlayın demiyorum. Ama durum böyle.

Orhan
23-06-2014, 12:31
Bu ceza az bile makas işi çok sakat ağır cezaları hakediyor

thedevil
23-06-2014, 13:53
https://www.youtube.com/watch?v=qc3MNezBNAE

a.godumun spikeri draft ne amk driftle drag karışımı bişey heralde :D

akıncı
23-06-2014, 16:02
Sadece bunlara değil, düğüncülerede ceza yazmaları lazım adam 3 seritli yolu babasının malı gıbı 30km hızla gıdıyor geç en sağa ne *** yersen ye,neden insanların yolunu kapatıyosun.

hakan876
23-06-2014, 16:08
guzel bı haber trafıkte kendını yarısta sanan genc coktu.bıde su pıst ıstıyenler ne ılıgınc sahınle drıft babasının doblosuyla drag yapmak ıcınmı pıst ıstıyo

KÖROĞLU
23-06-2014, 16:33
guzel bı haber trafıkte kendını yarısta sanan genc coktu.bıde su pıst ıstıyenler ne ılıgınc sahınle drıft babasının doblosuyla drag yapmak ıcınmı pıst ıstıyo

Kendi adıma ataşehir - ikitelli gidip gelirken tem de bulduğum boşlukları değerlendiririm, iki araç arası 15 mt mesafe vardır girerim sağ sol geçerim. Bunu yaparken de % 90 sinyal kullanırım şimdi bu durumla orta şeritte giderken sağım ve solum boşken fantezi olsun diye kıçımın dibine kadar gelip tamponu yalayıp geçen durum aynı mı ? bunun insiyatifi kimde olacak ?

e-5 te 80 le giderken en az 110 la aynamı (ki görüp kendimi sağa attım) sıyırıp geçen adama yazsınlar cezayı.

Sahil yolunda önüm doluyken arkamdan çat çat 50 kere sellektör yapan, arkasına geçip aynı hareketi yapınca bozulup yavaşlayan el kol yapan bi de yanında bayan var ayıp diyen :hahaha: lavuklara yazsınlar cezaları.

Kimseyi tehlikeye atmadan yolunda giden adama değil. Ama olur mu ? Sanmıyorum.

Bu arada birisi otobüsten bahsetmiş, dün kahretti beni sakarya - ist. geliyorum.

19:30 Otobüsü, yol çok ağır, adam bildiğin emniyet şeridine ipotek koydu, koca otobüsle sağlı sollu gidiyor, çalan kornanın haddi hesabı yok. retarder kolu elinde kalacaktı,

spree1903
23-06-2014, 17:23
ulen tr de o kadar sorun bitti bi bu kaldı.hani nerden düdükleriz hesabı.ben bu adamların çıkarttığı her kanunda art niyet arıyorum arkadaş.o sol şeritte 70 km/h gidip sol şeridi işgal eden kurallara saygılı insanlarada slmlarımı iletiyorum

Runo
23-06-2014, 17:38
http://i57.tinypic.com/2rzrseg.jpg

Mehmet Opc
23-06-2014, 18:37
ee Yani şimdi adam akilli gazliyamicakmiyiz peki E5 te manyagin biri geldi şikayet etti mobeselerden bakip ona göre yaptirimlardami bulundurulacak

Seven7
23-06-2014, 19:10
Sorular;
Benim araba başka birinin üzerine. (Baba, dayı, dede vs.) gazladım gazladım geldim eve. Biri de ben yanından geçerken videoya çekmiş polise vermiş. Şimdi kime hapis suçlamasıyla dava açacak?
Trafikte gazlayanların %80'i şirket araçları olduğunu düşünürsek cezalandırılan kişi kim olacak, 100mt ilerideki stop lambasının yansımasına panikleyip frene asılan ablalarımızın da aynı trafikte olduğunu düşünürsek şerit değiştirme aralığı kime göre olacak?
Bir şey çıkmaz bu işten. Geçiniz.

Dağhan
23-06-2014, 19:26

Tüm sayfaları okumadım yalnızca başlığı ve ilk sayfadaki postları okudum benzer düşünce varsa genel bir cevap vereyim. Dünyanın hiçbir yerinde sol şerit kapatılıp gidilmez zaten. Bu durum 70'le de gitseniz 270'le de gitseniz her zaman böyledir. Biri sollanır sonra orta şeride geçilir sol şerit de yalnızca ve yalnızca sollamak için kullanılır. Dolayısıyla 70'le sol şeridi kapatıp milletin hakkını gasp ediyorsanız selektör yemeniz çok normaldir.

Makas olayına hapise gelirsek bu ayırt edilemez. Evet makası sevmem, atmam da lakin makas var makas var. Arası açık iki arabanın arasından geçmek de makas..
Bu sebeple böyle bir şeyin yürürlüğe sokulabileceğine inanmıyorum.

hakan876
23-06-2014, 20:02
Kendi adıma ataşehir - ikitelli gidip gelirken tem de bulduğum boşlukları değerlendiririm, iki araç arası 15 mt mesafe vardır girerim sağ sol geçerim. Bunu yaparken de % 90 sinyal kullanırım şimdi bu durumla orta şeritte giderken sağım ve solum boşken fantezi olsun diye kıçımın dibine kadar gelip tamponu yalayıp geçen durum aynı mı ? bunun insiyatifi kimde olacak ?

e-5 te 80 le giderken en az 110 la aynamı (ki görüp kendimi sağa attım) sıyırıp geçen adama yazsınlar cezayı.

Sahil yolunda önüm doluyken arkamdan çat çat 50 kere sellektör yapan, arkasına geçip aynı hareketi yapınca bozulup yavaşlayan el kol yapan bi de yanında bayan var ayıp diyen :hahaha: lavuklara yazsınlar cezaları.

Kimseyi tehlikeye atmadan yolunda giden adama değil. Ama olur mu ? Sanmıyorum.

Bu arada birisi otobüsten bahsetmiş, dün kahretti beni sakarya - ist. geliyorum.

19:30 Otobüsü, yol çok ağır, adam bildiğin emniyet şeridine ipotek koydu, koca otobüsle sağlı sollu gidiyor, çalan kornanın haddi hesabı yok. retarder kolu elinde kalacaktı,canım ufak tefek sollama serıt degıstırme normaldır hanı tetrıste bı oyun vardı aralardan gecıyodun oyle trafıkte yapanlar sıkıntı yoksa ıllakı arac solluyup 1 2 makas atmadan ıstanbul trafınde gıdılmıyor

dj_batukaan
23-06-2014, 20:25
Benim anlamadigim sollamanin serbest oldugu bir yolda hiz limitini asmadan ve kurallara uyarak yaptigim sollamaya nasil bir ceza kesecek ?

Yoksa tum yol cizgileri kesiksiz sollama yasagini ifade eden surekli cizgiylemi boyanacak.. bu nasil bir kural neye gore uygulaniyor..

Murat Ç.
23-06-2014, 20:28
bu haberden bir şey çıkmaz hangi birini toplayacaklar

ALPhan japan
23-06-2014, 20:55
yalan olur bu cezalar uygulama olcagını sanmam

poşetçay
23-06-2014, 21:57
darısı apaçilerin başına onlarıda alsalar

İzzet Göçmen
24-06-2014, 09:33
Sorular;
Benim araba başka birinin üzerine. (Baba, dayı, dede vs.) gazladım gazladım geldim eve. Biri de ben yanından geçerken videoya çekmiş polise vermiş. Şimdi kime hapis suçlamasıyla dava açacak?
Trafikte gazlayanların %80'i şirket araçları olduğunu düşünürsek cezalandırılan kişi kim olacak, 100mt ilerideki stop lambasının yansımasına panikleyip frene asılan ablalarımızın da aynı trafikte olduğunu düşünürsek şerit değiştirme aralığı kime göre olacak?
Bir şey çıkmaz bu işten. Geçiniz.

+3 Numara flim :) Hayalet sürücüye ceza yazarlar artık :D Kanıtlasın kim oldugunu yazsın cezayı

Berkan
24-06-2014, 10:15
şimdi dikkat ettimde birdaha habere

Kurallara aykırı biçimde kısa aralıklarla birçok kez şerit değiştirme ihlali de TCK 179 kapsamına alınacak ve sürücüler, bu maddeden yargılanacak.

Şimdi kimene kurallar dahilinde şerit değiştirirsen sinyalini verip kontrolunu yapıp, 5 saniyede niye 2 şerit değiştirdin diye bir ceza yok zaten

Kuralada aykırı şerit değiştirme = sinyalli şerit değiştirme = kılçıksız sinyalli memur makası mod on :D

SEÇKİN172
24-06-2014, 10:20
çok güzel bir uygulama olmuş tam yerinde olmuş kimsenin hayatını tehlikeye atmaya gerek yok

Mythos
24-06-2014, 10:32
Turkiye trafiginden bikanlari Arabistan trafigine beklerim :D