PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bmw e46 3.20d görüşleriniz nelerdir?

megAkrep07
02-08-2014, 12:47
kronik arızaları var mıdır? sık sorun çıkartır mı? performans ve yakıtı nasıldır? kendinize veya yakınınıza alır mısınız?

ghibli06
02-08-2014, 12:52
eski tip olmasa da, motoru BMW nin şimdiki efsane dizel motorları gibi değildir... aman aman yakıtta cimri değildir, performansı da orta şekerdir... geri kalan sorunlar aracın yaşı ve km si ile alakalı şeylerdir...

megAkrep07
02-08-2014, 12:55
eski tip olmasa da, motoru BMW nin şimdiki efsane dizel motorları gibi değildir... aman aman yakıtta cimri değildir, performansı da orta şekerdir... geri kalan sorunlar aracın yaşı ve km si ile alakalı şeylerdir...

bir arkadaşım çok fazla sorun çıkardığını ve herkesin elinden çıkarmaya çalıştığını söyledi o yüzden kafam karıştı. bu bir rastlantı mı yoksa haklılık payı var mıdır? şimdiki efsane dizel motorlar dediğiniz e46 da yok mu? 2005 modellerinde falan? tekrar teşekkür ederim.

Turboğuz54
02-08-2014, 13:11
arabadan arabaya göre değişiyo sorunları bi abimizde var 330 binde motor saat gibi sesli bile çalışmıyo hala gündelik kullanıyo

asot
02-08-2014, 13:26
turbosu 2500 tl filandı diye hatırlıyorum.

logıcthıs
02-08-2014, 20:58
bir arkadaşım çok fazla sorun çıkardığını ve herkesin elinden çıkarmaya çalıştığını söyledi o yüzden kafam karıştı. bu bir rastlantı mı yoksa haklılık payı var mıdır? şimdiki efsane dizel motorlar dediğiniz e46 da yok mu? 2005 modellerinde falan? tekrar teşekkür ederim.

2005 e46 larda e90 motoru var...
sorunlu olanlar alt modellerdeki motorlar.

Kadyr
02-08-2014, 21:05
Enistem almanyadan geldi 320d 2004 model.araba iyi guzelde 6lt yag aldi 450_500 tl 10 bin bakimi tutuyor parcalari pahali yahu:) ama yinede passata degismem bana arti yonu dizel olmasina ragmen ses yalitimi cok iyi.

bilalMW
02-08-2014, 21:24
bak şimdi 320d lerin motor kodu TU ile bitiyor ise (Technical Uptade) bunlardan edinmeye bak.

BMW M47 - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M47)

evolution_9
02-08-2014, 21:36
tam bi traktör

Kadyr
02-08-2014, 22:31
Traktor ama icerde ses yok.he performansa gelince alt devirle 1.9tdi ye baya olu geldi bana ki arada 20 bg fark var.chip yaptirdik kendine geldi.yakit icin bisi diyemicem cunku eniste surekli gazliyor.uzun yol ortalama hizi 145 9 lt

Octane
02-08-2014, 23:48
Volvo s80 d5(2.4 dizel 5 silindir-awd) ortalama 160la giderken 8.1 lt yakiyor. Cruise acmazsak ayagimizla surekli 160la gidersek 7.9lara dusuyor. Ortalamasi da bu sekilde. Bence 145 ortalamaya 9lt yakit fazla.

ghibli06
03-08-2014, 00:08
2005 e46 larda e90 motoru var...
sorunlu olanlar alt modellerdeki motorlar.

M47TUD20 e90 larda kullanılmadı,M47TU2D20 kullanıldı 3-2 sene sonra 'N' serisi motorlara geçtiler 177 hp lik motorla, efsane motor da bunlardır 177lik ve sonrasında 184lük...

Kadyr
03-08-2014, 00:10
Araba ful yuklu klima acik tabi.bide yalniz dedigim gibi enistem gazi oksamaz:) ani hizlanmalari cok oldugu icin araba fazla yakiyor.ben kullaninca direk azaliyor:)

Revo55
03-08-2014, 00:21
E46 318i kullandık.Kasanın genel kroniklerini ; arka tarafta döşeme sarkması , cam açma tuşlarının gevşemesi bozulması , cam açma motorunda ufak tefek sıkıntılar çıkıyor.Yaklaşık 50 bin km kullandık.Yeni araca geçtiğimizden dolayı sattık.Ama kendim temiz bir e46 bulursam alacağım inşallah.
320d Tiptronik vitesleri 5 ileri.Yakıt tüketimi biraz artıyor haliyle.Genelde turbo'sunda sıkıntı çıktığını biliyorum.Sesi traktör gibidir.
Alacağınız e46 temiz olsun.Yoksa baya uğraştırır sizi.Bizim aracı satmadan önce yağ yakmaya başlamıştı.320d pek tavsiye etmiyorum.Düşük km'de bulmak artık çok zor.Ve yakıt 320i 2.2 lt + lpg ile aşağı yukarı aynı yakacaktır.320i yada 325i öneririm.Ama mantıklı olan 325i olur vergiden ötürü.320i ve 325i deki kullanılan 2.2 motor e60 520i lerde ve 2.5 e60 525i de kullanıldı.
318i pek önermem yazılımlı focus , megane sizi geçebilir.Ama 318i'nin manueli biraz daha iyidir.

gp74
03-08-2014, 13:10
M47TUD20 e90 larda kullanılmadı,M47TU2D20 kullanıldı 3-2 sene sonra 'N' serisi motorlara geçtiler 177 hp lik motorla, efsane motor da bunlardır 177lik ve sonrasında 184lük...

Ufak bir ekleme yapayim
Benim.aracim 120d ve M47TU2 motor kodlu 163 hp lik versiyon
Ayrica 177 hp lik motor.en.sikintili olani kronik zincir.koparma ve ses yapmasiyla unlu
O sebeple.alinacaksa M47TU2 163 luk.yada 184 luk model.secilmeli...

Ogulcan.O
03-08-2014, 14:39
Ben tavsiye etmiyorum iç görüntüsü çk sıradan traktör gibi arkadaşımda vardı başına açmadığı bela kalmadı tabi temizi sorunsuzuda vardır mutlaka da ben hiç sevmemiştim

logıcthıs
03-08-2014, 14:54

ben 163 lük olarak hem e46 2005 lerde hemde e90 larda kullanıldı diye biliyorum demekki yanlış biliyomuşum düzeltme için teşekkürler

Işık
03-08-2014, 17:05
Alacaksan 2003 ve sonrası 150 hp olan modellere bakmanı tavsiye ederim. Tutulmayan model ilk seri 136 hp olan versiyonlar. 150'lik alırsanda dikkat etmen gereken egr iptali ve emme manifoldundaki kelebekleri iptal etmek, onun dışında taş gibi motor, turbo dışında sıkıntı çıkarmaz sana.
Yakıtı az falan değil baya baya yakıyor bastığın zaman,19" jantlarla şehiriçi 11-12 lt altına düşmüyor sıkışık trafikte. Uzunda da otomatiği 7,5-8 lt yakar kullanıma bağlı.
Pd motorlar gibi verimli değil ayrıca, modifiye ederim düşüncen varsa pd al yükle, buna yazılım+hava filtresi yeter, gerisi yalan :)
Temiz kullanılmış m paket, dijital klima, sunroof+xenon olursa alınır, E46 güzel kasadır tavsiye ederim.

Ufuk
03-08-2014, 18:06
Manifoldun üstünde ''swirl flap'' denen parça var. Ondan sorun çıkarıyor.İptal ettirmek gerekiyor diye okumuştum.Ancak iptal işleminin zorluğu hakkında bir bilgiye sahip değilim.

megAkrep07
03-08-2014, 22:13
E46 318i kullandık.Kasanın genel kroniklerini ; arka tarafta döşeme sarkması , cam açma tuşlarının gevşemesi bozulması , cam açma motorunda ufak tefek sıkıntılar çıkıyor.Yaklaşık 50 bin km kullandık.Yeni araca geçtiğimizden dolayı sattık.Ama kendim temiz bir e46 bulursam alacağım inşallah.
320d Tiptronik vitesleri 5 ileri.Yakıt tüketimi biraz artıyor haliyle.Genelde turbo'sunda sıkıntı çıktığını biliyorum.Sesi traktör gibidir.
Alacağınız e46 temiz olsun.Yoksa baya uğraştırır sizi.Bizim aracı satmadan önce yağ yakmaya başlamıştı.320d pek tavsiye etmiyorum.Düşük km'de bulmak artık çok zor.Ve yakıt 320i 2.2 lt + lpg ile aşağı yukarı aynı yakacaktır.320i yada 325i öneririm.Ama mantıklı olan 325i olur vergiden ötürü.320i ve 325i deki kullanılan 2.2 motor e60 520i lerde ve 2.5 e60 525i de kullanıldı.
318i pek önermem yazılımlı focus , megane sizi geçebilir.Ama 318i'nin manueli biraz daha iyidir.

uzak dur diyorsunuz o zaman :) fakat 2003 üzeri modelleri full+full olanlarını da tavsiye etmez misiniz? (benim için performans ikinci planda)

megAkrep07
03-08-2014, 22:14
Alacaksan 2003 ve sonrası 150 hp olan modellere bakmanı tavsiye ederim. Tutulmayan model ilk seri 136 hp olan versiyonlar. 150'lik alırsanda dikkat etmen gereken egr iptali ve emme manifoldundaki kelebekleri iptal etmek, onun dışında taş gibi motor, turbo dışında sıkıntı çıkarmaz sana.
Yakıtı az falan değil baya baya yakıyor bastığın zaman,19" jantlarla şehiriçi 11-12 lt altına düşmüyor sıkışık trafikte. Uzunda da otomatiği 7,5-8 lt yakar kullanıma bağlı.
Pd motorlar gibi verimli değil ayrıca, modifiye ederim düşüncen varsa pd al yükle, buna yazılım+hava filtresi yeter, gerisi yalan :)
Temiz kullanılmış m paket, dijital klima, sunroof+xenon olursa alınır, E46 güzel kasadır tavsiye ederim.

zaten 2003 üzeri ilk tercihim ve full+full olmasına dikkat ediyorum. M paket temizi denk gelirse almayı düşünüyorum. 40-45 bin tl arasında değişiyor. siz tavsiye ediyorsunuz sanırım. (performansı ikinci planda benim için)

Revo55
04-08-2014, 00:24
uzak dur diyorsunuz o zaman :) fakat 2003 üzeri modelleri full+full olanlarını da tavsiye etmez misiniz? (benim için performans ikinci planda)

Göreceli olarak uzak durun :) Temiz 320i ya da 325i daha sağlıklı olacaktır.Bizim kendi aracımız Tr'de sınırlı dolulukta olan 318i'lerden birisiydi.Hafızalı elektrikli deri koltuklar , (yanlış hatırlamıyorsam hafızalı aynalar da vardı) , Sunroof , mercekli farlar ve far yıkama , Araç Telefonu , Arka Perde , Dijital klima ve aklıma gelmeyen şeyler vardı.Dolusu çok güzeldir ama anolog klima sunroof'suz mercekli farı olmayan e46 almayın tavsiyem.Gerçekten keyifli araçlardır.Allah nasip ederse temizini bulursam kendim için alacağım :)

fastchild
04-08-2014, 12:07
Bütçe varsa 30d bakin açıkçasi

ÖmerF.Bayar
04-08-2014, 12:18
Ben e46 almadan once herkez overek anlatirdi, dinlemezdim pek ama gercekten hakliymislar, dolusu ve bakimlisi cok da dikkat cekiyor ve modelini hic belli etmiyor, ici dolu olanlara bakarsan daha cok seversin, digital A/C olmazsa olmaz bence, fikir olsun diye benim arabanin icini paylasayim, daha dolusu yok galiba;

http://i62.tinypic.com/2us8l0k.jpg

SerkanYazgan.
04-08-2014, 15:30
Daha dolusu elbette var, bmw donanımları opsiyonla sattığı için her araç birbirinden farklı donanıma sahip olabiliyor. Mesela asc tuşunuzun olduğu yerin komple tuşlarla dolu olması lazım daha dolu olması için. Temiz araç bulabilirseniz alın, olmazsa olmaz keyif veren donanımlarsa sunroof,xenon,harman kardon, elektrikli-ısıtmalı recaro koltuk. Birde ekran olursa vazgeçemezsiniz :)

megAkrep07
04-08-2014, 16:20
Ben e46 almadan once herkez overek anlatirdi, dinlemezdim pek ama gercekten hakliymislar, dolusu ve bakimlisi cok da dikkat cekiyor ve modelini hic belli etmiyor, ici dolu olanlara bakarsan daha cok seversin, digital A/C olmazsa olmaz bence, fikir olsun diye benim arabanin icini paylasayim, daha dolusu yok galiba;

http://i62.tinypic.com/2us8l0k.jpg

öncelikle aracınızın içi gayet güzel. ben de alacağım araçta sunroof şartını arıyorum. full+full istiyorum. fakat tavan sarkması, ön konsolun çatlaması veya herhangi bir yerlerinin soyulması gbi insanın canını sıkabilecek sorunları çok yaşar mıyım? 3.20d den yukarısını alırsam benzinli almış kadar olurum yakıt yönünden. ***** benzin fiyatlarından dolayı da benzinli düşünmek biraz zor olacak.

ekranlı olursa gayet iyi olur nette bir kaç tane denk geldi ama turbosu falan sık arıza yapar mı bu tarz sorunları çok sık yaşıyor musunuz? ve alırken öncelikli olarak başka nelere dikkat edeyim?

Berkan
04-08-2014, 16:21
Daha dolusu elbette var, bmw donanımları opsiyonla sattığı için her araç birbirinden farklı donanıma sahip olabiliyor. Mesela asc tuşunuzun olduğu yerin komple tuşlarla dolu olması lazım daha dolu olması için. Temiz araç bulabilirseniz alın, olmazsa olmaz keyif veren donanımlarsa sunroof,xenon,harman kardon, elektrikli-ısıtmalı recaro koltuk. Birde ekran olursa vazgeçemezsiniz :)

adam dubaide napsın koltuk ısıtmayı Serkan yumurtamı pişirsin :D onun dışında harman kardon yok .onun dısında acık ahsabı sevmem ama uyumlu olmus batmıyor göze :icon_tup:

megAkrep07
04-08-2014, 16:23
Bütçe varsa 30d bakin açıkçasi

keşke 30 olsa fakat bu seferde benzinli gibi yakacak diye tahmin ediyorum. full+full 3.20 sunroof falan birde ekranlısını denk getirebilirsem şöyle 2004-05 pişman olur muyum? (performans ikinci planda çünkü bir önceki araçlarım doch vtec ve ep3 type-r vardı) bu yüzden artık performans pek düşünmüyorum

Berkan
04-08-2014, 16:36
sunlara fena değiller gibi sanki

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2003-model-bmw-330d-spor-paket-204-ps-174264590/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-tr-de-tek-baska-yok-160098868/detay)

megAkrep07
04-08-2014, 16:51
sunlara fena değiller gibi sanki

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2003-model-bmw-330d-spor-paket-204-ps-174264590/detay)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-tr-de-tek-baska-yok-160098868/detay)

ilanlar için öncelikle teşekkürler, araçlar da gayet uygun duruyor hem fiyat hem araç olarak.
fakat 3,30 olduğu için yakıt konusunda tedirgin oluyorum ***** öğretmen adamız :)

SerkanYazgan.
04-08-2014, 17:33
adam dubaide napsın koltuk ısıtmayı Serkan yumurtamı pişirsin :D

ahahhaah Kanka nerde yaşadığına bakmadım, ben tr de alacak arkadaş için yazdım :D

tılsım
04-08-2014, 20:35
Güzel ve keyifli araçtır tavsiye ederim. Technical Uptade olan motorları tercih edebilirsiniz. Egr iptali ve Flap iptalinden sonra, yakıtıda güvendiğiniz bir istasyondan alırsanız, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Flap iptali sök,tak 1 saatlik ve kafa rahatlığı açısından çok önemli bir işlem. Rolantide dışarıdan sesli çalışır fakat araç içinde ses duymazsınız. Alırken birde turbo durumu ve araç yükte iken enjektör durumlarını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

megAkrep07
04-08-2014, 23:25
Güzel ve keyifli araçtır tavsiye ederim. Technical Uptade olan motorları tercih edebilirsiniz. Egr iptali ve Flap iptalinden sonra, yakıtıda güvendiğiniz bir istasyondan alırsanız, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Flap iptali sök,tak 1 saatlik ve kafa rahatlığı açısından çok önemli bir işlem. Rolantide dışarıdan sesli çalışır fakat araç içinde ses duymazsınız. Alırken birde turbo durumu ve araç yükte iken enjektör durumlarını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

verdiğğiniz bilgiler çok işime yarayacak çok teşekkür ederim

ÖmerF.Bayar
05-08-2014, 09:43

Ben asc nin oldugu yerin dolu olanini sadece m3 var biliyordum, demekki yanlis biliyorum, ama daha once ne yalan soyliyim hicbir e46 318ci de gormedim :)

öncelikle aracınızın içi gayet güzel. ben de alacağım araçta sunroof şartını arıyorum. full+full istiyorum. fakat tavan sarkması, ön konsolun çatlaması veya herhangi bir yerlerinin soyulması gbi insanın canını sıkabilecek sorunları çok yaşar mıyım? 3.20d den yukarısını alırsam benzinli almış kadar olurum yakıt yönünden. ***** benzin fiyatlarından dolayı da benzinli düşünmek biraz zor olacak.

Hocam benim arabam 155k km ye ulasti, ne tavanda sarkma ne konsolda catlama var ki ben dubai de yasiyorum, oyle olsa buradaki sicaklardan coktan dedigin giibi olmustu, motor arizalari beni asiyor, ben marsa bas devam etciyim :D

ekranlı olursa gayet iyi olur nette bir kaç tane denk geldi ama turbosu falan sık arıza yapar mı bu tarz sorunları çok sık yaşıyor musunuz? ve alırken öncelikli olarak başka nelere dikkat edeyim?

adam dubaide napsın koltuk ısıtmayı Serkan yumurtamı pişirsin :D onun dışında harman kardon yok .onun dısında acık ahsabı sevmem ama uyumlu olmus batmıyor göze :icon_tup:

Haman cardon yok ama infinity yanlis hatirlamiyorsam ses sistemi, anfisi yandi onu degistirirken gormustum ki bana fazlasiyla yetiyor hatta cok seviyorum ses sistemini :) Bu arada da koltuk isitma gereksiz fazlalik gercekten :D

ÖmerF.Bayar
05-08-2014, 09:44
megAkrep07´isimli üyeden Alıntı

Bu yorum arada kalmis :D

Hocam benim arabam 155k km ye ulasti, ne tavanda sarkma ne konsolda catlama var ki ben dubai de yasiyorum, oyle olsa buradaki sicaklardan coktan dedigin giibi olmustu, motor arizalari beni asiyor, ben marsa bas devametciyim :)