PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul Ümraniyede Halk otobüsü kaza yaptı

Mivec_4G63
29-07-2014, 13:34
Ümraniye'de özel halk otobüsünün kaza yapması sonucu 11 kişi yaralandı.

İtfaiye yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Şile yolunda seyir halindeki özel halk otobüsü, arıza yapan önündeki araca çarpmamak için yol kenarındaki bariyere ve istinat duvarına sürtünerek durdu.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Otobüsün kapılarının duvar tarafında kalması nedeniyle bazı yolcular, camları kırarak dışarı çıktı.

Kazada, yaralanan 11 kişi ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı.

Görgü tanıkları opel marka aracın makas attığını söylüyor, şimdi sosyal mesaj olaylarına hiç girmeyeceğim ancak ota b. ceza yazacaklar yine.

atituti
29-07-2014, 13:50
Kaza az ilerimde oldu bi araba makas atiyodu dogru ama otobuse vurdugunu gormedim

alex
29-07-2014, 14:23
Bu otobüs şöförleri eğitim almıyormu yahu duvarada surtup durmak nedır kapı açılmasın mıllet olsun diyemi ? onu geçdim cam kırma cekıcı olmayan bıton otobus var halen

Revo55
29-07-2014, 14:36
Bunlar belediye otobüsü falan değil.Cenaze nakil aracı gibi birşey diyebilirim.Herhangi bi otobüse sorun muayene'si en son ne zaman yapılmış acaba ? Bi otobüse kaç kişi aldıklarını bilenler vardır.Ben bayramoğlu'ndan pendik'e dershaneye gidip gelirim 17B otobüsle.17B'yi bilenler vardır balık istifi gibi bir araç.Sürekli kalabalık ; geçenlerde ön kapıyı açtı zar zor bindim.Kapı benim yüzümden zorla kapandı.İleride trafik var.Şöför emniyet şeridine attı kendini tam atarken şöför hızlı bir şekilde sağ far tarafından bariyere vurdu.Tam benim olduğum yer.Belki şanslı günümdeydim ama bunun her zaman böyle olacağını sanmıyorum.

fsunnetci
29-07-2014, 14:50
cam kırma çekiçlerini çalıyorlar diye otobüse koymuyorlar o yüzden böyle durumlarda vatandaş kendi kaderine teslim ediliyor,ne minibüslerde nede halk otobüslerinde var zaten al birini vur ötekini :rolleyes:

Sezgin
29-07-2014, 15:07
Ulan kım bılır kac km hızla gelıyordu da surtunerek durmayı tek çare olarak gördü, kaçamadı arıza yapan aracın yanından başka türlü

GuneyOnur
29-07-2014, 15:15
Sabah-Öğlen-Akşam ne zaman görsem E-5'te hepsi Emniyet Şeridinden çıkmıyor.

Kahn23
01-08-2014, 11:57
Bugün de Kabataş'ta kaza oldu maalesef.

OTOBÜS FACİASI GÜVENLİK KAMERASINDA! Video - AjansHaber.com (http://ajanshaber.com/otobus-faciasi-guvenlik-kamerasinda-video/100612)

Serhat
01-08-2014, 11:59
Denizli'de de otobüs kazası var 2 ölü varmış.

Denizli'de otobüs kazası: 2 ölü - Hürriyet GÜNDEM (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26924463.asp)

FaBeRgE
01-08-2014, 12:04
kabataştaki çok kötü olmuş :o

az önce tv de haberlerde vardı :o

Berkan
01-08-2014, 12:19
öf kabataştaki ne öyle ya masumca hiç bişeyden habersiz taksici bankta oturanı falan aldı altına bide :(

Berkan
01-08-2014, 12:21
öf kabataştaki ne öyle ya masumca hiç bişeyden habersiz taksici bankta oturanı falan aldı altına bide :(

editlyemedim sırtında canta olanın yanında kosan mavi tshirtli hem taksi hem otobus üstünden gecmiş galiba fena oldum bu ne ya :Deli:

TolgaEsentepe
01-08-2014, 12:23
taksinin altında 2 kişi kalmışda, otobüsün altında da 2 kişi kaldı sürükledi götürdü heralde nerede durduysa artık :(

SekoLive
01-08-2014, 12:28
otobus direğe carpmasa kapıdan içeri giricek taksi ve bankdakiler sanki kurtulcakmıs gibi geldi bana :( cok yazık hepimizin başına gelebilir böyle bi durum :( inşallah kurtulurlar

O.Z
01-08-2014, 12:30
Abi az önce bende haberlerde gördüm. Bu nedir ya şu son bir haftada ard ard'a ötobüs kazaları ya daha öncede oluyordu üstüne pek gidilmiyordu yada bu aralar bir sıkıntı var . anlam veremedim . 1 haftada duydugum 3. halk otobüsü kazası :( Allah kazadakilerin yardımcısı olsun .
İhmallik vardır büyük ihtimal bu olaylarla denetimler artar suçlular cezasını çeker umarım elden şuanlık bir şey gelmiyor .

Kahn23
01-08-2014, 12:34
Kabataş'taki otobüsün hrh freni patlamış. Çünkü oturan bayana vurduktan sonra da devam etti.

Hepsine geçmiş olsun..

Berkan
01-08-2014, 12:49
Kabataş'taki otobüsün hrh freni patlamış. Çünkü oturan bayana vurduktan sonra da devam etti.

Hepsine geçmiş olsun..

Kabataş'ta İETT otobüsü bekleyenlerin arasına daldı - HürriyetTV Haber (http://webtv.hurriyet.com.tr/2/66770/0/kabatas-ta-iett-otobusu-bekleyenlerin-arasina-daldi)

Maxi
01-08-2014, 13:05
yahu bakin bunlarin hic biri kaza degil
pic kurusunun altina araba otomobil otobus kamyon verirsen a. k salagi orrrrospu cocugu insanda ezer cocugada carpar..

once bu it leri boyle kritik-onemli gorevlerden uzak tutacaksin.
okuz oglu okuzu 2 hafta once cobanken gelip buralarda icinde 150 kisi olan otobus kullaniyor.

elbette bunun ucu donup dolasip belediye yada hukumete geliyor.
sen kime? ne hakla boyle onemli bir sorumluluk verdin.!!!!

herif nuh devrinden kalma cakma otobusle tam gaz gidiyor.. ondan sonra freni patladi!!!
senin yalanini si..........
al o fren hortumlarini ananin...... sok

orcunnn
01-08-2014, 14:33
ben var otobus tahhh anası avradı s..... serefsız yerlesım alanı ıcı durak bolgesı kım bılır kacla gelıyor 30 40 hızla cat dıye durur o otobusler allahtan o masum ınsanlara bısey olmamıs valla

ayhanas
01-08-2014, 14:53
Fren patlama mevzuyu değil bence sonradan hızlanıyor kaldırımda gecerkende ayağını gazdan kaldirmiyor .Piç ayağını gazdan kaldırmiyor .Kızın biri yok oluyor açıdan Allah sabır versin .Zehir atıyor piçler egzozlarindan .

SekoLive
01-08-2014, 15:35
Fren patlama mevzuyu değil bence sonradan hızlanıyor kaldırımda gecerkende ayağını gazdan kaldirmiyor .Piç ayağını gazdan kaldırmiyor .Kızın biri yok oluyor açıdan Allah sabır versin .Zehir atıyor piçler egzozlarindan .

sabah ilk haberlerde gaz pedalının sıkıstıgı söleniyordu

lethaldoze
01-08-2014, 16:18
Bu nasıl bir kaza... çok kötü olmuş.. :( dreğe çarpmasa belki dicem ama elden bir şey gelmiyor işte, bedavadan ölüyor insanlar.

kunteper
01-08-2014, 20:55
Devletin muhendisi bi yanlis onay verse o bina yikilsa ondan bilinir,
Ama bunlarda soforler kazalardan sorumlu olmuyor diye biliyorum

Insan hayatina verilen deger 0 mktgm ulkesinde

yusufcan_k
05-08-2014, 12:01
Ankara'da trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı haberi - İhlas Haber Ajansı (http://www.iha.com.tr/haber-ankarada-trafik-kazasi-1-olu-2-yarali-379309/)

2 ölü var diye duydum ama 1 miş bu aralar otobüslerle alakalı çok sıkıntı çıkmaya başladı toplu taşımayı sevmezdim şimdi biraz daha soğudum...

Orhan
05-08-2014, 12:08
Ankara'da trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı haberi - İhlas Haber Ajansı (http://www.iha.com.tr/haber-ankarada-trafik-kazasi-1-olu-2-yarali-379309/)

2 ölü var diye duydum ama 1 miş bu aralar otobüslerle alakalı çok sıkıntı çıkmaya başladı toplu taşımayı sevmezdim şimdi biraz daha soğudum...

Sanırım haberin tamamını okumadın dikkatli okursan freni patlayan kamyonun otobüse çarptığını yazıyor.
Yani otobüsün bir kusuru yok Allah korusun freni patlayan bir kamyon herkese çarpabilir.
Toplu taşıma trafik sorunlarının yegane çözümüdür. Layığı ile yapılsa keşke

Maxi
07-08-2014, 11:15
Görgü tanığı arıyoruz. (http://www.motosiklet.net/forum/kaza-raporu/134763-gorgu-tanigi-ariyoruz.html)

bu otobüs kullananları yakalayıp tek tek öldürmemiz lazım heralde
sanırım polisler yada adalet bunu istiyor bizden?

Evo34
07-08-2014, 11:22
Otobüs'ler minübüsleri geçti!
Geçen gün alenen sola kırmasam göre göre çarpacaktı sağ tarafımdan.
İndim önüne geçtim ne yapıyorsun dedim,
yoluma çıkma demez mi!

Bimer'e şikayette bulunalım arkadaşlar.
İşlerinin halka hizmet olduğunu unutuyor şöförler. Bizim otobüslerimizi babasının aracı edasıyla kullanıyorlar.

BİMER (http://www.bimer.gov.tr/forms/pgapplication.aspx)

Evo34
07-08-2014, 11:29
Bu şekilde bir başvuru yaptım,
lütfen sizlerde iletin arkadaşlar;

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/08/07/EkranAlnts.jpg

SULTANOGLU
07-08-2014, 11:33
Motorsikleti altina almis durmamis bude adamin suclu oldugunu kanitlamak icin gorgu tabigi gerekiyor. Su son yasananlardan sonra bildigin dagda yasiyoruz, ben Blboyle adaletsiz bir memleket gormedim.

blow07
07-08-2014, 11:37
Adalet mi oda ne ?

Kahn23
07-08-2014, 11:41
Bugün de Kabataş'ta kaza oldu maalesef.

OTOBÜS FACİASI GÜVENLİK KAMERASINDA! Video - AjansHaber.com (http://ajanshaber.com/otobus-faciasi-guvenlik-kamerasinda-video/100612)

Kabataş'ta kaza yapan otobüsün şoförü konuştu - En son haber (http://www.ensonhaber.com/kabatasta-kaza-yapan-otobusun-soforu-konustu-2014-08-06.html)

LnchCntrl
07-08-2014, 12:08
Gaz pedalı sıkışması felan değil yalan söylüyorlar, bi ayağınla gaza bas diğeriyle frene bak bakalım duruyor mu gidiyor mu ?? ölümüne araba kullanıyorlar burda da böyle. Dünya umurlarında değil.

Daha geçen gün ara yoldan ana yola tereddütsüz çıktı , biraz dalgınlığıma gelse ortalayıp vururdum. Farzet ki ben yokum kamyon var, oturmuş geliyor sence durabilir mi ?

Acil önlemler alınmalı, her sektörde olduğu gibi emmioğlu halaoğlu doldurdular sonra kaza. Kusura bakma kaza değil , APTALLIK.

onursumer
07-08-2014, 12:11
Kabataş'ta kaza yapan otobüsün şoförü konuştu - En son haber (http://www.ensonhaber.com/kabatasta-kaza-yapan-otobusun-soforu-konustu-2014-08-06.html)

otubuslerde boyle bir problem olabiliyorsa ve bu kaza o şekilde gerçekleşmişse gerçekten adama uzuldum çok kotu bir durum

imprezaWRC
07-08-2014, 12:39
Otobüslerin içine, yolu ve sürücüyü çeken hatta o an ne halt etti, hangi pedala bastı gibi verileri de verebilen cihazlardan koymak lazım. O zaman gaz pedalı mı sıkışmış, dallamanın beyin hücreleri mi sıkışmış ortaya çıkar.

huseyinturk
07-08-2014, 12:49
İett denetimleri arttırdı sivil görevlilerce denetleme başladı özel halk otobüslerine. Kimse kusura bakmasın ama konuda öyle cahilce ileri geri konuşulmuşki 20 yıldır sıkıntısız özel halk otobüsü işleten şöförlüğünü yapan bir insanın oğlu olarak diyecek söz bulamıyorum. Zaten bu cahil kafa yüzünden bu meslek ele ayağa ite köpeğe kalıyor yavaş yavaş. 2010 model otobüsü eskidi diye sıfırladık daha bu gün yeni araç başladı çalışmaya. Şimdi soruyorum size ey çok bilen sağlıklı düşünemeyen atıp tutan şahıslar iettnin kullandığı araçlar kaç model? Benim çevremdeki her otobüsçü bakımını cartını curtunu yetkili servisinde yaptırır fahiş fiyatlarda. Bir telefonla oturduğunuz yerden veza yazdırabiliyorsunuz istediğiniz öho'ya bizde tıpış tıpış ödemekle yükümlüyüz ,iettnin kendi araçlarına yazdırın yada trafikte bir kaza yapın görün neler geliyor başınıza. Aynı ücretle yokcu taşıyıp iett mazotu 1 liradan alırken ben 4.40tan alıyorum. Ben ücretsiz taşıdığım 65 yaş üstünden, özürsüz özürlüden, anasanın babasının indirimli ücretsiz kartını taşıyan sahtekardan tespit edip gerekli işlemi yaptığımda yalan yere şikayet yiyip 300liradan bin liralara kadar ceza yiyorum, hakkımı savunamıyorum elim kolum bağlı, iett şöförü yolcuyu döver şikayete gittiğinde o yolcu eski iett şöförü olan amirlerce ikna edilir. Daha neler neler.

Şimdi salağın biri çıkar derki kazanmıyosan yapmazsın, işine gelmiyosa o işi yapmayacaksın vs. İşte benim salak arkadaşım ben gibi insanlar işine gelmiyo diye bu işi ite köpeğe bıraktıkça, köyden gelen mahoya hattını satıp gittikçe dahada artacak bu sıkıntılar, sende burdan ileri geri yazdığınla kalacaksın...

Otobüsler kötü kaldırın otobüsleri
Minübüs kötü kaldırın minübüsü
Metrobüa kalsın mesela sadece e5 üzerinde benzin mazotya 10 lira olsın, normal otobüsün minübüsüb 2 liraya götürdüğü yolu hergün 1.5 katına paket halinde gidin gelin inşallah mutlu mesut..

Adam sıfır araba alır 400bin gibi rakama, fren hata verir iptal olur bariyerle koca otobüsü durdurur suçlu olur. Frene bastığımda tepki vermesin bakıyım araban ne *** yiyosun sen..

Arada çürük elmalar var yok değil ama az saygı yahu her gün trafikte koca otobüsle cebelleşen o kadar insanın stresini sorumluluğunu çeken alnının teriyle evine ekmek götürene az saygı..

Maxi
07-08-2014, 13:07
İett denetimleri arttırdı sivil görevlilerce denetleme başladı özel halk otobüslerine. Kimse kusura bakmasın ama konuda öyle cahilce ileri geri konuşulmuşki 20 yıldır sıkıntısız özel halk otobüsü işleten şöförlüğünü yapan bir insanın oğlu olarak diyecek söz bulamıyorum. Zaten bu cahil kafa yüzünden bu meslek ele ayağa ite köpeğe kalıyor yavaş yavaş. 2010 model otobüsü eskidi diye sıfırladık daha bu gün yeni araç başladı çalışmaya. Şimdi soruyorum size ey çok bilen sağlıklı düşünemeyen atıp tutan şahıslar iettnin kullandığı araçlar kaç model? Benim çevremdeki her otobüsçü bakımını cartını curtunu yetkili servisinde yaptırır fahiş fiyatlarda. Bir telefonla oturduğunuz yerden veza yazdırabiliyorsunuz istediğiniz öho'ya bizde tıpış tıpış ödemekle yükümlüyüz ,iettnin kendi araçlarına yazdırın yada trafikte bir kaza yapın görün neler geliyor başınıza. Aynı ücretle yokcu taşıyıp iett mazotu 1 liradan alırken ben 4.40tan alıyorum. Ben ücretsiz taşıdığım 65 yaş üstünden, özürsüz özürlüden, anasanın babasının indirimli ücretsiz kartını taşıyan sahtekardan tespit edip gerekli işlemi yaptığımda yalan yere şikayet yiyip 300liradan bin liralara kadar ceza yiyorum, hakkımı savunamıyorum elim kolum bağlı, iett şöförü yolcuyu döver şikayete gittiğinde o yolcu eski iett şöförü olan amirlerce ikna edilir. Daha neler neler.

Şimdi salağın biri çıkar derki kazanmıyosan yapmazsın, işine gelmiyosa o işi yapmayacaksın vs. İşte benim salak arkadaşım ben gibi insanlar işine gelmiyo diye bu işi ite köpeğe bıraktıkça, köyden gelen mahoya hattını satıp gittikçe dahada artacak bu sıkıntılar, sende burdan ileri geri yazdığınla kalacaksın...

Otobüsler kötü kaldırın otobüsleri
Minübüs kötü kaldırın minübüsü
Metrobüa kalsın mesela sadece e5 üzerinde benzin mazotya 10 lira olsın, normal otobüsün minübüsüb 2 liraya götürdüğü yolu hergün 1.5 katına paket halinde gidin gelin inşallah mutlu mesut..

Adam sıfır araba alır 400bin gibi rakama, fren hata verir iptal olur bariyerle koca otobüsü durdurur suçlu olur. Frene bastığımda tepki vermesin bakıyım araban ne *** yiyosun sen..

Arada çürük elmalar var yok değil ama az saygı yahu her gün trafikte koca otobüsle cebelleşen o kadar insanın stresini sorumluluğunu çeken alnının teriyle evine ekmek götürene az saygı..

sen ne sayıklıyorsun usta??
iett mazotu bedava bile alsa bu seni haklı çıkarmaz
iett şöförleri hergün 100 kişi bile dövse sen gene haklı değilsin
IETT TARAFI BAŞKA, o iett nin hatası
SEN KENDİNE BAK.

Ayrıca mesele 100 bin yıllık eski otobüsler değil
hala bunu anlayamıyorsunuz

şimdi sen o öküzlerin altına 2015 model mersedes otobüs versen ne olacak sanıyorsun?
öküz gene durağa dalacak
öküz gene genç bir kızı altına alacak
öküz gene bir motosikleti alıp 100 metre sürükleyecek
öküz aynı öküz

otobüs -araba kaza yapmaz
hiçbir otobüs kendi kendine gitmez, kendi başına kaza yapmaz
uyan artık

yarın sıfır bir otobüs alalım, bir depoya koyalım 50 sene sonra gidip bakalım 1mm bile yerinden kıpırdamadan orada duruyordur.
uyan artık

kaza yapan otobüs değil, onu kullanan öküzür.
yok freni patlamış, yok gaz teli takılmış...

bıktık lan vallahi bıktık yıllardır, otobüsünden, minibüsçüsünden, taksicisinden

huseyinturk
07-08-2014, 13:19
Büyüğümsünüz size bişeyler öğretmek haddime değil,ama empati kurmak lazım. Modifiyeden bıktık diyede bir zihniyet var şu aralar gündemde yapılan uygulamalar ortada. Elektronik gaz hatası yüzünden kendi kendine gaz veren otomatik şanzumandan dolayo sürücününn elini kolunu bağlayan bir çok kaza örneği, mercedes gibi bir markaya karşı bile kazanılmış dava örnekleri var. Malesef ülkemizde montesi yapılan araçlarda, servis vs hatalarından oluyor bu durumlar. Siz benim demek istediğimide anlamamışınız zaten, diyorumki otobüse minübüse gösterilen bu öteki insan tavrı yüzünden belli seviyedeki insanlar katlanamıyor bu çileye bu derde. Öküz haklı demiyorum, öküz yok demiyorm. Ama unutmayın bbizim içimizde bile var ölümüne makasçılar yancılar öküzler. Hepimiz öylemiyiz hayır. Hepniz öylesiniz diyen zihniyete beraber savunmuyomuyız kendimizi?

Mehmet Gazihan
07-08-2014, 13:22
Gerçekten gaz pedalı sıkışmışsa durum daha vahim zaten.

Bence aynı platformu kullanan tüm otobüslerin toplatılması lazım..

millet takılabilir korkusuyla yüzbinlerce arabasını geri çağırır.. Bizimkiler takıldığı halde kullanmaya devam ederler..

MertSerhanÖ.
07-08-2014, 13:24
bu ülkede Adalet diye isim bile kalmadı.

Mpower
07-08-2014, 13:27
Valla otobus soforu dovmustum karakol dahil her yerde eline saglik demislerdi herkes nefret ediyor soforlerden

ersandeniz
07-08-2014, 13:34
İstanbul'da yaşamıyorum büyük ihtimal de orada da aynıdır da durum:
Ankara'da neden dolmuş-halk otobüsü- belediye otobüsüne kızıyorum, keşke heryer metro olsa da bunlar kalksa diyorum:
- Adam 3 şeritli yolda sol şeritten giderken, yolcu group en sağ şerite geçiyor, hiç aynaya bakmadan arkasındakinin hızına bakmadan..
-Adama cep yapılmış yolcu indirsin bindirsin diye, o ne yapıyor? yolda duruyor bekle ki yolcusunu alsın
-adam arkadaşıyla karşılaşıyor, yolun ortasında iki dolmuş duruyor muhabbet ediyorlar, bekle ki muhabbetleri bitsin
-sürekli bir telefonla konuşma hali, falanca minibus nerde filanca nerde, ona gore kanser edecek kadar yavaş gidiyorlar oyalanıyorlar, ona gore tehlikeli şekilde hızlanıyorlar..
-sanırım kanunda kırmızı ışıklardan muaf oldukları yazıyor, hiç sallamıyorlar
-kaza olduğunda haklıysan bile hakkını savunamıyorsun, ça çakal sürüsü gibi çoğalıyorlar..

İşte bu nedenlerden dolayı, yok ekmek yiyorlar yok yeni araba almışlar umrumda değil, yukarıda yazdıklarımı yapmasınlar, yapanı bu işten men etsinler, ondan sonra umrumda olurlar..
(yukarıdakileri binek araçlar yapmıyor mu?evet yapanlar var, ama adam kendi canını taşıyor, ailesini taşıyor, kimsenin mecburen o araçları kullananların canını emanet edenlerin canını tehlikeye atmaya hakkı yok..)

emre55
07-08-2014, 14:03
Otobüsler harbi dengesiz ya 100 kişilikse 200 kişi bindiriyor şerefsizler, devlet aracı birde, ee modifiyeye yaz cezayı , it iti ısırmaz derler ya aynen öyle. topselvi kadıköy hattı 16b e5 te kesicide gidiyor ciddiyim

Maxi
07-08-2014, 14:07
Büyüğümsünüz size bişeyler öğretmek haddime değil,ama empati kurmak lazım. Modifiyeden bıktık diyede bir zihniyet var şu aralar gündemde yapılan uygulamalar ortada. Elektronik gaz hatası yüzünden kendi kendine gaz veren otomatik şanzumandan dolayo sürücününn elini kolunu bağlayan bir çok kaza örneği, mercedes gibi bir markaya karşı bile kazanılmış dava örnekleri var. Malesef ülkemizde montesi yapılan araçlarda, servis vs hatalarından oluyor bu durumlar. Siz benim demek istediğimide anlamamışınız zaten, diyorumki otobüse minübüse gösterilen bu öteki insan tavrı yüzünden belli seviyedeki insanlar katlanamıyor bu çileye bu derde. Öküz haklı demiyorum, öküz yok demiyorm. Ama unutmayın bbizim içimizde bile var ölümüne makasçılar yancılar öküzler. Hepimiz öylemiyiz hayır. Hepniz öylesiniz diyen zihniyete beraber savunmuyomuyız kendimizi?

modifiye ortamında gelinen durumda aynı, fark yokki
150 tane AT KAFALI SÜNEPE yüzünden, bütün türkiye aracını modifiye yapan herkese düşman kesildi.

biz diyoruzki (tabi siz bunları okuyamıyorsunuz) birşeyler yapalım
ak ile karayı ayırt edelim
fakat işin içinden çıkamıyoruz
elle tutulur gözle görülür bir yapı yok ortada
hala ralli arabalarına taş atılan bir memlekette yaşıyoruz.

ama sizin bir derneğiniz, bir kuruluşunuz, şöferler odasımıdır ne halttır bir şeyleriniz yokmu?
aradaki çürük yumurtaları çıkarsanız?
köyden gelmiş 2 aylık ehliyeti olanlara koca otobüsü teslim etmeseniz?

yahu bak uzatmadan yazayım
şu anda istanbulda x hattında otobüs kullanan birisi benden daha iyi araba kullanması lazım o kadar net.

Mutu
07-08-2014, 14:12
Belediye araçlarının çoğunun arka plakası okunmayacak şekilde. Şimdiye kadar hiç mi dikkatini çekmemiş acaba otomobillerdeki kumandalı egzozun düzeneğini bile bulabilen trafik polislerinin?

Mutu
07-08-2014, 14:13
Belediye araçlarının çoğunun arka plakası okunmayacak şekilde. Şimdiye kadar hiç mi dikkatini çekmemiş acaba otomobillerdeki kumandalı egzozun düzeneğini bile bulabilen trafik polislerinin?

*belediye otobüslerinin

halitilker
07-08-2014, 14:24
150 tane AT KAFALI SÜNEPE yüzünden, bütün türkiye aracını modifiye yapan herkese düşman kesildi.

ama sizin bir derneğiniz, bir kuruluşunuz, şöferler odasımıdır ne halttır bir şeyleriniz yokmu?

şu anda istanbulda x hattında otobüs kullanan birisi benden daha iyi araba kullanması lazım o kadar net.

kesinlikle öyle

huseyinturk
07-08-2014, 14:39

Bende diyorumki sayın abim iş öyle bir kıvama geldiki adam gibi şöförlük yapan insan bu otobüsçüleri asalım hepsini keselim zihniyeti yüzünden, lanet ediyor bırakıyor bu işi köyünde dozerde ehliyet alana kalıyor bu iş mecburen.3 şöförden 2 si geri geri bile gelemiyor otobüsle. Benim mesleğim apayrı ayda yılda bir çıkarım arabaya inerken yolcu teşekkür eder ilk defa gazete okuyarak geldim evime diye. Ama ben yapıyomuyum bu işi hayır sen yapıyomusun hayır. Babamın hattı var kendi işimde çalışmak varken el kapısındaym ben bütün hevesime rağmen uzak tuttu babam beni o otobüsten. Kendi rahatsızlığu olmasına rağmen mecbur kaldımı kendi çıkar arabaya sen bulaşma der. 36 arabadan 30u çürük yumurta ama dikkatinizi çekerim 36sı değil.. Dernekle mernekle ayıklanmaz o çürük yumurtalar gerekli mercilerin adam gibi denetimiyle ayıklanır ama bunların derdi şikayet gelsin para yazalım.. Sertifika ile çalışır her şöför, sivil denetim gelsin şerefsizli yapan şöförün sertifikası iptal olsun mal sahibine ceza yazılacağına. Ayıklasın devlet kar amacı gütmeden hizmet etsin bizde yaptığımız işten zevk alalım eskisi gibi, ama nerdeee

AFy
07-08-2014, 15:42
İstanbul'da yaşamıyorum büyük ihtimal de orada da aynıdır da durum:
Ankara'da neden dolmuş-halk otobüsü- belediye otobüsüne kızıyorum, keşke heryer metro olsa da bunlar kalksa diyorum:
- Adam 3 şeritli yolda sol şeritten giderken, yolcu group en sağ şerite geçiyor, hiç aynaya bakmadan arkasındakinin hızına bakmadan..
-Adama cep yapılmış yolcu indirsin bindirsin diye, o ne yapıyor? yolda duruyor bekle ki yolcusunu alsın
-adam arkadaşıyla karşılaşıyor, yolun ortasında iki dolmuş duruyor muhabbet ediyorlar, bekle ki muhabbetleri bitsin
-sürekli bir telefonla konuşma hali, falanca minibus nerde filanca nerde, ona gore kanser edecek kadar yavaş gidiyorlar oyalanıyorlar, ona gore tehlikeli şekilde hızlanıyorlar..
-sanırım kanunda kırmızı ışıklardan muaf oldukları yazıyor, hiç sallamıyorlar
-kaza olduğunda haklıysan bile hakkını savunamıyorsun, ça çakal sürüsü gibi çoğalıyorlar..

İşte bu nedenlerden dolayı, yok ekmek yiyorlar yok yeni araba almışlar umrumda değil, yukarıda yazdıklarımı yapmasınlar, yapanı bu işten men etsinler, ondan sonra umrumda olurlar..
(yukarıdakileri binek araçlar yapmıyor mu?evet yapanlar var, ama adam kendi canını taşıyor, ailesini taşıyor, kimsenin mecburen o araçları kullananların canını emanet edenlerin canını tehlikeye atmaya hakkı yok..)
Aynen öyle durumlar aynı burada da yolların tek sahıbı onlarmıs gıbı hareketler.

Üniversite sınavına gıderken tramwaydakı kalabalıktan dolayı kendı aracımızla gıdelım dedık o gunde seferler artınca otobüsçülerin alayı yollardaydı neredeyse baska arac yoktu aracı annem kullanırken ustune surmeler onunu kesmeler yol vermemeler sol şeridi kapatıp ılerlemeler yolda kaçıyla kavga ettım küfür kıyamet en son ehlıyetım olmadıgı halde dreksıyona ben geçtim sınava daha 40 dk kala sınav yerındeydım sınavın ılk yarım saatıne kadar elım ayagım tıtredı sınırden sıkıntıdan catlayacaktım bu kadar bılıncsız bu kadar bencil arac kullanılamaz ya Allah bıldıgı gıbı yapsın bunları.