PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüpte gaz kesme sorunu yardım ?

SerhatA.
21-07-2014, 09:43
Aracımda olan gaz kesme sorununu filtrenin sıcak hava emmesinden olmadığını farkettim.

Tüpte giderken diyelim 2. vites 2000 devirlerde gaz basarken araba hafif hafif gaz kesiyor sürekli kesik kesik gaz yiyor bu sadece 2. vitesde olmuyor bütün vitesler aynı.

Ama benzinde 4. vites 1500 devirde bile gaz bassam anında toparlıyor kendini sorunsuz bir şekilde.

Sorun acaba ne olabilir , ikra ettim bu LPG den.

Aracım 2000 1.6 RXT Clio

XSi
21-07-2014, 09:46
Lpg ayarlarin problemlidir muhtemelen.

Kitin marka modeli nedir?

SerhatA.
21-07-2014, 09:52
Lpg ayarlarin problemlidir muhtemelen.

Kitin marka modeli nedir?

Atiker .

Bakımlarını ayarını 3 ay önce yaptırmıştım böyle bi sorun yoktu ilk başlarda sonradan yavaş yavaş olmaya başladı.

Ayarın bozulma ihtimali varmıdır ?

Serhat
21-07-2014, 09:56
Benim ilk LPG taktırdığım döneminde o sorun vardı. Buji kablosunu değiştirerek tamamen ortadan kaldırmıştım.

Cuma günü uzun yolda klima açıkken bayırda araç sollamam gerekti, aynı şekilde kesik yaptı, bakım zamanım yaklaştığı için olabilir ve kablolarım eskimişte olabilir. Ancak normal şartlarda yok şuanda. Ateşleme ile ilgili olan parçalarınızı kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

SerhatA.
21-07-2014, 10:01
Benim ilk LPG taktırdığım döneminde o sorun vardı. Buji kablosunu değiştirerek tamamen ortadan kaldırmıştım.

Cuma günü uzun yolda klima açıkken bayırda araç sollamam gerekti, aynı şekilde kesik yaptı, bakım zamanım yaklaştığı için olabilir ve kablolarım eskimişte olabilir. Ancak normal şartlarda yok şuanda. Ateşleme ile ilgili olan parçalarınızı kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

Bi ara böyle bi sorunu bobin yüzünden yaşamıştım ama o zaman araba yerinden kalkmıyordu bile rampada ateşleme sıfırdı resmen.

Aynı sorun su an bendede var mesela dik bi rampada 3. vites tam gaz verdiğimde kesik kesik yiyor gibi az bişe gaz kesmek zorunda kalıyorum.

Buji ve ateşlemeden şüpheleniyorum bende en iyisi baktırmak lazım

blackeagle3434
21-07-2014, 10:04
Benim marea da aynı sorunu yapıyor, olmadık yerlerde stop ediyor gazdayken. Sorun nedir çözemedim daha..

murat89
21-07-2014, 10:10
gaz enjektörlerinin temizliğini en son en zaman yaptırdınız?

Serhat
21-07-2014, 10:17
Bi ara böyle bi sorunu bobin yüzünden yaşamıştım ama o zaman araba yerinden kalkmıyordu bile rampada ateşleme sıfırdı resmen.

Aynı sorun su an bendede var mesela dik bi rampada 3. vites tam gaz verdiğimde kesik kesik yiyor gibi az bişe gaz kesmek zorunda kalıyorum.

Buji ve ateşlemeden şüpheleniyorum bende en iyisi baktırmak lazım

Dediğim gibi ateşlemeden problem yapıyordu benimkinde, benzinde herhangi bir problem yoktu ancak gazda kesik yiyordu. Buji kablosunun birinde çatlama vardı değiştirince düzeldi. Umarım buji kablosu veya buji ile işi atlatırsın, başka büyük problem yoktur.:icon_tup:

63owen63
21-07-2014, 10:30
Enjektör temizligi gerekiyor gibi görünüyor ve yeniden kalibrasyon.

XSi
21-07-2014, 11:48
Atiker .

Bakımlarını ayarını 3 ay önce yaptırmıştım böyle bi sorun yoktu ilk başlarda sonradan yavaş yavaş olmaya başladı.

Ayarın bozulma ihtimali varmıdır ?

Nozzle olcusunu matkap ile delinerek 2 mm yaptirip basinci, 1.1 bar a ayarlanip yeniden kalibrasyon yaptirtirsaniz sorununuz %99 ortadan kalkar..

İlk once bunlari kontrol edin daha sonra baska noktalara odaklanirsiniz..

Lpg ayarlari zamanla bozulur eger sistem duzgun kurgulanamazsa..

Test icin aku kutup baslarini sokup benzin beynini resetleyin, daha sonra benzinde kullanin sorun yoksa problem lpg ayarlarindandir, cozumude basit yukarida yazdigim detaylari serviste uygulatin.

efef
21-07-2014, 12:07
tüp zaten illet birşey bide atıker olması eklenince iyice problem oluyor.enjektörler ,boğaz kelebeği buji ,buji kabloları, gaz filitresi, distürbütör,tevzi makarası muhtemelen sorun bunlardan birinde az çok anlıyosanız arabadan bi parçaçıyla konuşun denemek amaçıyla bunları tek tek deneyip bulabilirsiniz. kötü bi ustaya giderseniz hepsini değiştirir durduk yere masraf ettirir. aynı sorun bendede vardı düşük devirlerde tam gaz yapınca böyle oluyodu tevzi makarasındaymış sorun deneyerek buldum bende

XSi
21-07-2014, 13:08
tüp zaten illet birþey bide atýker olmasý eklenince iyice problem oluyor.enjektörler ,boðaz kelebeði buji ,buji kablolarý, gaz filitresi, distürbütör,tevzi makarasý muhtemelen sorun bunlardan birinde az çok anlýyosanýz arabadan bi parçaçýyla konuþun denemek amaçýyla bunlarý tek tek deneyip bulabilirsiniz. kötü bi ustaya giderseniz hepsini deðiþtirir durduk yere masraf ettirir. ayný sorun bendede vardý düþük devirlerde tam gaz yapýnca böyle oluyodu tevzi makarasýndaymýþ sorun deneyerek buldum bende

Atiker en cok uygulama yapan oldugu icin adini daha cok duyuyorsun.. Cogu zaman problem sistemin araca uygun kurgulanmamasindan oluyor.. Her markada ayni sorun var cunku lpg montaji yapan yerler enjeksiyon sisteminin temellerini bilmiyor malesef..

Kendin ugrasirsan cozum.buluyorsun cok rahat..