PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açık hava filtresinin cezası var mı?

omerf.
14-07-2014, 00:29
merhaba forumda biraz kurcaladim ama güncelde cevap bulamadım sorulmuşsa kusura bakmayın. şu andaki durum nedir bilmiyorum son çıkan yasaklardan sonra açık hava filtresine ceza kesiyorlarmi rastlayan var mi hiç? muayenede sorun oluyor mu?

Chn53
14-07-2014, 00:33
Ben muaynede sorun yaşamadım fakat ceza olayi ses çıkmadıkca polisde kaputu açıp bakmadigi surece ceza olmaz diye dusunuyorum ama gorurse modifiyeli arac diye ceza yazabilir

overblack
14-07-2014, 00:38
ulan ne günlere kaldık nasıl konular açılıyor Allah bildiği gibi yapsın şu kanunu çıkaranları..

omerf.
14-07-2014, 00:47
ulan ne günlere kaldık nasıl konular açılıyor Allah bildiği gibi yapsın şu kanunu çıkaranları..

abi arkadasim yakalanmis egzoz stock gaz verdirmisler veryasin etmis. polis kaputu actirmis cocuk yakit icin taktirdim gazlamam etmem abi falan bayagi dil dokmus falan ceza yazmamis ama söktür bunu demiş. insafinami gelmis yoksa cezami yazilmiyor bilemedim basimiza gelmesin sonra bize patlar canimiz yanmasin.

huseyinturk
14-07-2014, 00:47
'modifiye' diye ceza yazmışlar bir abimizin aracına jant film yay var diye 172tl

16EC813
14-07-2014, 00:52
yazarlarrr yazarlar...hemde ne biçimm
buna bizzat şahit oldum

aybarsdnr
14-07-2014, 01:04
dün ben de bu muhabbete kulak misafiri oldum. açık hava filtresi var diye bir araca ceza yazmışlar

onur_si
14-07-2014, 02:02
filtreyi bile söktüm bi 17 jantım birde brembo kapaklarım takılı ona da laf ederlerse artık kime denk gelirse sağlam kavga ederim artık heralde yazıklar olsun

ferroo
14-07-2014, 03:01
Ne gunlere kaldik fazlasiyla vergisini cartini curtunu verdigimiz araca dokunamaz hale geldik allah sizi bildigi gbi yapsin ne dym dha

Evrenoz
14-07-2014, 08:16
Kanunen suçtur ve cezası vardır..

Tıpkı jant gibi, yay gibi, headers gibi, son susturucu gibi...

İlgili madde son derece açık, aracına teknik müdahalede bulunamazsın... Hava filtresi takıp yakıt sistemine, jant ve/veya yay takıp yürür aksamına, kaput maskesi takıp aeordinamiğini elleyemezsin.

Kanun bunu derken, yasal olmayan bir şey yapıyorsunuz sonra vay efendim polis ceza yazdı.. Yazar, gayet doğal.. Jantın kimseye zararının olup olmaması değil mevzu, kanunda yasak olması..

Burhan
14-07-2014, 08:21
polisin önünde çok sıkıştırmazsan emiş sesinden falan filtre oldugunu ayıkıcaklarını sanmıyorum yemesi zor bi ceza :)

tibet
14-07-2014, 08:22
polis isterse aracında sticker var modifiyeli arac diye işlem bile yapabilir tam yetki var ellerinde..bence aynalardaki kokuları sökmenin zamanı geldi yakında onlardanda ceza yenmeye başlar

TLH
14-07-2014, 08:51
O zaman lpgli araçlara da ceza gelsin. Fabrika çıkışı lpgli değiller ya. Ha yok onlar ruhsata işli diyorlarsa bizde aracımıza yaptığımız modifiyeyi işleyelim ruhsata, olmuyo mu öyle ?

SekoLive
14-07-2014, 08:53
O zaman lpgli araçlara da ceza gelsin. Fabrika çıkışı lpgli değiller ya. Ha yok onlar ruhsata işli diyorlarsa bizde aracımıza yaptığımız modifiyeyi işleyelim ruhsata, olmuyo mu öyle ?

şuan olmuyor.

filtreden ceza yazan polis arabanzda filtre olmasa, ceset torbası o varsa, tebeşire kadar gider. hiç bişi yazmasa sis farı acıkdı der yani kafaya koyduysa yazar...

Emre Ekrem
14-07-2014, 08:53
Modifiye'ye girer, zinhar yassaktur. :D

Berkan
14-07-2014, 08:56
herkez niye son cıkana yükleniyor bukadar ortada olan yeni birşey degliki zaten yada yeni cıkmıs bir kanunda değilki, degisiklik yapmak ezelden yasaktı kanunda.
kanun diyorki sibop kapagını degistiremessin işin acık ve net olarak

edit:serkanın da yazdıgı gibi yazsa milyarlık oluruz gıkımızda cıkamaz. hepsini geç hadi surda soralım 2.boyunluk kimde var :)

Evrenoz
14-07-2014, 08:58

LPG'yi ruhsata işletebiliyorsun.. Devlet buna izin vermiş. Dolayısıyla LPG'li araçlar, LPG işlendi ise legaldir

Modifiyeyi ise işletemiyorsun. Bu sebeple modifiye illegaldir..

herkez niye son cıkana yükleniyor bukadar ortada olan yeni birşey degliki zaten yada yeni cıkmıs bir kanunda değilki, degisiklik yapmak ezelden yasaktı kanunda.
kanun diyorki sibop kapagını degistiremessin işin acık ve net olarak

edit:serkanın da yazdıgıyla aynen öyle hepsini geç hadi surda soralım 2.boyunluk kimde var :)

Ben de buna şaşırıyordum, ta ki milletimizin 50 defa açıkladığımız kanunu dahi anlamadığını görene kadar.. Adama kanunen yasak diyorsun, "olur mu ne saçma şey, jantımın zararı kime, gitsinler önce teröristleri yakalasınlar" cevabı alıyorsun.. Ne anlatıcan bu adamlara, daha kanun nedir yaptırımı nedir onu bilmiyor, anlamıyor..

kanashibari
14-07-2014, 09:08
LPG'yi ruhsata işletebiliyorsun.. Devlet buna izin vermiş. Dolayısıyla LPG'li araçlar, LPG işlendi ise legaldir

Modifiyeyi ise işletemiyorsun. Bu sebeple modifiye illegaldir..

Ben de buna şaşırıyordum, ta ki milletimizin 50 defa açıkladığımız kanunu dahi anlamadığını görene kadar.. Adama kanunen yasak diyorsun, "olur mu ne saçma şey, jantımın zararı kime, gitsinler önce teröristleri yakalasınlar" cevabı alıyorsun.. Ne anlatıcan bu adamlara, daha kanun nedir yaptırımı nedir onu bilmiyor, anlamıyor..

Abicim anlamıyorlar demeyelim bence işlerine gelmiyor. :icon_tup:

TLH
14-07-2014, 09:13

Evren abi burda kimse kanunu anlamıyor veya anlamamazlıktan gelmiyor. Kanunu sorguluyoruz. Baştakiler oraya ne yazdıysa he diyip geçemeyiz ya. Nerde kaldı demokrasi ? Krallık sisteminden farkı ne ? Benim güzel memleketimde egzoz yasak dediler, itiraz edilemez buna. Çok ses yapıyor doğruya doğru. Duman yasak dediler, görüntüsü kötü ve çevreye zararlı. Fakat neden jant ve lastik, neden aracın yaylarına karışılıyor onu öğrenmek istiyoruz. Yıllarca konuşulmadı mı aracı basarsak yol tutuşu vs artışı sağlanır. Ne kadar hafif jant koyarsak hızlanma artacaktır diye ?

-ER-
14-07-2014, 09:20
O zaman şu soru hadi bakalım arabanın amortisörleri değiştirdik orjinali Fabrika üretimli, bizde gittik monreo,Koni, Bilstein vb (STANDART Modelini) taktık bu Kanun mantığında teknik değişiklik oluyor dimi ?

Aslında teknik değişiklik açısından modifiyeli olmasada piyasada bir sürü teknik değişiklik olmuş araç var böyle baktığımızda orta susturucusu orjinal olmayan broadway ve kartallar diyeceğim ama onlardan çok artık yeni araçlardada orta susturucusu biten bir kullanıcı fabrikasyona 1200 lira vereceğime EGSAN alırım 200 liraya diyor hoop teknik değişiklik.

Arabam düz bir araba yolda giderken ustamın hatasından plastik emme manifoldum patladı çatladı, 0 parçası mevcut değil başka bir modelin emmesini taktık hooop teknik değişiklik.

Arabayı atabiner gibi binen abilerimiz egsoz manifoltunu şürütmüş egsozcu kendi manifolt yaptı hooop hemen header muamelesi teknik değişiklik :D

Berkan
14-07-2014, 09:22
Evren abi burda kimse kanunu anlamıyor veya anlamamazlıktan gelmiyor. Kanunu sorguluyoruz. Baştakiler oraya ne yazdıysa he diyip geçemeyiz ya. Nerde kaldı demokrasi ? Krallık sisteminden farkı ne ? Benim güzel memleketimde egzoz yasak dediler, itiraz edilemez buna. Çok ses yapıyor doğruya doğru. Duman yasak dediler, görüntüsü kötü ve çevreye zararlı. Fakat neden jant ve lastik, neden aracın yaylarına karışılıyor onu öğrenmek istiyoruz. Yıllarca konuşulmadı mı aracı basarsak yol tutuşu vs artışı sağlanır. Ne kadar hafif jant koyarsak hızlanma artacaktır diye ?

sen baya yanlış gelmişşin aracı yerin dibine sokalım ozaman hepimiz tren gibi gideriz

edit: Erel sende haklısında adam yazmıs olm senelerden beri böyle teknik degisiklik işlettirmiyoda napak yapacaz :D tabi ama sonrada biri bişey dediginde polis gibi beni janttan bagladı denmesi sacma

TLH
14-07-2014, 09:26
sen baya yanlış gelmişşin aracı yerin dibine sokalım ozaman hepimiz tren gibi gideriz

edit: Erel sende haklısında adam yazmıs olm senelerden beri böyle teknik degisiklik işlettirmiyoda napak yapacaz :D tabi ama sonrada biri bişey dediginde polis gibi beni janttan bagladı denmesi sacma

Yanlış falan anladığım yok abi benim, madem teknik değişiklik yasak bizim bu teknik değişikliği işletebileceğimiz bişey yapsınlar.

ghibli06
14-07-2014, 09:27

bir araç kaza yapıyor, içindekiler vefat ediyor... ölümlü kaza savcılık soruşturma açıyor, bilirkişi geliyor, düz yolda bu araba nasıl kontrolden çıkar onu araştırıyor, sonuç: kesilmiş yaylar! bu olay gece oluyor mesela bakılıyor aracın farlar hiç aydınlatmıyor evrene mor ışık yayıyor sadece... acaba dışarıyı mı göremedi diye sorguluyorlar bakıyorlar camlar zift siyahı... bu araba çok mu hızlı gidiyordu? motorda modifiye var...

sebep: teknik değişiklik
amaç: modifiye yapmak
sonuç: modifiyeyi yasaklayacak kanun çıkartalım...kanun çıkar

olay:arabada büyük jant var
amaç: modifiye yapmak
sonuç: kanuna aykırı, cezai yaptırım...

olaylara sadece kendi penceremizden bakmayalım...

SEÇKİN172
14-07-2014, 09:27
ben izmit çeşmeye gittim tatile AEM filtre vardı aracımda clio rs di aracım herif dinlemedi bastı cezayı stok egzozla filtreden çok se çıkıyor die :)

Evrenoz
14-07-2014, 09:39

Kanunu sorgulamak herkesin hakkı, ancak baştakiler oraya ne yazdıysa ya he deyip geçeceksin ( geçmezsen cezasında ağlamayacaksın ) ya da kanunu değiştirteceksin. Demokrasi, yazılı kanuna uymamak demek değildir. Kanuna uyma zorunluluğu da krallık değildir..

Kanunun değiştirilmesi gerektiğini herkes söylüyor; bak bir kez daha yazıyorum

"Kanunun değişmesi gerekir"

Ancak bu demek değildir ki;

"Kanun değişene kadar kimseye zararı olmayan yayı da jantı da aracıma takabilirim"

Burdaki bir çok kişi kanunu sorgulamıyor, kanunda açık bir şekilde yazmasına rağmen "kime ne zararı var, takarım, ceza da yazılmamalı" diyor.. Yazılmış cezayı eleştiriyor, haksız buluyor. Hayır arkadaşım, takarsan ceza yazılır. Sen önce kanunu değiştirteceksin, sonra takacaksın..

Her şey bir yana, cezanın haksız yazıldığını iddia edenlerin 1 tanesi de ne hikmetse hakkını mahkemede arama yoluna gidemiyor. 50 defa söyledim, madem haklısınız gidin hakkınızı mahkemede arayın; emsal teşkil etsin, bu camia arkanızdan dua okusun.. Çağ kapatıp çağ açan adam olun.. Ama 1 kişiden tık sesi gelmedi nedense..

Kanunu anlamadan, özümsemeden, ne olduğunu idrak etmeden de kanun değiştirtemezsin, değiştirtemeyiz..

SuperSprint
14-07-2014, 09:52
Ben filtre sesinden ceza yedim.
Teknik değişiklik ve gürültülü şekilde çevreye rahatsızlık verecek şekilde araç kullanmak şeklinde iki maddeden ceza kesildi.
Mahkemeye itirazda bulundum. Sesin şiddetinin neye göre belirlendiği meçhul ayrıca muayenedende yeni geçtiği için araç o şekildede TÜV istasyonunun trafiğe çıkışa izin verdiğini belirttim polis ile TÜV ün çelişki yaşadığından bahsettim ben her iki maddedende itiraz şeklinde mahkeme yoluna başvurdum sonucu henüz gelmedi ancak eli kulağındadır.

Anıl E.
14-07-2014, 09:54
Yılların devrimcisi demokrat savaşçı , her yaptıklarına ses çıkaran Evren abi ( Evrenoz)' yi de kaybettik :)

Ome_RS
14-07-2014, 09:57
Şimdi benim merak ettiğim bir konu var
polisin yanında suç unsuru kaldırılsa ceza yemeye engel olabilirmi?
mesela aracımda app plaka var. ama orjinalleride bagajda duruyor. polis beni cevirdiğinde orjinalleri taksam suc unsuru ortadan kalksa ceza yemeden olay kapatılabilir mi?

su yuzden sordum mesela aracın stop lambası yanmadıgında polis ceviriyor fakat yanında değiştirmeyi becerebilirseniz ceza yemeden sorun ortadan kalktıgı için gönderebiliyor bu gibi durumlar için kaçış yolu var mıdır?
veya cam filminden tutuldugunda söksek orj haline cevirsek kurtulamazmıyız kanun bu konuda nasıl işliyor

Evrenoz
14-07-2014, 09:59
Yılların devrimcisi demokrat savaşçı , her yaptıklarına ses çıkaran Evren abi ( Evrenoz)' yi de kaybettik :)

Yok yahu bir şey kaybetmediniz;

Yasanın değişmesi gerektiğini sonuna kadar savunuyorum. Ancak bizlerden birinin güdülemesiyle değişebileceğine inanmıyorum.

Milletvekillerine ulaşacaksın, derdini anlatacaksın, modifiye = boşa para, gürültü, serserilik denklemini kurmuş adama haklılığını ispat edip anlattıklarını idrak ettireceksin, o adam sana inanıp anlattıklarını kanun teklifi olarak meclise sunacak, meclisteki 550 milletvekilinin yeter çoğunluğu bunu kabul etmek için el kaldıracak.

Bunun olabileceğine inanan var mı ciddi ciddi?

Ha inşallah bir inanmış çıkar ve bunların hepsini yaptırtır, ben de elini sıkar helal olsun derim.

Anıl E.
14-07-2014, 10:01
Yok yahu bir şey kaybetmediniz;

Yasanın değişmesi gerektiğini sonuna kadar savunuyorum. Ancak bizlerden birinin güdülemesiyle değişebileceğine inanmıyorum.

Milletvekillerine ulaşacaksın, derdini anlatacaksın, modifiye = boşa para, gürültü, serserilik denklemini kurmuş adama haklılığını ispat edip anlattıklarını idrak ettireceksin, o adam sana inanıp anlattıklarını kanun teklifi olarak meclise sunacak, meclisteki 550 milletvekilinin yeter çoğunluğu bunu kabul etmek için el kaldıracak.

Bunun olabileceğine inanan var mı ciddi ciddi?

Ha inşallah bir inanmış çıkar ve bunların hepsini yaptırtır, ben de elini sıkar helal olsun derim.

İnsanların özgürlüğüne ve fikirlerine saygı duyan ve anlayan bir iktidar olmadığı için öyle bir şey imkansız abi .

Evrenoz
14-07-2014, 10:03
İnsanların özgürlüğüne ve fikirlerine saygı duyan ve anlayan bir iktidar olmadığı için öyle bir şey imkansız abi .

E ben de onu diyorum işte,

Kanun değişikliği lazım ancak mevcut durumda yapılması imkansız. Dolayısıyla ya kanuna uyacaksın, ya da uymadığında cezasına katlanacaksın.

Yapamazlar, edemezler, ne zararı var, önce tecavüzleri engellesinler gibi boşa nefes tüketmeyeceksin...

powERS
14-07-2014, 10:12
vay arkadaş.. iyice amerikaya döndük herkes kaçışlara gelcek şimdi alayına toretto.. da biz ne yapıcaz 1.2 arabamız bassan gitmez polisler haram beygir. :(

amerika modullerede yazarlar şimdi bunlar :(

Anıl E.
14-07-2014, 10:13
vay arkadaş.. iyice amerikaya döndük herkes kaçışlara gelcek şimdi alayına toretto.. da biz ne yapıcaz 1.2 arabamız bassan gitmez polisler haram beygir. :(

amerika modullerede yazarlar şimdi bunlar :(

Herifler pisliğin teki çıktı rıza baba :(

Berkan
14-07-2014, 10:25

Kanun değişikliği lazım ancak mevcut durumda yapılması imkansız. Dolayısıyla ya kanuna uyacaksın, ya da uymadığında cezasına katlanacaksın.

Yapamazlar, edemezler, ne zararı var, önce tecavüzleri engellesinler gibi boşa nefes tüketmeyeceksin...

:cool: :icon_tup:

omerf.
14-07-2014, 11:17

abi zaten oyle oyle de benim param bana kimse karisamaz cezayi yerim gene binerimciler yine onlar da. polisin ustune yurumeler bagirip cagirmalar asarim keser vururumlar basladi. dikkat cekti bu hale geldi ama onceden bukadar sıkıştırmıyolardı bu ara çok fena özellikle trabzon istanbul ve ankarada.zaten bilincli olan yine ses etmiyor cezasini yese yedim diyor cekiliyor ama cekildikcede duzen degismiyor. sirf turkiyede degilki diger ulkelerde de yasak. ama biraz keyfi cezalar donuyor sanki kimine var kimine yok yasaksa herkese yasak degil midir..

jr1905
14-07-2014, 11:45
Şimdi benim merak ettiğim bir konu var
polisin yanında suç unsuru kaldırılsa ceza yemeye engel olabilirmi?
mesela aracımda app plaka var. ama orjinalleride bagajda duruyor. polis beni cevirdiğinde orjinalleri taksam suc unsuru ortadan kalksa ceza yemeden olay kapatılabilir mi?

su yuzden sordum mesela aracın stop lambası yanmadıgında polis ceviriyor fakat yanında değiştirmeyi becerebilirseniz ceza yemeden sorun ortadan kalktıgı için gönderebiliyor bu gibi durumlar için kaçış yolu var mıdır?
veya cam filminden tutuldugunda söksek orj haline cevirsek kurtulamazmıyız kanun bu konuda nasıl işliyor

O tamamen polisin insafina kalmis bisey ben gecen sene corsayla cam filminden ceza yedim, polis ceza yazmadan önce burada sokeyim filmleri ceza yazma dedim, polisin verdigi cevap: ben cezami yazayimda sen zaten 3 gün içinde sökmek zorundasin bu filmleri

omerf.
14-07-2014, 19:28
öncelikle çok teşekkür ederim üşenmeyip cevap yazdığınız için. bugün trafik ekibi çekmiş gölgeye oturuyordu ben de gittim biraz konuştum ilk fevriydim ne yapmaya çalışıyorlarki amaçları ney falan. 3 şeye takıyorlarmış ve emir direk yukardan geliyormuş. cam filmi, düşük yay, egzoz. hiç affetmezler senin araban eli yüzü düzgün dursun sakin kullan sana birşey diyen olmaz hava filtresine ibnelik yapan takar ibne olan açıp kaputunu içine bakar yoksa jantın filtren kimsenin biyerine batmaz. o kendini bilmez polislerden de allah korusun dedi. sokak ortasında gecenin bir vakti egzoz patlatarak kesici yaparak gidenle gitmeyeni ayırt edemiyoruz şikayet gelince mecburen hepsi bir kefeye koyuluyor genel uygulama başlıyor ve bunun için çok fazla şikayet geliyor mevzu terörist kovalamak şu bu değil ben trafik polisiyim herkesin işi gücü ayrı boş boş konuşuyor insanlar ben gelen emiri yaparım zaten insiyatif alıyorum fırça da yesem yazık milletin ekmeğiyle oynamıyorum dedi. yay için de medyaya yansımayan çok fazla kaza oluyormuş bundan sebepmiş. bimere çok fazla şikayet oluyormuş modifiyeli arabalar hakkında bize de emir yazsak olmuyor yazmasak olmuyor ben de emir kuluyum ama sen filtreyi bağırtma jantın 18 de olsa ben sana bişey demem rutin uygulamamı yapar selametle gönderirim seni ama sen bağırta bağırta sisler zenonlar açık gelirsen abi gel ben burdayım dersin ona ben de seni savunamam sen de kendini savunamazsın dedi. ben çağrı merkezinde çalışıyorum. insanlar şirkete kızıyor fakat küfürü ben yiyorum. insanlar ona buna kızıyor günde 130 tane insanın hakaretini fırçasını ben işitiyorum. fakat sesimi çıkaramıyorum neden? ekmek parası. ses çıkaramazsın yap denileni yapmak zorundasın. bu yüzden direk polisi hedef alan cümle ve ithafları da hoş bulmuyorum. kavga ederim asarım keserim. ben de yapardım fevri davranırdım ilk bu konu ortaya çıktığında ama olaya farklı pencerelerden de bakmak gerekiyormuş. dün gece saat 4 te yatağa girdim. sabah 8de iş var. sokakta biri veryasın etti kesici egzoz 5e kadar susmadılar ya roll yapıyorlardı ya oynuyorlardı bilmiyorum. ama bazen bu tarz uygulamalar ( dozunda olmak kaydıyla ) gerçekten lazım. modifiye bizim ülkemizde serbest bırakılamaz bırakılsa herkes cadde ortasında yanlamaya sabaha kadar kesici müzik gazlamaya başlar. görmemişlik düzeyi hatsafhada olan bir kesim var. benzinlikte arabayı yıkıyordu arkadaşım ben de yanındaydım. araba e90 iki tane şahin geldi bitane 106 kesici egzoz müzik durdu yanımızda aldı kesiciye. ee havan kime. polisin önünde egzoz patlatıp kaçan eğlenmeye çalışan bir kesim var. biraz da temizlensinler iki üç ay sonra uygulamalar azalır yine rahat bırakırlar sokaklar biraz temizlensin demişti diğer poliste. fazla fevri olmamak gerekmiş bunu anladım. yanlış olanda var doğru olan da. ama biz nasıl diyorsakki her modifiyeli arabayı aynı kefeye koymasınlar, her polisi de aynı kefeye koymamak gerek. ben de aramızda geçen muhabbeti size iletmek istedim. vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim saygılar.

mehmetRS
14-07-2014, 20:01
Aksesuar , yazılım, motor ekipmanları v.s. de iyi para olduğunu, gerekirse ciddi rant sağlayıp, hatta bu işte şubeleşip ve kendi aralarında kadrolaşıp daha daha kazanabileceklerini, bunun sonunda da oy oranlarındaki artışı onlara anlatacak bir babayiğit çıkarsa, bu iş kanunlaşır, hatta zorunlu hale getirilebilir.
Düşünsenize,
Aracı alır almaz devlet kontrolünde zorunlu modifikasyon sigortası hemen ardına ülkemiz yollarına göre düzenlenmiş geliştirilmiş süspansiyon sistemi montajı, ıslak kuru geçişlerinde performans olması açısından, ki ***** güzel ülkemiz dört mevsimi aynı anda aynı il dahilinde yaşayabildiğimiz bir yer oldugundan yeni nesil lastikler.. e yakıt ***** pahalı, tabiki zam yapılacak dur denilemediğine göre, yakıt avansıyla v.s. oynayabileceğimiz yada gelişmiş ayarlar yaptırabileceğimiz yeni merkezler v.s. v.s.
Bunların hepsi zorunlu kılınır eminim.
Şehirler arası bir yolda yeni sistem bir çevirme ;
Memur sorar, efendim utanmıyormusunuz bunun gibi güzel cok şeritli ve dümdüz otobanlarda leylek gibi gezmeye, lütfen zorunlu süspansiyon dönüşümünüzü yaptırın, hem basık iyidir.. güzel görünür.
Yada yine farklı bir memur ;
Kardeşim cocugun var colugun var içeride, eşin var, arka koltukca cocugu emziriyor, yaptırsana şu filmleri kadıncağız rahat rahat işini görsün arka koltukta.. sende kamyondan minibüsten kaçarak saklambac oynarcasına araba sürme..

Hayaldi gerçek oldu dediğimiz o kadar çok şey varken, bunlar neden olmasın hahahayt

silent furious
14-07-2014, 22:25
Ben filtre sesinden ceza yedim.
Teknik değişiklik ve gürültülü şekilde çevreye rahatsızlık verecek şekilde araç kullanmak şeklinde iki maddeden ceza kesildi.
Mahkemeye itirazda bulundum. Sesin şiddetinin neye göre belirlendiği meçhul ayrıca muayenedende yeni geçtiği için araç o şekildede TÜV istasyonunun trafiğe çıkışa izin verdiğini belirttim polis ile TÜV ün çelişki yaşadığından bahsettim ben her iki maddedende itiraz şeklinde mahkeme yoluna başvurdum sonucu henüz gelmedi ancak eli kulağındadır.

Sonucu buradan paylaşabilir misin ? Nedir ne değildir biz de bilelim. En azından ellerinde desibel ölçer bir alet le baksınlar ne kadar ses çıktığına bu zihniyetle standart arabayla vtec açsak ceza yiyecez