PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vadeli Altın Hesabı Hk..

driftboy
02-08-2014, 14:32
Bikaç yerde okudum ama bi cacık anlamadım. Aramızda elbet bu isi yapan vardır.

Yatırım amaclı kız arkadasımla ayda en az 2 tane filan ceyrek alıp su altın hesaplarına atalım diyoruz. Simdi nedir bu muhabbet ? Faizi nedir ? Hangi bankada altın hesabı açıp hangi bankayla çalışalım ? Bunun getirisi ne olur ayda 2 çeyrekle ? İşlem ücreti karı zararı ne olur ? Atıyorum ayda 2 tane koydukca faizi getirisi nedir ?

varmıdır böyle faizli yada normal altın hesabı yapan ? Mantıklımıdır ? Yoksa TL olarak mı birikim yapalım ? En azından 2-3 sene dokunmayacagız. Altının yanında bi miktarda nakit birikimi yapacagız cok acil bişeyde kullanmak icin..

AdemAr
02-08-2014, 14:34
kuveyt türkün var dıye bılıyorum. hiçbi işlemden masraf vs. almıyorlar

onn_dear
02-08-2014, 18:46
Her ne olursa olsun evde altin bulundurmayin. Altin hesabina ceyrek alip goturmuyorsun , her ay 2 ceyrek fiyatini bankaya yatiriyorsun. Cekecegin zaman o gunku fiyattan bozup para olarak veriliyor.

Trance-R
02-08-2014, 18:59
Enpara.com'a bak derim :)
Altın alım ve satım arasındaki fark, mesai saatleri ve hafta içinde daha avantajlı fiyatlara sahip.

DOHC
02-08-2014, 20:30
Fiziki olarak altın almıyor bankalar. Siz her ay 2 çeyrek kaç gr ise o kadar tutar bankaya yatırırsınız ama karşılığı gr altın olur. Altın fiyatı artarsa paranız artar, düşerse azalır.
Faiz olarak bir cacık vermezler, bildiğim çoğu bankr a vadeli altın hesabını yıllık açıyorlar.

Runo
02-08-2014, 20:37
Kız arkadasımla ortak hesabımız var (altın hesabı) her ay hesaptan düzenli olarak parayı çekiyor ve altına yatırıyor. O hesabı unutucaksanız dokunmayacaksanız ben tavsiye ediyorum :)

Runo
02-08-2014, 20:39
Mesajımı düzenleyemiyorum. İşbankasını tavsiye ederim

onn_dear
02-08-2014, 20:44
Ya birde cekmek istedigimizde ne kadar kesinti yapiliyor acaba?

snan1910
02-08-2014, 21:53
Ziraat bankası için konuşiyim

Şuan ki görüntü,

http://i.hizliresim.com/OJM7g0.png

Bu şekilde. Mesai saatleri dışında alış ile satış arasındaki fark artıyor. Mesai saatleri içinde 70 kuruş felan fark oluyor.

Vadeli sormuşsunuz, vadeli de bildiğim kadarıyla masraf alıyorlar ama vadesiz altın hesabında herhangi bir masraf yok ziraatte. Normal altının kârı veya zararı oluyor.