PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avcılar-Beylikdüzü Arası Radar

FiReWaLL
12-07-2014, 11:52
geçen ay radara girmişim ve hergün kullandığım yol olduğu için nerde ne var biliyorum kameraların .
nasıl olur bu iş diye bakmak istedim ve şirket aracımda takip cihazı var gittiğiniz hıza kadar gösteriyor . cezayı yediğim tarihe döndüm kamera olan kısımların hiç birinde 70 km yi aşmamışım . parsallerden sonra avcılara kadar 100-110 gidip kameranın oraya gelince yine 70 e sabitlemişim ve ceza yediğim hızda 99 km/h .

fotograf yok video kayıdı mevcuttur diyor . ben buna itiraz edicem dedim gerek yok dedi bizimkiler .
çok büyük ihtimalle seyyar radar dan şüpheleniyordum ki 2 gün sonra bi ceza daha 105 km ile yine sabit kamera olmayan bi yerde .

artık seyyardan eminim ama hala çözemediğim bi olay var bide bu meletler altından geçtiğin hızımı yoksa bakırköy sahildeki gibi iki kamera arasının ortalamasını mı alıyor çözemedim gitti . Seyyar radarlara dikkat edin

iki kamera arasını alsa diyorum mesafeler çok uzun vede ilk kameradan geçtikten sonra ikinciye gelene kadar yola bağlantıda var ordan çıkışta var .

bide şöyle bişe var iki kamera arası olsa vatan caddesine girmeden tek bi kamera var ona ne iş yapıyor orda ? demekki sadece altından geçen hızı alıyordur diyorum .
kafamda deli sorular :)

bununla ilgili forumda bi kaç konu var ancak net bilgiler yok .
son zamanlarda ceza yiyen yada net bi bilgisi olan varmı konu ile ilgili ?

bilen varsa ve aydınlatırsa sevinirim ?

Sezgin
12-07-2014, 11:58
Kameranin altina gelince yavasladigin icin ceza yiyorsun. O kameralar senin 70 metre onceki hizina cezayi kesiyor. Tam altinda frene basman bir ise yaramiyor. Bunu soyle dusunun; İstanbul-Bodrum yolunda ornegin; buyik dijital ekranlarda " hiziniz xx km/h " lutfen yavaslayin falan gibi uyar veren sistemleri gormussunuzdur. İste onlar kameranin altindan gecerkenkii hiziniz degil, 70 metre oncesinin hizidir. İstanbul icindeki tum kameralarin calisma prensibide aynidir.

semavi
12-07-2014, 12:01
Bazı yerlerde iki kamera arasındaki hız ortalaman alınıyor. Bende devamlı o yolu kullanırım... Dikkatli olmak lazım. Birde 90a çıkacaktı bu hız olayı ne oldu?

FiReWaLL
12-07-2014, 12:01
Kameranin altina gelince yavasladigin icin ceza yiyorsun. O kameralar senin 70 metre onceki hizina cezayi kesiyor. Tam altinda frene basman bir ise yaramiyor. Bunu soyle dusunun; İstanbul-Bodrum yolunda ornegin; buyik dijital ekranlarda " hiziniz xx km/h " lutfen yavaslayin falan gibi uyar veren sistemleri gormussunuzdur. İste onlar kameranin altindan gecerkenkii hiziniz degil, 70 metre oncesinin hizidir. İstanbul icindeki tum kameralarin calisma prensibide aynidir.

kameraya gelmeden 150-200 metre önce ben bağlıyorum 70 e orda sıkıntı yok .

zaten cezayı kamera olan yerde hiç yememişim seyyar radardan eminim artık .

sıkıntı olan merak ettiğim sey , altından geçen hızı kaydediyor tamam tek bi kamerayamı bağlı bu yoksa ortalama hızımı alıyor işte ?

Sezgin
12-07-2014, 12:06
kameraya gelmeden 150-200 metre önce ben bağlıyorum 70 e orda sıkıntı yok .

zaten cezayı kamera olan yerde hiç yememişim seyyar radardan eminim artık .

sıkıntı olan merak ettiğim sey , altından geçen hızı kaydediyor tamam tek bi kamerayamı bağlı bu yoksa ortalama hızımı alıyor işte ?

Ben o detayi gozden kacirmisim okeydir :)
Valla ona emin degilim, bildigim tek sey kamera altlarindaki kizil otesi algilayici midir nedir onlarin isiklarinin yanip yanmamasi ile radarin calisip calismadigini anlayabiliyorum. Ki muhtemelen aradaki mesafeyi olcmuyor. Cunku;
Beylikduzu medicana hastanesinden itibaren sirasiyla ilk 3 kamera aktif, sonrasinda hasircilari gecip yokus tirmanmaya baslama evresindeki kamera calismiyor. Bu durumda aradaki mesafede olculemez

Mivec_4G63
12-07-2014, 12:07
70 Km sabit kafam rahat. Arada bi tırcı abiler sellektör atıyor bir sol şeride geçiyorum onlar geçtikten sonra tekrar sağa geçip devam ediyorum :D

individual
12-07-2014, 12:10
A noktasindaki kamera ile B noktasindaki kameranin arasindaki ortalama hizini aliyor.

Ben acikcasi riske girmemek icin yan yollardan gidiyorum.

Onrcn
12-07-2014, 12:19
Bende ayni seyden muzdaripim. 79-85 km arasi eve yaklasik 6 adet ceza geldi. E5 te 80 i kesinlikle gecmiyorum ki benim kadran yellow box i soktugum icin %10+ fazla gosteriyor. Ayni zamanda cezayi yedigim saatlerde telefonun Navigasyon GPS i de acikti, GPS hizim 72 i bir kere olsun gecmemis.

2 aydir gelmiyor ceza, o gelenlerde nasil geldi anlam veremiyorum.. Bu arada ortalama hiz olarakda ceza gelmis. Ortalama hiz olarak hele o suratlerin cikmasi cok imkansiz, biri bana saka mi yapiyor anlamadim.

En enteresani ise bana zart zurt ceza geliyor ama 70 le gitmek bile gercekten cok zor. En sag seritten 70 le gitmeye calisiyorum korna sellektor. Nedir bu arkadas ya ? Sadece bize mi ceza geliyor..

FiReWaLL
12-07-2014, 12:25
A noktasindaki kamera ile B noktasindaki kameranin arasindaki ortalama hizini aliyor.

Ben acikcasi riske girmemek icin yan yollardan gidiyorum.

avcılardan k.çekmeceye doğru gidiyorsun şükrü beye gelmeden kameranın altından 150 ile geçtin sağdan çıkış var çıkar giderim o zaman a-b noktası die bişe bana işlemezki . bu açı var bide şimdi . yada yan yoldan e-5e bağlandın ilerde kamera var ama ondan sonraki kamera incirlide , daha sonra vatan girişinde ondan sonra haliçte. bu bana mantıksız geliyor .

a-b noktası olarak toruim dan sonra marmara parka kadar mantıklı ama diğer mesafeler çok uzun ve giriş çıkış var .

FiReWaLL
12-07-2014, 12:26
Bende ayni seyden muzdaripim. 79-85 km arasi eve yaklasik 6 adet ceza geldi. E5 te 80 i kesinlikle gecmiyorum ki benim kadran yellow box i soktugum icin %10+ fazla gosteriyor. Ayni zamanda cezayi yedigim saatlerde telefonun Navigasyon GPS i de acikti, GPS hizim 72 i bir kere olsun gecmemis.

2 aydir gelmiyor ceza, o gelenlerde nasil geldi anlam veremiyorum.. Bu arada ortalama hiz olarakda ceza gelmis. Ortalama hiz olarak hele o suratlerin cikmasi cok imkansiz, biri bana saka mi yapiyor anlamadim.

En enteresani ise bana zart zurt ceza geliyor ama 70 le gitmek bile gercekten cok zor. En sag seritten 70 le gitmeye calisiyorum korna sellektor. Nedir bu arkadas ya ? Sadece bize mi ceza geliyor..

hemen hemen aynı durum ikimizinkide , kesinlikle seyyar radar olayı o . çünkü gprs ten baktığımda o cezayı yediğim yerde kamera yok .

Ozan Özer
12-07-2014, 12:29
İster Ataköy-Köprü güzergahı ,ister Ataköy-B.düzü güzergahı olsun bugüne kadar sadece kamera altlarında 70e düşürdüm hızımı ve bugüne kadar da hiç ceza yemedim;gelen bir ceza olmadı..Eğer söylediğiniz gibi ortalama hız alınıyorsa benim birçok kez ceza yemem gerekirdi..Sadece ataköy sahil yolunda ortalama hıza göre ayarlıyorum hızımı..

FiReWaLL
12-07-2014, 12:32
İster Ataköy-Köprü güzergahı ,ister Ataköy-B.düzü güzergahı olsun bugüne kadar sadece kamera altlarında 70e düşürdüm hızımı ve bugüne kadar da hiç ceza yemedim;gelen bir ceza olmadı..Eğer söylediğiniz gibi ortalama hız alınıyorsa benim birçok kez ceza yemem gerekirdi..Sadece ataköy sahil yolunda ortalama hıza göre ayarlıyorum hızımı..

genelde bende aynısı yapıyorum toriumdan marmara parka kadar olan kısımda hariç

Onrcn
12-07-2014, 12:51
hemen hemen aynı durum ikimizinkide , kesinlikle seyyar radar olayı o . çünkü gprs ten baktığımda o cezayı yediğim yerde kamera yok .

Seyyar olsada benim icin farketmiyor ben fix hizlarda gidiyorum stabil... Ortalama hiz yedim ben gayet iyi biliyorum. Ve insanlara gelmeyip bana nasil geldigini cok merak ediyorum..

c20let
12-07-2014, 13:00
70 Km sabit kafam rahat. Arada bi tırcı abiler sellektör atıyor bir sol şeride geçiyorum onlar geçtikten sonra tekrar sağa geçip devam ediyorum :D

Onların ben ağzına sıçayım afedersiniz. Şehir içi yine çok olmuyor ama şehirler arası yollarda adamlar 100-110 gidiyor. Bende kız arkadaşımla sohbet muhabbet hemde ekonomi için 90'a bağlamış gidiyorum. Selektör, korna, el kol insanın başını belaya sokarlar.

Edit: Ben sağ şeritteyken :D solu işgal etmiyorum 90la

optimus_prime
12-07-2014, 14:31
o güzergahta cezalar genelde mobil radarlardan geliyor bana 80km ye ceza kesmiş vicdansızlar

gkhnyds
12-07-2014, 14:43
kameraların 7/24 açık olmadığına dair duyum aldım. doğru olabilir mi ?
çünkü bir keresinde daldım ve 105 km/h ile geçtim ancak ceza vs gelmedi aylar geçmesine rağmen.
2 senedir de ceza yemedim çok şükür.
Seyyar radar olma ihtimali mantıklı geliyor bana da.

FiReWaLL
12-07-2014, 15:04
çünkü bir keresinde daldım ve 105 km/h ile geçtim ancak ceza vs gelmedi aylar geçmesine rağmen.

24 saat çalışmadığı değil ama arada kaydetmediğimi oluyor yada cezayı yazan görevlilermi es geçiyor acaba orası meçhul ?

Onurkk06
12-07-2014, 15:21
Hız 90 a çıkmadımı ? Ayrıca sürekli bi ceza yeme korkusu içindeyim hele saat 10 dan sonra millet 160 180 kapatıyor e5 de onlara ceza gelmiyormu ??

TayfunS
12-07-2014, 15:31
Bence kendinden emin sekilde 160 180 yardirip gidenlerde radar vs cihazi var. Yoksa adamin ocagina incir agaci diker o cezalar. Ben 90 92 sabitleyip gidiyorum aman radar surda cikar diye adamlar bana toz yutturuyo

meganes
12-07-2014, 15:54
Bende hergün k.çekmece beylikdüzü beykent arası işe gidip geliyorum, lanet olsun birisi 72 ile biriside 78 ile 25 günde 2cezam geldi artık nasıl geçiceğimi gideceğimi şaşırdım, o yollardaki kameralar radarmı güvenlikmi koridormu hiç biri anlaşılmıyor, allah belasını versin hergğn geçerken küfür eder oldum, avrupada adamlar trafik olmasın diye yol yapar bizde yola radar koyarlar

onursumer
12-07-2014, 18:55
genelde cezaları mobil radar yazıyor

o ortalama hız hesaplayan iki kamera arasında ceza çok nadir kesiyorlar bence

individual
12-07-2014, 19:01
Valla o yolu bende anlamadım.Bi hız sınırı 90 deniyor 70 le giden bile ceza yiyor.

Allah sabır versin hepimize :)

gkhnyds
13-07-2014, 00:30
Havalimanı-flyinn yolundaki radarlar ortalama hızı ölçüyor ve fotoğraflı bir şekilde adrese yolluyor . 24 saat açık

Berkan
13-07-2014, 00:47
Havalimanı-flyinn yolundaki radarlar ortalama hızı ölçüyor ve fotoğraflı bir şekilde adrese yolluyor . 24 saat açık

flyyinden beşyola dogru olan tarafta evet besyoldan floryaya olan taraf serbest.onun dısında toruiım onunden cok tırstıyorm 70 geçmiyorm .bide tüyap önünde sıkıntı noktalar bunlar diger yerlerde bende muallaktayım cünkü geceleri bende arkadasımda cok kez cevizlibagdan florya tarafına dogru 160 170 gördügümz oldu dahada gelmedi ki enaz 7-8 aydırda yok bişey gelse milyarlar olurdu heralde :D

Low-Rider
13-07-2014, 00:49
Şirket araçları ve ben hergün bu yolu geçiyoruz, kimsenin kameraları pek salladığı yok.

Daha ceza yiyen duymadım, yaklaşık 20 araba var bu güzerganı kullanan.

Onrcn
13-07-2014, 00:59
Şirket araçları ve ben hergün bu yolu geçiyoruz, kimsenin kameraları pek salladığı yok.

Daha ceza yiyen duymadım, yaklaşık 20 araba var bu güzerganı kullanan.

adamlarin bana garezi var yani : )

Berkan
13-07-2014, 01:03

çok parlıyo hızlı geliyodur :p :D

Low-Rider
13-07-2014, 01:04

Geçmişten yemediklerinin acısı çıkıyordur hacı :D

huseyinturk
13-07-2014, 02:30
Ben hep 100 120 gidiyorum yolu açık bulunca, sık sıkta kullabıyorum levent büyükçekmece arasını. Geceleri özellikle ceza vs gelmedi daha.Sürekli aktifse o kameralar gelirse arabayı bırakırım ben onlara artık

BimmerM3
13-07-2014, 05:23
Böyle bi radar sisteminin varlığını yeni duydum şaşkınlık içinde okudum ne zamandan beri var bu sistem? İstanbula geldiğimde özellikle geçeceğim e5te 70 hız sınırı mı olur kaza yaptırır insana allah korusun kaza olmasa kavga ettirir :)

metin_1989
13-07-2014, 08:47
zaten ortalama alıyor hocam bunlar 100le gıdıp 70e sabıtlemenız bırsey ıfade etmezkı radar korıdoru var benım bıldıgım sogutlu cesmeden beylıkduzu tuyap cıkısına kadar radar korıdoru var yanı sureklı 70 olması gerekıyor

_AS_
13-07-2014, 10:17

Yav sen geçen carefoura tırmanırken 160 la geçmedin mi kameradan ne 105'i :D

bu arada bende sadece kamerada yavaşlayanlardanım hatta bazen acelem varsa yavaşlamadığımda oluyor daha gelen giden bir şey olmadı.

gkhnyds
13-07-2014, 15:10
Canım,
o zaman daha yeni monte edilmişti. kabloları bile çekilmeişti. kapalı olduğunu bildiğim için yapıştırmış bulundum :D