PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orjinal karartmalı cama ceza hakkında.

Masterpiece
25-07-2014, 22:06
Herkese hayırlı ramazanlar ,

Az önce aracımda fabrikasyon karartmalı olan arka kelebek camları ve bagaj camından ceza yazdılar , geldiler incelediler film yok tamam camları değiştirmişsin dediler :)

Sinirden kafayı yedim laf anlatmaya da çalışmadım hiç anlamicakları belli çünkü , şu mübarek gün hakkımı yediler Allaha sevk ediyorum onları.

Şimdi izlemem gereken prosedür nedir bilen var mı ?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim , insanı çileden çıkardılar..

Kahn23
25-07-2014, 22:10
Bayiden yazı al. Fabrika çıkışlı karartılmış cam var diye.
Git şikayette bulun. :)

Masterpiece
25-07-2014, 22:19
Bayiden yazı al. Fabrika çıkışlı karartılmış cam var diye.
Git şikayette bulun. :)

Öyle yapıcam zaten de

Şikayette bulunurken camın fabrikasyon olduğunun resmi yazısı yanında , eklemem gereken birşeyler varmıdır onları merak ediyorum.

Kahn23
25-07-2014, 22:29
Zannetmem başka bişey istesinler. Polisler neyin fabrika neyin sonradan yapılma olduğunu bilmediği için her b.ka ceza yazıyorlar. Belki bu şikayetini dikkate bile almayabilirler..

Ama inş. haklı çıkarsın da cezayı ödemezsin..

MK8800
25-07-2014, 22:50
Ankaraya girdigimiz dakika ayni sebepten bize de yazdilar . Ayrica ilk defa Ankara'da denk geldim trafikciler bile emniyet muduru edasiyla konusuyor :)

SmT
25-07-2014, 22:54
Bazıları gerçekten deli ediyor insanı , arka cam ve kelebekler filmli olsa ne olur olmasa ne olur :)

ahmet_xy
25-07-2014, 22:59
ya kendileri cam filmli arabayla gezerler, sonra vatandaşa acımadan ceza keserler.

tuFAN
25-07-2014, 23:02
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/50044-orijinal-renkli-cam-sembolu.html

SinanAdalı
25-07-2014, 23:03
Sorsan kendisi kanun bilir birde değilmi ? Daha orjinal cam kavramını anlayamamış memurların elinde trafiğin sorumluluğu ve güvenliği.. Allah sonumuzu hayır etsin.

Sen aslında haklısında kardeşim. İnşallah güzelim yönetimimiz ve memur arkadaslarımızda bunu anlar ve senin haklı oldugun kanıtlanır.

SmT
25-07-2014, 23:28
ya kendileri cam filmli arabayla gezerler, sonra vatandaşa acımadan ceza keserler.

Yalnız Polisin filmli araçla gezmesinin bir sebebi var ve çokta mantıklı bir sebep.

Masterpiece
25-07-2014, 23:55
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/50044-orijinal-renkli-cam-sembolu.html

Sormayın o an aklıma geldi o koskoca V harfini göstermek..
Ona yanıyorum nasıl unuttum diye sinirle ne yapacağımı bilemedim..

Peugeottan yazı istedim zaten geri dönecekler , pazartesi onunla birlikte hukuki başvuruda bulunacağım

Yardımcı olan herkese teşekkürler..

Le10ur
26-07-2014, 00:00
ne yapacaklarını şaşırdılar

B.Koçer
26-07-2014, 00:14
V logosu varya

ters cevircen neyse :)

geçmiş olsun en kısa zamanda hallolur umarım ama prosedürler yavaş işliyor

speed_blue
26-07-2014, 00:18
Öyle yapıcam zaten de

Şikayette bulunurken camın fabrikasyon olduğunun resmi yazısı yanında , eklemem gereken birşeyler varmıdır onları merak ediyorum.

sicil numarasını alsaydın omuzundan bide onu eklerdin,, bi kaç apaçi yüzüne çektigimize bak ya adamlar herkesi aynı gözle görüyor

Boldenon
26-07-2014, 00:23
çok sabırlıymışsınız. geçmiş olsun

Ayb
26-07-2014, 00:31
sicil numarasını alsaydın omuzundan bide onu eklerdin,, bi kaç apaçi yüzüne çektigimize bak ya adamlar herkesi aynı gözle görüyor

cam filmi çektirenler apaçi mi oluyor? :soru:

En temizi çevirmeden kaçıp aracı bir yere saklamak. En kötü 100 150 ceza gelir.:cool:

SmT
26-07-2014, 00:58
Çevirmeden kaçmak en büyük hata olur..Konu sahibi arkadaş gibi haklıysanız,şikayette bulunup hakkınızı arayacaksınız .

TonyMontana
26-07-2014, 01:07

En temizi çevirmeden kaçıp aracı bir yere saklamak. En kötü 100 150 ceza gelir.:cool:

Çevirmeden kaçtığın zaman, muhtemelen arkandan gelecek cezalar

Sürekli şerit değiştirmek
Trafiği tehlikeye sokmak
Eğer emniyet seridi varsa emniyet şeridi ihlali
Memurun dur ikazına uymamak
Evrakları vermemek

Bunların hepsinden geçiriyor ve kaçtığın için kesin suçlusun

Etrafta kırmızı ışıktan da geçmezsen yaklaşık 500tl ye yakın bir ceza geliyor. 2014 yılı tecrübeyle sabit.

Masterpiece
26-07-2014, 01:52
Bu arada bişeye dikkat ettim şimdi ,

Ceza kağıdında %75 görülebilirlik kuralına uygun deil tarzında yazıyor

Benim camlarda bulunan V harfi %70 uygunlukta onaylanıyor yani benim camlar %70 kuralına uygun

Bu nasıl olacak memur kafasına göre yazdı makina mı mübarek % olarak hemen ölçtü ?

KOSEREN
26-07-2014, 01:58
Şu işi bi standarta oturtamadılar,yazıklar olsun

By_Carizma
26-07-2014, 02:12
polis memuruna bak burda v harfi var orjinal karartılmış cam diceksiniz, banane sen yazdırmışsındır dicek daha büyük kavga çıkıcak

Merthan
26-07-2014, 02:14
Yalnız Polisin filmli araçla gezmesinin bir sebebi var ve çokta mantıklı bir sebep.
Cam filminin yasak olma sebeplerinden birisi hatta belkide teki nedir?
Görüş açısı azaldığından dolayı sürüşü ve trafiği tehlikeye sokması değilmidir kardeşim?
Ee madem film yapmak sürüşü,trafiği tehlikeye sokuyor,polis memurunun sürüşü ve trafiği tehlikeye sokan bi arabayla gezmesi ne derece mantıklı?

Asıl burdaki en büyük mantıksızlık bu ülkede olup bitenlerde mantık aramak...

Oznsrl
26-07-2014, 02:24
camları değiştiriceksin ne demektir ak egzoz ucu yay jant takıyosun teknik değişiklik diyo ceza yazıyo işine gelince orjinali değiştir diyor peşini bırakma bence o cezayı yazan allahındanda bulur inş

Masterpiece
26-07-2014, 02:28
Konu sapmasın rica ediyorum , bu konuyu nasıl halledicez acaba ?

Adam kağıda %75 görülme kuralına uygun değildir yazmış ?

Camlar ise Resmi olarak %70 görülme kuralı dahilinde diye geçiyor ?

Benim camlarda bulunan V harfi %70 uygunlukta onaylanıyor yani benim camlar %70 kuralına uygun

Bu nasıl olacak memur kafasına göre yazdı makina mı mübarek % olarak hemen ölçtü ?

Oznsrl
26-07-2014, 02:28

neymiş o sebep merak ettim ?

TonyMontana
26-07-2014, 02:31

Bu son modifiye kanunundan sonra iyice destek gördükleri için memur hertürlü o cezayı yazar. Sende ödemek zorundasın. Daha sonrasında haklı olduğunu düşünüyorsan itiraz edip mahkemeye gider aylar belkide yıllar sonra hakim tarafından haklı bulunduğun takdirde ödediğin parayı geri alırsın.

Bu iş yıllardır böyle bu ülkede kaç kez orjinal cama ceza yemişizde arabamız trafikten men olmuş aylar sonra öğrenmiştik. Yetkili bayiiden camların orjinal olduğuna dair belge alıp karakoldan meni kaldırmıştık.

güneşbalkan
26-07-2014, 02:40
Cezaya itirazdan başka bu cezayı yazan memur ayrıca dava edilebiliyor mu ?

qatrio
26-07-2014, 03:17
Arkadaşlar polis araclarının cam filmi genelde arka yan camlarda olur bagaj dahil. Polis araclarımdaki filmin amacı araç içinde bulunan kişinin göz altına alınması veya bir sevk sırasında dışarıdan gözükmemesidir. Dava sonuçlanana kadar herkes masumdur hesanı :D

SmT
26-07-2014, 04:07
Cam filminin yasak olma sebeplerinden birisi hatta belkide teki nedir?
Görüş açısı azaldığından dolayı sürüşü ve trafiği tehlikeye sokması değilmidir kardeşim?
Ee madem film yapmak sürüşü,trafiği tehlikeye sokuyor,polis memurunun sürüşü ve trafiği tehlikeye sokan bi arabayla gezmesi ne derece mantıklı?

Asıl burdaki en büyük mantıksızlık bu ülkede olup bitenlerde mantık aramak...

neymiş o sebep merak ettim ?

Filmin asıl amacı güneş ışınlarını kırmaktır diğer amacı ; dışarıdan içerisi görünmesin diye yapıştırılır..Trafikte senin kafana nişan alınma olasılığıyla polisin ki bir değildir..Arka bölmeleri de tam filmlidir onun amacıda zanlı tanınmasın,bi müdahaleye uğramasın diyedir..Özellikle modifiye konusunda katı kuralları olan bir ülkede polis ekip otosuna artislik olsun diye film çektirebilir mi sence ? Cebinden hemde..
Kimi arkadaşlar güneşten korunmak için taktırır hayli haklıdır kimi arkadaşlar da tarz olduğunu düşünür..

Genel olarak konuşuyorum, Türkiyede'ki modifiye kavramı ortada..Olayın bu noktaya gelmesinin nedeni polis değil,ülkenin modifiye aanlayışıdır..Önce bunu düzeltmek gerek..

Konu sahibi arkadaşım cezayı ödemen gerek önce,sen zaten her detayda haklısın şikayetini yap bekle.

Dayı
26-07-2014, 05:06
bazı arkadaşların dediği gibi cezayı ödemek zorunda olduğunu düşünmüyorum. Bir defa yüz de yüz haklısın. öncelikle bu işle ilgili yetkili mahkemeye bayiden aldığın belge ile hem itiraz edeceksin hem trafik cezasının yurutmesinin durdurulması talebinde bulunacaksın bir yandan bilirkişi talebinde bulunacaksın. işin içine bir şekilde distribütör firmayı da sokabilirsen ki bence sokmalısın o zaman kenara çekilip seyretmek lazım.
sonuçlanmasının da çok uzun süreceğini zannetmiyorum. İyi bir avukat bul bence.

https://www.facebook.com/permalink.php?id=242365122504444&story_fbid=421460751261546

mkerim
26-07-2014, 07:38
Herkese hayırlı ramazanlar ,

Az önce aracımda fabrikasyon karartmalı olan arka kelebek camları ve bagaj camından ceza yazdılar , geldiler incelediler film yok tamam camları değiştirmişsin dediler :)

Sinirden kafayı yedim laf anlatmaya da çalışmadım hiç anlamicakları belli çünkü , şu mübarek gün hakkımı yediler Allaha sevk ediyorum onları.

Şimdi izlemem gereken prosedür nedir bilen var mı ?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim , insanı çileden çıkardılar..

Resimdeki araba ve yaş doğru ise bu işin bir sebebi var. Hiç apaçiler yüzünden falan diye düşünme. Sende var bende yok. Baktı kendi halinde biri, arabada güzel ben bununla uğraşayım dedi. Ne yazıkki toplumda böyle küçük beyinliler var. Bunlarla bulaşmak veya konuşmak sadece sinir bozar. Garibimin basit bir arabası varsa ve senin araban onun hayali ise vede elinde sana zarar verecek bir şey varsa yapar. Bu tipler araba bile çizecek ruh haline sahiptirler. Bu tür olayları apaçiler yüzünden değil ruh hali bozuk insanlara rastladığınızdan yaşarsınız. Eğitmeye ( ben zaman zaman deniyorum ama daha başarılı olamadım.) veya laf anlatmaya çalışmayın. Örnekler sayısız. Sadece sabrınız varsa biraz alttan alarak içini size anlatmasını sağlayın bakın, hayalindekiler sende olanlar olacaktır.

Apaçinin günahını almayın.

Cezaya itirazdan başka bu cezayı yazan memur ayrıca dava edilebiliyor mu ?

sen kendin de cezaya itiraz edersin. Takip edersen sonuca ulaşmak kolay olur. Camları bile değiştirdin diyebilirler. Bu yüzden takipte ol.
memuru da bimer e veya olayın olduğu ilin valiliğine şikayet et.

silent furious
26-07-2014, 09:49
Bence cami duvarına işemişler süründürün onları emsal teşkil etsin belki haberlere falan da çıkar orjinal cama ceza yazan cahil diye

slowmotion
26-07-2014, 10:15
Bende rc varken banada yazacaklardi, orjinal dedim. Baktilar evet orjinalmis demislerdi. Aslinda sizinkide biliyordur, ama ***** ceza kotalari...

badmast3r
26-07-2014, 11:20
Sizinki fabrika çıkışlı ama başka konu açmamak adına cam filmi için;
Bir kaç gün önce Denizli'de cam filminden dolayı kesilen ceza iptal edildi gerekçe olarak aşağıda gibi yazılmış. Dışarıdan bakınca içerisi değil, içeriden bakınca dışarısı gözükmeyecekmiş, kanun yanlış uygulanıyor diye.

İş yoğunluğundan dolayı kararı alamadım, perşembe günü kararı alıcam. Arzu eden olursa kararın bir örneğini emsal niteliğinde gönderebilirim.

“Anılan madde kapsamında ceza uygulaması yapılabilmesi için araçta görüşü engelleyecek veya bir kaza anında içindekiler için tehlike olabilecek süs, aksesuar eşya ve çıkıntıların bulunması gerekmektedir. Para cezası uygulayan tanığın, araç içerisine girerek filmli camların sürücünün görüşünü engelleyip engellemediğini kontrol etmediği, dışarıdan bakıldığında koyu renkli filmli camlar nedeniyle aracın içerisi görünmüyorsa, ceza uyguladıklarını beyan ettiği, tanığın beyanında itiraz edenin aracının camına takılı filmlerin sürücünün görüşünü engellediği yönünde bir tespitin yapılmadığının anlaşıldığı, itiraz eden hakkında verilen idari para cezasının bu nedenle usul ve yasaya aykırı olduğu anlaşılmıştır"

Mrt88
26-07-2014, 13:33
Ben o belgenin bir nüshasını sizden istiyebilirmiyim taranmış hali olursa çok memnun olurum. Örnek teşkil etmesi açısından polis memuruna gösterebilirim bakın böyle böyle diye.

bayramoglu
26-07-2014, 13:44
onun gözlüğe ihtiyacı vardır da sana ceza yazmıştır...

huseyinturk
26-07-2014, 14:13
İptal kararının bir nüshada ben alabilirmiyim? Taratıp paylaşırsanız çok makbule geçer hatta

speed_blue
26-07-2014, 19:58

yok ya yanlış anladınız şimdi,, hani şu şahinciler yüzüne bu modifiye yasagı patlak verdi ya o apaçilerden bahsediom ben,, cam filmi çeken niye apaçi olsun şimdi :)

speed_blue
26-07-2014, 19:59
beni geçen yıl polis çevirdi, camlar film dedi, degil amirim dedim, bak V harfi var dedim karartma cam yani dedim, tamam devam et dedi :)

silent furious
27-07-2014, 00:00
Bir kaç gün önce Denizli'de cam filminden dolayı kesilen ceza iptal edildi gerekçe olarak aşağıda gibi yazılmış. Dışarıdan bakınca içerisi değil, içeriden bakınca dışarısı gözükmeyecekmiş, kanun yanlış uygulanıyor diye.

İş yoğunluğundan dolayı kararı alamadım, perşembe günü kararı alıcam. Arzu eden olursa kararın bir örneğini emsal niteliğinde gönderebilirim.

“Anılan madde kapsamında ceza uygulaması yapılabilmesi için araçta görüşü engelleyecek veya bir kaza anında içindekiler için tehlike olabilecek süs, aksesuar eşya ve çıkıntıların bulunması gerekmektedir. Para cezası uygulayan tanığın, araç içerisine girerek filmli camların sürücünün görüşünü engelleyip engellemediğini kontrol etmediği, dışarıdan bakıldığında koyu renkli filmli camlar nedeniyle aracın içerisi görünmüyorsa, ceza uyguladıklarını beyan ettiği, tanığın beyanında itiraz edenin aracının camına takılı filmlerin sürücünün görüşünü engellediği yönünde bir tespitin yapılmadığının anlaşıldığı, itiraz eden hakkında verilen idari para cezasının bu nedenle usul ve yasaya aykırı olduğu anlaşılmıştır"
Bana da gönderebilirmisin ?

Boldenon
27-07-2014, 00:08

bir pm de ben alabilirmiyim lütfen

forwett
27-07-2014, 00:42
ceza makbuzunu imzalarken polisin gözü önünde makbuza bu cezanın haksızlığından dolayı cezayı kesen memura karşı her türlü maddi manevi tazminat davası açma hakkımın saklı olması şartıyla cezayı kabul ediyorum yazıp imzalayın bundan sonra. bakalım ne yapacak o zaman o polis.

buzel
27-07-2014, 17:43
Denizli Haber - Denizli Haberleri, Denizli'nin BAĞIMSIZ Haber Sitesi (http://www.haberdenizli.com/m/?id=7712)

G_TT_I
28-07-2014, 11:21
Polis arabasinda film olmasi normal ama zindan karanlik olmasi normal değil. Iceride biri olduğu ama kim olduğu anlasilmayacak şekilde olmali. Özel harekatci değiller zate teror olayi olunca hepsi sehit. Anca sucsuza masuma.

pasha34
28-07-2014, 13:29
ceza makbuzunu imzalarken polisin gözü önünde makbuza bu cezanın haksızlığından dolayı cezayı kesen memura karşı her türlü maddi manevi tazminat davası açma hakkımın saklı olması şartıyla cezayı kabul ediyorum yazıp imzalayın bundan sonra. bakalım ne yapacak o zaman o polis.

denediniz mi boyle birşey yazmayı makbuza ?

sanırım orda bayağı cıngar cıkar :)

Frid
28-07-2014, 13:34
orijinal renkli, %70 görüşlü, fabrikasyon olarak araç üzerine montajlanmış, sembolleri olan cama film diye ceza yazabilen tek polis bizde mi ki?

aydogdu1453
28-07-2014, 13:46
Bir EGM klasiği.İşkembeden ceza yazıyolar.İspat yok.Ölçüm yok.Birşeyde bilseler.Karadüzen ceza tam gaz.

TSE yatacak yerin yoq.Hep bunlar sizin başınızın alından çıkıyor.Şişelere gelin.

Sh4rk
28-07-2014, 14:33
adamlarda egıtım yok bılınclı hareket etme yok kı kes kes yolla hıamına

darkmoon
28-07-2014, 14:34
orijinal renkli, %70 görüşlü, fabrikasyon olarak araç üzerine montajlanmış, sembolleri olan cama film diye ceza yazabilen tek polis bizde mi ki?

sıkıntı sistemde.. türkiyede 10 arabadan 9 unda film olursa 100 -200 tl ye film çekilirse haliyle denetlemelerde arada orjinal fabrikasyondan renkli camlı tek tük nadir araçlarda kaynar güme gider..

Bilgim yok ama sanırım avrupada bu işler böyle değildir.. yani adam dükkana gidip filmi yaptırıp camlarına rahatça yola çıkamıyordur bir prosedürü evrak kısmı vardır.. bir yerlerden izin belge almadan camlarına film çektiremiyordur..