PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalorifer Böceklerii!!!

sirhot
19-07-2014, 01:30
Arkadaşlar son 2 haftadır evde sayıları iyice arttı başta önemsemedim ama artık gerçekten midem bulanıyor. Mutfak dolapları lavobo her yerden çıkıyorlar ve çok çabuk ürüyorlar napmalıyım daha önce yaşayan eden var mı? kiracıyım mutfak dolapları vs çok eski. masraflı olmayan bi çözüm yolu var mı lütfen yardım edin..:(

derece43
19-07-2014, 01:32
Çözümü Tarım ilaçları satan bi yerden sağlam bi ilaç fıs fısa 1 kaşık dök ama sende kaç o evden ilaçladıktan sonra kesin çözüm marketlerdeki ilaçlar yalan

sirhot
19-07-2014, 01:34
Çözümü Tarım ilaçları satan bi yerden sağlam bi ilaç fıs fısa 1 kaşık dök ama sende kaç o evden ilaçladıktan sonra kesin çözüm marketlerdeki ilaçlar yalan

ya gerekirse 1 hafta girmem tek yaşıyorum zaten inanın 1 haftadır yemek vs hep dışardan yiyorum mutfak dolapları vs heryeri sarmış durumdalar taşınmayı bile düşünüyorum o derece mide bulandırıcı..

derece43
19-07-2014, 01:38
Bende yaşamıştım izmirde aynı sorunu ilacın ismini hatırlamıyorum ama tarım zirai ürünü kesin cok kuvvetli ilaçlar orjinalleri zaten dediğimi yap birde bu böceğin anasını yok edersen gerisi biter çok çabuk yüzlerce ürüyorlar

schizophrenic
19-07-2014, 01:47
moralinizi bozmak gibi olmasın ama askerde karakolda çıkmayan yer yoktu 12 ay boyunca kökünü kurutamadık , karanlıkda ve köşelerde priz içlerinde dolap arkalarında çok hızlı ürüyolar , ışığı pek sevmiyolar

Solunmasında bile insanı öldürebilecek güçte tarım ilaçları kullandık yemekhanemizde komple boşaltıp sadece 2 gün görünmediler ortada sonrasında tekrardan devam :)

Yani demek istediğim profesyonel bu işi yapan firmalardan destek almanız , kendi imkanlarınızla önüne geçemezsiniz

Octane
19-07-2014, 01:56
Ankarada da son sellerle beraber çok başladılar görülmeye, 10 yıldır aynı apartmanda bizimkiler, orada bile evde olmasa da (çok şükür) apartmanda görülüyorlar. Yakında evin içine de girer bunlar, şimdiden nasıl bir önlem alınmalı?

Bukalemun iguana falan beslesek? Çok ciddiyim, öyle hayvanları da severim...

Oznsrl
19-07-2014, 02:03
çözüm ilaç değil o geçici oluyor bizim evdede vardı aynı sorn bikaç kez ilaçlandı geri geldiler midem bulanıyodu genelde geceleri boy gösteriyolardı kaynakta mutfaktı. Bigün nerden gelebilirler diye düşünürken mutfaktaki bütün puatların etrafını bşlk olan yerlere gazete sıkıştırıp güzelce bantladım ogün bugündir 1 tane bile görmedim :D

schizophrenic
19-07-2014, 02:05
Ankarada da son sellerle beraber çok başladılar görülmeye, 10 yıldır aynı apartmanda bizimkiler, orada bile evde olmasa da (çok şükür) apartmanda görülüyorlar. Yakında evin içine de girer bunlar, şimdiden nasıl bir önlem alınmalı?

Bukalemun iguana falan beslesek? Çok ciddiyim, öyle hayvanları da severim...

Alınabilecek en iyi yöntem dip kıyı köşe temizlik bu böcekler en fazla mutfakda görülür , su olan nemli yerleri severler , açıkta yiyecek bulaşık artığı ekmek kırıntısı gibi şeyler bırakmayın.

Dolap içleri , fırın , buzdolabı arkaları vs rutin temizlenmeli çünkü sıcaklık veren aletin arkasına altına karanlıksa direk bırakırlar yumurtalarını çokda hızlı ürerler

O kadar hassaslarki kesme tahtasında sucuk doğradınız su ile yıkadınız koydunuz onun kokusuna bile gelirler üstünde gezerler , deterjanla yıkanması lazım

Bu şekilde önleminizi alabilirsiniz , olaki gördünüz hemen karanlık dip köşelere bu raid ' in fln böcek yemlerinden koyun ve bulunduğu bölgeyi ilaçlayın başlamadan bitirirsiniz .

sirhot
19-07-2014, 02:12
çözüm ilaç değil o geçici oluyor bizim evdede vardı aynı sorn bikaç kez ilaçlandı geri geldiler midem bulanıyodu genelde geceleri boy gösteriyolardı kaynakta mutfaktı. Bigün nerden gelebilirler diye düşünürken mutfaktaki bütün puatların etrafını bşlk olan yerlere gazete sıkıştırıp güzelce bantladım ogün bugündir 1 tane bile görmedim :D

ozan pampa ben serhat :D olm yardım et bana çok zor durumdayım :D

son çözüm olarak taşınmayı düşünüyorum arkadaşlar çünkü çok mide bulandırıcı bi durum. Mutfakta yemek yapmıyorum artık sadece su içmeye giriyorum..

Oznsrl
19-07-2014, 02:26
ozan pampa ben serhat :D olm yardım et bana çok zor durumdayım :D

son çözüm olarak taşınmayı düşünüyorum arkadaşlar çünkü çok mide bulandırıcı bi durum. Mutfakta yemek yapmıyorum artık sadece su içmeye giriyorum..
:D :D

dediğimi yap panpa gördüğün btn delkleri kapak özellkle elektrkle ilgili olnları

sirhot
19-07-2014, 02:38
:D :D

dediğimi yap panpa gördüğün btn delkleri kapak özellkle elektrkle ilgili olnları

içerde kalannları neyle öldürcez mutfak dolaplarının içinde bile var :d

Oznsrl
19-07-2014, 02:40
içerde kalannları neyle öldürcez mutfak dolaplarının içinde bile var :d

onada bas sağlam bi ilaç öldür panpa :D ama delikler önemli :D :D :D :D

Zero
19-07-2014, 04:18
Kendiniz ilaclamak yerine prof bir firmayla anlasin en yakin arkadasim ilaclama sirketi sahibi forumada uye referanslarida oldukca iyi.Isterseniz yardimci olurum cozum garantili calisiyorlar.

Zero
19-07-2014, 04:40
Ek olarak:Kendiniz yanlis bir ilac ve uygulamayla hem kendi sagliginiza zarar verebilir hemde daha fazla uremelerine sebep olabilirsiniz.Bende isi bu kadar yakin takip etmiyorken ilac alin sıkın derdim ama su an kesinlikle prof bir firmayla anlasin diyorum.Bu arada cok sahtekar var sektorde ve isimlerine kanmayin onada dikkat edin adamlar cok cok ucuz bir fiyat soyleyip sizi bagliyorlar gelip su sıkıp gidiyorlar ve her gelmeye ayri ucret alip ayni hesaba getiriyorlar ve daha neler neler :) bu arada hic bir baglantim yoktur sirketin geliriyle yanlis anlama olsun istemem isi canli gordugum ve bircok sey ogrendigim icin yazma geregi duydum sadece.Birkac cok meshur yerin mutfagini gordum ve o gun bugundur disaridan yemek soyleyemiyorum inanamazsiniz,mutfagini gormediginiz yerlerden yemek yememeye ozen gosterin ;)

sirhot
19-07-2014, 04:51
Ek olarak:Kendiniz yanlis bir ilac ve uygulamayla hem kendi sagliginiza zarar verebilir hemde daha fazla uremelerine sebep olabilirsiniz.Bende isi bu kadar yakin takip etmiyorken ilac alin sıkın derdim ama su an kesinlikle prof bir firmayla anlasin diyorum.Bu arada cok sahtekar var sektorde ve isimlerine kanmayin onada dikkat edin adamlar cok cok ucuz bir fiyat soyleyip sizi bagliyorlar gelip su sıkıp gidiyorlar ve her gelmeye ayri ucret alip ayni hesaba getiriyorlar ve daha neler neler :) bu arada hic bir baglantim yoktur sirketin geliriyle yanlis anlama olsun istemem isi canli gordugum ve bircok sey ogrendigim icin yazma geregi duydum sadece.Birkac cok meshur yerin mutfagini gordum ve o gun bugundur disaridan yemek soyleyemiyorum inanamazsiniz,mutfagini gormediginiz yerlerden yemek yememeye ozen gosterin ;)

arkadaşınız fiyat verebilr mi bu konuyla ilgili pm bekliyorum..

2jz
19-07-2014, 06:00
Ocak ayından beri bende aynı sıkıntıyı çekiyordum. Mutfağı alman hamam böceği (kalorifer böceği) sarmıştı. Dolapların eski olmasından dolayı malesef bu. Mutfak dolabının altını söktüğümde elektrik süpürgesiyle 1000 civarı böcek çektim. Ortalıkta 20-30 tane olduklarına bakma.

Bu işi kesin olarak çözebilirsin ilk yapman gereken çok iyi bi temizlik. Çöpleri kapalı yerde tut günlük at, bulaşık bırakma ortalıkta. Bulaşık makinasında bile bekletme kapak kapalıyken bile çok rahat giriyorlar içine. Wc ve banyoyu ıslak bırakma hep kuru tut. Besin ve su kaynaklarını kes yani. Sonra eczaneden 200 gr borik asit ve marketten pudra şekeri al. Borik asit tuz gibi bi toz. Onu biraz daha ez ve pudra şekeri gibi yap. Sonrada pudra şekeriyle eşit oranda karıştır ve toz olarak çay tabaklarında evin her köşesine koy (mutfak dolaplarının içine ve buzdolabının altına falanda koy ekstradan). 15 gün içinde büyük böcek kalmıyor hepsi ceset olarak halının üzerinde oluyor çıkan yavrularla beraber 1.5 ayda ev tertemiz. En önemli şey ortalıkta çöp, bulaşık ve su olmaması mutfak tezgahı lavabo wc ve banyoda.

Maliyetine gelince borik asidin kilosu normalde 3-4 lira ama eczanede 50 tl civarına satılıyor medikal ürüne girdiği için. Sana 200-300 gram çok rahat yeter.

Borik asit zehirlidir ama cilde falan zararı yoktur. Zaten kozmetik ürünlerinde, göz damlalarında falan kullanılır dezenfektasyon özelliğinden dolayı. İsmi asit olmasına rağmen korkulacak bi madde değil.

2jz
19-07-2014, 06:12
Tarım ilacı ve marketten alınma sprey kullanma çok kolay bağışıklık kazanır yok etmen hepten imkansız hale gelir. Böcek yumurtaları ilaçlardan etkilenmezler. Ddt bile atsan yumurtadakiler 20-25 gün sonra çıkarlar.

Onamdar
19-07-2014, 06:50
Geçtiğimiz 2 senedir bende yaşadım ne kadar ilaçlasakta fayda etmedi kesin çözüm komple apartmanın ilaçlanması sadece evinizi ilaçlamanız pek işe yaramıyo 15 günde tekrar çıkıyolar bu sene Mayıs'ta ilaçlandı apartman 1 tane bile görmedim

bahadı-R
19-07-2014, 08:45
bir iki tanesini mutfakta diğerlerinin gözü önünde öldür.İbret olsun gelmezler belki bi daha :)

TayfunS
19-07-2014, 08:51
Yazilanlari okudukca oturdugum yerden ben kasiniyorum. Cok gecmis olsun

akıncı
19-07-2014, 08:57
bızdede vardı bunlardan :)arkadaşların dedığı gıbı mutfakta genelde gorunuyor akşamları bırde, komple bınayı ılacladılar şuan ıcın tek tuk gorunuyor, insanın sınırlerını bozan bır durum gerçekten

kelalper
19-07-2014, 09:43
dolap kenarlarına elinin deymiyeceği yerlere elinde bulaşık eldiveni ve fırça ile basudin sür. İyice havalandır. Sende sürerken 5 dakikada bir dışarı çık 5 dakika temiz hava al. İnanılmaz etkilidir. Üstünden geçen değil böcek akrep olsa bile 1 metre sonra yere yığılıyor. Bizim yazlıkta saolsun örümcek akrep 40 ayak eksik olmaz bahçeden dolayı. Senede 1 kere yaparız bütün sene rahat ederiz. Çıplak elle sürme sağlam zehirlenirsin.

ahm_
19-07-2014, 13:19
Öncelikle merhaba . Konuyu tek tek okudum ve birkaç yanlış yazılmalar olduğunu gördüm bende ilaçlama işi ile uğraşıyorum ilk şunu söyleyeceğim kesinlikle ama kesinlikle tarım ilacı kullsnmayın bizim firma olarak kullsnmamız bile yasak ml kadar yanlış koyun zehirlenirsiniz 2. Olarak marketten aldığınız kulaktan dolma ilaç isimleri yaptığınız uygulamalar böceklerin bağışıklık sistemini güçlendirir yok etmek daha zor olur. 3.olarak doğru uygulama ve iyi ilaç kullanılarak kökünü kurutamama gibi bir durum söz konusu bile değildir.Sizin karşılaştığınız sorun büyük olasılıkla kalorifer böceği kahverengi hızlı hareket eder , fırın , buzdolabı arkalarında olur prizlerin üstünde gezer. Yapılacak 2 uygulama var yoğunluk çok isr mutfağa jel uygulaması , tüm eve rezidüel sıvı uygulama sonra rahat uyuyup yemek yıyebilirsiniz. İrtibat için site ismi imzamda mevcut yardımcı oluruz.

mehmetRS
19-07-2014, 20:03
hocam, gidin bir eczaneden borik asit alın.. sıvıdır. asit dediysem aldanmayın, eli felan öyle filmlerdeki gibi yakmaz..
sonra patates püresi yapın ama süt koymadan yapın, yani yemek için yapmıyoruz neticede,
daha sonra borik asitten bir tencere patates püresine şişenin yarısını, patates püresi soguduktan sonra dökün.. karıştırın güzelce mıncıklayarak...
elde ettiğiniz malzemeyi ufak ufak yem atar gibi, kenara köşeye koyun..
gerisini o şerefsiz böcekler düşünsün. 4 yıldır bu şekilde yapıyorum, altı ayda felan tazeliyorum.. bir tane daha görmedim evimde ki, resmen dalga gecer gibi cirit atıyorlardı..
totalde maliyet 10 12 lirayı geçmeyecektir, patatesler hariç :)

edit : borik asit ve patates püresi karışımının bilinen bir zararı yok, fakat yinede içinde asit türevi bir madde var, işlemden sonra her ihtimale karşı ellerinizi yıkayın derim. Kimyasal kalıcılığı olmayan bir formüldür. Dökülen bir yer olursa, sabunlu bezle sildiğiniz zaman o bölgeyi, zaten tekrar orada cirit attıklarını görebilirsiniz.

ersandeniz
19-07-2014, 20:11
borik asit hakkında güvenlik bilgisi de benden olsun, böcek ilaçlarında zaten kullanılıyormuş
http://www.karadenizkimya.com.tr/guvenlik-bilgi-formlari-msds/borik-asit-guvenlik-bilgi-formu-msds.pdf
Soluma
10 mg/m3 ’den daha fazla seviyelerdeki Borik Asit tozlarının solunulması bogaz ve burunda nadiren hafif tahrislerin
olusmasına neden olabilir.
Göze teması
Normal endüstriyel kullanımda Borik Asit göz tahrisi yapmaz.
Deri teması/Yutma
Borik Asit saglam (yara olmayan) deride tahrise sebep olmaz. Sindirim sistemi yoluyla yada tahrip olmus genis
yüzeyli deriden geçirgenlikle vücuda kazara alınan büyük orandaki Borik Asit belirtileri olarak mide bulantısı,
kusma, ishal, gecikmeli olarak da derinin kızarması ve soyulması ortaya çıkabilir

bu da böceklere karşı etkisi:
Borik asit hamamböceği, beyaz karınca, karınca, pire ve daha birçok böceğin yok edilmesi veya
kontrol altına alınabilmesi için kullanılır. Borik asit ev ve mutfak da hamamböceği ve
karıncalara karşı güvenli bir şekilde kullanılabilir. Borik asit böcekleri metabolik olarak zehirler
ve borik asit tozu böceklerin dış iskeletine aşındırıcı bir etkide bulunarak öldürmektedir
http://www.etimaden.gov.tr/d/file/borik-asit.pdf

mehmetRS
19-07-2014, 20:15
borik asit hakkında güvenlik bilgisi de benden olsun, böcek ilaçlarında zaten kullanılıyormuş
http://www.karadenizkimya.com.tr/guvenlik-bilgi-formlari-msds/borik-asit-guvenlik-bilgi-formu-msds.pdf
Soluma
10 mg/m3 ’den daha fazla seviyelerdeki Borik Asit tozlarının solunulması bogaz ve burunda nadiren hafif tahrislerin
olusmasına neden olabilir.
Göze teması
Normal endüstriyel kullanımda Borik Asit göz tahrisi yapmaz.
Deri teması/Yutma
Borik Asit saglam (yara olmayan) deride tahrise sebep olmaz. Sindirim sistemi yoluyla yada tahrip olmus genis
yüzeyli deriden geçirgenlikle vücuda kazara alınan büyük orandaki Borik Asit belirtileri olarak mide bulantısı,
kusma, ishal, gecikmeli olarak da derinin kızarması ve soyulması ortaya çıkabilir

bu da böceklere karşı etkisi:
Borik asit hamamböceği, beyaz karınca, karınca, pire ve daha birçok böceğin yok edilmesi veya
kontrol altına alınabilmesi için kullanılır. Borik asit ev ve mutfak da hamamböceği ve
karıncalara karşı güvenli bir şekilde kullanılabilir. Borik asit böcekleri metabolik olarak zehirler
ve borik asit tozu böceklerin dış iskeletine aşındırıcı bir etkide bulunarak öldürmektedir
http://www.etimaden.gov.tr/d/file/borik-asit.pdf

Hay yaşayın :) Teşekkürler.

aqustic
19-07-2014, 20:35
Ben geçen sene tarım ilacları satılan yerden aldıgım ilacın bir kısmını suyla karıştırıp mutfagın her yerine sıktım.3-4 ay etkili.Ve faydasını gördüm.Böcekler bir anda arazi oldu.
Konuyu görünce rahatsız oldum yine..Yarın bari yine sıkıyım biraz...

agresive
19-07-2014, 23:27
ben evi üç dört kere ilaçlattım bana mısın demediler şırınga şeklinde bir ilaç var biyokim in biyofibro gel 20 lira pirinç tanesi kadar aralıklı olarak mutfak ve görünen yerlerde duvar diplerine sık etkisini göreceksin gece yatmadan sıktım sabah en az 20 tane leş topladım bu ilacı kullandığımızdan beri çok şükür bir tane bile görmüyorum bir şırıngayla mutfak mutfaktaki dolap içlerini banyo pencere kenarları giriş kapısını ilaçladım yarım tüp duruyo hala evde küçük çocuk olduğundan tarım ilaçlarını kullanmaya çekindik ama bu ilaç gerçekten çok etkili tavsiye ederim

muratbalci
20-07-2014, 00:16
Gıda işi yaptığımız için düzenli ilaçlama yaptırmamız zorunlu, bu nedenle ilaçlama konusunda biraz deneyim sahibiyim. Hamam böceği sıcağı ve nemli yeri seven çok çabuk üreyen ve çok çabuk bağışıklık kazanan bir haşere. Öncelikli sürekli nemli kalan kuytu karanlık yerler varsa buraları temizleyip kuru kalmasını sağlayın, çürümüş mutfak tezgahı vs varsa değiştirin. Dumanlı ilaçlatma durumunuz yoksa "agresive" in bahsettiği jel denilen ilaçlar çok etklilidir. Böceklerin girebileceği yerlere pirinç tanesi kadar sürüyorsunuz, buna bulaşan böcekler birbirlerine bulaştırıp ölüyorlar. Hatta ne kadar doğru bilmiyorum ama ilaçlamacılar, bu ilaçların, böceklerin sinir sistemini bozup birbirlerini yemesine neden olduğunu söylüyorlar. Biz genelde Basf goliath jel kullanıyoruz, bayerin falanda var daha ucuz, ama bu çok daha etkili.

Zero
20-07-2014, 03:03
Tavsiyeler guzel ama kesinlikle sorun cikar dogru yapma sansiniz yok amator sekilde :) ben on ayak olayim Ahmrs Ahmet cok cok cuzzi bir rakama gelsin yapsin ama zorlamayin faydali olmaz daha cok sikinti yasarsiniz.Her isin bir profesyöneli var kasmayin tavsiyem ;) daha oncede soyledim en ufak bir karim yok ama problemi buyutursunuz..Heleki yaz vakti ciddi bir problem,calisanlarla birlikte gidiyorum ilaclamaya meraktan goreyim diye kesinlikle prof bir elin degmesi lazim bizzat gordum :) isteyen zehirli tarim ilaclari sıkabilir evine...

ahm_
20-07-2014, 18:03
Kulaktan dolma ilaç isimleri ile ilaçlama kesinlikle yapmayınız , tarım ilacı kesinlikle kullanmayınız problem çözülüp senelerce belki böcek görmessiniz ama 10 sene sonra kanser ile karşı karşıya kaldığınızda anlarsınız yaptığınız hatanın büyüğünü amaç sadece böcekleri öldürmek değil böcekleri öldürürken evde yaşamsal faaliyetlerini sürdüren bizlerinde sağlığımıza zarar gelmemiş olması . Kısa vaadede tarım ilacı dahi size zarar vermez ama vücüdunuzda kalıcı kanserojen maddi birikimine sebep olur . Bizim bile bu ilaçları kullanmamız yasak . Herşeyi bilene yaptırmak en doğrusu biz ilaçlama yapıyoruz diye söylemıyorum profesyonel tanıdığınız düzgün iş yapan sağlık bakanlığı onaylı ilaçlama ve ilaçları kullanan firmalardan tenikl destek mutlaka alınız . Tabiri caizse koca karı tavsiyelerine kesinlikle uymayınız ve profesyonel hizmet mutlaka alınız . Amacım ilaçlama yapmak değil burada bu işten anlamayan ve yardıma ihtiyaç duyan birinin doğru bilgiye sahip olmasını sağlamak.Sağlık bakanlığı onaylı ilaçları bireysel olarak satın alamazsınız.Aldığınız ürünler yan sanayi ve ya sadece o pakette gösteriş olarak satılan iran , ıraktan gelen ürünlerdir.Yapılacak tek işlem tüm yürüyen haşereler için sıvı kokusuz rezüdiel uygulama aşırı yogunluk varsa mutfga jel uygulaması , gözle görülemeyen haşereler için ulv (dumanlama şeklinde kokulu ) 4 saat evde duramazsınız 1 saat havalandırılmalı , fare için de sağlık bakanlığı onaylı fare yemleri onlarda dışarıya atılmayacak istasyon dediğimiz fare kapanların içinde olacak şekilde konacaktır.Diğer yapılacak işlemler işe yarar ama sizede zarar verir. 'İlaç bilinçsiz elde zehir , zehir uzman elinde ilaç olur ' diyip bitiriyorum . Sormak istediğiniz bir soru olursa yardım etmek amaclı cevaplarım ..

boosted_pug
20-07-2014, 22:36
Bizim sosyal tesislerin mutfağında ayni sıkıntı vardı. İsmini suan hatirliyamiyorum ama cukalata tarzinda üzerinde kurukafa olan enjektörlü bi ilaç aldik bütün delik piriz buat vs. Yerlere bundan sıktık daha sonrada tüm kapi pencere vs kapatip iceri bi gaz bastirttik sonuç eskiden heryerde cirit atan böcekler yerine her yerde ölü böcekler bulmaya basladik :)

Dragger
20-07-2014, 22:39
Karaköyde hemen galataya girmedenki alt geçitte bir tarım ilaç dükkanı vardı, ordan gidin ilaç alın kökünü kurutur.

Sadece evin içine değil apartman boşluğuna, balkona, kapıya pervaza heryere sıkın.

Apartmanda bir daire boşaldıysa özellikle çok geliyorlar, mümkünse fazla alın kapıcı falan varsa apartmanın heryerine sıktırın tabanca ile.

Evrenoz
20-07-2014, 22:53
Ben de yeni evi ilaçlatmayı düşünüyorum..

1 defa karafatma, 1 kaç defa da minik kurt benzeri yaratıklar öldürdüm son 1 ayda.. Profesyonel ilaçlatmanın maliyeti, yapılış yöntemi, garantisi nedir?

Emre-U
20-07-2014, 23:29
Madem böcekleri kökünden kurutmak istiyorsunuz bir ziraat öğrencisi olarak bir kaç ufak tavsiyede bulunabilirim.
Çevrenizdeki zirai ilaç bayiilerinden TAMARON SL600 isimli ilacı önerebilirim.İlaç aslında tütün ve domates böceklerinde kullanılır. Zaten ilaç sıvı formda bayer firması adı altında piyasada.Tek dikkat ediceğiniz nokta mutlaka ilacı sulandırıp kullanmanız.
Bir dipnot daha zamanında köylerdeki genç kızların intiharlarında kullandığı bir numaralı ilaçtır.İlaçlamayı yaptıktan sonra 5-6 saat eve uğramamanız iyi olur.

sirhot
21-07-2014, 01:54
akşam iftardan önce tarım ilacıyla ilaçlamış arkadaşım. Mutfagın kapısı kapalı ve evde oturuyoruz tiner gibi bi kokusu var ilacın allahtan yatak odam uzak :) az önce su içmek için kapıyı açtım nefesimi tutup ve yerde en az 20-25 ceset vardı bakalım sonuç nolucak :) sabaha kadar zehirlenmezsem yarın durumu yazarım :)

bu arada dipnot yaklaşık 7 saat eve girmedim..

ahm_
21-07-2014, 10:28
3,kez yazıyorum KESİNLİKLE EVDE TARIM İLACI KULLANMAYINIZ !!!!!

serkanaygün
21-07-2014, 10:36
Aynı sorun benim evimde de vardı. Çok ciddi bi problem. Yatağımı değiştirdim, Perde kornişlerini değiştirdim. Çok darlamaya başlıyo, sürekli biyerlerden çıkıyolar. Çok şükür 1 senedir görünmüyolar.

sirhot
22-07-2014, 02:22
Son durum ölü böcekleri temizledim gorunen bişey yok suanda bakalım ilerde nolucakk :)

İbrahim Erdem
09-08-2014, 04:38
Bende de bu durum görünmeye başladı. Borik asiti toz halinde nerede bulabilirim ankarada? Önce bir onu deneyeyim.

2jz
09-08-2014, 16:11
Eczanelerde satılır. Ama kilosu 3-5 lira olan şey medikal ürün olduğundan 40-50 liraya satılır. 100-200 gram yeter.

suk3b3
09-08-2014, 17:18
toZ ilac satiyorlar. yuvalarini bulduysan oraya dok azcık kendi kendine ölüyolar 2 gün sonra

zOnstyLe
09-08-2014, 18:05
Allah belalarını versin onların. Görünce kasınıyorum.

sirhot
10-08-2014, 21:42
evet aradan geçen 2 haftadan sonra tek tük etrafta gorunmeye başladılar maalesef.. tekrardan komple ilaçladım. şuan pek görünmüyrlar. Hastanede çalıştığımdan orayı ilaçlamada kullanılan jelden biraz alıp komple ilaçlamayı düşünüyorum. Galiba bunların kökü kurumuyor..

İbrahim Erdem
10-08-2014, 21:56
Eczanelerde satılır. Ama kilosu 3-5 lira olan şey medikal ürün olduğundan 40-50 liraya satılır. 100-200 gram yeter.

Evin karşısındaki eczacıda varmış aldım bir paket. Biraz da şekerli vanilin alıp karıştırıp tuzlukla belli bölgelere serptim. Evde zaten tek tük görünmeye başlamışlardı onları da görmez oldum.

akay
10-08-2014, 23:29
elektrikli haşere kovan cihazlar işe yarar mı acaba? ultrasonik falan bişeyler

fatih_86
12-08-2014, 04:38
Arkadaşım geçmiş olsun amatör çözümler le kalorifer böceklerini yok etmk cok zor kardeşimin evini bastılar yuvaları mutfak ordan dağılıyor adiler eve :) başa çıkamadık çok uğraştık bi ilaç firması çağırdık yalan olmasın 120 tl mi ne verdik 20 gün eve giremedi yanlız 4 aydır tık yok kurtardılar böceklerden eve girememesi şöyle ıslak temizlik yapması yasaktı 20 gün ondan.

a.L.i
12-08-2014, 08:07
ekstra bilgi olarak paylasmak istedim k-othrine diye bir ilac var bayer firmasinin.

1 litre suya bir kapak karistirip bocek olan yada gelebilecek bolgere sıkıyorsunuz işlem tamam.

silwerhooks53
12-08-2014, 16:28
oncelıkle mrb aynı dertten bızde muzdarıptık dun aksam sıkı bır temızlık kolduk vardı mutfakta onun altını buzdolabı fırın arkası dolaplarına araları fırın arkası karanlık her yerı sıldım supurdum amcam bı sprey aldı bocekler ıcın ınsana zararı falan yok oldukları yerler komple sıktım gormenız lazımdı o kuytu koslerı kaldırdıkca bbaya bocekler vardı ve dun yaptım bunu bugun olu boceklerı temızledım falan suanda mutfakta rahatım

Zero
12-08-2014, 16:52
Yazin kokunu kurutursaniz kisin cikmazlar ortaya kolay kolay.Ortalikta bulasik kirinti vs birakmayin ilgi alanlari bunlar.Birde havalandirmaya dikkat edin sicagi cok seviyorlar.Yalniz evinize tarim ilaci sıkmayın o konuyu iyice bir arastirin arkadaslar tehlikeli durumlar olusmasin sagliginiz icin.

SedatAdanurr
04-03-2016, 00:28
Konuyu hortlatayım, bu böceklerden çok sık görüyorum özellikle mutfakta.Borik asit konusu kafama yattı sanırım denicem.Daha etkili bir çözüm üreten var mı?Kökünü kurutmam lazım her gördüğümde kaşınmaya başlıyorum.

Burak K.
04-03-2016, 00:53
Benim evde de vardı 1+1 ev mutfak salon birleşik. Arkadaşım bi ilaç getirdi adını bilmiyorum ilaçladık evi 2-3 gün eve girmedim geldiğimde ölüler vardı yerde. Şimdi de evde yemek falan yapmıyorum ortalıkta yiyecek bırakmıyorum haftada maks. 2 haftada bir her yeri duvarlar dahil çamaşır suyuyla temizliyorum şimdilik bişey yok ortada.

MARJINAL_SUFI
04-03-2016, 01:16
2 tane kedimiz var yıllardır evimizde..
birisi tekir diğeri norveç orman kedisi..
hareket eden herşeye duyarlı hazır ve an be an tetiktedeler.. :)
ve hiç böcek sorunumuz olmadı.. yazın sinekler bile evde takılmaya cesaret edemiyorlar.. sanırım böceklerle illallah ettirirler :)

fore
04-03-2016, 07:50
http://3.bp.blogspot.com/-nbSUEsaJt1U/U6JZVcbYCQI/AAAAAAAAP0w/8Ok2hO1eGSw/s1600/gumus-bocegi.jpg

Sabah sabah iyi geldi mi fotoğraf:) 2 aydır uğraşıyorum bunlarla. Gümüş böceği deniyor galiba.

Artık çare kalmadı, hafta sonu komple süpürgelikleri ve kapı pervazlarını söktürüp sıva çektiricem.

Sonra da bir ilaçlama firması çağırıp ilaçlatıcam. Evde böcek işi sıkıntı cidden. Bir yerden tıkıyorsun başka yerden çıkıyor.

gokhansaler
04-03-2016, 08:04
biz bir ilaç aldık sıktık 1 sene duman oldular sonra yavaş yavaş türediler yine aldık farklı birinden ilaç

yilmazcatalbas
04-03-2016, 08:08
Patates borik asit su ve şeker karışımını deneyin çok etkili bir çözüm

BirkanYazici
04-03-2016, 09:07
patates ve borik asit kesin çözüm ve ayrıca mutfağı banyoyu elinizden geldiği kadarıyla kuru bırakmaya çalışın nemli ortamları seviyorlar ve çabuk ürüyorlar nemli ortamlarda

noelbaba
04-03-2016, 09:26
http://3.bp.blogspot.com/-nbSUEsaJt1U/U6JZVcbYCQI/AAAAAAAAP0w/8Ok2hO1eGSw/s1600/gumus-bocegi.jpg

Sabah sabah iyi geldi mi fotoğraf:) 2 aydır uğraşıyorum bunlarla. Gümüş böceği deniyor galiba.

Artık çare kalmadı, hafta sonu komple süpürgelikleri ve kapı pervazlarını söktürüp sıva çektiricem.

Sonra da bir ilaçlama firması çağırıp ilaçlatıcam. Evde böcek işi sıkıntı cidden. Bir yerden tıkıyorsun başka yerden çıkıyor.
bu bocegin onune gecemezsin hic ugrasma hatta bunlarla yasamaya alis o kadar diyorum. Bu pislik hayvanlar yumurtladimi apartman isgal edececek kadar yumurtluyor ve en ufaklari neredeyse milim boyunda. Ilac etki etmiyor bunlara. Insaati yeni bitmis sifir dairede bile var bunlardan. Mutfak dolaplarinin arkasinda ve giderlerde cogaliyorlar ve firinlarin etrafinda oluyorlar. Oldur oldur bitiremezsin

konuda bahsi gecen bocekde beter hayvandir eyer yumurtladiysa gecmis olsun yaz aylarin burnundan gelir. Ilaclama yontemide bir yere kadar cunku binanin herhangi bir yerinde yumurtladiysa senin ilacin anca evdekileri oldurur

TheAce
04-03-2016, 10:05
gümüş böceği dünyanın her yerinde bulunan ve savaşması en sıkıntılı böcek, evinizde gümüş böceği görmek istemiyorsanız 2 tane makas böceği salın hepsini yiyecektir ama sonra makas böceğini ne yapıcağız diye sormayın :)

kadioglu
04-03-2016, 10:05
Konuyu komple okumadığım için daha önce yazımışsa kusura bakmayın.
Zirai ilaç bayiinden k-othrine ya da fendona diye bir ilaç var. 3 ay civarında etki gösterir. Uzun etke göstermeyen ilaçlardan kullandığınızda büyükler ölüp yumurtalar kaldığı için sonradan yumurtadan çıkanları görürsünüz. Uzun etkili ilaç kullanırsanız yumurtadan çıkan da öleceği için en iyi çözümdür. Evi dipli bucaklı ilaçlayıp 3-5 saat bir yerlere gitmelisiniz. Sivri sineğe bile iyi gelir.

Kadyr
04-03-2016, 10:17
bu ilaçlama firmaları var biri ile görüşmüştüm. ortalama 75 -130 tl civarı yapıyorlar. bayer ürünleri kullanıyoruz dedi. hemen evde oturabilirsiniz kokusuzdur falan dediler. ne kadar etkili acaba bilemiyorum tabi. bizde yeni eve taşınacağımızdan araştırıyorum

LnchCntrl
04-03-2016, 10:17
geçmiş olsun can sıkıcı bi durum cidden ya..

sweatcaptain
04-03-2016, 10:58
kardeşim tek ve kesın çözümdür :)

ziraatcılarda imperator diye bir ılac var...o ılacı al el pompasının su haznesıne 4/3 kadar ılac gerısını su koy...yanlız ılac agırdır agzını yuzunu sar guzelce bıselerle...özellıkle dıp kose bucak guzelce ılacla...tum kapı pencerelerı kapat aksama kadar oyle kalsın ev aksamda guzelce bı havalandır gecmıs olsun :D

murat86
04-03-2016, 11:00
Ben onlarla yaşamayı orendim savaşmıyorum artık eskiden hep öldürürdüm baktım bitmiyo saldım artık onlarda ümidi kesti heralde uramıyolar pek bizim eve ev en üst kat bu arada :) sıkıntılı bi durum gercekten şakası bi yana insallah kısa surede cozersiniz...

kadioglu
04-03-2016, 13:51
kardeşim tek ve kesın çözümdür :)

ziraatcılarda imperator diye bir ılac var...o ılacı al el pompasının su haznesıne 4/3 kadar ılac gerısını su koy...yanlız ılac agırdır agzını yuzunu sar guzelce bıselerle...özellıkle dıp kose bucak guzelce ılacla...tum kapı pencerelerı kapat aksama kadar oyle kalsın ev aksamda guzelce bı havalandır gecmıs olsun :D

İmparator yasaklanmıştı yanlış hatırlamıyorsam ve uzun etkili değil.Ama çok etkili olduğu kesin.

fore
04-03-2016, 16:26
bu bocegin onune gecemezsin hic ugrasma hatta bunlarla yasamaya alis o kadar diyorum. Bu pislik hayvanlar yumurtladimi apartman isgal edececek kadar yumurtluyor ve en ufaklari neredeyse milim boyunda. Ilac etki etmiyor bunlara. Insaati yeni bitmis sifir dairede bile var bunlardan. Mutfak dolaplarinin arkasinda ve giderlerde cogaliyorlar ve firinlarin etrafinda oluyorlar. Oldur oldur bitiremezsin

konuda bahsi gecen bocekde beter hayvandir eyer yumurtladiysa gecmis olsun yaz aylarin burnundan gelir. Ilaclama yontemide bir yere kadar cunku binanin herhangi bir yerinde yumurtladiysa senin ilacin anca evdekileri oldurur

gümüş böceği dünyanın her yerinde bulunan ve savaşması en sıkıntılı böcek, evinizde gümüş böceği görmek istemiyorsanız 2 tane makas böceği salın hepsini yiyecektir ama sonra makas böceğini ne yapıcağız diye sormayın :)

Yıktınız beni şu an.. Sıfır daire zaten.

immortalboss
04-03-2016, 18:57
Bayer çok güzel bi ilaç yapmış.Bence yok edilebilir.Bayer maxforce markası 20 gr ve biraz daha büyük tüplerde.Uygulaması gayet kolaydır.Kokusuda yok.Şarküterimize arada bir ilaçlama yapan insanlar geliyor.10 farklı kişi ilaçladı.10 yıl önce patates püresi gibi bir ilaç attılar.Bu zamana kadar gördüğüm en güzel ilaç.Size şöyle söyleyeyim lambayı kapatıp 1 saat sonra açtığımızda duvar komple böcek oluyordu.O patates püresi gibi ilaç bittikten sonra bir sürü ilaç kullandık.O adamı da aramamıza rağmen bulamadık.Şu anda bayer tavsiye ederim.Biraz pahalıdır ama değer.2 tüple evi komple ilaçlarsınız.

Yiğit G.
04-03-2016, 22:06
ohoooo siz yine iyisiniz... Ben 3 yıldır kadıköy göztepe de müstakil evde yaşadım.Ev ev değil jurassic Park dı.... Yeni taşınmışım eve , birgün duş alıyorum bi baktım tepeme örümcek ağ yapmış.1 gün de yahu , ondan önceki gün yoktu o ağ... kocaman ağ , nasıl bir ağ biliyormusunuz takılsam beni yukarı çekecek... Örümceğin büyüklüğü ayakları ile beraber ... sıkı durun söylüyorum... KOMPLE ELİNİZ KADAR... aç elini parmaklarını hah o kadar işte... göztepe diye belirtmemin sebebi bu ne arar dimi göztepe de ? İşte bende bilemiyorum ... kovaladım örümceği benim depom vardı oraya kaçtı.. hiç açmamıştım depoyu oraya yuvalamışlar... Sonra fotografını çektim depoda gönderdim işin uzmanı arkadaşıma bana mesaj attı evden kaç ve evi yak diye... Cinsi Lycosa tarantula mış... Bildiğin full zehirli bi cins.... Çektiğim fotoğrafda bu.. Üstünde durduğu şey büyük alçı torbası harflerin büyüklüğüne bakarak örümceğin büyüklüğü tahmin edin.. ki kendini kapatmış hali böceğin...

http://i.hizliresim.com/Pk6rz5.jpg

Neyse katı bir hayvansever olarak yuvaya dokunmadım... Daha da büyükleri küçükleri vardı... Aradan zaman geçti bigün yatakta uyuyorum , sabah uyandım yani üstümde ince bir çarşaf var yaz günü üstümde çıplak... göğsümün ordan birşey yürüyor... göbek deliğimden boynuma doğru normalde zarar vermem dediğim gibi ama refleks oldu çarşafın üstünden vurdum bikere... Çıkan arkadaş bu... Bambaşka bir cins...

yanına zippomu koydum ki iriliği anlaşılsın

http://i.hizliresim.com/kBLWzJ.jpg

sonra bunlardan çok gördüm evde çatı tarafına yuva yapmışlar yine ellemedim.. Sıcak yerleri sevdiklerinden genelde çarşafına girerlerdi 1-2 kere daha rastladım bu defa öldürmedim... Ben size dokunmuyorum sizde bana dokunmayın hesabı... Daha sonra nice yaratıklar geldi gitti eve hele bigün yine duş yaparken kırkayak gördüm ki kabuslardan fırlamış gibi idi... 10 cm boyunda kıskaçlı falan acaip bişey ... onu kibrit kutusuna koyup dışarı bırakmıştım hani döte möte kaçar uyurken diye... Öyle acaip bir evdi ... baktım yıkmışlar geçen gün... Benden sonra sahibi geçmişti eve böcekleri görünce kesin öbür gün yıktırmıştır evi...

fore
04-03-2016, 22:31
Korku filmi seyreder gibi oldum valla okurken:)) yılan filan cıkmadı mı evden:))

!KO
04-03-2016, 22:38
yılan değilde eski evden akrep çıkmışlıgı var karabocek zaten dolu dıgerlerını saymıyorum bile çözüm evi değiştirdik :D

fore
04-03-2016, 23:03
Aksam geldiğimde balkonda bi tanesıni kaçırmıştım öldüremeden. 1 saat önce gördüm öldürdüm. Meğer o başkaymış.

Tam konuya bakarken göz göze geldim üzerinr basmak için ilk saldırımdan kurtuldu ama gittiği yere yarım kutu raid boşalttım kaçtı kalanını da üzerine boşalttım sanırım.

http://i.hizliresim.com/ZkQ9kG.jpg

http://i.hizliresim.com/o38O3b.jpg

immortalboss
04-03-2016, 23:19
Valla raid falan hikaye gelir bunlara.Özellikle fırın gibi yerleri çok seviyor namussuz.Karanlık,nemli ve sıcak oldumu bir ürüyor inanılmaz.

LnchCntrl
04-03-2016, 23:29
üstümde ince bir çarşaf var yaz günü üstümde çıplak... göğsümün ordan birşey yürüyor... göbek deliğimden boynuma doğru

abi hayvan sana bildiğin iş atmış

Kadyr
05-03-2016, 06:15
istanbulda ne böcekler varmış yahu. ben rizede köydeki evde bir sürü örümcek falan görürdüm tırsardım bide çaylıklarda o yukardaki gibi kocaman örümcekler bişiler olurdu acayip korkutuyor beni böyle şeyler

MARJINAL_SUFI
05-03-2016, 06:27
tekrar söylemekte fayda görüyorum ;
eve bir kedi alın hem dostunuz olur stresinizi alır hemde bakın bakalım o evde böcekmiş çiyanmış tarantulaymış,, bir daha görünüyorlarmı :)
yollarını değiştirirler :)

Evrenoz
05-03-2016, 07:31
Gümüş böceği - Gümüşçül benim de şuanki evime taşındığımda başımdaki dertti. İlaçlattım, 2 senedir ortada yoklar..

Draniela
05-03-2016, 07:46
Sabah sabah huylandım :D En ayar olduğum şey ya böcek :D

O zippodan bende de var önünde playboy amblemi mi var :D lise 1 de almıştım

free-hifi
31-03-2017, 14:18
Arkadaşlar hortlatıyorum Ahmet adında bir arkadaş vardı bu işi yapan forumda , nicki telefonu vs lazım.

free-hifi
31-03-2017, 14:21
ahm_ buldum gerek kalmadı

sercanakpulat
31-03-2017, 20:02
Arkadaşlar herkese merhaba
İlk postu mu yazmak bu konuya kısmetmiş.
Ben özel bir ilaçlama ve fumigasyon firmasında personel sorumlusuyum.
Kalorifer böceği (alman hamamböceği) mücadelesi doğru ilaçlar, doğru şekilde ve doğru zamanda kullanıldığı taktirde biraz zaman alarak, kolay bir şekilde çözülebilir.
Bunların oluşma nedenlerinin başında yüzeysel olarak temiz görünsede dip köşe yerlerde yemek artıkları, kırıntılar vb. maddelerin bulunması ve ayrıca nemdir.
Mutfak dolaplarının menteşelerinde kalan bir kalıntı bile bunlara neden olabilir. Bu nedenle temizlik şarttır.
Eğer bu saydıklarım sizin için geçerli değil ise ve buna rağmen dairenizde görüyorsanız kontrol etmeniz gereken yerler; çatı katı, sığınaklar ve tabiki komşularınız. Bir hamamböceği bir gecede on katlı binayı her daireye uğrayarak gezebilir. Gerisini siz düşünün. :)
İlaçlama yapmak elbette size yarar sağlayacaktır ama mutfağınızı ve nemli ortamlarınızı temiz tutmadığınız sürece ilacın (zehir) etkisi geçtikten dairenizde görmeye devam edeceksiniz.
İlaçlama yaptığınızda kullandığınız ilaçların kokusuz olmasına dikkat edin. Zira kokulu ilaçlar size uzun süreli etki göstermeyecektir. O an ortamda bulunan haşereleri öldürür ama yumurtalarından yeni haşereler çıkmaya devam eder.
Bir tavsiyede bulunayım; gördüğünüz hamamböceklerini üstüne basarak, ezerek öldürmeyin. Bu teknikle öldürdüğünüzde öldüğü yere yumurta bırakırlar. İlla müdahale edecekseniz bir bez ile, peçeteyle alıp dışarıya atın.
Reklam olarak algılamayın kesinlikle, size önerebileceğim ilaçları belirtmek istiyorum.
Hamamböceği için;
Fendona %6 SC
K-othrine WG 50
Goliath jel
Bu saydıklarım doğru kullanım ile hamamböcekleri için tam bir ölüm makinesi.

Sormak istedikleriniz var ise seve seve yanıtlamaya hazırım.

Selamlar

mehmetRS
31-03-2017, 22:16
PAtates püresi + borik asit karışımıyla yürüdükleri yerlere kücük kücük koyarak biz kurtulmustuk onlardan.. yıllardırda yoklar ve umarım gelmezler.

Drive Fast
31-03-2017, 23:27
Bizim evde kendimi bildim bileli böcek sikintisi vardi annem acayip titizdir başak burcu zaten evde bir tane yemek kırıntısı bulamazsın buna rağmen mutfakta hamam böcekleri çoğalmaya başlamıştı gümüş böcekleri zaten hep vardı onlara ailece alışmıştık artık zararsız olarak görüyorduk onları ben onlari ekmekle falan besliyordum hatta :) hatta bu gümüş böceklerinin garip bi özelliği var bi anda kendilerini tavandan aşağıya atıyorlar amaçlarini çözemedik biz :) ama kalorifer böcekleri dayanılmaz hale geldiler sürekli bocek ilaci kullanmamiza ragmen çoğaldılar en son mutfaktaki makarnaların şekerlerin falan içinden çıkmaya başlayınca annemin canina tak etti patates püresi ve borik asit i kullandı kullandığı günden beri ne kalorifer böcekleri nede gümüş böcekleri kaldı ev tertemiz oldu ama onemli olan evi surekli temiz tutmak ve böcek gördüğünüz anda bu patates püresi ve borik asiti tekrar evin her yerine koymak

aybarsdnr
31-03-2017, 23:34
Arkadaşlar herkese merhaba
İlk postu mu yazmak bu konuya kısmetmiş.
Ben özel bir ilaçlama ve fumigasyon firmasında personel sorumlusuyum.
Kalorifer böceği (alman hamamböceği) mücadelesi doğru ilaçlar, doğru şekilde ve doğru zamanda kullanıldığı taktirde biraz zaman alarak, kolay bir şekilde çözülebilir.
Bunların oluşma nedenlerinin başında yüzeysel olarak temiz görünsede dip köşe yerlerde yemek artıkları, kırıntılar vb. maddelerin bulunması ve ayrıca nemdir.
Mutfak dolaplarının menteşelerinde kalan bir kalıntı bile bunlara neden olabilir. Bu nedenle temizlik şarttır.
Eğer bu saydıklarım sizin için geçerli değil ise ve buna rağmen dairenizde görüyorsanız kontrol etmeniz gereken yerler; çatı katı, sığınaklar ve tabiki komşularınız. Bir hamamböceği bir gecede on katlı binayı her daireye uğrayarak gezebilir. Gerisini siz düşünün. :)
İlaçlama yapmak elbette size yarar sağlayacaktır ama mutfağınızı ve nemli ortamlarınızı temiz tutmadığınız sürece ilacın (zehir) etkisi geçtikten dairenizde görmeye devam edeceksiniz.
İlaçlama yaptığınızda kullandığınız ilaçların kokusuz olmasına dikkat edin. Zira kokulu ilaçlar size uzun süreli etki göstermeyecektir. O an ortamda bulunan haşereleri öldürür ama yumurtalarından yeni haşereler çıkmaya devam eder.
Bir tavsiyede bulunayım; gördüğünüz hamamböceklerini üstüne basarak, ezerek öldürmeyin. Bu teknikle öldürdüğünüzde öldüğü yere yumurta bırakırlar. İlla müdahale edecekseniz bir bez ile, peçeteyle alıp dışarıya atın.
Reklam olarak algılamayın kesinlikle, size önerebileceğim ilaçları belirtmek istiyorum.
Hamamböceği için;
Fendona %6 SC
K-othrine WG 50
Goliath jel
Bu saydıklarım doğru kullanım ile hamamböcekleri için tam bir ölüm makinesi.

Sormak istedikleriniz var ise seve seve yanıtlamaya hazırım.

Selamlar

hocam hangi şirkette çalışıyorsun pm atar mısın?

2jz
31-03-2017, 23:45
PAtates püresi + borik asit karışımıyla yürüdükleri yerlere kücük kücük koyarak biz kurtulmustuk onlardan.. yıllardırda yoklar ve umarım gelmezler.

İlk sayfada yazmıştım bende. Çok etkili bir yöntem. Hayvanat bahçesi gibi ev 1 haftada tertemiz olmuştu.

Sezgin
13-06-2017, 10:23
PAtates püresi + borik asit olayının ikinci bir alternatif olarak görüyorum mecburen eşim sanmıyorum ki pek yanaşsın bu olaya.

Bunun dışında alternatif güçlü bir ilaç alabileceğimiz yer var mı Bahçeşehir - Beylikdüzü - Avcılar üçgeninde falan ? Marketlerdekiler hikaye diyor herkes.

Sezgin
13-06-2017, 10:26
Edit ; Gümüş Böceği - Küçük Sinek ( büyüyünce kara sinek olanlar) ve kalorifer böceği. Evde her çeşit böcek mevcut. Tek tükler şuan haftada 1-2 görüyorum ama muhtemelen bir anda kontrolsüz çoğalacaklar.

Orhan
13-06-2017, 10:33
1 hafta arayla 3 ilaçlama yapmak lazım 1. ilaçlamada erişkinler ölür larvalar kalır
ilaçlama sonrası görülenler larvadan erişkine dönenler
2. ilaçlamada bunlar ölür
2. ilaçlama sonrası yumurtadan çıkan larvalar erişkin olur onları görürsün
3. ilaçlamada onlarda ölür
her ilaçlamada etkin maddesi farklı ilaç kullanmak akıllıca olacaktır

Anıl E.
14-04-2020, 19:13
Merhabalar,evimizdeki tuvalette uzun zamandır gümüş böceği var . Belli yerlere beyaz sirke sıkıyorum bir süre sonra geri geliyorlar.

Var mı ilaç önerisi?

calamityeas
14-04-2020, 19:44
Merhabalar,evimizdeki tuvalette uzun zamandır gümüş böceği var . Belli yerlere beyaz sirke sıkıyorum bir süre sonra geri geliyorlar.

Var mı ilaç önerisi?

Ofisimde böcekle karşılaşmıştım sorunu en iyisi bayer max force yem gibi bişey var hocam sıkıyorsun böcek onu yiyip ölüyorlar ölülerinide diğer böcekler yiyor . İlk günde 25 ölü toplamıştım.:D

Kadyr
15-04-2020, 06:59

Var mı ilaç önerisi?

Anıl selam. Gümüş böceğinden bende muzdaribim. Evi ilaçlama yaptırdım 2 kere. Ölü olarak görünüyor. Sonra aradan 2 sene geçmesine rağmen yine ölü olarak kenarda çıkıyor. Nerden geliyorlar bilmiyorum. Ölmeleri iyi tabi. Beyaz sirkeli su ile vilede yapıyorum bide bazı kenarlara crysamed karınca ilacı sıkıyorum. Tam çözüm yapamadım

Anıl E.
15-04-2020, 08:12
Anıl selam. Gümüş böceğinden bende muzdaribim. Evi ilaçlama yaptırdım 2 kere. Ölü olarak görünüyor. Sonra aradan 2 sene geçmesine rağmen yine ölü olarak kenarda çıkıyor. Nerden geliyorlar bilmiyorum. Ölmeleri iyi tabi. Beyaz sirkeli su ile vilede yapıyorum bide bazı kenarlara crysamed karınca ilacı sıkıyorum. Tam çözüm yapamadım

Ya zararsız böcekler ama fena hızlılar,insan görünce irkiliyor.. Bi de mutfağa falan geçme durumları oluyor o yüzden başlarını ezeyim diyorum. Beyaz sirke püskürtüyorum tuvaletin her yerine. Birkaç gün pek görünmüyorlar

Kadyr
15-04-2020, 08:19
Evet dediğin gibi. Bazen haftada bir çıkıyor değişik böcek

Ome_RS
15-04-2020, 08:28
Gumus bizde de var. Zararsiz bir bocek oldugu icin ben pek dert etmiyorum ama hanım huylaniyor. Simdiye kadar kendini gosterenleri imha etmek disinda bir islem yapmadım. Eger gorunme sikliklari artarsa o zaman bir onlem almak sart.

Kadyr
15-04-2020, 08:30
Ömer taşınmadan ilaçlama yaptırmıştım sonrasında bunlar çıkmıştı o zamanlar fazla idi gittikçe azaldı. Şimdi Yavru ölüler bile görüyorum tek tük

Bad-Fast
17-04-2020, 00:33
gümüş böceği bende de bitmedi öldürmekle bitecek bişey değil kesin bi çözüm de bulamadım artık öldüre öldüre gidiyorum

SpeedlinE™
17-04-2020, 01:36
Valla bizde de bir dönem çıkmıştı. Şuan markasını hatırlayamıyorum fakat böyle diş macunu gibi sıkılan bir yem vardı. onu sıkınca birçok yere hakikaten sonları geldi. biraz uzun sürebilir ama bitiyorlar. Sabır meselesi biraz :D bizimkiler yine çabuk etkilenmişti. dışarıdan vs geliyorlar herhalde

SpeedlinE™
17-04-2020, 01:37
edit yok: kalorifer böceği denilenler için yazdım

SAYGIN
17-04-2020, 02:12
banyoda ki gümüş böceğine var mı çözümü olan?

Tunacan
17-04-2020, 07:48
banyoda ki gümüş böceğine var mı çözümü olan?

Bizde de mevcut o lanet böcekten.
Sedir yağı ile kekik yağı etkili oluyor diye okudum. Ama sonuç alamadım.

Evde çocuğum olduğu için kimsayal ilaçlama yaptırmak istemiyorum.

SAYGIN
17-04-2020, 09:20
Bizde de mevcut o lanet böcekten.
Sedir yağı ile kekik yağı etkili oluyor diye okudum. Ama sonuç alamadım.

Evde çocuğum olduğu için kimsayal ilaçlama yaptırmak istemiyorum.

Aynen,çocuk olduğundan dolayı fiziksel mücadele ediyorum,banyolardan bir tanesinde arada bir gözüküyor gece genel bir problem yok ama.
İlla ki ilgili sektörde vardır forumdan birileri ,her kimyasal insana zararlı olmuyor direkt temas olmadıkça diye biliyorum ..

rebelh
17-04-2020, 09:36
bizde kanat swaplı karafatma var ya
bildiğin uçuyorlar arada sırada
ev müstakil bütün sitede var ilacımız var ama dışarıdan giriyor eve evde ölüyor arada sabahları baygın ceset topluyorum evden
kökünü kurutmak için ne yapabiliriz belediyeden yardım istesek işe yarar mı?

mrh77
17-04-2020, 10:03
bizde kanat swaplı karafatma var ya
bildiğin uçuyorlar arada sırada
ev müstakil bütün sitede var ilacımız var ama dışarıdan giriyor eve evde ölüyor arada sabahları baygın ceset topluyorum evden
kökünü kurutmak için ne yapabiliriz belediyeden yardım istesek işe yarar mı?

kahverengimsi olanlardan sanırım bizim lojmanda da mevcut bolca surekli ilaçlama yapılıyor fakat sonrasında tekrar çıkıyor.. ben çözümü shock marka bir ilaç ile buldum. evde tek canlı insan bırakıyor o derece güçlü ve çok az bir miktarını kullanmama rağmen. amerikan hamam böceği, karınca, gümüş böceği hepsini yok etti..

Dual Kimya Shock Out Sc 12 Karınca İlacı 50 Ml - n11.com (https://urun.n11.com/hasere-oldurucu/dual-kimya-shock-out-sc-12-karinca-ilaci-50-ml-P364886989?gclid=CjwKCAjwp-X0BRAFEiwAheRui6hP7fDujuEaAdQP5P1F8ZCf3Jesh7GFqY6N yB7-prySOeMafjl3nxoCpcUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds)

rebelh
17-04-2020, 10:12
kahverengimsi olanlardan sanırım bizim lojmanda da mevcut bolca surekli ilaçlama yapılıyor fakat sonrasında tekrar çıkıyor.. ben çözümü shock marka bir ilaç ile buldum. evde tek canlı insan bırakıyor o derece güçlü ve çok az bir miktarını kullanmama rağmen. amerikan hamam böceği, karınca, gümüş böceği hepsini yok etti..

Dual Kimya Shock Out Sc 12 Karınca İlacı 50 Ml - n11.com (https://urun.n11.com/hasere-oldurucu/dual-kimya-shock-out-sc-12-karinca-ilaci-50-ml-P364886989?gclid=CjwKCAjwp-X0BRAFEiwAheRui6hP7fDujuEaAdQP5P1F8ZCf3Jesh7GFqY6N yB7-prySOeMafjl3nxoCpcUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds)

alayım hocam bunu ama benim sorun dışarıdan içeri gelmesi bu onu da çözer büyük ihtimalle değilmi?
olmadı bi kaç kutu alıp bütün siteye uygularım ben bunu

Skyblade
17-04-2020, 10:25
alayım hocam bunu ama benim sorun dışarıdan içeri gelmesi bu onu da çözer büyük ihtimalle değilmi?
olmadı bi kaç kutu alıp bütün siteye uygularım ben bunu

Amerikan hamam böceği(periplaneta americana) dışarıdan geliyorsa iki seçenek vardır:

1) Kanalizasyon sisteminde ürüyordur.
2) bahçeniz varsa düşük ihtimalle de olsa bahçeye yuvalanmıştır.(Normalde karafatma(doğu hamamböceği-blatta orientalis) bahçede/toprakta yuvalanır. Uçan form dediğiniz için Amerikan olduğunu düşünüyorum.

Eğer Kanalizasyondan geliyorsa belediyeye haber verin. Belediyenin rogar kapaklarını rezidüel ile, kanal sistemi de yaparlarsa ulv veya termal sisleme ile ilaçlamaları kesin çözüm olacaktır.

rebelh
17-04-2020, 10:41
Amerikan hamam böceği(periplaneta americana) dışarıdan geliyorsa iki seçenek vardır:

1) Kanalizasyon sisteminde ürüyordur.
2) bahçeniz varsa düşük ihtimalle de olsa bahçeye yuvalanmıştır.(Normalde karafatma(doğu hamamböceği-blatta orientalis) bahçede/toprakta yuvalanır. Uçan form dediğiniz için Amerikan olduğunu düşünüyorum.

Eğer Kanalizasyondan geliyorsa belediyeye haber verin. Belediyenin rogar kapaklarını rezidüel ile, kanal sistemi de yaparlarsa ulv veya termal sisleme ile ilaçlamaları kesin çözüm olacaktır.

eyw hocam uçak 1-2 tane gördük sık sık uçmuyorlar
bizdekiler siyah renkli olanlar evde bahçe var hem önde hem arkada ama arkadan değilde önden geliyorlar ve ön bahçede kanalizasyon kapağı var muhtemelen kaynak orası şu zamanda belediyeyi bunun için yormak olmaz gibi ama bi araştırayım

Skyblade
17-04-2020, 10:49
eyw hocam uçak 1-2 tane gördük sık sık uçmuyorlar
bizdekiler siyah renkli olanlar evde bahçe var hem önde hem arkada ama arkadan değilde önden geliyorlar ve ön bahçede kanalizasyon kapağı var muhtemelen kaynak orası şu zamanda belediyeyi bunun için yormak olmaz gibi ama bi araştırayım
Belediye yardımcı olamazsa kendi imkanlarınızla kanalizasyonu ilaçlamanız daha iyi çözüm sağlar. Bahçeyi ilaçlamak isterseniz, ürün seçimini dikkatli yapın özellikle Ksilen içeren ilaçlar bitkileri sarartacaktır. Su bazlı, ksilen içermeyen ürünler tercih edin. Uygulama sonrası böceklerin bi kısmı ilaçtan dolayı etrafa kaçışacaktır. O nedenle ilaçlama öncesi banyo gideri, geniş lavabo küvet giderlerini tıkayın ya da tülbent ile kapatın ki içeri doluşmasınlar.

rebelh
17-04-2020, 11:09
Belediye yardımcı olamazsa kendi imkanlarınızla kanalizasyonu ilaçlamanız daha iyi çözüm sağlar. Bahçeyi ilaçlamak isterseniz, ürün seçimini dikkatli yapın özellikle Ksilen içeren ilaçlar bitkileri sarartacaktır. Su bazlı, ksilen içermeyen ürünler tercih edin. Uygulama sonrası böceklerin bi kısmı ilaçtan dolayı etrafa kaçışacaktır. O nedenle ilaçlama öncesi banyo gideri, geniş lavabo küvet giderlerini tıkayın ya da tülbent ile kapatın ki içeri doluşmasınlar.

eyw hocam çok faydalı oldu
ön bahçede o kısımda bitki yok yeşil halı var o sorun değil en etkili hangisiyse onu kullanayım
kapağı açıp ilaçlicaz değil mi? birde önereceğin bir ilaç var mıdır?

Skyblade
17-04-2020, 11:34
eyw hocam çok faydalı oldu
ön bahçede o kısımda bitki yok yeşil halı var o sorun değil en etkili hangisiyse onu kullanayım
kapağı açıp ilaçlicaz değil mi? birde önereceğin bir ilaç var mıdır?

Rogar kapağını açıp ilaçlarsanız daha sağlıklı olur. Burda dikkat kapağa kesinlikle açık alev ya da herhangi bir ısı kaynağı tutmayın, metan gazı birikmesi varsa ciddi tehlike arz eder.

İthallerde k-othrine SC 50 (tek aktif madde var etkisi biraz az olur ama kaliteli üretim), Icon 10 CS ( bunu şahsen denemedim ama etkili bir üründür, aktifi tahriş edicidir maske eldiven ve gözlük ile uygulayın),DRAKER 10.2
Yerlilerde Ecotox Alfa SE( ben bunu üreten firmada çalıştım bir süre, üretimleri kaliteli, yerli üretim, bulunabilirlik konusunda firma ile irtibata geçip en yakın satış yeri öğrenilebilir, belirli eczane ve tarım ilacı satan bayilerde ürünleri bulunuyordu.) aynı firmanın Naturex adlı ürünü olabilir, Bunun dışında yerli üretim aklıma gelen pek ürün yok maalesef, bunları bulamazsanız içerik olarak muadilleri de iş görecektir.

Bunların hepsi konsantre üründür. O nedenle 50 ml işinizi rahatlıkla görür. Etiket üzerindeki bilgilere göre sulandırıp el veye sırt pompası ile uygulaması yapılır.

Skyblade
17-04-2020, 12:51
Gümüşçün ile kimyasalsız mücadele biraz daha uğraştırıcı.

1) Düzenli temizlik: Özellikle halılar ve halının altı dahil olmak üzere düzenli olarak süpürge ile çekilmeli, çamaşır suyu ile düzenli olarak banyo ve diğer zeminler silinmeli.
2) Duvar ve zemindeki çatlaklar: Bu tip alanlarda yumurtlama ve yavru barınması mümkündür. Varsa bu çatlakların kapatılması veya düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor.
3) Eski dergi,kitaplar, tozlu raflar: Gümüşçün özellikle eski kitaplara( nişasta benzeri yapıştırıcılar ile yapıştırılmış kitaplar) gelmeyi ve bu yapışkanla beslenmeyi tercih eder. Bu nedenle kitapların kontrol ve temizliği önemlidir.

Alternatif Mücadele yöntemleri:
Ağırlıklı olarak nişasta ile beslenen gümüşçün için üretilmiş zehirli yem yok. Kendi yem ve tuzağınızı yapıp ona gelmesini sağlayabilirsiniz. İnternette borik asitle karışım olacak şekilde tarifler mevcut (ingilizce)
Sadece sizin evinizde değil apartman genelinde de olabilir, dışarıdan evinize giriyor olabilir. Bu nedenle apartmanı da rezidüel bir ürünle ilaçlama yaptırabilirsiniz.

fatihdurutuna
17-04-2020, 14:26
Aynı sorunu bende yaşadım. Yeni taşındığım evde hamam böcekleri ile verdim bu mücadeleyi. Tamamen bitmesi tam 1 ay sürdü.
Kesin ve net çözüm öncelikle sıkı bir temizlik ile başlıyor. Ulaşabileceğiniz her yeri kalorifer petekleri içi dahil. Sirke ve çamaşır suyu ile temizleyin.sonrasında tüm kaloriferlerin belirli noktalarına,priz,mutfak banyo dolapları,giderler,elektrik boatları gibi bir çok noktaya goliath jel uygulayın ve işlem bittiğinde bayer in haşere ilacı ile evi komple ilaçlayın. 15 gün sonra ilk aşama biticek ve üremeler devam ettiği için 15 gün sonra bayer ilacı tektar uygulayın. Sonrasında göreceğiniz tüm böcekler ölü veya ölmeye yakın olucak.
Telefon ile yazdım hatalar olmuş olabilir kusura bakmayın.

2jz
17-04-2020, 16:34
Alternatif Mücadele yöntemleri:
Ağırlıklı olarak nişasta ile beslenen gümüşçün için üretilmiş zehirli yem yok. Kendi yem ve tuzağınızı yapıp ona gelmesini sağlayabilirsiniz. İnternette borik asitle karışım olacak şekilde tarifler mevcut (ingilizce)
Sadece sizin evinizde değil apartman genelinde de olabilir, dışarıdan evinize giriyor olabilir. Bu nedenle apartmanı da rezidüel bir ürünle ilaçlama yaptırabilirsiniz.

Ben kalorifer böceğiyle epey mücadele etmiştim :)

Temizlik
Delikler falan varsa alçıyla kapanacak
Açıkta gıda, bulaşık, çöp kalmayacak
Evde bir su damlası bile kalmayacak

Sonrasında borik asit, pudra şekeri karışımını su kapaklarıyla evin her yerine koymuştum.

Binlerce böcekten kısa sürede ve kolayca kurtulmuştum

rebelh
17-04-2020, 19:06
Rogar kapağını açıp ilaçlarsanız daha sağlıklı olur. Burda dikkat kapağa kesinlikle açık alev ya da herhangi bir ısı kaynağı tutmayın, metan gazı birikmesi varsa ciddi tehlike arz eder.

İthallerde k-othrine SC 50 (tek aktif madde var etkisi biraz az olur ama kaliteli üretim), Icon 10 CS ( bunu şahsen denemedim ama etkili bir üründür, aktifi tahriş edicidir maske eldiven ve gözlük ile uygulayın),DRAKER 10.2
Yerlilerde Ecotox Alfa SE( ben bunu üreten firmada çalıştım bir süre, üretimleri kaliteli, yerli üretim, bulunabilirlik konusunda firma ile irtibata geçip en yakın satış yeri öğrenilebilir, belirli eczane ve tarım ilacı satan bayilerde ürünleri bulunuyordu.) aynı firmanın Naturex adlı ürünü olabilir, Bunun dışında yerli üretim aklıma gelen pek ürün yok maalesef, bunları bulamazsanız içerik olarak muadilleri de iş görecektir.

Bunların hepsi konsantre üründür. O nedenle 50 ml işinizi rahatlıkla görür. Etiket üzerindeki bilgilere göre sulandırıp el veye sırt pompası ile uygulaması yapılır.

Eyw hocam cevaplarının hepsini sırasıyla uygulicam olmadı lögar kapağını açıp ufaktan şansımı denicem sanırım 2 ay sonra aynı işlemi 1 defa daha yapmak gerekiyor değil mi?

rebelh
17-04-2020, 19:08
Aynı sorunu bende yaşadım. Yeni taşındığım evde hamam böcekleri ile verdim bu mücadeleyi. Tamamen bitmesi tam 1 ay sürdü.
Kesin ve net çözüm öncelikle sıkı bir temizlik ile başlıyor. Ulaşabileceğiniz her yeri kalorifer petekleri içi dahil. Sirke ve çamaşır suyu ile temizleyin.sonrasında tüm kaloriferlerin belirli noktalarına,priz,mutfak banyo dolapları,giderler,elektrik boatları gibi bir çok noktaya goliath jel uygulayın ve işlem bittiğinde bayer in haşere ilacı ile evi komple ilaçlayın. 15 gün sonra ilk aşama biticek ve üremeler devam ettiği için 15 gün sonra bayer ilacı tektar uygulayın. Sonrasında göreceğiniz tüm böcekler ölü veya ölmeye yakın olucak.
Telefon ile yazdım hatalar olmuş olabilir kusura bakmayın.

Ben zaten ölü ve ölmeye yakın böcek görüyorum hep canlı görmüyorum hiç ama can sıkıyor yine
Elimde bi ilaç var kutusunu attım onu evin dışına sürünce yağmur yapana kadar gelmiyorlar ama yağmurdan sonra hemen eve giriyor 1 tanesi sabaha ölü buluyorum

fatihdurutuna
17-04-2020, 20:53
Ben zaten ölü ve ölmeye yakın böcek görüyorum hep canlı görmüyorum hiç ama can sıkıyor yine
Elimde bi ilaç var kutusunu attım onu evin dışına sürünce yağmur yapana kadar gelmiyorlar ama yağmurdan sonra hemen eve giriyor 1 tanesi sabaha ölü buluyorum
Ben işlemleri yaptıktan sonra max. 2 veya 3 gün gördüm ölü veya ölü şekilde olanları. Hepsi öldü ve temizlendi sonrasında hiç karşılaşmadım. Hatta üç beş ay sonra dışardan balkon kapısı vs açıkken bile gelen böcekler bir zaman sonra kendiliğinden ölüyor:)

Skyblade
18-04-2020, 00:23
Eyw hocam cevaplarının hepsini sırasıyla uygulicam olmadı lögar kapağını açıp ufaktan şansımı denicem sanırım 2 ay sonra aynı işlemi 1 defa daha yapmak gerekiyor değil mi?

Üreme döngüsünü kırmak için 15-20 gün sonra 1 uygulama daha yapılabilir. 2 ay biraz uzun bir süre tekrar üreyebilirler o süre içerisinde. Sonrasında yoğunluk durumuna göre uygulamaya devam etmek doğru olur.

rebelh
21-04-2020, 21:33
Üreme döngüsünü kırmak için 15-20 gün sonra 1 uygulama daha yapılabilir. 2 ay biraz uzun bir süre tekrar üreyebilirler o süre içerisinde. Sonrasında yoğunluk durumuna göre uygulamaya devam etmek doğru olur.

hocam selam
bi arkadaşımın halası bu işi yapıyor ***** dezenfekte işinden dolayı yoğunlar bana gelmek yerine şimdilik maliyetine iki ilaç gönderdi
1.sini bi şırınca içine doldurmuşlar yerden 1 cm üzerine sıkmamı istediler bende süpürgeliklere sıktım bu ilaç hakkında bilginiz var mı?
2.si bi arkadaş daha belirtmişti bi önceki sayfada shock out, onuda seyrettlim ama kullanmadım bi size danışayım dedim önce o beyaz şeyleri yiyip yuvalarına taşısalar daha iyi değil mi?
3. olarak da dün bahçeden eve girdik 12.30 gibi mutfakta yine bir ölüyle karşılaştık, buradan evde zaten çok gezemedikleri eski ilacın etkisini alınca öldükleri anlamını çıkarttım doğru mudur?

Emre-Dylan
22-04-2020, 11:19
Bizimde karıncalarla başımız dertte. Ne yapabiliriz bir iki ay sonra yeni eve taşınacaktık ama karıncalar suyunu çıkardı. Yuvalarına götürdükleri zehirli ürünler varmış onlar tam olarak nedir? Bilen varsa yazarsa çok memnun olurum.

rebelh
22-04-2020, 11:28
Bizimde karıncalarla başımız dertte. Ne yapabiliriz bir iki ay sonra yeni eve taşınacaktık ama karıncalar suyunu çıkardı. Yuvalarına götürdükleri zehirli ürünler varmış onlar tam olarak nedir? Bilen varsa yazarsa çok memnun olurum.

karınca kolay yok oluyor ya
bunu bir deneyin bence iş görür karıncanın direnci zayıf

Emre-Dylan
22-04-2020, 12:16
karınca kolay yok oluyor ya
bunu bir deneyin bence iş görür karıncanın direnci zayıf

Abi ev eski parkeler eski aralardan çıkıyorlar direk yuvalarını yok etmem gerek 3 5 tane olsa yine iyi günde 3 kere elektrik süpürgesiyle temizlemekten bıktım

rebelh
22-04-2020, 12:23
Abi ev eski parkeler eski aralardan çıkıyorlar direk yuvalarını yok etmem gerek 3 5 tane olsa yine iyi günde 3 kere elektrik süpürgesiyle temizlemekten bıktım

sen ilacı kullan 1 günde kaçarlar merak etme
bütün çatlaklara aralara sık ertesi gün gelmezler

Emre-Dylan
22-04-2020, 12:30
sen ilacı kullan 1 günde kaçarlar merak etme
bütün çatlaklara aralara sık ertesi gün gelmezler

Tamam abi evin her yerinde var, 2 kutu yeter herhalde? Teşekkür ederim

rebelh
22-04-2020, 12:42
Tamam abi evin her yerinde var, 2 kutu yeter herhalde? Teşekkür ederim

1 kutu yeter suyla incelteceksin zaten

Skyblade
22-04-2020, 12:52
hocam selam
bi arkadaşımın halası bu işi yapıyor ***** dezenfekte işinden dolayı yoğunlar bana gelmek yerine şimdilik maliyetine iki ilaç gönderdi
1.sini bi şırınca içine doldurmuşlar yerden 1 cm üzerine sıkmamı istediler bende süpürgeliklere sıktım bu ilaç hakkında bilginiz var mı?
2.si bi arkadaş daha belirtmişti bi önceki sayfada shock out, onuda seyrettlim ama kullanmadım bi size danışayım dedim önce o beyaz şeyleri yiyip yuvalarına taşısalar daha iyi değil mi?
3. olarak da dün bahçeden eve girdik 12.30 gibi mutfakta yine bir ölüyle karşılaştık, buradan evde zaten çok gezemedikleri eski ilacın etkisini alınca öldükleri anlamını çıkarttım doğru mudur?

Merhaba,
Bildirim niyeyse şimdi geldi biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın.
1. Verdikleri ilaç jel ilaçtır. Jel ilaçlar çok daha etkili ve güvenlidir. Etkileri biraz daha uzun vadede işe yarar çünkü böceğin yiyip yuvasına kadar yaşayıp yuvasında ölmesini amaçlar. Hamam böceklerinde kendi türünü yeme davranışı olduğu için yuvadaki ölüyü de yerler ve yuvadaki böcekler de öldürücü dozda ilacı aldıkları için yuva komple çöker. Genelde kalorifer böceği gibi eve yuvalanan türlerde daha başarılı olduğu için sizin durumunuza önermedim fakat kullanabilirsiniz, evcil hayvanların ve küçük çocukların yeme yaklaşmalarına izin vermeyin yeterli.(acı tat verici madde ekli bir çoğunda fakat tedbirli olmakta fayda var.)
2. Etrafa herhangi bir rezidüel ilaç sıkmak yerine jelle mücadele elbette en güvenlisidir. Fakat sizin durumunuzda gelen böcek ya bahçede ya kanalizasyonda ürüyor. Bu durumda da evdeki yemi alıp yuvaya götürmesi zorlaşıyor. O nedenle biraz tereddütte kaldım açıkçası. En güvenlisi iç mekana jel, dış mekana, rögar kapağına veya bahçeye jel uygulaması olur ama yine evcil, vahşi hayvanların ve küçük çocukların erişimi olmaması lazım.
3. Düşünceniz doğru, ilaçlanan yüzeyleri deterjanlı suyla silmediğiniz sürece uzun bir süre (formülasyona göre 1 ay ile 3-4 ay arası) kalıcı olurlar. O nedenle yeterli dozu alan böceklerin ölülerini görmeniz normal.

rebelh
22-04-2020, 13:50
Merhaba,
Bildirim niyeyse şimdi geldi biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın.
1. Verdikleri ilaç jel ilaçtır. Jel ilaçlar çok daha etkili ve güvenlidir. Etkileri biraz daha uzun vadede işe yarar çünkü böceğin yiyip yuvasına kadar yaşayıp yuvasında ölmesini amaçlar. Hamam böceklerinde kendi türünü yeme davranışı olduğu için yuvadaki ölüyü de yerler ve yuvadaki böcekler de öldürücü dozda ilacı aldıkları için yuva komple çöker. Genelde kalorifer böceği gibi eve yuvalanan türlerde daha başarılı olduğu için sizin durumunuza önermedim fakat kullanabilirsiniz, evcil hayvanların ve küçük çocukların yeme yaklaşmalarına izin vermeyin yeterli.(acı tat verici madde ekli bir çoğunda fakat tedbirli olmakta fayda var.)
2. Etrafa herhangi bir rezidüel ilaç sıkmak yerine jelle mücadele elbette en güvenlisidir. Fakat sizin durumunuzda gelen böcek ya bahçede ya kanalizasyonda ürüyor. Bu durumda da evdeki yemi alıp yuvaya götürmesi zorlaşıyor. O nedenle biraz tereddütte kaldım açıkçası. En güvenlisi iç mekana jel, dış mekana, rögar kapağına veya bahçeye jel uygulaması olur ama yine evcil, vahşi hayvanların ve küçük çocukların erişimi olmaması lazım.
3. Düşünceniz doğru, ilaçlanan yüzeyleri deterjanlı suyla silmediğiniz sürece uzun bir süre (formülasyona göre 1 ay ile 3-4 ay arası) kalıcı olurlar. O nedenle yeterli dozu alan böceklerin ölülerini görmeniz normal.

hocam siz bu işi yapıyorsunuz sanırım bana özelden iletişim ve adres bilgilerini atabilir misiniz bu işle ilgileniyorsanız

Skyblade
22-04-2020, 15:56
hocam siz bu işi yapıyorsunuz sanırım bana özelden iletişim ve adres bilgilerini atabilir misiniz bu işle ilgileniyorsanız

Hocam maalesef, işle ilgiliyim fakat ilaçlama hizmetimiz yok. Üretilen ürünlerin Bakanlık'tan ruhsat alabilmeleri için biyolojik etkinliklerini test ediyoruz.

aposport
01-05-2020, 00:12
Selam,

Guveler ( Kelebek ) ucusmaya basladilar.

***** erzak dolabinda yiyecek stogumuz var.

Bakliyatin Basina bu guvelerden dolayi is gelecek diye korkuyoruz.

Annem biz kucukken naftalin koyardi ama simdilerde naftalinin cok tehlikeli oldugunu okuyorum.

Marketlerde detan esemmat guvestop tarzi ilaclar gordum. Ise yariyor mu?

Baska bir oneriniz olur mu? Kokusuz ve saglik acisindan zararsiz?

Kadyr
10-08-2020, 09:23
Arkadaşlar merhaba, bu böcek nedir genelde mutfakta yerde veya duvarda görüyorum 2 aydır falan var. Günde 3 4 tane süpürgeye çekiyorum. Camlarda sineklikte var.
IMG_20200810_100742 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/mb4uyQ)
IMG_20200810_100724_1 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/jMymFm)
IMG_20200810_100720_1 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/VWfWUz)

Tunacan
10-08-2020, 09:39
Selam,

Guveler ( Kelebek ) ucusmaya basladilar.

***** erzak dolabinda yiyecek stogumuz var.

Bakliyatin Basina bu guvelerden dolayi is gelecek diye korkuyoruz.

Annem biz kucukken naftalin koyardi ama simdilerde naftalinin cok tehlikeli oldugunu okuyorum.

Marketlerde detan esemmat guvestop tarzi ilaclar gordum. Ise yariyor mu?

Baska bir oneriniz olur mu? Kokusuz ve saglik acisindan zararsiz?

Biz tüm bakliyatları (uygun olanları) buzdolabında saklıyoruz.

drago
10-08-2020, 09:49
Hocam maalesef, işle ilgiliyim fakat ilaçlama hizmetimiz yok. Üretilen ürünlerin Bakanlık'tan ruhsat alabilmeleri için biyolojik etkinliklerini test ediyoruz.

Fotoyu açmadan tütün böceği olduğunu tahmin ettim :)

Geçen sene kaynağını bulana kadar çok çektik, son zamanlarda her yerde de görmeye başladım

Baharat çok seviyor namussuz, baharat kabında üretmişse bakın dökün

Bizde camın içinde hindistan cevizi duruyordu onda ve kırmızı biberde çıkmıştı

Oradan çerez ve bakliyatlara da atlayabilir önceliği ona veriyor

Zararsız bir hayvan ama çok hızlı ürüyor, kaynağını bulup çöpe atın. Kaynağın bulunduğu yeri sirke işe silin

drago
10-08-2020, 09:51
Arkadaşlar merhaba, bu böcek nedir genelde mutfakta yerde veya duvarda görüyorum 2 aydır falan var. Günde 3 4 tane süpürgeye çekiyorum. Camlarda sineklikte var.
IMG_20200810_100742 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/mb4uyQ)
IMG_20200810_100724_1 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/jMymFm)
IMG_20200810_100720_1 - Hızlı Resim (https://hizliresim.com/VWfWUz)

Yanlış alıntı yapmışım nasıl olduysa

Üstteki posta bakınız

Kadyr
10-08-2020, 09:56
Yanlış alıntı yapmışım nasıl olduysa

Üstteki posta bakınız

Eyvallah hocam bir bakayım normalde yerleri beyaz sirke ile siliyoruz vileda yapınca anlamadım gitti. Tekrardan bir bakayım oralara.

drago
10-08-2020, 11:06
Eyvallah hocam bir bakayım normalde yerleri beyaz sirke ile siliyoruz vileda yapınca anlamadım gitti. Tekrardan bir bakayım oralara.

Yerler değil, böceğin kaynağının bulunduğu yer

Mesela kırmızı biberin içinde mi üremiş onu atıp, bulunduğu dolabı sildik biz