PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lpg sızdırmazlık raporu hakkında

Onamdar
19-07-2014, 18:47
Muayneye giricem tek seferde hallolsun diye eksikleri tamamlıyım dedim . Şimdi bu sızdırmazlık raporu olmasada hafif kusurla geçiyormuş ama cezası varmış sanırım.
Birde sigorTa şirketleri olası bi kazada sızdırmazlık yoksa sorun çıkarıyormuş dediler. Ayrıca sızdırmazlık raporuda randevuyla oluyormuş internetten alıyım dedim bi hafta ful dolu.
İşin aslı nedir diye size bi danışayım dedim

pashaboy
19-07-2014, 19:45
2003 model tartarni marka lpgli aracımın lpgisini ruhsata işletmek için sızdırmazlığa ordanda muayneye gidecektim sızdırmazlık beni tam 4 gün uğraştırdı yok kaçak var yok hortumu düzelt yok dolum yeri şöyle yok beynin üstündeki numara gözükmüyo yok enjektörlerin üstündeki numarayla projedeki seri no aynı değil vırrık zırrık artık mühendisler odası kontrol ediyomuş allah yardımcınız olsun ben en son arabayı yakacaktım...

Onamdar
19-07-2014, 19:55
Saçma sapan bi dünya iş. Egzoz pulu için gittim adam ölçmedi bile direk aldı ruhsatı yapıştırdı 35 lirayı da aldı. Bu sızdırmazlık da herhalde 25-30 lira. Tüv 165 lira o kadar para veriyoruz adam gibi muamele görmüyoruz. Toplasınlar hepsini bi çatı altında gidelim adam gibi muamele görelim tek seferde hallolsun işimiz. Sırf gelir kalemi olsun diye çıkarılmış iş çoğu.
Konuyla alakası yok ama amatör balıkçılık belgesi diye bir şey çıkardılar. Herhalde hayatta duyduğum en saçma şeylerden biridir. Oltanızla balık tutmak için bile sizden senelik ufak da olsa bi meblağ alıyor devlet baba. Miktarlar küçük de olsa o kadar çok kalem var ki hayatımızda fark edemiyoruz içimizdeki şemsiyeyi. Neyse kendi konu mu piç etmeyim.

Bu arada not: Tüv de artık randevusuz almıyor. Ben geçen sefer randevusuz gitmiştim bi sıkıntı çıkmamıştı şimdi almadılar.

ersandeniz
19-07-2014, 19:56
2003 model tartarni marka lpgli aracımın lpgisini ruhsata işletmek için sızdırmazlığa ordanda muayneye gidecektim sızdırmazlık beni tam 4 gün uğraştırdı yok kaçak var yok hortumu düzelt yok dolum yeri şöyle yok beynin üstündeki numara gözükmüyo yok enjektörlerin üstündeki numarayla projedeki seri no aynı değil vırrık zırrık artık mühendisler odası kontrol ediyomuş allah yardımcınız olsun ben en son arabayı yakacaktım...
sizin montajı yapan firma problemliymiş, 2 farklı aracıma biri atiker biri landirenzo olmak üzere 2 farklı marka lpg taktırdım işlettim, makine mühendisleri odasından biri hemen biri de montajı yapan elemanın hatası yüzünden aynı gün 2.kez gidişimde aldım sızdırmazlığı..

İzmir'i bilmiyorum da Ankarada hiç randevu almamıştım, gitmiştim az biraz sıra bekleyip almıştım sızdırmazlığı

emregnal
19-07-2014, 20:35
Üç hafta önce sızdırmazlık almadan hafif kusurla geçtim muayeneden ceza vb. durumlada karşılaşmadım.

serci
19-07-2014, 21:52
Sızdırmazlık raporuna gerek yok lpg ruhsata işli ise ayrıca ceza falanda cıkmıyo muaynede

ersandeniz
19-07-2014, 22:18
Sızdırmazlık raporuna gerek yok lpg ruhsata işli ise ayrıca ceza falanda cıkmıyo muaynede
lpgyi ruhsata işletmek için sızdırmazlık ve muayene gerekiyor diye biliyorum

Y.Emre
19-07-2014, 22:52
Saçma sapan bi dünya iş. Egzoz pulu için gittim adam ölçmedi bile direk aldı ruhsatı yapıştırdı 35 lirayı da aldı. Bu sızdırmazlık da herhalde 25-30 lira. Tüv 165 lira o kadar para veriyoruz adam gibi muamele görmüyoruz. Toplasınlar hepsini bi çatı altında gidelim adam gibi muamele görelim tek seferde hallolsun işimiz. Sırf gelir kalemi olsun diye çıkarılmış iş çoğu.

Bu arada not: Tüv de artık randevusuz almıyor. Ben geçen sefer randevusuz gitmiştim bi sıkıntı çıkmamıştı şimdi almadılar.

Otomobille ilgili bu yapılanlar az bize bizim insanımıza. Birçok insan değil trafikte evinin garajındayken bile tehlike oluşturacak durumdaki aracını bunlar sayesinde adam ediyor (zorunda kalıyor) bir nebzede olsa..

Herzaman Tmmo Makine mühendisleri kontrol ediyordu zaten, bir değişiklik yok.. Ustanızda eksik çokmuş :rolleyes: :p

Uur
19-07-2014, 23:50
lpgyi ruhsata işletmek için sızdırmazlık ve muayene gerekiyor diye biliyorum

Aynen lpgyi ilk ruhsata işletmek için gerekli diye biliyorum bende. Geçen sene yazın girdim. Hafif kusur vs hiç bişey yazmadı direk geçti. Tek dikkat edilen Tüpün 10 yıllıksa tankının değişmiş olması.