PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maslak EBC Distribütör firma esnafligi !!!!

ysn-R
30-06-2014, 10:28
Yaklasik 1 ay once balatalarimi degistim ne taksam ne alsak derken ebc tavsiye ettiler.
Maslaktaki EBC distribütör firmasina gidip bana en iyi balatayi verin dedim oda yellow stuff tak basin agrimasin dedi ve on arka takim balata aldim sonra bana bu EBC balatalari herkez takmayi bilmez gel bizim servisimizde taktir dedi ***** kisi ok dedim ve taktik 600 km mukemmel bi sekilde rodaj yaptim ve yaklasik 2-3bin km kullandim belki duzelir diye fren kelimesinin f si yok berbat otesi berbat neyse cikardim baska yerde gittim oem alip taktim gayette memnunum.
Bugun sabah ebc ye gidip boyle boyle hic bi sekilde memnun degilim dedim daha iade sozu agzimdan cikmadi bile poseti kapiya dogru firlatip cik disari kardesim dedi bi an afalladim ve ne diyosun sen vs derken itis kakis tam 3 kisi tarafindan itikleye kakila hakaretle ve zorla dukkandan disari atildim ve tehdit edildim boyle esnaflik boyle karektersizlik gormedim kalabalik gidip agiz burun kirdiricak cevremde var ama boyle bi karektere sahip degilim ne gibi bi yol izlemem lazimki burunlari surtunsun.

Evrenoz
30-06-2014, 10:30
Techturkey'e konu aç, 1 haftaya kalmaz çözülür sorun. :) :D

miniks
30-06-2014, 10:31
Ofislerinde illaki kamera vardır git emniyete şikayette bulun

melih
30-06-2014, 10:32
ebc bende kullanıyorum tavsiye edildiği gibi o kdr iyi değil ses yapmaktan başka bişeye yaramıyor benim gözümde.

yilmazcatalbas
30-06-2014, 10:34
Bu mevzu da çözülür 3-5 güne :) hatta buralar insan dolar taşar birazdan :)

yakuza
30-06-2014, 10:35
çok yanlış hareketler çokk

ersandeniz
30-06-2014, 10:39
Techturkey'e konu aç, 1 haftaya kalmaz çözülür sorun. :) :D
techturkey çözülen sorunlardan komisyon alsın bence :D

Onrcn
30-06-2014, 10:39
Hareketler cok yanlis, hayret ettim yani o kadar alisverisim oldu.. Frenlere gelirsek ben inanilmaz memnunum, Korfez pistine gecen nisan miydi neydi cikarken aldim, istanbul park ta her seferinde min 2 seans girdigim 3-4 etkinlik oldu daha yeni bitti yellow lar. Simdi yesillere geciyorum :)

FiReWaLL
30-06-2014, 10:40
Ebc hem yöenetimsel hemde marka olarak bence şuanki bulunduğu marka vizzyonundan çok daha geride olması gerekli .

zannedersem ebc nin kar oranı yüksek ve satıcılar hep ebc öneriyor ama kullananlarının bi çoğu memnun değil , baştan ben .

ebc nin sloganı : ebc green , doğayı korur ama arabanızı asla ;)

utkunoa
30-06-2014, 10:40
Mafyalikdan terfi tuccar bozuntulari balatalari cok kotu dur ancak iade yada degisik yaptirmak istediginizde eski mesleklerini hatirlatir cinsinden tavirlara girerler boyle isyerlerinden alisveris yapmayin oem balatalar emin olun cok daha iyi bende kullandim malesef ne sesi bitiyor nede arabayi durduruyor. Birkac arkadasimda ayni sorunlari uasadi. Tam bir belalar

yiğit
30-06-2014, 10:50
Esnaflıklarından yana bi sıkıntı yaşamadım hiç ilk defa duyuyorum ama yellow stuffların berbat olduğunu biliyorum.bende trophy için almıştım tavsiye ettiler iyi diye aldım rodajını yaptım biraz kullandım hiç düzelme olmadı sadece ses yaptı o kadar.sonra oem brembo aldım çok daha iyi oldu.ebc balatalar çöpe atılan paradan başka bişey değil

eran
30-06-2014, 10:51
Memleketimin acınacak esnafları .. Yakın zamanda balatalarımı değiştiricektim iyi oldu bunu duyduğum ..

Onrcn
30-06-2014, 10:52
Esnaflıklarından yana bi sıkıntı yaşamadım hiç ilk defa duyuyorum ama yellow stuffların berbat olduğunu biliyorum.bende trophy için almıştım tavsiye ettiler iyi diye aldım rodajını yaptım biraz kullandım hiç düzelme olmadı sadece ses yaptı o kadar.sonra oem brembo aldım çok daha iyi oldu.ebc balatalar çöpe atılan paradan başka bişey değil

Cok enteresan.. Ben nasil bu kadar memnun kaldim anlamadim, zerre ses de yapmadi aractan araca fark mi var nedir acaba. Benim disimda forumda memnun olan yok D:

ysn-R
30-06-2014, 10:54
Ofislerinde illaki kamera vardır git emniyete şikayette bulun

Saol Hilmi abide emniyetinde cok kaale alip ilgilenicegini sanmiyorum olan agrima giden olucak buyuk ihtimal ama yinede bi gorusucem tesekkur ederim ilgin icin.

stlegal
30-06-2014, 10:55
ebc eziyet beş para etmez sesi saymıyoruz

KSK-VTEC
30-06-2014, 10:57
Cok enteresan.. Ben nasil bu kadar memnun kaldim anlamadim, zerre ses de yapmadi aractan araca fark mi var nedir acaba. Benim disimda forumda memnun olan yok D:

Disklerin neydi oem mi ebc mi

ysn-R
30-06-2014, 10:59
Balata aliyorum parami veriyorum guzel ilgi sohbet guler yuz memnum kalmayinca hakaret kovma hatta arabaya binip gitmesem 3 kisi tarafindan bide guzel dayak yicektim cevre esnaf geldide onlari tuttular arabana bin git diye ama cok agirima gitti belki tek kisi yapsa tamam ama 3 u birden paramla rezil oldum ama su mubarek ayda boyle yaptilarya Allah kat kat mislini cikarir ins onlardan pesini birakmicam ama bu isin.

Gry
30-06-2014, 11:01
Yasin'im öncelikle geçmiş olsun , cumartesi günü Maslaktaydık keske birlikte gitseydik seninle.

Neyse olan olmuş bu saatten sonra yapsaydık etseydikte işe yaramaz.

Gidelim dersende gideriz tekrardan

YavuzNaz
30-06-2014, 11:01
motosiklet balatası aldım bende, bi organik bide sinter diye bi balata var dedi, hangisi iyi olan dedim, sinter olan bakır karışım var çok daha dayanıklı dedi, neyse aldık taktık, deli gibi ses yapıyor disklerin içine sıçtı, biraz rodaj felan yapayım diye bekledim ama daha *** oldu resmen.

mody
30-06-2014, 11:02
bende ebc disklerle yellow stuff kullandım çokta memnun kaldım, bende ses yapmadı hiç ve frenlemeside iyiydi.

dükkanı hiç görmedim, hep ustalarım gidip aldı parçaları, karşı tarafıda dinlemek lazım, eğer söylediğiniz gibiyse olay, bir daha bende kullanmam iyi bile olsa...

orhan_guney
30-06-2014, 11:02
Yasin birde biz gidelim akşam dükkana bizide atıp itsinler bakalım naısl oluyormuş yaşını küçük görüp aklınca başından atıyor bu konuyu başkası açsa 2 tarfdada sorun vardır derim ama sensen, yüzde yüz haklısındır yasin, 3-5 bakmayan adamdır. yapılan ayıptır..

G_TT_I
30-06-2014, 11:03
Ebc'yi kim tavisye etti bilmiyorumda bu anlattığın doğru ise kamera görüntülerinin silinmesine izin vermeden direk orada hemen polis çağırmayıp, teche başlık açaman en doğrusu olmuş, 3 güne para iadesi gelir.

Ogedov
30-06-2014, 11:06
bu ebc distribütör firmanın ismi nedir sanayide nerde acaba?

CasabLanca
30-06-2014, 11:09
firmadan birçok kez alışverişim oldu telefon aracılığıyla murat bey sağolsun yardımcı olmuştu böyle bir olay şaşırttı
kendisi foruma üye hatta daha önceki şikayet konularında da yazmıştı
http://www.techturkey.com/forum/members/31980-muratd.html

Evrenoz
30-06-2014, 11:13
Şu mesajı (http://www.techturkey.com/forum/6111714-post18.html) yazan birinin, kapısına gelen adamı tekme tokat kovması garip olmuş..

ysn-R
30-06-2014, 11:16
Yasin'im öncelikle geçmiş olsun , cumartesi günü Maslaktaydık keske birlikte gitseydik seninle.

Neyse olan olmuş bu saatten sonra yapsaydık etseydikte işe yaramaz.

Gidelim dersende gideriz tekrardan

Guray Abi cok saol biz gitsek orda sadece kavga cikar baska bisey olmaz farkli yollardan canlari yansin istiyorum.

Yasin birde biz gidelim akşam dükkana bizide atıp itsinler bakalım naısl oluyormuş yaşını küçük görüp aklınca başından atıyor bu konuyu başkası açsa 2 tarfdada sorun vardır derim ama sensen, yüzde yüz haklısındır yasin, 3-5 bakmayan adamdır. yapılan ayıptır..
Orhan abi gercekten konu flan acip ugrasmam sende biliyosun ama inan okadar agirima gittiki bana idae almiyoruz kardesim diyip adam gibi ugurlasalar cikar cope atar devam ederim ama daha agzimdan iade sozu cikmadan bagirismaya hakarete sonra 3 u birden ite kaka beni attilar kapinin onundede saldirmaya calistilar ki 2 dk dha dursam esnaf birikip tutmasa bide sopa yicektim

Ebc'yi kim tavisye etti bilmiyorumda bu anlattığın doğru ise kamera görüntülerinin silinmesine izin vermeden direk orada hemen polis çağırmayıp, teche başlık açaman en doğrusu olmuş, 3 güne para iadesi gelir.

O an aklima gelmedi sinirden polisi aramak cagirmak arabayi zor surdum.burda bi cok akli basinda insan var tavsiye verebilecek oyuzden konu acma geregi duydum.

bu ebc distribütör firmanın ismi nedir sanayide nerde acaba?

Maslak sanayi sitesinde autoking mi oyle biseyin yani hemen.

NickHaulden
30-06-2014, 11:19
Sanırım SK otomotiv. Eğer 2. Kısımda egzostçu dükkanın yanında ki yer ise size merkezini söyliyim. Orda firma sahibinin oğlu duruyor 20 yaşların da fırlamanın, p.çin önde gideni.

EDIT : Tamam benim tahmin ettiğim yer. O yolun ilerisin de Master Oto service var. Onun altında da İlke otomotiv var TRW satarlar. Gidin oraya Şaban ustayı isteyin. Durumu anlatın.

orhan_guney
30-06-2014, 11:19
kırmızı yazı ile belirtdim, açık açıkda yazmış arkadaş sorun var veya yok, ortada bir sorun varsa beraber çözelim. ama kardeşimiz dükkana gidince 3 kişi 1 kişiye yürüyor ve yaka paça dışarı atılıyor.

Sevgili arkadaşım,

Öncelikle EBC ürünlerini tercih ettiğin için teşekkür ederim. Kısa olarak kendimi tanıtmak gerekirse, Murat DENİZ otomotiv sektörü ile uğraşıyor ve EBC ürünlerini Türkiye'ye ithal ediyorum.

Hemen resimlere karşılık ilk söylemek istediğim izlenim aracında yanlış giden birşeylerin olduğudur. Bunu bukadar emin söylememin sebebi aynı araçtan 4 tane kadar alıp ciddi emekler harcayarak uğraşmamdır. Balataların bu hale gelmesi, hele ki arka balatanın bu hale geldiği disklerin resimlerini de görmek isterim...

Pist şartları, dirft ve RB25 swap bir yana ki orjinal, SR20DET ile bile bu araç o kaliperle gerçekten çok vasat bir performans sergilemektedir.

Seni, otomobilini ve kullanım tarzını kesinlikle eleştirmiyorum, yanlış anlaşılmasın.

Ben normalde pek forumlara yazmam en azından 2002'li yıllardan bu yana yazmıyorum. Ama bu konu açıldığı günden beri bir çok arkadaşım, müşterim eşim dostum kısacası bu işler ile alakalı çevremde ki herkesin telefon ve mail bombardımanına maruz kaldım. Eksik olmasınlar, az çok beni ve firmamı tanıdıkları için bak böyle böyle bir durum var haberin olsun diye bilgi verdiler. Hepsine buradan sonsuz teşekkür ediyorum.

Objektif olmak adına bugüne kadar EBC ile alakalı tek bir forumda tek bir cümle yazmadım. Ve bundan sonra da yazmayı pek düşünmüyorum. Ancak bu sefer durum biraz daha farklı oldu nedense ve yazmak istedim. Buradan yazacaklarım daha önce EBC kullanmış, hali hazırda EBC kullanan, bir şekilde benden veya bayiler kanalı ile hatta ve hatta yurt dışından kendi imkanları ile getirmiş kişilere itafen olacaktır.

Satın alınan ürünlerden memnun kalmamış,veya çok memnun kalmış arkadaşlar olduğunu görüyorum. Kimilerini şahsen tanıyorum kimilerini gıyaben tanıyorum ve mümkün olduğunca benim ürünümü kullanan herkese gerek teknik konularda gerekse ürün ile alakalı problemlerinde elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Sattığım ürünü çok iyi tanıyor, çok güveniyorum. Ne yazık ki Türkiye'de bir alanda ilk ve tek olmak biraz sancılı oluyor. Bir düşünüyorum da bundan çok değil 12-13 sene evvel arabamıza takacak jant, egzoz bulamazken, bir coil over alacağım diye fransaya fuara gidilen dönemlerden bugünlere gelmek harika. Ülkemizde herşeyin en iyisi en hızlı şekilde bulunuyor. Geçmişte çektiğimiz parça tedarik sorunları düşünüyorum da vay bee nereden nereye gelmişiz.

Fazla uzatmadan çok açık ve net bir şekilde şunun altını çizmek istiyorum ürünlerimiz ile alakalı bir sıkıntı yaşadığınızda bizimle irtibata geçin gelin, siz gelemesseniz biz gelelim, ürünle alakalı sorun var veya yok, ortada bir sorun varsa beraber çözelim.

0212 285 13 22

www.skotomotiv.com

Saygılar diliyorum.

Murat DENİZ

ysn-R
30-06-2014, 11:20
Şu mesajı (http://www.techturkey.com/forum/6111714-post18.html) yazan birinin, kapısına gelen adamı tekme tokat kovması garip olmuş..

O adami tanimam etmem ama dukkandakiler gencti 25 yas civari tahminimce

NickHaulden
30-06-2014, 11:21
O adami tanimam etmem ama dukkandakiler gencti 25 yas civari tahminimce

Sanırım SK otomotiv. Eğer 2. Kısımda egzostçu dükkanın yanında ki yer ise size merkezini söyliyim. Orda firma sahibinin oğlu duruyor 20 yaşların da fırlamanın, p.çin önde gideni.

EDIT : Tamam benim tahmin ettiğim yer. O yolun ilerisin de Master Oto service var. Onun altında da İlke otomotiv var TRW satarlar. Gidin oraya Şaban ustayı isteyin. Durumu anlatın.

EDIT2: 25 yaşlarında dediğiniz çocuk'un babası Şaban ustadır. Hem ilke otomotiv'in hemde SK'nın sahibidir. Düzgün adamdır. Ama oğluna sopa atıcaksınız benim içinde 1,2 patlatın sevemedim p.zevengi bir türlü. :D

Onrcn
30-06-2014, 11:21
bende ebc disklerle yellow stuff kullandım çokta memnun kaldım, bende ses yapmadı hiç ve frenlemeside iyiydi.

dükkanı hiç görmedim, hep ustalarım gidip aldı parçaları, karşı tarafıda dinlemek lazım, eğer söylediğiniz gibiyse olay, bir daha bende kullanmam iyi bile olsa...

Aynen bende ayni sekilde tecrube ettim. S2000 balatalarina mahsus birsey midir nedir..

Disklerin neydi oem mi ebc mi

Diskte EBC idi, hatta taktik diskleri tak tuk acayip sesler geldi. Murat Beyi aradim, geldi kendi elleriyle 5 saat ugrasti sicakta ve bakti olmadi yeni set balata ve disk cikartti taktirdik duzeldi. Ozur diledi yasattigi problemle alakali.

firmadan birçok kez alışverişim oldu telefon aracılığıyla murat bey sağolsun yardımcı olmuştu böyle bir olay şaşırttı
kendisi foruma üye hatta daha önceki şikayet konularında da yazmıştı
http://www.techturkey.com/forum/members/31980-muratd.html

Murat Bey firma dan ayrildi fakat yinede orada olan insanlarda gayet ilgili mulayim insanlardi bende cok sasirdim yasananlardan oturu..

BaDCaT
30-06-2014, 11:22
Bundan sonra kendileri takar balatalari sadece EBC almayiz aldirmayiz..Ferodo akar

NickHaulden
30-06-2014, 11:23
Bundan sonra kendileri takar balatalari sadece EBC almayiz aldirmayiz..Ferodo akar

;)

En iyisi.

ysn-R
30-06-2014, 11:24

Aynen egsozcu vardi yaninda
Cok tesekkur ederm
Gidicem dediginiz yere.

Ogedov
30-06-2014, 11:25
Benim hep alışveriş yaptığım İlke otomotiv var ordan mı bahsediyorsunuz acaba diye düşünerek şaşırdım. Ferodo-brembo-ebc vs hemen her marka var ellerinde alternatif yer arayanlara duyrulur

NickHaulden
30-06-2014, 11:26
Benim hep alışveriş yaptığım İlke otomotiv var ordan mı bahsediyorsunuz acaba diye düşünerek şaşırdım. Ferodo-brembo-ebc vs hemen her marka var ellerinde alternatif yer arayanlara duyrulur

Aynı yer ikisi de.

ysn-R
30-06-2014, 11:28
Yanliz bisey yanlis anlasilmasin dukkanin icinde 2 kisilerdi sonra kapinin onunde 3 oldular sonra esnaf flan derken kalabalik oldu.

s2k
30-06-2014, 11:34

Murat adam gibi adamdır, zaten bu yüzden o firmadan ayrıldı. Şaşırman gayet normal :cool:

orhan_guney
30-06-2014, 11:37
bu muratın doktor artık orayla alakası yokmu ?
Murat adam gibi adamdır, zaten bu yüzden o firmadan ayrıldı. Şaşırman gayet normal :cool:

CocoRe
30-06-2014, 11:37

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup: :icon_tup::icon_tup:

CocoRe
30-06-2014, 11:38

kilerci motorlu araçlarda yönetici olarak çalışmakta...

s2k
30-06-2014, 11:38

YOk başkan, baya oldu ayrılalı ordan o :icon_tup:

Gry
30-06-2014, 11:42
Kavga amac değilde bizde bir gidelim cumartesi bize lafla izah etsin bakalım. Ne diyecek çok merak ediyorum.

Her insanın ters anı vardır ama bu resmen eşeğin kulağına su kaçırmaktır. Esnaf adam yaşı kaç olursa olsun bu kadar bokunu çıkaramaz.

Cumartesi beraber bir gidelim Yasin'im izah etsin bize durumu..

atituti
30-06-2014, 11:44
Cebi uc kurus para gorenin **** tavanda geziyo.almayin daha mal en buyik ceza bu olur ona

Mr.K
30-06-2014, 11:57
acaba okuyolar mi suan burayi
okuyolardir bence..

skunk11
30-06-2014, 11:59
okuyolardir bence..

bence de okuyorlardır eğer foruma üyelerse veya tanıdıkları varsa...

melih
30-06-2014, 11:59
balata ses yapar 700 800 km kullan geçer o ses frenler istediğin gibi tutmaz biraz yol yap tutar deyip geçiştirme modamı oldu :)

Ranthor
30-06-2014, 12:01
konuyu anlasinca silmeyecegiz ve edit yok 15 dakikadan sonra ona gore yazin.

Eger uygun degilse konuyu simdi silelim

herkes bir 5 dakika bu postu gorsun, ozumsesin sonra acacagiz

Ranthor
30-06-2014, 12:10
ona gore devam

Kahn23
30-06-2014, 12:11
okuyolardir bence..

Biraz önce MuratD konuyu okuyordu ama sanırım asıl muhattap olan kişi o değil..

orhan_guney
30-06-2014, 12:13
Murat artık beraber değilmiş orayla . ayrılmış.
Biraz önce MuratD konuyu okuyordu ama sanırım asıl muhattap olan kişi o değil..

Sh4rk
30-06-2014, 12:16
Adam senden balata almis dukkanina gelmis agzimdan iade kelimesi cikmadi diyor derdi skintisi var demekki bi dinle bak bakalim neymis belki balatada problem var boyle yaklasim mi olur
Umarim karsi tarafta yazar olayi

CocoRe
30-06-2014, 12:24
Adam senden balata almis dukkanina gelmis agzimdan iade kelimesi cikmadi diyor derdi skintisi var demekki bi dinle bak bakalim neymis belki balatada problem var boyle yaklasim mi olur
Umarim karsi tarafta yazar olayi

Ebc alicaktim ve arada yapilan yorumlari gordum ses yapiyor fren mesafesi kotuymus

10 lira bile vermem bundan sonra 3 katini veriririm servisten alirim
Fren bu hayat meselesi

allah aşkına almaaa yaaa orkun
zaten ebc senin arabana disk üretmiyor
balatasıda tr stoklarında yok

servisten 8000tl küsüre temin edersin disk ve balatanı :D

devil_berk22
30-06-2014, 12:30
bende bu aralar disk + balata alıcaktım ebc ve orjinal arasındaydım ebc den vazgeçtim bu tarz bi olayı gördüğüm için.

Tuncay
30-06-2014, 12:31
Rezillik baska hicbisey degil
Adam olamamislarki esnaf olsunlar

ysn-R
30-06-2014, 12:33
ona gore devam

Ben silinmesini istemiyorum tabi boyle bi istek karsilanirmi onuda bilmiyorum isterseniz veya kurallara aykiriysa silinsin.
Ogluymus sahibiymis bizimde isyerimiz sirketimiz var ama bugune kadar kimseyi hic bir musteriyi bu sekilde incitmedik hakaret edip terslemedik esnaflik baska oglu sahibi gibi ifadeler baska ! Yasim forum genellemesine gore kucuk olabilir bende bu niyetle actim zaten buyuklerimden tavsiye almak icin ama herkez gorsun bencede bunlara verilecek en guzel ceza budur benim gozumde.

AslanMustafa
30-06-2014, 12:37
Yasinim geçmiş olsun senin gibi birisine bunu yaptıklarına inanamıyorum. esnaflıkla yakından uzakatan alakası yok böyle insanların!...

elpadre
30-06-2014, 12:44
herkezin kendıne gore kuralları varsa bızde kendı kuralımıza gore oynarız ....

esnaf adam esnaflıgını yapar musterının memmunıyetıdır ne demek adamı dukkanından kapı dısarı atmak yakısırmı bu esnaflıga sen bı fırmasın boyle yaptıkca cok musterı kaybedersın ...

aybarsdnr
30-06-2014, 12:46
Geçmiş olsun. Tavrından dolayı da seni tebrik ederim. Genelde senin, benim yaşlarımdakiler "asalım, keselim" modunda ama sen daha ders verici bir çözüm istiyorsun.

997TT
30-06-2014, 12:51
Duruma soyle bakmak gerek;
Sız balatayı daha ıyı tutunucak dıye aldınız,satıcıda tavsıye etmıs ama mutlu olmamıssınız.
Satıcıya gore ısını dogru yapıyor balata,sıze gore degıl.
Yanı burada sız denedınız ama olmadı gozuyle bakmanız gerek. Yanı kırılma-catlama yada bu tarz kusurları yoksa,satıcıya bır sey yuklıyemezsınız. Ben nıce parcalar alıp,mutlu olmadım.Deneme yanılma.Oyuzden cevreme cok sorarım,tanıyanlar bılır.
Aslında Ebc den memnun olan pek yok,olanıda az var. Sorustursaydınız keske. Benım 1 alıs verısım oldu,rodajdan sonra iflah olmadı,bekledımde gelmedın mısalı,cıkardım,sevmedıgım bırıne hedıye ettım. Anlayın durumu.
Dıger olaya gırmıyorum,ıtıp kakmak yada kotu sozler savusturmak,esnaflıkdan ote ınsalık degıl. Hayır demenınde yolları var. Buarada hıkayeler hıc bır zaman tek taraflı degıldır,karsıyıda dınlemek gerek.
Ama ısın ozu,Ebc almıyacaktınız,keske azıcık arastırsaydınız. Gecmıs olsun.

Berkan
30-06-2014, 12:56
ebc bitmiş

KOSEREN
30-06-2014, 13:22
Konu açtığınız iyi olmuş,bilelim kimden alışveriş yapacağımızı..

ysn-R
30-06-2014, 13:24
Yasinim geçmiş olsun senin gibi birisine bunu yaptıklarına inanamıyorum. esnaflıkla yakından uzakatan alakası yok böyle insanların!...
Cok saol Mustafa abi gecicek ins.

Geçmiş olsun. Tavrından dolayı da seni tebrik ederim. Genelde senin, benim yaşlarımdakiler "asalım, keselim" modunda ama sen daha ders verici bir çözüm istiyorsun.
Tesekkur ederm benim basima gelen umarim kimsenin basina gelmez inanin cok agir geliyo boyle bir itham.

Duruma soyle bakmak gerek;
Sız balatayı daha ıyı tutunucak dıye aldınız,satıcıda tavsıye etmıs ama mutlu olmamıssınız.
Satıcıya gore ısını dogru yapıyor balata,sıze gore degıl.
Yanı burada sız denedınız ama olmadı gozuyle bakmanız gerek. Yanı kırılma-catlama yada bu tarz kusurları yoksa,satıcıya bır sey yuklıyemezsınız. Ben nıce parcalar alıp,mutlu olmadım.Deneme yanılma.Oyuzden cevreme cok sorarım,tanıyanlar bılır.
Aslında Ebc den memnun olan pek yok,olanıda az var. Sorustursaydınız keske. Benım 1 alıs verısım oldu,rodajdan sonra iflah olmadı,bekledımde gelmedın mısalı,cıkardım,sevmedıgım bırıne hedıye ettım. Anlayın durumu.
Dıger olaya gırmıyorum,ıtıp kakmak yada kotu sozler savusturmak,esnaflıkdan ote ınsalık degıl. Hayır demenınde yolları var. Buarada hıkayeler hıc bır zaman tek taraflı degıldır,karsıyıda dınlemek gerek.
Ama ısın ozu,Ebc almıyacaktınız,keske azıcık arastırsaydınız. Gecmıs olsun.

Ben balatalari deneme amacli almadim kullanmak icin aldim ki cogumuz denemek icin urun almaz herkez arabasina en guzelini takmak ister burda fikirlerimiz ayni ama taktim duzgun bi sekilde rodajimi yaptim sonra normal kullandim sert frende yaptim sakinde yaptim dandik 40 liraya satilan balatarin daha iyi tutucagindan adim gibi eminim hayatimda boylesine berbat bi frenleme gormedim artik frenler oyle bi hale geldiki ani durumlarda el freni yardimiyla durduruyodum.Benim
bitmis ne marka oldugu belirsiz eski balatalarim milyon kat dahada iyiydi.ben memnuniyetsizlik adina gittim oraya ve gayette dogal hakkim oraya gidip sorunumu anlatmam ayrica ben suan balatasinda degilim bana yapilan bu terbiyesizlik adina actim konuyu.Bu olaylardan sonra balata dunyanin en iyiside olsa degisen bisey yok en kotusude olsa ben balata tartismak icin acmadim konuyu acikcasi
ilginiz icin cok tesekkur ederim..

997TT
30-06-2014, 13:46
Denemek ıcın balata alınmaz tabı,sız benı yanlıs anlamıssınız.
Sonucda ılk kez kullandıgınız sey yanı otomatıkman denemıs oldunuz ve benım gıbı agzınız yandı....
Derdınızı anlattınız,satıcı urunu gerı alması ıcın ayıplı yerıne gecıcek hatalar olması gerekır. Ama insanca yaklasmak ayrı,sıze yapılan muamele ayrı...

ysn-R
30-06-2014, 13:54
Denemek ıcın balata alınmaz tabı,sız benı yanlıs anlamıssınız.
Sonucda ılk kez kullandıgınız sey yanı otomatıkman denemıs oldunuz ve benım gıbı agzınız yandı....
Derdınızı anlattınız,satıcı urunu gerı alması ıcın ayıplı yerıne gecıcek hatalar olması gerekır. Ama insanca yaklasmak ayrı,sıze yapılan muamele ayrı...

Bana insan gibi iade alamayiz diyip ugurlasalar samimiyetimle soyluyorum ikiletmeden cikar giderim bi balata icin ne laf cabasina girerim ne ugrasirim ama direk poseti alip firlatti ve devami geldi.
Siz olsaniz basiniza bunlar gelse ne yapardiniz.

HaKo
30-06-2014, 13:57
Geçmiş olsun ama kaybeden taraf belli kardeşim canını sıkma.

CocoRe
30-06-2014, 14:44
Bana insan gibi iade alamayiz diyip ugurlasalar samimiyetimle soyluyorum ikiletmeden cikar giderim bi balata icin ne laf cabasina girerim ne ugrasirim ama direk poseti alip firlatti ve devami geldi.
Siz olsaniz basiniza bunlar gelse ne yapardiniz.

canım kardesim
gecmis olsun öncelikle kötü bi olay yasamısınız..

evet orada birileri senin üzerine gelmis
farklı farklı agızlardan dinledim mevzuyu (yan esnaf, karşı esnaf)

sabahtan beri senin yazdıklarınıda okuyorum
acaba senin agzından bardagı taşıracak bir cümle cıkmış olabilirmi?

öyle bi feryat figan yazıyorsunda?
sonucta bahsi gecen insanlarda sanayide tanınan bilinen esnaf insanlar..

şafağıda babasınıda tanırım ama
benim o dükkanla uzaktan yakından alakam yok

acaba senin agzından yanlıs bi kelime cıkmış olabilirmi?

Kekuti*
30-06-2014, 14:50
Yani enteresan sekilde, bende 2 aracimda kullandim. Komple disk balata ve goodridge hortumla.. ilk baslarda(500 600 km) ses sikintim oldu ama sonrasinda problem olmamisti.

Ama ayni urunden baska bir arkadasimin aracina uyguladik, hatta ben onermistim.. Onda da sesten durulmuyordu. Biraz sanssizlik olmustur bence..

Esnafi tanimiyorum ama sizin anlattiginiza gore olay terbiyesizlige kadar varmis. Fakat iki tarafida tanimadigim icin karsi tarafida dinlemek gerekir doye dusunuyorum.
Sonucta kimse manyak degil, urun aldiniz, begenmediniz.. Geri vermek istediniz bide dayak yemediginiz kalmis :D bu kismi biraz komik geldi bana..

Sonucta isim yapmis bir markayi satan birinden beklenmiyecek bir hareket.. Bizden de geri veren oldu, kimseyi yaka paca disari atmadilar :D

ysn-R
30-06-2014, 14:58
canım kardesim
gecmis olsun öncelikle kötü bi olay yasamısınız..

evet orada birileri senin üzerine gelmis
farklı farklı agızlardan dinledim mevzuyu (yan esnaf, karşı esnaf)

şafağıda babasınıda tanırım ama
benim o dükkanla uzaktan yakından alakam yok

Tesekkur ederm saolun.
Simdi size cok basit bisey soylicem beni tanimiyosunuz hic gormediniz simdi,
Sizce benim agzimdan yanlis bi kelime ciksa tahrik edici bisey soylemis olsam ben buraya konu acarmiyim oyle abuk subuk konusacak bi insan olsam kalabalik bi sekilde oraya gidip hesap sormazmiydim yani ters bisey yapsam gelipte burda konu acmam demek istiyorum..
Babasini tanimam sonucta babasi orda yoktu ben bana yapilani bilirim gorurum istedigi kadar taninan esnaf olsun esnaf bile denmez bunlara ama neyse..

Kac saat gecti hala olayin sokundayim karsi taraftan bi aciklama gelsin ne dicekler cok merak ediyorum.

emoro
30-06-2014, 14:58
Geçmiş olsun Yasin , iyi sabır varmış sende.

ysn-R
30-06-2014, 14:59
Geçmiş olsun ama kaybeden taraf belli kardeşim canını sıkma.

Ins gecicek tesekkur ederim saolun.

Ogedov
30-06-2014, 14:59
Yani enteresan sekilde, bende 2 aracimda kullandim. Komple disk balata ve goodridge hortumla.. ilk baslarda(500 600 km) ses sikintim oldu ama sonrasinda problem olmamisti.

Ama ayni urunden baska bir arkadasimin aracina uyguladik, hatta ben onermistim.. Onda da sesten durulmuyordu. Biraz sanssizlik olmustur bence..

Esnafi tanimiyorum ama sizin anlattiginiza gore olay terbiyesizlige kadar varmis. Fakat iki tarafida tanimadigim icin karsi tarafida dinlemek gerekir doye dusunuyorum.
Sonucta kimse manyak degil, urun aldiniz, begenmediniz.. Geri vermek istediniz bide dayak yemediginiz kalmis :D bu kismi biraz komik geldi bana..

Sonucta isim yapmis bir markayi satan birinden beklenmiyecek bir hareket.. Bizden de geri veren oldu, kimseyi yaka paca disari atmadilar :D

Zaten burda enteresan olan konu sadece problemini belirten hiçbir ters cümle kurmayan müşteriyi hiçbişey demeden yaka paça dışarı atmaları?

Atladığınız yada eksik yazdığını bişey olmasın yılların esnafı hiç terslendiğimi vs hatırlamıyorum ki çok çingene pazarlığımda olmuştur :D

Kahn23
30-06-2014, 15:02

Atladığınız yada eksik yazdığını bişey olmasın yılların esnafı hiç terslendiğimi vs hatırlamıyorum ki çok çingene pazarlığımda olmuştur :D

Ben de öyle düşünüyorum :)

Bence CocoRe, arkadaşın anlatmadığı bişey duymuş ki burada yazma isteğinde bulunmuş.

zübeyir
30-06-2014, 15:09
Geçmiş olsun. bence typer oem balata yada bulanilirsen valeo en güzeli.disk olayıda ebc *** gibi.benim aracımda delikli disk var önde ama nedir markası bilmiyorum.her ihtimale karşı yedekte orjinal tip 2adet disk depoda duruyor.sıkıntı olursa takıcam.

CocoRe
30-06-2014, 15:19
Tesekkur ederm saolun.
Simdi size cok basit bisey soylicem beni tanimiyosunuz hic gormediniz simdi,
Sizce benim agzimdan yanlis bi kelime ciksa tahrik edici bisey soylemis olsam ben buraya konu acarmiyim oyle abuk subuk konusacak bi insan olsam kalabalik bi sekilde oraya gidip hesap sormazmiydim yani ters bisey yapsam gelipte burda konu acmam demek istiyorum..
Babasini tanimam sonucta babasi orda yoktu ben bana yapilani bilirim gorurum istedigi kadar taninan esnaf olsun esnaf bile denmez bunlara ama neyse..

Kac saat gecti hala olayin sokundayim karsi taraftan bi aciklama gelsin ne dicekler cok merak ediyorum.

Canım kardesim olabilecek seyler bunlar.. senin agzından yanlıs bi laf cıkar yada adam oruçludur ters anlar yanlıs anlar.. konusulur halledilir.. bunlar su götürür seyler..

benim nazarımda sıkıntı olan konu burada xxx markanın boklanmasınıdır.

açılan esnaflık konusu esnaflıgı vs yi aşmış markayı boklama konusuna dönmüştür...

ysn-R
30-06-2014, 15:20
Madem oyle kelime kelime yazayim size.
Selamin aleykum diyip girdim iceri bi kisi vardi sonra oteki geldi
Beni tanidinizmi typer icin balata almistim vs derken tanidim dedi.
Ben boyle boyle diyerek sikintimi yarm yamalak 1 dk icersinde zar zor anlatabildim sonra bana neden sokturdun sokturmeden gelicektim dedi bende dedimki sizin ustaniz balatayi takarken hic ozen gostermedi gittim adam gibi bildigim ustuma ve oem taktim cokta memnunum hem takmadan gelsem ne farkedicek arabada bi sorun olsa oem balatada tutmazdi demeden (bu anlattillarim 2 dk icersinde oldu)poseti alip firlatti ve iade almiyoruz kardesim dedi bende gayet sakin ve efendi tavrimla napiyosun derken kolumdan zorlamaya itmeye basladi cik dukkandan ben olayin sokuyla hic bisey diyemedim dondum kaldim o sira 2 kisi birden surukleye surukleye bagira cagira zorla hakaretle beni disari attilar sonra kapida 3 kisi oldular ve bana saldirmaya calistilar bi sure orda benimle cebellestiler eger gikimi cikarsam emin olun suan agzim burnum patlamisti esnaf araya girdiginde bende arabama binip basa basa gittim
Eger anlattiklarimda yanlis veya sonradan ekleme tek bir kelime varsa su mubarek ayda o balata paralarinin 1000 misli benden ciksin ins.
Gayet acik olmustur umarim.

Ogedov
30-06-2014, 15:30
Valla kardeşim senin söylediğin kısmıyla gereksiz bir tepki vermişler ayıp etmişler gibi gözüküyor ancak bu konuşmanın üzerine gösterdikleri bu reaksiyon çok anlamsız,alakasız duruyor...

Karşı tarafı dinlemeden yorum yapmamak gerekiyor bence...

Herşeyden öte geçmiş olsun bir daha böyle tatsız sonuçlanan alışverişler yaşamazsın umarım...

arm
30-06-2014, 15:30
Ben boyle boyle diyerek sikintimi yarm yamalak 1 dk icersinde zar zor anlatabildim sonra bana neden sokturdun sokturmeden gelicektim dedi bende dedimki sizin ustaniz balatayi takarken hic ozen gostermedi gittim adam gibi bildigim ustuma ve oem taktim cokta memnunum hem takmadan gelsem ne farkedicek arabada bi sorun olsa oem balatada tutmazdi demeden (bu anlattillarim 2 dk icersinde oldu)poseti alip firlatti ve iade almiyoruz kardesim dedi bende gayet sakin ve efendi tavrimla napiyosun derken kolumdan zorlamaya itmeye basladi cik dukkandan ben olayin sokuyla hic bisey diyemedim dondum kaldim o sira 2 kisi birden surukleye surukleye bagira cagira zorla hakaretle beni disari attilar sonra kapida 3 kisi oldular ve bana saldirmaya calistilar bi sure orda benimle cebellestiler eger gikimi cikarsam emin olun suan agzim burnum patlamisti esnaf araya girdiginde bende arabama binip basa basa gittim
Eger anlattiklarimda yanlis veya sonradan ekleme tek bir kelime varsa su mubarek ayda o balata paralarinin 1000 misli benden ciksin ins.

eger olay anlattığınız gibi olduysa bunlara lafla peynir gemisi yürümez

_muhaRRem
30-06-2014, 15:31
birileri cinayet işliyo katil oluyo boşa değil yani.

SerkanYazgan.
30-06-2014, 15:32
Canım kardesim olabilecek seyler bunlar.. senin agzından yanlıs bi laf cıkar yada adam oruçludur ters anlar yanlıs anlar.. konusulur halledilir.. bunlar su götürür seyler..

benim nazarımda sıkıntı olan konu burada xxx markanın boklanmasınıdır.

açılan esnaflık konusu esnaflıgı vs yi aşmış markayı boklama konusuna dönmüştür...

Konuşulur halledilir derken? Bildiğin tartaklamışlar sesini çıkarsa dayak yiyecekmiş bu hareketi yapan insanla neyi nasıl konuşacaksın? Marka *** olmasa bu kadar şikayet olmaz demi? Herkes sıkıntısını anlatmış markayla ilgili burda ters bir durum yok. Bildiğin ya da başka ağızlardan duyduklarını yaz herkes okusun ona göre yorum yapalım.

Bu arada olayı yaşayan kardeşim geçmiş olsun, aklıselim davranışını tebrik ederim. Malesef esnaflık terimi gün geçtikçe dibe vurmuş durumda. Ben Kırşehirliyim; ahiliğin, esnaflığın merkezi olan başlangıcı olan yerdeyim.
Günümüzün esnaf odalarına benzer bir işlevi olan Ahilik iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin kısacası bütün güzel meziyetlerin birleştiği bir sosyo-ekonomik düzendir. Burda bile çoğu esnafta bu meziyetler yok..

CocoRe
30-06-2014, 15:33

neyse kardesim tekrar gecmis olsun
ben onların avukatıda degilim senide tanımam sadece iki tarafdan da dinledim olayı ve senin yazdıklarında tutarsızlık görüyorum..

bu arada boşluk yakalamısken markayı(xxxbrakes) topa tutanlar icin şunu söyliyim
hayatı kaymış diske yellow stuff takıp alcon kombinesi bekleyen arkadaşlar var görüdüğüm yorumlar üzerine....
markayı boklamadan önce bakılması gereken husus fiyat performans iliskisidir bence.
piyasada pist rolling vs gazlayan turbo, n/a 4çeker bircok kisiye önerdim ben bu markayı kendimde standart diskini ve green balatasını severek kullanıyorum
aldıgınız 300 milyonluk balatayla gtr freni hisssini yasamak istiyorsanız yanılıyorsunuz
o balata sizin 200km ile giderken birkaç sefer daha fazla fren yapmanıza elverecektir maksimum..
xxx brakes dunyada bircok fren üreticisinin kod numaralarını kullandıgı ciddi şekilde büyük ve geniş çeşitli üretim yapan bir avrupa markasıdır. bu kadar kolay boklanmaması gereklidir diye düşünüyorum

selametle...

OrcunInce
30-06-2014, 15:34
EBC takıp seven kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez zaten.
Geçmiş olsun..

edit: bir de ebc diski alırsın, 5 ay sonra belki gelir. ama parası peşin alınır.
kaliper upgrade'i yaparsın 4 ebc balata + 4 disk fiyatına.

svtec
30-06-2014, 15:37
bu yaşa geldim o kadar şey yaşadım gördüm duydum.. ağır başlı olmak ses çıkarmamak umursamamak parayı kolay yoldan kazanır gibi böyle çakallara bırakmak olcak iş değil.. sen yanlış bir işin peşinde değilsin dediğin muamele sana yapıldıysa misliyle cevap vermek hakkın burda olurmu öyle şey yok şöyle yok böyle diyenler olacak ... bizde esnafız bir ürün müşteri veya esnafın önünden atılıyorsa bunun manası demek istediği belli dir.. dua etsin mübarek gün senin gibi sakin mizaçlı bir insana denk gelmişler...

GökhanK
30-06-2014, 15:43
Karşı tarafı dinlemeden yorum yapmak yanlış olur suçlu olduğun biyer var başka yerde söktürmiyecektin adamlar sesi duycaktı kendi sökecekti .

SerkanYazgan.
30-06-2014, 15:49
Karşı tarafı dinlemeden yorum yapmak yanlış olur suçlu olduğun biyer var başka yerde söktürmiyecektin adamlar sesi duycaktı kendi sökecekti .

Buna dayanarak yaka paça insan dükkandan atılmaz. Durumu anlatır iade alamayız der, keşke önce bize gelseydin der gönlünü hoş tutar gönderir.

svtec
30-06-2014, 15:51
Buna dayanarak yaka paça insan dükkandan atılmaz. Durumu anlatır iade alamayız der, keşke önce bize gelseydin der gönlünü hoş tutar gönderir.
:icon_tup::icon_tup:

Gry
30-06-2014, 15:52
ben onların avukatıda degilim senide tanımam sadece iki tarafdan da dinledim olayı ve senin yazdıklarında tutarsızlık görüyorum..

bu arada boşluk yakalamısken markayı(xxxbrakes) topa tutanlar icin şunu söyliyim
hayatı kaymış diske yellow stuff takıp alcon kombinesi bekleyen arkadaşlar var görüdüğüm yorumlar üzerine....
markayı boklamadan önce bakılması gereken husus fiyat performans iliskisidir bence.
piyasada pist rolling vs gazlayan turbo, n/a 4çeker bircok kisiye önerdim ben bu markayı kendimde standart diskini ve green balatasını severek kullanıyorum
aldıgınız 300 milyonluk balatayla gtr freni hisssini yasamak istiyorsanız yanılıyorsunuz
o balata sizin 200km ile giderken birkaç sefer daha fazla fren yapmanıza elverecektir maksimum..
xxx brakes dunyada bircok fren üreticisinin kod numaralarını kullandıgı ciddi şekilde büyük ve geniş çeşitli üretim yapan bir avrupa markasıdır. bu kadar kolay boklanmaması gereklidir diye düşünüyorum

selametle...

üstad senin bildiğin bişey varsa yaz, yoksa ben Yasinin yalan söyleyeceğine zaten zerre ihtimal vermiyorum ki burda Yasini tanıyan herkes benimle hem fikir olacaktır.

Bu çocuğu tanımayan bilmez haklı olarak , hayatta yalanla işi olmaz üçün beşin peşinde hiç olmaz.

buraya konu açtıysada gerçekten zorun gitmiş bu durum ki buralara kadar gelmiş.

Sen Ebc nin ürününü falan mı satıyorsun onuda çözemedimde burda 10 kişiden 9 u memnun değil bu üründen kaldıki söz konusu olan ürün değil dükkan sahibinin davranışıdır.

Ürün ise 2. plandadır.

Biz yıllardır maslak oto saniyedeyiz bu zamana kadar kimseye 1 terbiyesizliğim olmamıştır. Cumartesi günü gelip bizzat ben sorucam sıkıntısının ne olduğunu ve bu davranışı yapmasında ki asıl sebebi.

Bir de bize anlatsın bakalım.

CocoRe
30-06-2014, 15:56
eyüp senin bildiğin bişey varsa yaz yoksa ben yasinin yalan söyleyeceğine zerre ihtimal vermiyorum ki burda yasini tanıyan herkes benimle hem fikir olacaktır.

Bu çocuğu tanımayan bilmez haklı olarak , hayatta yalanla işi olmaz üçün beşin peşinde hiç olmaz.

buraya konu açtıysada gerçekten zorun gitmiş bu durum ki buralara kadar gelmiş.

Sen Ebc nin ürününü falan mı satıyorsun onuda çözemedimde burda söz konusu olan ürün değil dükkan sahibinin davranışıdır.

Ürün ise 2. plandadır.

Biz yıllardır maslak oto saniyedeyiz bu zamana kadar kimseye 1 terbiyesizliğim olmamıştır. Cumartesi günü gelip bizzat ben sorucam sıkıntısının ne olduğunu ve bu davranışı yapmasında ki asıl sebebi.

Bir de bize anlatsın bakalım.

ben raif
eyüp ne alaka? eyüp bizim mapper.. nossuzking

Mert G

selametle...

yazdıklarında haklısın ama bu kadar kişi bokluyorsa bir sıkıntı var demektir. bende ibiza cupram için gitmiştim, hatta direk onlara sordum ne takalım diye, ön-arka yellow stuff, çelik fren hortumu, motul yağ ve kendi ustalarını önerdiler, ok dedim herşeyi alıp ustalarında taktırdım. Hiçbir pist aktivitesi veya benzerine katılmamış olmama rağmen arka balatalarım 5.000kmde bitti. gidip nedenini sorduğumda arabayı zorlamışssın dediler ve ne hikmetse ön balatalar daha yepyeniydi (ön-arka beraber yellow stuff takıldı). Arabamla hiç apaçi gibi elfreni çekmediğimi düşünürsek bence ürün yan sanayi maldan bile kötü. ben de komple değiştirip oeme dönmüştüm.

Eyup Duygun
editt............

Gry
30-06-2014, 15:59
ben raif
eyüp ne alaka? eyüp bizim mapper.. nossuzking

ok kusura bakma oruçtan kafa gitti, çoğu zaman senle selamlaşıyoruz bile..

ysn-R
30-06-2014, 16:03

selametle...

Iki tarafi tanimiyorum diyosunuz ama sanki o tarafla bi baginiz dostlugunuz var gibi herneysede beni alakadar etmez zaten.
Burasi forum bana yalancida diyebilirsin dogrucuda.
Ama acik ve net olan bisey var bu tarz bi davranisi yapan kisiliklerin ne kadar dogurucu veya ne kadar yalanci oldugu gayet ortada ben parami istemiyorum sadakam olsun Allahima cok sukur ihitiyacimda yok ben balata icinde acmadim konuyu basindan beri soyluyorum.
Madem tanimiyosunuz neden balatalari hakkinda iyimser davranip savunuyorsunuz.
Allah buyuktur benm yasadiklarimi er gec onlarda yasar umarim size cevap yazmicam artik yeterince canim sikkin zaten her insanin bi gururu var benim babam abim bugune kadar ellerinin ucuyla canimi yakmamis onlar kimki benm canimi yakiyo.
Ha ben neyi ogrendim koskoca firma 600 liralik balata icin adam dovmeye tesebbus ediyomus..

orhan_guney
30-06-2014, 16:11
Ne olursa olsun boş boş konuşmayın kimse kimseyi dükkanda yaka paça atamaz. hırsızlıkmı yaptı, küfürmü etti parasınımı vermedi nedir sebebi, sen kimsin adamı 2 kişi sokaga atıyorsun malın yere atıyorsun filan aşşalıyorsun. Kendinizi yasinin yerine koyun aklı başında yorum yapın.

eyuppasik
30-06-2014, 16:12
sizin adınıza üzüldüm,paylaşımınız içinde ayrıca teşekkür ederim.
bence aracıma ebc fren sistemi takmayı düşünüyordum,bu paylaşımınız vazgeçirdi.

onur_S
30-06-2014, 17:06
Yapılan hoş değil, marka olarakta audi ve vw marka araçta çevremde 2 kişi ebc denedi , oem'e geri döndüler..

bahadırtelli
30-06-2014, 17:27
Teneke parasına altın satsa boyle adamdan ne mal alınır nede ticaret yapılır.
:bugün bu arkadasa yarın baskasına olur mu bu tarz davranış. Müşteri memnun olmadığını her türlü ticarette dile getirme hakkı mevcut hem yasa gereği hemde esnaflık ahlakı gereği insanca dinlemek ve izah etmek şarttır. Satarken iyi parayı alırken iyi şikayet olunca kaba kuvvet.
Çok kafasını taşlara vurur iade alsaydım diye bu saatten sonra.

997TT
30-06-2014, 18:09
Ebc yı kotulemek hele boklamakla buradakı kımsenın yararına ve avantajına degıl.
Sanırım buradakılerde pıyasada rekabet eden satıcılar degıl.
Kullanıcılar yorumlarını yazıyor,saygı duymak gerek.
Arkadasın yasadıgı olay daha farklı,emınım telafı edılır. Ama hıc bır hıkaye tek taraflı degıldır,emınım karsı tarafında sebeblerı vardır,psıkopat degılseler.
Tekrar gecmıs olsun ve bunların tecrube oldugunu unutma.

qatrio
30-06-2014, 18:42
cebimde yüklü parayla gitmiştim. polo gti için komple güzel bi set yapıyım diye tutumları rahatsız etti 1 lira vermem dedim çıktım. Sen yine sakin davranmışsın bence..

dirk
30-06-2014, 19:42
tüm forum gidip ebc yi basalım :))) şaka bi yana ben red stuff kullanıyorum ısındıktan sonra efsana tutuyor ... Brembo Max Fren diskleriyle. Bende yeni aracım için Disk için aradım baya bi salladılar sipariş verdik gelecek söyle böyle kalsın dedim artık :( şikayet var com gibi sitelere yazarsanız yaşadığınız durumu belki daha iyi bi geri dönüş alırsınız forumdan pek tanıyan yok sanırım sahiplerini

evolution_9
30-06-2014, 19:57
walla yanlış anlamada bana yapılsa o haraket orman kanunları geçerli olurdu temiz bi döveceksin onları nasıl onlar 1 kişiye 3 kişi artislik yapıyolar 8-9 kişi gidip ağız burun bırakmayacaksın şerefsizlerde

Merthan
30-06-2014, 20:04
http://www.techturkey.com/forum/yol-tutus-amp-aktarma-ve-frenler/156390-ebc-red-stuff-sorunu.html

Bu benim açtığım bi konuydu,konudan sonra baya bi uğraştım ama yok yani.
Ebc balata parayı çöpe atmaktan başka bişey değil,kuran çarpsın bedava verseler takmam.
Ayrıyetten bende ordan balata aldım,ellerinde hangi balata varsa o balatanın tam senin arabaya uygun olduğunu söylüyorlar.
Ya bu tip herifler yüzünden sanayiye falan gitmiyorum artık,her dükkanda ayrı bi değişik insan vallahi billahi...

mkerim
30-06-2014, 20:22
Konuyu okuyunca ilk sanayiye geldikleri günü hatırladım. Akbacı iş merkezinde bir dükkan tutmuşlardı. o zamanki hallerinden şimdiye bayağı değişmişler. Şimdi ise işi öğrenmişler her halde.
Yıllardır Bir fren markasının Türkiye de temsilciliğini yapan ailenin bireyine sormuştum. Sen bunların Türkiye distribütorü değilmiydin önüne gelen satıyor bu markayı nasıl oluyor diye. Verdiği cevap ilginçti. Artık bilgi falan gerekmiyor. Cebinde paran varsa bunlardan mal alabilirsin diye cevap vermişti. Bu arkadaş biraz pahalı satar ama olmadı sevmedim bile desen geri alan şeklinde bir ticareti vardır. Konu ile ilgili olarak ta bir balata göster hangi arabanın onu bile bilen biridir. yada çiz ver söylesin.
Birde en merak ettiğim bu adı geçen marka ne malı yada nerede üretilmiş. bunun sertifikası falan varmı. marka kötü değil ama anladığım kadarı ile mallar kötü. sakın çin min üretimi satıyor olmasınlar.satanı suçlamıyorum satanın malın çinde üretildiğinden haberi bile olmayabilir. bunuda dikkate alınız derim.
Bir çok bilinen markanın çakmaları piyasada dolaşıyor. hatta tanesinde 2 tl gibi fiyat veren balata üreticileri var. üstelik üzerine ne istersen yazıyorlar. Kutusuz satılıyor bu mallar ya kutu yaptıracaksın yada plastik ile kapatacaksın.

Harun S.
30-06-2014, 20:30
Geçmiş olsun. Malesef esnaflıktan bihaber olanlarda fazlasıyla mevcut piyasada. EBC :heyoo:

Saro-Ş
30-06-2014, 21:39
Teche Düşen Yandı ��

By_emre
30-06-2014, 22:53
Bu olayda konusulacak birsey kalmamis cozumu cevren vardir illaki 2 araba dolusu gidiceksin dukkana girip sonra o balatayi kafasina 4 5 kere vurucaksin alirken abicm abicim sattiksan sonra tanimiyorum hesabi surukle dukkandan at oyle adamin .... korlar yani o iyi cesaret etmis sonra ne olur dusunememistir

Firat.M3
01-07-2014, 03:27
ebc nin balatasi da diski de alinmaz. Alip memnun kalanlarin da ne sartlarda memnun oldugunu bilemiyorum. ebc vb markalari alacaginiza orjinal takin. performans beklentisi varsa tarox, ferodo, hawk, stoptech var.. ulke copluge donmus durumda. herseyin kotusu, sahtesi, replicasi bizde. en iyileri hep yurt disindan siparis veriyoruz. ne alanin ne aldigindan haberi var ne de satanin ne sattigindan...

Olay icin de gecmis olsun. boyle adamlarin acinacak hale dusmesi cok surmez.

SekoLive
01-07-2014, 07:17
kardeş geçmiş olsun.

anlattıkların doğru ise hoş şeyler yaşanmamış, ikinizde şanslısınız ölüp öldürmek arasında gidip gelmssiniz.

adam oructur ters laf v.s. olayı kesinlikle bunun bahanesi olamaz olmamalıda.

[RaCeR]
01-07-2014, 09:22
Yasin'im çok geçmiş olsun. Etme bulma dünyası elbet ettiklerin bulurlar sen sıkma canını.. Sen efendi,saygılı,dürüst bir gençsin s.ktr et Allah'ından bulsunlar.

Emre Ekrem
01-07-2014, 09:33
Durmadan ses yapan ve rodaj bitiminde disklerimi değiştirmeme sebep olan dandik, kantik, kuntik marka, bir daha kapısından bile geçmem, keşke almadan önce konu açsaydınız, böylece garip esnaflık anlayışlarına maruz kalmazdınız.

Ranthor
01-07-2014, 10:43
ben de EBC balatardan hic memnun kalmadim, surekli ses ve titreme yaptilar fakat, gidip veryasin etmedim.
Uretim hatasi filan yok, sanirim balatalar hep boyle kotu...

Karsi taraftan bir aciklama geldi mi? Onlar ne diyor, aradilar bu yasin arkadasimizi?

miniks
01-07-2014, 12:44
Sert disk yumuşak balata en iyi kombinedir

EBC ler sert disk sert balata oldugu için hem çok ses yapıyor hemde fren kabiliyeti süper olmuyor

ama o fiyatlarada alınabilcek başka mal yok

en güzeli sadece disklerini kullanıp balataları oem kullanmak ben şahsen öyle yapıyorum

Ama stoptech tarox brembo gibi ürün varkende EBC alınmaz diyemezsiniz çünkü fiyat performans ilişkisi denen birşey var

tekrar geçmiş olsun kardeşim herkes esnaf artık

Esnaflıgın ne oldugunu unuttuk

ysn-R
01-07-2014, 12:53
Iyi dilekler icin cok tesekkur ederim.
Haber ses vs yok daha hem gelse ne haberi gelicek bu saatten ozur kusur olmaz konusulmaz.

Dragger
01-07-2014, 13:02
Bu devirde düzgün esnaf bulmak zor, hele bir de bunlar gibi tekelse yandın...

Büyük terbiyesizlik yapmıslar, iyi o sinirle birilerini arayıp dükkanı yıkmamışsın böyle şeylerde sabırlı olmak gerçekten zor.

Bazı arkadaslar yazmıs, söktürmeden gitseydin vs diye ama konu bu değilki, konu üslup, yapılan terbiyesizlik...İade etse nolur etmese nolur, beş para etmez karaktersiz olduktan sonra.

ysn-R
01-07-2014, 13:10
Bu devirde düzgün esnaf bulmak zor, hele bir de bunlar gibi tekelse yandın...

Büyük terbiyesizlik yapmıslar, iyi o sinirle birilerini arayıp dükkanı yıkmamışsın böyle şeylerde sabırlı olmak gerçekten zor.

Bazı arkadaslar yazmıs, söktürmeden gitseydin vs diye ama konu bu değilki, konu üslup, yapılan terbiyesizlik...İade etse nolur etmese nolur, beş para etmez karaktersiz olduktan sonra.

Aynen oyle cok haklisiniz ama herkezin bi sevdigi var herkezin bi merak edeni var ben birileriyle gitsem benmle gelen birisine bisey olsa ben onun gunahini kaldiramam ailesinin yuzune bakamam.
Dedigim gibi 600 liralik insanlarmis kendileri.

Tuncay
01-07-2014, 13:13
Aynen oyle cok haklisiniz ama herkezin bi sevdigi var herkezin bi merak edeni var ben birileriyle gitsem benmle gelen birisine bisey olsa ben onun gunahini kaldiramam ailesinin yuzune bakamam.

Bu tarz insanlar birak 600 u 10 tl icin bile haysiyetini satar kardesim sen rahat ol en mantiklisini yapmissin
Bu lafta onlara kapak olsun

oxygen
01-07-2014, 13:17

Yasincim sen yeterki bu çizgini sakın bozma, bırak kırılan az biraz gururun olsun. Allah korusun anlık öfkeyle adamlara yara verseydin daha büyük sıkıntıların olabilirdi. Her işte vardır bir hayır bak bu sayede seni tanıma fırsatımız oldu.

Bi ton abin kardeşin var artık.

Gry
01-07-2014, 13:27
Yasincim sen yeterki bu çizgini sakın bozma, bırak kırılan az biraz gururun olsun. Allah korusun anlık öfkeyle adamlara yara verseydin daha büyük sıkıntıların olabilirdi. Her işte vardır bir hayır bak bu sayede seni tanıma fırsatımız oldu.

kesinlikle :bravo:

orhan_guney
01-07-2014, 13:38
hala adam gibi bir açıklama gelmedi arkadaşlardan demekki suçlarını kabul ediyorlar. böyle esnafımız diyorlar.

hakotech
01-07-2014, 13:44
Bende abc yellow stuf almayı düşünüyodum,iyi oldu bu konuyu görmem..oem alam takam..

pasha34
01-07-2014, 13:48
Yeni fren kiti toparliodum valla balatalari da yellowstuff dusunuodum.. baska cozum bulacagiz anlasilan

ysn-R
01-07-2014, 14:25

Allah razi olsun cok saolun haklisiniz her iste bi hayir vardir.

Bu tarz insanlar birak 600 u 10 tl icin bile haysiyetini satar kardesim sen rahat ol en mantiklisini yapmissin
Bu lafta onlara kapak olsun
Saol Tuncay abi

hala adam gibi bir açıklama gelmedi arkadaşlardan demekki suçlarını kabul ediyorlar. böyle esnafımız diyorlar.
Orhan abi cevap gelse bile neyin cevabi gelicekki yapilan ortada zaten ne derse desinler benim gozumdeki karekterleri degismez artik.

Ogedov
01-07-2014, 14:43
Biraz önce olayı merak ederek Techturkey den aradığımı söyleyerek SK otomotiv ile görüştüm. Karşı taraf Yasin arkadaşımızın söylediklerinin yaşandığını ancak önemli detayların atlandığını söylüyor.

Olayı şu şekilde özetliyor ;

Yasin arkadaşımızın balatalarını kendileri teşhis yapmadıkları için iade alamayacaklarını İade prosedürü için kendi ustalarının görmesi gerektiğini söylediklerini ve bunun üzerine Yasin arkadaşımızın ''senin mal ustan bir b.ktan almıyor'' dediği için çalışanlarıyla düzgün konuşması gerektiğini söyledikten sonra hakaretten ötürü kendini tutamadığını ve balataları fırlatarak Yasin arkadaşımızı dükkandan kovduğunu belirtiyor.

Bu arada eklemek isterim ki: konuya yazdığım ilk mesajlarda da belirttiğim gibi SK otomotivi hiç tanımam ben ilke yi tanıyorum ve birlikte olduklarını bile bilmiyordum hatta o nedenle ilke yi önerdim sk yerine...

Ben bir taraf değilim sadece herhangi bir olayı tek taraftan dinleyerek yorum yapmanın yanlış olduğunu düşündüğüm ve olayda eksik birşey varsa atlanmaması için arayıp sk ile konuştum.

Ben bunları yazdığım için benim üzerime yüklenmeyin sadece konu da olayın tek tarafının yaşadıklarını anlatmasıyla hak yenilmesini istemediğim için ve birkaç kişinin benim gibi karşı tarafında söyleyeceklerini merak ettiğini gördüğüm için arayıp bilgi aldım.

Yazdıklarım benim gördüklerim yada kesin böyle olmuştur dediğim şeyler değil sadece karşı tarafın söyledikleridir.

Emir-Sb3R
01-07-2014, 15:11
Biraz önce olayı merak ederek Techturkey den aradığımı söyleyerek SK otomotiv ile görüştüm. Karşı taraf Yasin arkadaşımızın söylediklerinin yaşandığını ancak önemli detayların atlandığını söylüyor.

Yasin arkadaşımızın balatalarını kendileri teşhis yapmadıkları için iade alamayacaklarını İade prosedürü için kendi ustalarının görmesi gerektiğini söylediklerini ve bunun üzerine Yasin arkadaşımızın ''senin mal ustan bir b.ktan almıyor'' dediği için çalışanlarıyla düzgün konuşması gerektiğini söyledikten sonra hakaretten ötürü kendini tutamadığını ve balataları fırlatarak Yasin arkadaşımızı dükkandan kovduğunu belirtiyor.

Bu arada eklemek isterim ki: konuya yazdığım ilk mesajlarda da belirttiğim gibi SK otomotivi hiç tanımam ben ilke yi tanıyorum ve birlikte olduklarını bile bilmiyordum hatta o nedenle ilke yi önerdim sk yerine...

Ben bir taraf değilim sadece herhangi bir olayı tek taraftan dinleyerek yorum yapmanın yanlış olduğunu düşündüğüm ve olayda eksik birşey varsa atlanmaması için arayıp sk ile konuştum.

Ben bunları yazdığım için benim üzerime yüklenmeyin sadece konu da olayın tek tarafının yaşadıklarını anlatmasıyla hak yenilmesini istemediğim için ve birkaç kişinin benim gibi karşı tarafında söyleyeceklerini merak ettiğini gördüğüm için arayıp bilgi aldım.

Yazdıklarım benim gördüklerim yada kesin böyle olmuştur dediğim şeyler değil sadece karşı tarafın söyledikleridir.

Yalnız şöyle bir gerçek var , gerçekten de o usta hiçbir şeyden anlamıyor , 15.000km kullandıgım , inanılmaz düzgün rodaj yaptığım usr serisi disklerim çatır çatır çatladı , kırıldı , ne soguk su vurdum disklere ne başka bişey , uzerinde de red stuff balata vardı , ve o usta bu diskler ağır şartlarda kullanılmış yapıcak birşey yok dedi , garantiye sokmadılar , araba 140 hp dizel jaguar , ne hot hatch ne de çok güçlü vs. , ne kadar yorabilirim ben bu arabada zaten o frenleri , tamam hızlı kullanıyorum ama ne pist göruyo araba ne baska bişey , eğer yolda arada hızlı kullanmak ağır şartsa ben neden performans disk balata alıyorum.

bunlar onlardan disk balata alıp , bayan arabası gibi mi kullanmamızı istiyorlar.
kusura bakmayın ama öyle birşey söylendiyse bile o usta gerçekten mal.

Gry
01-07-2014, 15:20
Yasini burda birebirde tanıyan kişilerin argo konuşmadığını hatta ''LAN'' kelimesini bile telaffüz etmediğini kendisinden 1 yaş bile büyüğü olsa abi dediğini bilir.

Karşı tarafın bu şekilde uyduruktan bir sebep sunarak kendi yapmış olduğu terbiyesizliği örteceğini düşünmüş olacak ki ,
bu saçma sapan sebebin altına sığınıp 3 kişi olarak 1 kişinin üstüne yürümeye hak kazandığını zannetmişler.

Ben kendi şahsi fikrimi beyan ettim. Başta karşı tarafı arayan olarak kimseyi yargılama yada farklı bir amacım yok olamazda.

Yasini burda tanıyan onca insan var, hepsinin fikri benim yazdıklarımın dışında farklılık göstermeyeceği aşikardır.

Bu çocuk hayatında küfür etmemiş argo konuşmayan birisi. Kaldıki yıllardır ticaretin içinde bir esnaf ile nasıl konuşalacağını çok ama çok iyi bilen birisi.

Karşı tarafın açıklaması bana çocukluğumda dövdüğüm yaşıtımın ebeveynine uydurduğum bahaneleri anımsattı..

orhan_guney
01-07-2014, 15:34
yasin küfür nedir bilmez, heleki tanımadıgı birine boklu boklu konuşmaz, bahane uydurmasın nasıl esnaf oldukları ortada, varsa koysun kamera kaydını dukkanın.

FATİH
01-07-2014, 15:39
böyle esnaflık olmaz olsun. açılan konulardan bıktık artık. 3 kişi 1 kişiye saldırıyorsa (ki bu bir müşteri) bunun adı esnaflık değil, insanlık dahi olamaz. yasin geçmiş olsun arkadaşım, sıkma canını. ;)

Runo
01-07-2014, 15:50
Geçmiş olsun kardeşim. Yaşadıklarını gözümde canlandırdım da hakikaten iyi sabretmişsin. Umarım her şey senin istediğin gibi olur.

BARR
01-07-2014, 15:51
EBC alacak bile olsam artık gidipte oradan almam, arkadaşlarıma da aldırmam.

ysn-R
01-07-2014, 15:57

Ben kufur etmem kotu soz konusmam.
Bu kadar basit bi yalandan ziyade daha guzel bisey soyleselermis keske.
Benim ordaki tek sozum "ustaniz ozen gostermedi" eger bu kufur sayiliyorsa bu forumun yuzde 99u kufurbaz.
Sanayide orda burda yaptirdigimiz arabalarimiz icin isciligini sevmedim,guzel yapamamis ozenmemis vs gibi sozler kufur sayiliyor ise kabul suclu benim.
O sahsiyet ile bir daha gorusurseniz eger sizden ricam bir cok forumda sikayetvarcom tarzi sitelerde ayni konuyu acicam haberi olsun.
En guzel tokat bu bana gore bunlara utanmadan birde kufur etti demis Allahindan kork be adam.

Tuncay
01-07-2014, 16:02
Suratlarina tukursen coksukur der bunlar o yuzden birsey beklememek lazim kaliteleri ortada
Haysiyetsiz karaktersiz 5 para etmez adamlar
3 kisi cocuga gircektiniz akliniz sira

orhan_guney
01-07-2014, 16:14
bakdılar yaşıda küçük, sessiz sakin mazlum her türlü yaptınız atarı 3 kişi bir kişi misali..

Suratlarina tukursen coksukur der bunlar o yuzden birsey beklememek lazim kaliteleri ortada
Haysiyetsiz karaktersiz 5 para etmez adamlar
3 kisi cocuga gircektiniz akliniz sira

Dookan
01-07-2014, 16:17
20 yaşında bi çocuk bi dükkana tek başına gidip senin ustan bi boktan anlamıyo gibi lafı hayatta söyleyemez kaldı ki bahsi geçen arkadaş gayet kibar ve edepli bir insan olduğu tanıdıklarının da yorumundan anlaşılıyor..o ebc ci kimse çakal çocuğu küçük gördüğünden ya da başka sebeplerden başından savmış ..bence bunu yapan artist esnaf a iyi bi cevap vermek gerekir..çöplüğünde öten horozdan esnaf da olmaz adam da.

Orhan
01-07-2014, 16:23
Kimseyi tanımam ama konuya canım sıkıldı
Esnafsan karşındaki adam ''senin mal ustan bir b.ktan almıyor'' dedi.
Bu adamı yaka paça dışarıya atmaya sebep olamaz kibarca uyarırsın vs.
Ama esnafın tavrı bu olmamalı
Her şekilde bahsi geçen esnaf hatalı.
Hadsizlik etmiş.
Ürünlerimiz kullanılmış iade alamam deyip iade talebini ret edebilirdi.
Yapılan savunma - bahane artık her neyse bence saçma

Osmrdn
01-07-2014, 16:36
Adamlar önce yapmış sonra savunmalarıyla sıvamış.

Melih-Ö
01-07-2014, 16:45
Ustan bir boktan anlamıyor demekte ne varmış? Hakikatten çocukca bir sebeb. Esnaf adam önce dinler, sonra izah eder, anlatır. Baştan sona okuyorum konuyu en son karşı tarafın açıklamalarına harbi pes diyorum.

kelalper
01-07-2014, 18:32
megane varken murat yellow stuff verdi. Abi rodaj önemli dedi. Dikkat ettim. Ama memnun kalmadım. Tutmuyordu. Disk değişme vakti yaklaşıodu Murata disk sipariş ettim. 15 günde geldi. Taktım. Gene memnun kalmayınca murat bunlardan memnun değilim hadi disklerdir dedim disk değiştik hala tutmuyor ve titriyor dedim. Yağ değişimi yapalım dedi yeni yağ verdi. Yağı değiştirdik değişen bişey yok. Yanıma bindi denedik tamam abi dedi. Komik bi ücrete bana komple yarış balataları getirdi. Onlardan memnun kaldım. Ama öğrendiğim murat ayrılmış oradan. Murat olsa böyle bişey yaşanmazdı. kimse bu şekilde davranmaya cesaret te edemezdi. Yasin git dal abisi. İnsanlıktan anlamayana insanca muamele yapmaya gerek yok. Keşke benim başıma gelseydi diyorum. O balataları nerelerine sokuodum acaba.

stlegal
01-07-2014, 18:38
megane varken murat yellow stuff verdi. Abi rodaj önemli dedi. Dikkat ettim. Ama memnun kalmadım. Tutmuyordu. Disk değişme vakti yaklaşıodu Murata disk sipariş ettim. 15 günde geldi. Taktım. Gene memnun kalmayınca murat bunlardan memnun değilim hadi disklerdir dedim disk değiştik hala tutmuyor ve titriyor dedim. Yağ değişimi yapalım dedi yeni yağ verdi. Yağı değiştirdik değişen bişey yok. Yanıma bindi denedik tamam abi dedi. Komik bi ücrete bana komple yarış balataları getirdi. Onlardan memnun kaldım. Ama öğrendiğim murat ayrılmış oradan. Murat olsa böyle bişey yaşanmazdı. kimse bu şekilde davranmaya cesaret te edemezdi. Yasin git dal abisi. İnsanlıktan anlamayana insanca muamele yapmaya gerek yok. Keşke benim başıma gelseydi diyorum. O balataları nerelerine sokuodum acaba.

oğlum balata insanın bi uzvuna sokulurmu nasıl insasın sen :))

KOSEREN
01-07-2014, 19:06
Teknik olarak olabilitesi var :D

Onrcn
01-07-2014, 19:19
konuyu acan arkadasa laf etme anlaminda soylemiyorum ama, hic birsey soylemeden bu hareketi yapabilecek bir esnaf bence ruh hastasidir. Yani niye yapasin ? Bufeden tost aldim;
-abi bunu begenmedim
-al tostunu git (yere firlatti ustune basti)

gibi birsey bu. Bilmiyorum normal saglikli insan bence bunu yapmaz.

GTCihad
01-07-2014, 19:23
Yasin geçmiş olsun kardeşim. Bir insanı en iyi ticaret yaparken tanırsın , Yasin kardeşimden geçen hafta filtre kiti aldım ve ne kadar hassas düzgün bir arkadaş olduğu her halinden belli.

Esnaflık zor zanaattir bu kardeşimiz küfür etmedi adamlara heralde , ben en ufak yanlış yaptığını düşünmüyorum ki yazdıklarında herşeyi noktasına kadar anlatmış . Diyelim ki bunların yanlış anlayacağı bir cümle kurdu farkında olarak veya olmayarak adamı hırpalamak , hakaret edercesine dışarı atmak ne demek kardeşim. Esnaflık böyle mi ? ** var malesef böyle esnaflar ben şaşırmıyorum artık başımıza çok geldi bu zamana kadar.

G_TT_I
01-07-2014, 19:50
Altı üstü fren balatasına neden segman, yatak, blok saplaması muamelesi yapılıyor anlamadım.

Memnun kalmayıp söktüyse ustası 5 dakkikada takar teste çıkarlar hatta öncesinde oemler ile çıkarlar sonuç kanıtlanmış olur,

Fren balatası uymuyorsa f1 mekaniğide takamaz, herhangi bir çırakta boşuna abartmasınlar ayrıca 600tl nasıl bir fiyat bunun yurt dışı rakamı nedir? Büyük ihtimalle işine geliyorsa al tipi rakam.
Biri en güzel yurumu yazmış büyük ihtimalle çin malı olabilir, yapılacak en temiz iş resmi yollardan şikayetini yap, yurt dışı markayada aynen gönder,
Sana yapılan kişisel birşey olduğunu hiç sanmıyorum, sürekli çatlayan disk tutmayan balata geliyorsa olay sana patlamıştır, son olacağınıda sanmıyorum.

Maxi
01-07-2014, 20:23
birşey sorucam
orasının ebc distribütörü olduğuna eminmisiniz?
bu listedeki yermi orası?

Europe - Automotive - EBC Brakes (http://ebcbrakes.com/where-to-buy-international/europe-automotive#map_top)

ysn-R
01-07-2014, 20:36
Geçmiş olsun kardeşim. Yaşadıklarını gözümde canlandırdım da hakikaten iyi sabretmişsin. Umarım her şey senin istediğin gibi olur.
Allah razi olsun saolun cok tesekkur ederim.

Alper abi ilgin icin tesekkur ederim ama bunlara dalip kirmak dovmek islerine gelir.
Namus olur hirsizlik olur baska ama bu tarz serserilerle inan ugrasmaya degmez.
Ki amcam imali bi kac sey sordu bugun hic bisey soylemedim ins ogrenmemistir eger o sahislar bu postlari okuyolarsa samimiyetimle soyluyorum dikkat etsinler ogrendilerse eger agiz burun kirmakla birakmazlar sizi adam olmayan esnafi adam etmekte cok tecrubeliler isimiz geregi.
Bu bana degil bi cok kisiye ders olmustur umarim kimsenin basina gelmez bana yapilan tekrar saol abi.

Yasin geçmiş olsun kardeşim. Bir insanı en iyi ticaret yaparken tanırsın , Yasin kardeşimden geçen hafta filtre kiti aldım ve ne kadar hassas düzgün bir arkadaş olduğu her halinden belli.

Esnaflık zor zanaattir bu kardeşimiz küfür etmedi adamlara heralde , ben en ufak yanlış yaptığını düşünmüyorum ki yazdıklarında herşeyi noktasına kadar anlatmış . Diyelim ki bunların yanlış anlayacağı bir cümle kurdu farkında olarak veya olmayarak adamı hırpalamak , hakaret edercesine dışarı atmak ne demek kardeşim. Esnaflık böyle mi ? ** var malesef böyle esnaflar ben şaşırmıyorum artık başımıza çok geldi bu zamana kadar.
Cok saol Cihad abi.
Hadi diyelim onlarin yalani gibi ters kelime dedim ki kesinlikle hic bi sart altinda hic bi sekilde hakaret iceren kelime kullanmam saldirmak nedir okadar firmadan urun aldim girdim ciktim ticaretlerini gordum ama bu kadarda cingenelik gormedim.
Benim hassasligimdan ziyade olmasi gereken kural budur alisveriste iki tarafinda memnun olmasi benim gozumde en basta gelen kuraldir gule gule kullan abi.

Altı üstü fren balatasına neden segman, yatak, blok saplaması muamelesi yapılıyor anlamadım.

Memnun kalmayıp söktüyse ustası 5 dakkikada takar teste çıkarlar hatta öncesinde oemler ile çıkarlar sonuç kanıtlanmış olur,

Fren balatası uymuyorsa f1 mekaniğide takamaz, herhangi bir çırakta boşuna abartmasınlar ayrıca 600tl nasıl bir fiyat bunun yurt dışı rakamı nedir? Büyük ihtimalle işine geliyorsa al tipi rakam.
Biri en güzel yurumu yazmış büyük ihtimalle çin malı olabilir, yapılacak en temiz iş resmi yollardan şikayetini yap, yurt dışı markayada aynen gönder,
Sana yapılan kişisel birşey olduğunu hiç sanmıyorum, sürekli çatlayan disk tutmayan balata geliyorsa olay sana patlamıştır, son olacağınıda sanmıyorum.

Forumdaki sikayetlere bakilirsa ayni dediginiz gibi toplu bi sikinti var bencede.
Aslinda verdiginiz tavsiye gibi toplu bi mail hazirlayip fabrikalarina veya ithalatci firmaya yada asil bastaki firma kimse one gondermek mantikli.
2-3 tane kendini bilmez oturmus sanki alisveris yapanlar parasiz pulsuz aliyo parasiz alsan yine boyle yapilmaz.
Ben yasadim gecti gitti ama yarin birgun baskasida benim gibi ayni duruma dusmesin gercekten cok assalayici.

kelalper
01-07-2014, 20:39
oğlum balata insanın bi uzvuna sokulurmu nasıl insasın sen :))

insan olduğumu kim söyledi nan.

ysn-R
01-07-2014, 20:40
birşey sorucam

Europe - Automotive - EBC Brakes (http://ebcbrakes.com/where-to-buy-international/europe-automotive#map_top)

Bana bu balatalari soyleyen kisi distributoru oldugunu soyledi
Ataturk sanayi sitesinde autoking in ve bi egsozcunun ortasinda ebc tabelali bi dukkandi icerde balatadan baska urun yoktu.

CocoRe
01-07-2014, 20:47
birşey sorucam

evet orası distribütör firma hakan abi

edit: listedeki ismi tanımıyorum ondan once kilerci ithal ediyordu araba ebc sini

çetinnn
01-07-2014, 20:52
çok yanlışşşş terbiyesizlik etmişlerrrr

Ranthor
01-07-2014, 22:45
konu amacina ulasti sanirim.