PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev / Garaj da kompresör ne alayım ?

-ER-
08-07-2014, 22:25
Başlıkta yazdığım gibi ev garajımda kullanmalık kompresör alacağım neye dikkat etmeliyim ?

Litre, güç, devir ?

50 litrelik hercules marka buldum
BAUHAUS İnş.Mlzm. ve Ev Gereçleri Ltd.Şti. Herkules Hava Kompresör Seti (http://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Products/Index/12391)

Ne dersiniz ?

Bilen arkadaşlar yazdım lütfen

cabriolet
08-07-2014, 22:33
BAUHAUS İnş.Mlzm. ve Ev Gereçleri Ltd.Şti. Black&Decker CP 5050 Hava Kompresörü (http://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Products/Index/12876)

almışken böyle bişey al bari en azından servisi falan düzgündür :)

0M42
08-07-2014, 22:35
50 litre fazlasıyla işini görür aslında 25 litre bile görür ben 25 litre ile havalı tabanca çalıştırıyordum.

hakan_41
08-07-2014, 22:38
ne amaçla kullanıcaksınız ? temizlik yaparken hava üflesin diye mi ? yoksa boya yapmak için mi ?

hurdacılardan ufak bir çıkma tank ve çıkma bir buzdolabı motoruyla daha ucuza maledebilirsiniz diye tahmin ediyorum, biz de o şekilde kullanıyoruz atolyemizde çünkü :) ama istanbulda kim yapar kaça yapar en ufak bir bilgim yok, bu da bir alternatif :)

-ER-
08-07-2014, 22:41
İşte bijon söker takarım, temizlemede kullanırım. Ufak hobi araçlarımda boya yaparım falan yani genel çok amaçta kullanıcam.

yavuz364
09-07-2014, 07:12
Bizim evde 25 litre var. Fazla fazla yetiyor..
Bi arkadaşımın evinde de buzdolabı kompresörü var. 5lt de haznesi var. o bile yetiyor :)

Normal kompresörlerde tek problem ses o yüzden benim de tavsiyem eğer uğraşacak vaktin varsa "hakan 41" arkadaşın dediği gibi buzdolabı kompresörü ile bu işi çözmen olacaktır..
Bazı bisiklet tamircileri de buzdolabı kompresörü kullanıyor belki hazır olarak bu şekilde satanlar da vardır.. Hatta internette öyle birşey hatırlıyorum..
Fiyat olarak da çok daha uyguna gelir..

Berkan
09-07-2014, 07:30
çin işinin babası bu herkules Erel haberin olsun

-ER-
09-07-2014, 11:18
20 litreler eve yetiyorsa ben bu malı alırım ama aşağı yukarı herkes 20-25 lerle takılıyor demek ki.
Sesten yana sıkıntımız yok. Alırım HERKÜL ü devam o zaman

@berkan yani iyi mal diyorsun ?

Dctrlprn
09-07-2014, 11:40
Abiler benimde kaç gündür bu vardı aklımda ben hurda 30 LT LPg tankı düşünmüştüm ama takıldıgım nokta mesela atıyorum 10 bar basıncta kesmesini istiyorum bunu 10 bara gelince tak diye elektriğini kesicek bi valf veya emsali bişey var mıdır ?

Berkan
09-07-2014, 12:23
20 litreler eve yetiyorsa ben bu malı alırım ama aşağı yukarı herkes 20-25 lerle takılıyor demek ki.

babası derken kaliteli anlamında degil :) çin diyorum gecen araç yıkama makinası(herkules) icin konustukta ordaki adamlarla onlar bahsetti karcherın cakması cin işi abi bilidigin diyede komp. için bilemeyecem

yavuz364
09-07-2014, 12:37
o iş için hazır valfler var. pnömatikçiye gidersen 20-30tl dir muhtemelen..

Abiler benimde kaç gündür bu vardı aklımda ben hurda 30 LT LPg tankı düşünmüştüm ama takıldıgım nokta mesela atıyorum 10 bar basıncta kesmesini istiyorum bunu 10 bara gelince tak diye elektriğini kesicek bi valf veya emsali bişey var mıdır ?

Genelde 25lt olmasının sebebi piyasada çok seçenek yok :) Genelde ürünler 25lt .daha küçükleri özel ürünler oluyor onların da fiyatı yüksek oluyo tabi..
Sesden yana sıkıntı yoksa güzel.. Bizimki 15metre ileride bi odada ona rağmen çekilmiyor..