PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolculuk rehberİ

gökan
28-07-2014, 11:51
3 arkadaŞ İzmİrden kaŞa kadar bİ gezİ dÜzenlemek İstiyoruz 7 gÜn sÜrÜcek yalniz ilk defa o taraflara gelİcem amacim gezerek gİtmek dİdİm bodrum marmarİs datÇa ÖlÜdenİz vs bu guzergahİÇİnde gezileek Şelale beach plaj restorant vs Önerİlerİ olan paylaŞirsa sÜper olur amaÇ gÖrmek gezmek :)

gökan
28-07-2014, 13:01
Guncellllllll

Ae86
28-07-2014, 13:51
Gökhan kardeşim iki hafta önce Çalış-Fethiye-Ölüdeniz-Kaş ta toplam 6 gün geçirdik.

Bizim tatil anlayışımız eşyalarımız güvende olsun temiz olsun yeter.Yatmadan yatmaya gidiyoruz ve sürekli geziyoruz.Bu yüzden uygun otel bulup oradan tasarruf edip yemek ve yakıt masrafına ayırıyoruz.Müze kart alın.

1-İki gün çalışta kaldık.Çalış uzun bir plaj ufak bir yer olarak düşün.Yemek fiyatları pahalı.Biz vanilla otel de kaldık iki gün sabah kahvaltı var akşam yemeği yok.Biz çalışta denize hiç girmedik.Fethiye şehir merkezini gezdik.(Fethiye çalış arası 6 km )Şehir merkezinde çok görülecek bir yer yok.Teknelerin durduğu marina kısmı var.Ufak bir çarşısı var.Fethiye içinde de yemekler pahalı.Basit bir örnek adana 18-20 TL arası :) Tarihi yer gezecekseniz hepsi fethiye merkeze 70 km uzakta ama mutlaka görün. Patara plajı, saklıkent kanyonu, talos, telmessos, kral mezarları, mutalaka görmen gereken yerler internetten araştırın.

2-Ölüdenizde kalmayın.Biz iki gün kaldık gereksiz olduğunu anladık. Fethiye yada çalıştan git gel yapın otel, yemek vs fiyatlar uçmuş durumda.

Ölüdeniz de yapılacak dört şey var,

1-Yamaç paraşütü.Fiyatlar 200-250 TL arası.Bu fiyata video ve fotoğraf ücreti dahil değil.

2-Tekne turuna çıkın.Volkan 4 firmasını tavsiye ederim.Personeli düzgün tekne tıklım tıklım değil.Teknede mutlaka arka kısma oturun iniş binişte sıra beklemeyin.Fiyat kişi başı 30 TL.Deniz gözlüğü alın. Tekne turuna çıkarsanız kelebekler vadisinde şelale görmek için 5 tl giriş ücreti vermeyin şelale kalmamış denizin keyfini çıkarın.

3-Ölüdenizin 7 km dışında kaya köy terk edilmiş şehir var görebilirsiniz.Taksi durağının yanında gözlemeci var mutlaka uğrayın fiyatları çok uygun ve lezzetli.

4-Belce kız plajından milli parka yürüyerek gidebilirsiniz.Giriş 6 TL. Girdikten sonra lagünün oraya uca yürüyün.Uç kısımda şemsiye isterseniz 7 TL ancak şezlong arasında şemsiye açamayız diyorlar.Neden çünkü şezlong satacaklar iki şezlong bir şemsiye 21 tl. Ben 1,5 saat kalacaktım onun için deniz bisikleti kiraladım.Deniz bisikleti 1 saati 25 TL şemsiyesi var kıyı kıyı giyip denizin keyfini daha güzel çıkarıyorsunuz.Yanınıza büyük su, meyve vs yiyecek birşeyler alın.

Bu yazdıklarım haricinde ölüdeniz de yapılacak bir şey yok.Benzer mekanlar benzer eğlenceler vs. Yemek fiyatları sizin bütçenize kalmış.

3-Ölüdenizden kaşa geçtik. Kaş'ı fethiyeden daha çok sevdik.İnsanlar daha sıcak fiyatlar fena değil.Küçük bir yer ama çok daha cana yakın.Kaş'ta anı otelde kaldık.Çarşıya yakın.Meydanda kaşık mantı var ev yemekleri çok lezzetli fiyatları uygun.Kaş ta motor kiraladım günlük 30 TL.Kaş'ta tekne turları pahalı kişi başı kimi yer 80 TL diyor.Liman kısmında tekne başında pazarlık yaparsanız 55 TL düşürebiliyorsunuz.Küçük çakıl , büyük çakıl adında iki plajı bulunuyor.Ben büyük çakıl plajına gittim motorla.Otopark, şezlong, şemsiye ücretsiz.Yemek ve içecek ücretlerini ödüyorsunuz.Ben toplamda 1370 km yol yaptım :)

Kaş dönüşü yada giderken kaputaş plajına mutlaka gidin iyi eğlenceler.

.::EmrE::.
28-07-2014, 13:52
Şu imlaya bir dikkat etsek mesajı anlamak için 5 kere okumak gerekiyor.

gökan
28-07-2014, 13:58
Cem whatsaaptan yazıcam bende gezmeyı dusunuyorum sadece ystmsya otele gıdıcem

Emre telden kaynaklı kusura bakma

Mpower
28-07-2014, 15:36
Madem böylebir konu açılmış bende sorayım Bursa-kayseri arası en kestirme yol otomobille

Ve ya uçak hariç en hızlı yol hızlı tren muhabbeti filan varmış galiba bozuyukten bınıp ankaraya kadar gitsek misal