PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Katlanır Ayna Nasıl Yaptırabilirim???

oguzedr
14-07-2014, 19:05
Arkadaşlar herkese merhaba. 09 model fiesta aracım için aynalarını katlanır hale getirmek istiyorum. Bu işlemi nerde ve kim yapabilir? Arkadaşlar yardımcı olursanız cok sevinirim

Burak K.
14-07-2014, 19:26
Konuya ortak olucam ama bende BMW için düşünüyorum sıfır alırken ilk sahipleri opsiyon olarak seçmemişler.

KOSEREN
14-07-2014, 20:31
Bmw de e36-39-46 için yapılmış uygulamalar var ama e90 için bilmiyorum yapılabilirmi.Çünkü yeni modellerde e60-e90 ve f kasalarda voltaj değilde canbus üzerinden sinyalle komut veriyor.Yani bu torpidonun altındaki modüllere girmesi lazım.Her yaparım diyene elletmemek lazım çünkü orası lcm-bcm vs. bir dünya modül kaynıyor.
Burak;senin için çok elzem bişe ise Bursa damısın bilmiyorum ama,Bostancı sanayide Mert elektronik var.Tüm tesisatı Bmw AG den sipariş geçiyorlar ve uygulamada kullandıkları devre şemasıda birebir fabrika şemaları.Arayıp fiyat bilgisi al,kafana uyarsa Bostancı ya gelmene değer.Kafan rahat olur.
Edit:Maliyeti düşürmek adına katlanır aynaları ve ayna katlama tuşlu kumanda panelini çıkma olarak bulabilirsin.

İbrahim Erdem
14-07-2014, 20:43
kendisi katlanır şekilde olandan ise

aracın eğer bir versiyonunda bu özellik varsa parça bulunur takılır halledilir

Ama eğer modelde yoksa aynı markadan ayna uydurulur ya da servo bulup aynanın içine yerleştirip ayarlanır falan uzun iş.

aqustic nickli abi vardı ona mesaj atın derim.

Oznsrl
14-07-2014, 20:50
piyasada çin malı katlanır m aynalar satılıyor alıp bi şekilde uydurulursa güzel olur. karşıda sem tuningden almıştım bikeresinde bizim bi abi istemişti snradan gördüm merkezi sisteme bağlatmış aracı kitleyince kapanıo açınca açılıoyudu güzel olmuştu

oguzedr
14-07-2014, 20:58
arkadaşlar bu işi istanbul'da yapabilecek oto elektrikçisi bilen war mı?

Ssamet
15-07-2014, 00:24
09 modellerin yüksek donanımlı olanlarında katlanır ayna var. Pek anlamam ama yapılabilir :)

Burak K.
15-07-2014, 01:08
Bmw de e36-39-46 için yapılmış uygulamalar var ama e90 için bilmiyorum yapılabilirmi.Çünkü yeni modellerde e60-e90 ve f kasalarda voltaj değilde canbus üzerinden sinyalle komut veriyor.Yani bu torpidonun altındaki modüllere girmesi lazım.Her yaparım diyene elletmemek lazım çünkü orası lcm-bcm vs. bir dünya modül kaynıyor.
Burak;senin için çok elzem bişe ise Bursa damısın bilmiyorum ama,Bostancı sanayide Mert elektronik var.Tüm tesisatı Bmw AG den sipariş geçiyorlar ve uygulamada kullandıkları devre şemasıda birebir fabrika şemaları.Arayıp fiyat bilgisi al,kafana uyarsa Bostancı ya gelmene değer.Kafan rahat olur.
Edit:Maliyeti düşürmek adına katlanır aynaları ve ayna katlama tuşlu kumanda panelini çıkma olarak bulabilirsin.

Bursadayım. Ben çok kullanmıyorum arabayı ama babam istiyor:) aslında kazalı bi 320 bulup ondan alabilirim bütün tesisatı aynayı vs çıkmacılara bi bakmak lazım.