PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2014 Tercihler- Uzaktan Eğitim

lethaldoze
13-07-2014, 00:07
Merhaba arkadaşlar;
Ticaret lisesi muhasebe mezunuyum. Yılarca ticaret falan uğraştık okumadık. 28 yaşındayım.
Tren kaçmadan bir okul okuyayım diyerek YGS ye girdim.

YGS-1 : 199
YGS-2 : 194
YGS-3 : 278
YGS-4 : 224
YGS-5 : 261
YGS-6 : 235

Puan aldım.
4 yıllık İktisat ,İşletme düşünüyorum ama öncesinde işe yarar bir 2 yıllık bitirip diplomamı elime almayı ve iş imkanı yaratmayı düşünüyorum. Sonra da sınavsız geçişle 3. sınıftan başlayarak 4 yıllık tamamlamak.

Uzaktan eğitim Ön lisans Bilgisayar Programcılığı istiyorum.
Bilgisayardan az çok anlıyorum ve yapabileceğimi düşünüyorum. İlgiliyim bu alanla.

Yalnız bu tercih işlerini çözemedim kaç gündür.
Uzaktan eğitim nasıldır, birde YGS1 puan türü yazıyor bu bölümde.
Bu puanlarla yazabilirmiyim acaba.

Siz ne tavsiye edersiniz danışmak istedim.

MK8800
13-07-2014, 00:25
YGS ile alan 4 yıllık bölüm sayısı devlette çok az ve puanları genellikle 350+ , özelde ise mevcut fakat uzaktan eğitim şansı yok diye biliyorum . İşletme , iktisat gibi bölümler için uzaktan eğitim bile olsa TM1 puan türünden tercih vermelisiniz bunun içinde LYSde 180 barajını geçmiş olmanız gerekiyor . Fakat geçen NTV de gördüğüm kadarıyla uzaktan eğitim devlette seçkin üniversitelerde mevcut ( İstanbul Üniversitesi , Sakarya vs ) ve bölümden mezun olduğunuz takdirde diploma örgün eğitimle aynı oluyormuş herhangi bir uzaktan eğitim ibaresi bulunmayacakmış . Eğitimlerin internet üzerinden verilmesi ve derslerin kaydedilme olanağı uzaktan eğitim için büyük avantaj bence fakat yine de tercih yaparken koşulları tam olarak okumak gerekiyor bazı üniversitelerde uzaktan eğitimde bile %30 devam zorunluluğu varmış .

Ayrıca seçtiğiniz ön lisans bölümünü bitirdikten sonra istediğiniz lisans bölümüne geçiş kriterleri uygun mu onlara da dikkat etmek lazım

lethaldoze
13-07-2014, 12:44
YGS ile alan 4 yıllık bölüm sayısı devlette çok az ve puanları genellikle 350+ , özelde ise mevcut fakat uzaktan eğitim şansı yok diye biliyorum . İşletme , iktisat gibi bölümler için uzaktan eğitim bile olsa TM1 puan türünden tercih vermelisiniz bunun içinde LYSde 180 barajını geçmiş olmanız gerekiyor . Fakat geçen NTV de gördüğüm kadarıyla uzaktan eğitim devlette seçkin üniversitelerde mevcut ( İstanbul Üniversitesi , Sakarya vs ) ve bölümden mezun olduğunuz takdirde diploma örgün eğitimle aynı oluyormuş herhangi bir uzaktan eğitim ibaresi bulunmayacakmış . Eğitimlerin internet üzerinden verilmesi ve derslerin kaydedilme olanağı uzaktan eğitim için büyük avantaj bence fakat yine de tercih yaparken koşulları tam olarak okumak gerekiyor bazı üniversitelerde uzaktan eğitimde bile %30 devam zorunluluğu varmış .

Ayrıca seçtiğiniz ön lisans bölümünü bitirdikten sonra istediğiniz lisans bölümüne geçiş kriterleri uygun mu onlara da dikkat etmek lazım

4 yıllık için açıköğretim düşünüyorum ve 2 yıllık herhangi açıktan yada uzak eğitim olarak bir okul bitirdiğimde iktisat vs devam edebiliyorum.
Uzaktan eğitim 2 yıllık bilgisayar programcılığı istiyorum ama tam bulamadım, hangi üniversite nasıl alım yapıyor. Kimisi 300+ puan istiyor kimsinde puan yazmıyor.
Ücretler vs ve devamlılık falan tam net yazan bir bilgi bulamadım.

UMİT
13-07-2014, 13:09
Ben beykent uzaktan eğitimle okuyorum 4 yıllık.
Neden 2 yıllık okumak istiyorsun ki?
Uzaktan eğitim zor değil. Rahatlıkla 4 yıllık okuyabilirsin. Tabii lys ve puanında önemli. Ben 280 gibi bir puanla girmiştim yanlış hatırlamıyorsam.

Fiyatı yıllık 4.750 tl beykentin.
Işık ve Maltepe Üniversitesinde de var uzaktan eğt onlarada bakabilirsin.

Ama iyi araştırın okulları mesala Sakarya nın uzaktan eğitiminde devam zorunluluğu var nasıl bir uzaktan eğitimse artık.

Beykentte devam zorunluluğu yok mesala.

Puan ve tercih için her okulun kendi sitesinden şartlarını araştırın. Tercih kılavuzundan da karar verdiğiniz yeri seçersiniz.

melihyilmaz
13-07-2014, 13:15
Bende sakarya mekatronikte okuyorum uzaktan egitim derslerini takip ettikten sonra kolaydir. Kismetse bende burayi bitirdikten sonra dgs den muhendisligini dusunuyorum

fussy
13-07-2014, 13:33
Açıköğretim Uzaktan Eğitim Bilgisayar Programcılığı bölümü yok kardeşim. Şirinevlere yakınsan kültür dersanesine uğrarsan yardımcı olurum hangi bölümler geliyor diye.

lethaldoze
13-07-2014, 20:48
Ben beykent uzaktan eğitimle okuyorum 4 yıllık.
Neden 2 yıllık okumak istiyorsun ki?
Uzaktan eğitim zor değil. Rahatlıkla 4 yıllık okuyabilirsin. Tabii lys ve puanında önemli. Ben 280 gibi bir puanla girmiştim yanlış hatırlamıyorsam.

Fiyatı yıllık 4.750 tl beykentin.
Işık ve Maltepe Üniversitesinde de var uzaktan eğt onlarada bakabilirsin.

Ama iyi araştırın okulları mesala Sakarya nın uzaktan eğitiminde devam zorunluluğu var nasıl bir uzaktan eğitimse artık.

Beykentte devam zorunluluğu yok mesala.

Puan ve tercih için her okulun kendi sitesinden şartlarını araştırın. Tercih kılavuzundan da karar verdiğiniz yeri seçersiniz.
2 yıl okuyup diplomamı elime alıp iş imkanı bulmayı düşünüyorum bir an evvel. Sonra zaten 4 e tamamlamam için direk 3. sınıftan başlayabiliyorum açık öğretim bölümlerinden. Ayrıca lys sınavına girmedim.
Üniversitenin ilgili bölümlerinde detaylı açıklama bulamadım. Ücret bile yazmıyor.

Açıköğretim Uzaktan Eğitim Bilgisayar Programcılığı bölümü yok kardeşim. Şirinevlere yakınsan kültür dersanesine uğrarsan yardımcı olurum hangi bölümler geliyor diye.
ben baktım epey üniversitenin 2 yıllık uzaktan eğitim Bilgisayar programcılığı bölümü var.
Çok teşekkür ederim ama şirinevlere gelme şansım yok.
Bir şekilde bilgisayar programcılığı okumak istiyorum ama bakalım. Bağzı okullarda puan yazıyor bağzısında yazmıyor. Birde ücretler ve devam zorunluluğu önemli.

boosted_pug
14-07-2014, 02:06
Bilgisayar Programcılığı - ATA-AÖF (http://www.ataaof.edu.tr/bilgisayar.aspx)

Dostum bende seninle ayni durumdayim teknik lise elektronik bölümü mezunuyum bu sene ygs ye girdim ortalama 240 civari puanlar aldim. Ben memur olduğumdan dolayı sadece kıdem almak için üniverste mezunu olmam gerekiyor o yüzden tercih olarak ben 4 yillik halkla iliskiler bölümünü tercih ettim. Detaylara linkden bakabilirsin ara sinavlar bilgisayar üzerinden finallerde sehir merkezlerinde yapilacakmis dönem basi 290 tl ücreti var. Diplomada da örgün ögrencilerinkinden farkli bi emare olmuyormus.

lethaldoze
14-07-2014, 05:16
Bilgisayar Programcılığı - ATA-AÖF (http://www.ataaof.edu.tr/bilgisayar.aspx)

Dostum bende seninle ayni durumdayim teknik lise elektronik bölümü mezunuyum bu sene ygs ye girdim ortalama 240 civari puanlar aldim. Ben memur olduğumdan dolayı sadece kıdem almak için üniverste mezunu olmam gerekiyor o yüzden tercih olarak ben 4 yillik halkla iliskiler bölümünü tercih ettim. Detaylara linkden bakabilirsin ara sinavlar bilgisayar üzerinden finallerde sehir merkezlerinde yapilacakmis dönem basi 290 tl ücreti var. Diplomada da örgün ögrencilerinkinden farkli bi emare olmuyormus.

Yalnız açıköğretim Atatürk üniversitesi. Ayrıca diplomada da ; "Programı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında "Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi" mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer önlisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır." yazıyor.
Sizin için en iyisi olmuş. Halkla ilişkileri kolaycana bitirirsiniz inşallah.