PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç seçimi hk.

Kahn23
21-07-2014, 13:06
Bir arkadaşım araç alma arifesinde. Aklında 2 araç var..

1. Seat Leon Dizel
2. Opel Astra Dizel 110'luk
3. Son ihtimal Leon benzinli FR

> Yalnız yeni dizel Leon'larda yakıt deposundaki dalgakıran kısa olduğundan ses geliyormuş. Şöyle bir yorum buldum netten ( İçindeki dalgakıranların boyu kısa olduğu için düşük hızlardaki hareketlerde sanki arkada 7-8 tane su damacanası varmış gibi ses yapıyor. :beuj:)

> Yeni 110'luk Astra'ları araştırdığımızda eski motorda çok daha atak ve yakıt tüketimi açısından güzel olduğu bilgisini aldık.

> Son seçenek LED-Sunroof paketli benzinli FR. Dizel seçeneklerden sonra yakıt konusunda belki üzebilir ama fiyat olarak karlı gözüküyor.

Hem Leon'daki sorun hakkında hem de kullanıcı görüşleri alabilirsem sevinirim. Bu arada iki model için de fiyat aldık.

Teşk. ;)

B.Koçer
21-07-2014, 13:09
Leonda sorun yok en azından ben rastlamadım belki yeni modellerde kesmislerdir sorunu
edit ( benzinlide yok ) dizeli bilmiyorum :)

Dizel arac gibi yakıyor sehir icinde basınca yakıtı 1.5 litre artıyor 1.4fr

Led paket alırsanız mutlaka içi de led olsun dikkat edin derim :)

serkanaygün
21-07-2014, 14:12
İçlerinde en makul bana seat leon fr geldi. Kesinlikle led paket cam tavan olsun, bi de kırmızı olsun :)

gkhnyds
21-07-2014, 14:20
FR paketli Leon mantıklı

individual
21-07-2014, 14:20
Yıldan 20.Bin KM üstü yapıyorsa dizel leon.

10.Bin Km - 15.Bin KM yılda yapıyorsa benzinli full fr leon.

c20let
21-07-2014, 14:30
Opelin yeni 110'luk motoru teknik verilere bakılınca o sınıf için en tasarruflusu gibi duruyor. Tasarımı bence çok güzel astra j'nin. Tercihimi astradan yana kullanırdım.

Kahn23
21-07-2014, 15:09
Leon güzel de şu yakıt tankındaki ses hoşumuza gitmedi :(
Forumlardaki yorumlarda da sesin hiçbir şekilde kesilemeyeceği yönünde.

trgy
21-07-2014, 15:39
sıfır veya 2.el belirtilmemiş ama yeni kasa mazda 3 serisine bir göz atın derim.

Kahn23
21-07-2014, 15:41
sıfır veya 2.el belirtilmemiş ama yeni kasa mazda 3 serisine bir göz atın derim.

Şimdilik 0 gözüküyor ama duruma göre 2.el de olabilir.
Bu 2 model haricinde başka araç düşünülmüyor..

Yine de teşk..;)

emreaydın
21-07-2014, 15:47
Seçenekler içindeki astra j yi ben olsam eler senede yaptığım kilometreye göre fr veya dizel leon alırdım. Neden derseniz motor seçenekleri yakıt tasarrufu vs iyi olabilir yeni dizel motoru hakkında çok bilgim yok ama görüş açısı şoför koltuğuna oturduğunuz zaman anlayacaksınız ki berbat aynı zamanda iç mekan havdarlığıda yok. Binip güzelce test etmeden astrayı almayın derim

Mutlu Değerli
21-07-2014, 15:52
FR Sunroofluysa hiç düşünme derim :)

OnurÖzden
21-07-2014, 16:04
1.6 tdı
Oto-Park.Com | Seat Leon SC 1.6 TDI Style (2013) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=LF2wNt3TBuk)

1.4 tsı fr
Oto-Park.Com | Seat Leon 1.4 TSI FR (2013) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=POu9OB4blxU)

Belki fikir vermek açısından yardımcı olabilir, tarafsız test yapıyorlar. :)

Kahn23
21-07-2014, 21:26
Akşamcılardan da biraz bilgi alalım :)

Özellikle 2 araçta da iç mekan kalitesi nasıl?

muzurasd
21-07-2014, 22:14
1.6 tdı
Oto-Park.Com | Seat Leon SC 1.6 TDI Style (2013) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=LF2wNt3TBuk)

1.4 tsı fr
Oto-Park.Com | Seat Leon 1.4 TSI FR (2013) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=POu9OB4blxU)

Belki fikir vermek açısından yardımcı olabilir, tarafsız test yapıyorlar. :)

panpalar efsane

Kahn23
13-08-2014, 09:12
Konuya bi güncel çekelim.

Hala araç bulamadık :D Şimdilik Leon FR cepte.

2013-14 model sunroof/otomatik/dizel/xenon paketli araç arıyoruz. Max. rakam 65binTL.
İstediğimiz dolulukta Astra'lar 70binlerde dolaşıyor.

Berkayy
13-08-2014, 22:05
Otomatik zorunluluğu yoksa leon fr tavsiye ederim. Geçen arkadaşimin leonunu incele fırsatını buldum. 1.2 TSI DSG style modeli artı olarak Sunroof bi xenon var araçta. sağını solunu kurcaladım biraz benim golfle kıyaslayınca biraz kalitesiz geldi fakat şu an fiyat performans orantısını düşünürsek parasını hak eden bir araç. FR muhtemelen bir tık daha kalitelidir.

Astrada güzel araç fakat 1.3 dizel gitmiyor. Astra olacaksa 1.6 veya 1.4 T Cosmo paket olmali fazla km yapmıyorsan abi bence benzinli araç almalısın :)

Mutu
13-08-2014, 23:55
Depodaki sorun için servis bir çözüm üretemiyor mu? :o

Gökhan Bilgin
14-08-2014, 00:07
Leon fr hakkında berkay anlatmış birşeyler ekleyeyim bende :)

Kronik olarak mesela kadranın üst tarafı ve ön torpido'dan ses gelen araçlar var mesela benim şuan 2000 km'de aracım kadranın üst tarafından ses geliyor gördüğüm kadarıyla neden aralarında boşluk olması kürdan vb. birşeyler araya sıkıştırarak sesi kesmek.

Camlardan çıt pıt ses geliyor nedeni ; kendi aracım için söylemek gerekirse bütün gün sıcakta kalıyor genelde hergün yıkarım basınçlı su vurulduğundan dolayı bununda çözümü var fitili söküp araya çift taraflı bant yapıştırarak sesi kesebiliyorsunuz benim kronik olarak iki aylık gözlemlerim sonucunda bunlar var hee çok mu önemli can sıkıcı olabiliyor fakat çözümleri basit.

Geri kalan özellikler belli kesinlikle sıfır alacaksanız standart paket alın çünkü artık yeni gelenler de sunroof ve led xenon standart oldu fr'larda :) Yanlız bildiğim kadarıyla ekime kadar araç gelmeyecek ve önceden diğer vag grubu araçlarda olduğu gibi ikinci elde araç satan arkadaşlar işi yine uyanıklığa vurup fiyatları yukarı çekti ekimden sonra araçlar yığılacağından yılbaşında kesin indirimde olur tercih edebilirsiniz çok keyifli araç mk3 kesinlikle tavsiye ederim uzun oldu kusura bakmayın :)

alper_pug
14-08-2014, 01:39

Kronik olarak mesela kadranın üst tarafı ve ön torpido'dan ses gelen araçlar var mesela benim şuan 2000 km'de aracım kadranın üst tarafından ses geliyor gördüğüm kadarıyla neden aralarında boşluk olması kürdan vb. birşeyler araya sıkıştırarak sesi kesmek.

Camlardan çıt pıt ses geliyor nedeni ; kendi aracım için söylemek gerekirse bütün gün sıcakta kalıyor genelde hergün yıkarım basınçlı su vurulduğundan dolayı bununda çözümü var fitili söküp araya çift taraflı bant yapıştırarak sesi kesebiliyorsunuz benim kronik olarak iki aylık gözlemlerim sonucunda bunlar var hee çok mu önemli can sıkıcı olabiliyor fakat çözümleri basit.

Geri kalan özellikler belli kesinlikle sıfır alacaksanız standart paket alın çünkü artık yeni gelenler de sunroof ve led xenon standart oldu fr'larda :) Yanlız bildiğim kadarıyla ekime kadar araç gelmeyecek ve önceden diğer vag grubu araçlarda olduğu gibi ikinci elde araç satan arkadaşlar işi yine uyanıklığa vurup fiyatları yukarı çekti ekimden sonra araçlar yığılacağından yılbaşında kesin indirimde olur tercih edebilirsiniz çok keyifli araç mk3 kesinlikle tavsiye ederim uzun oldu kusura bakmayın :)

Bu mesajdan sonra seat ın sitesinden baktımda , fr ların donanım baya iyiymiş. Kendi adıma düşünebilirim :)

Octane
14-08-2014, 04:32
Mazda 3 ? O paralara o şekilde daha iyi araç sıfır km yok malesef. S serisinde radar guided cruise control olunca herkes abi adamlar yapmış diyor, mazda 3 te de var aynısı kimsenin umurunda değil. Niye çünkü mazda, çünkü alman araçları iyi araç. Sözüm meclisten dışarı. Niye düşünülmüyor anlamadım, neyse. Ama ben sıfır km araç alsam, otomobillerin üretiminden bu yana hiç bir araçta olmayan bir depo sesi gelse arkada varille su varmış gibi, canım sıkılır yani. O ne öyle insanın çişi gelir.

Ayrıca arkadaş yazmış, ben sıfır km araç alacağım 65 bin TLye, kapı fitillerinin arasına çift taraflı bant çekeceğim sonra. Ya da göğüsten çıtır çıtır ses gelecek. Adam gelip benim 97 model Türkiye montajlı corollamdan tık ses gelmiyor, 3 kere kaza yaptım hiç bir yerinden su almıyor dese utanır yerin dibine girerdim.

Ne alırsanız alın, kazasız belasız cezasız binmek nasip olsun. Ama ben daha dikkatli davranırdım, eksiler karşısında artı olarak çok şey alamayacaksınız çünkü. Örneğin arabanın fitili su alır, deposundan su sesi gelir, tıkırtı çıtırtı dolu olur, ki TSI değil mi o yağ da yakacak ileride, DSG ise çok kötü zaten, ama bunların yanında 0-100ü 3 saniye olur son hızı 300 olur, alınır binilir örneğin. Ya da 2 litre yaksa anlarım. Ama ne bunların biri var, bir de bir sürü sorun.

İyi günler dilerim.

İbrahim Erdem
14-08-2014, 05:29
Mazda 3 ? O paralara o şekilde daha iyi araç sıfır km yok malesef. S serisinde radar guided cruise control olunca herkes abi adamlar yapmış diyor, mazda 3 te de var aynısı kimsenin umurunda değil. Niye çünkü mazda, çünkü alman araçları iyi araç. Sözüm meclisten dışarı. Niye düşünülmüyor anlamadım, neyse. Ama ben sıfır km araç alsam, otomobillerin üretiminden bu yana hiç bir araçta olmayan bir depo sesi gelse arkada varille su varmış gibi, canım sıkılır yani. O ne öyle insanın çişi gelir.

Ayrıca arkadaş yazmış, ben sıfır km araç alacağım 65 bin TLye, kapı fitillerinin arasına çift taraflı bant çekeceğim sonra. Ya da göğüsten çıtır çıtır ses gelecek. Adam gelip benim 97 model Türkiye montajlı corollamdan tık ses gelmiyor, 3 kere kaza yaptım hiç bir yerinden su almıyor dese utanır yerin dibine girerdim.

Ne alırsanız alın, kazasız belasız cezasız binmek nasip olsun. Ama ben daha dikkatli davranırdım, eksiler karşısında artı olarak çok şey alamayacaksınız çünkü. Örneğin arabanın fitili su alır, deposundan su sesi gelir, tıkırtı çıtırtı dolu olur, ki TSI değil mi o yağ da yakacak ileride, DSG ise çok kötü zaten, ama bunların yanında 0-100ü 3 saniye olur son hızı 300 olur, alınır binilir örneğin. Ya da 2 litre yaksa anlarım. Ama ne bunların biri var, bir de bir sürü sorun.

İyi günler dilerim.

Abi gene yardıran bir yorum yazmışsın her zamanki gibi :)

Sitesinden konfigurasyon yaptım hatchback 1.5 skyactiv benzinli manuel full donanımlısı 64 civarı oluyor ki ön koltuk ısıtıma kör nokta ikaz da var. Bir tek sunroof eksik o da zaten hiç yok. Bir de yeni kasaların tipi iyimiş hakkaten :)

Kahn23
14-08-2014, 08:45
Otomatik zorunluluğu yoksa leon fr tavsiye ederim. Geçen arkadaşimin leonunu incele fırsatını buldum. 1.2 TSI DSG style modeli artı olarak Sunroof bi xenon var araçta. sağını solunu kurcaladım biraz benim golfle kıyaslayınca biraz kalitesiz geldi fakat şu an fiyat performans orantısını düşünürsek parasını hak eden bir araç. FR muhtemelen bir tık daha kalitelidir.

Zaten FR haricinde başka bi model düşünülmüyor. Olacaksa sadece FR.

Astrada güzel araç fakat 1.3 dizel gitmiyor. Astra olacaksa 1.6 veya 1.4 T Cosmo paket olmali fazla km yapmıyorsan abi bence benzinli araç almalısın :)

1.3 hiç düşünülmüyor zaten. 1.6dizel 110'luklarda da istediğimiz özellikleri bulamadık.
1.4T de seçenekler arasında.

Her arabanın kusuru vardır yok değil. Sorun sende olur ama başkasında olmaz.
Bence tamamen şans işi. FR için led paket+sunroof için 60.750TL fiyat aldık.

İyi günler dilerim.

Mazda 3 güzel ama sunroof takıntısı olduğu için elenmek zorunda :D

Gökhan Bilgin
14-08-2014, 11:37

İyi günler dilerim.

Ben size o zaman pollyanna'cılık yapayım araba çok süper bir tane trim sesi duyamazsınız 0.5 litre yakıyor şehiriçi birde yüz ikinci viteste iki yüz yapıyor kusura bakmayın kendi kullandığım araç diye şakşakçılık yapmam. Kullandığımız araçların kul yapısı olduğunu unutmadan bir de bizle mezara girmiyceğini düşünerek aldık dediğim şeylerin çözümü onlar ben kendim yapmadım bile varsın çıt pıt yapsın sıkıntı değil.

Gko
14-08-2014, 11:45
Tsi yag yakiyo diye kim diyo size ya anlamiyorum hey allahim. Bizim golf 30bine geldi nerdeyse ama kaputu acmadim daha