PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yanlış yazılmış motor no hk.

C2VTS
03-08-2014, 01:02
Merhabalar bundan 3 yıl önce bir BMW 330xi aldık belirli bir süre kullandık sattık .Alan kişi ekpertizini yaptırdı 2 parça boya çıktı kaporta ve mekanik olarak kusursuz çıktı ekspertizde .

Sattığımız kişi ile hala görüşüyordum geçen gün beni aradı ve arabanın kaskosunu yenilerken pert kaydı olduğunu söylemişler kasko yapmamışlar ve pert kaydı biz araca sahip olmadan önceki zaman ait gözüküyordu ,araştırdık tramerde pert kaydı çıkmıyordu şasi no yazınca .sigorta ile görüşüldü sonuç olarak pert kaydının motor no suna çıktığı ve arabanın ruhsatında motor numarasının yanlış yazdığı farkedildi .bu zamana kadar sorunsuz kasko yapılabilmesinin sebebide sigortalar aracı kasko yaparken motor no sorgusu yapmıyormuş önceden bu yıl başkayan bir uygulamaymış Sonrasında Emniyete gidildi aracın muayne istasyonuna gitmesi gerektiği söylendi

Borusan dan yazı aldık motor numarasının yanlış yazılmış olup doğru olanın yazılması gerektiğine dair .tüv onayladı sonunda emniyete gidildi ve motor no değiştirilmedi gerekçe olarak motor numarasında bir harf yada bir sayı yanlışlık olduğunda kabul ettiklerini ama bu numaranın baştan sona farklı olduğunu ve aracın motorunun değişmiş olduğunu iddaa ettiler tabi böyle bir durum yok .

İthalat sırasında yanlış yazılmış motor no ve arabada borusan çıkışlı değil zamanında batmış bir galeri olan F&B nin battığı için onlarada ulaşamıyoruz .

Şuan için tek sorunumuz Ruhsattaki motor numarasının yanlış yazması bunu düzeltebilicek biri varmıdır muameleci bu işi halledebilirmi . Bu arada araç sahibi Adana' da ikamet etmekte .

boosted_pug
03-08-2014, 01:27
Cıkmacıdan fatura alıp motoru işletmeyi deniyebilirsiniz

ghibli06
03-08-2014, 09:15
Merhabalar bundan 3 yıl önce bir BMW 330xi aldık belirli bir süre kullandık sattık .Alan kişi ekpertizini yaptırdı 2 parça boya çıktı kaporta ve mekanik olarak kusursuz çıktı ekspertizde .

Sattığımız kişi ile hala görüşüyordum geçen gün beni aradı ve arabanın kaskosunu yenilerken pert kaydı olduğunu söylemişler kasko yapmamışlar ve pert kaydı biz araca sahip olmadan önceki zaman ait gözüküyordu ,araştırdık tramerde pert kaydı çıkmıyordu şasi no yazınca .sigorta ile görüşüldü sonuç olarak pert kaydının motor no suna çıktığı ve arabanın ruhsatında motor numarasının yanlış yazdığı farkedildi .bu zamana kadar sorunsuz kasko yapılabilmesinin sebebide sigortalar aracı kasko yaparken motor no sorgusu yapmıyormuş önceden bu yıl başkayan bir uygulamaymış Sonrasında Emniyete gidildi aracın muayne istasyonuna gitmesi gerektiği söylendi

Borusan dan yazı aldık motor numarasının yanlış yazılmış olup doğru olanın yazılması gerektiğine dair .tüv onayladı sonunda emniyete gidildi ve motor no değiştirilmedi gerekçe olarak motor numarasında bir harf yada bir sayı yanlışlık olduğunda kabul ettiklerini ama bu numaranın baştan sona farklı olduğunu ve aracın motorunun değişmiş olduğunu iddaa ettiler tabi böyle bir durum yok .

İthalat sırasında yanlış yazılmış motor no ve arabada borusan çıkışlı değil zamanında batmış bir galeri olan F&B nin battığı için onlarada ulaşamıyoruz .

Şuan için tek sorunumuz Ruhsattaki motor numarasının yanlış yazması bunu düzeltebilicek biri varmıdır muameleci bu işi halledebilirmi . Bu arada araç sahibi Adana' da ikamet etmekte .

geçmiş olsun, araç ne renk gri mi?

ontheair
03-08-2014, 15:34
Daha önce aynı sorunu yaşadım. Birebir aynı şekilde.
Babamın iş yerinde kullandıkları kamyonetin motor numarası ruhsattakinde farklıydı. Gümrük kağıtları ve ilk faturasına ulaşabilmek için markanın distirbürtörünü aradım. O yıllarda farklı bir firmanın ithalatçı olduğunu ve onları aramam gerektiğini söylediler. O firma iflasını verdiğinden üretici firmaya mail attım.
Sonuçta onlar şasi ve motor numarası eşleştirdikleri için belki ithalat kayıtlarını bulabilirler diye düşünmüştüm. Gelen cevap öyle bir motorun hiçbir zaman üretilmediği oldu. En sonunda faturalı bir motor alıp aracın motorunu komple değiştirdim. Şimdi sıkıntısız.

Siz de eğer motorun değişmediğinden eminseniz BMW ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca F&B otomotiv Sabancı Holding kuruluşuydu ve belgeleri 10 yıl saklamak zorundalar. Onlarla da iletişime geçemeye çalışmanızda fayda var.

ErkanCanS
03-08-2014, 18:25
Dun buna benzer sikintisi olan biriyle konustum.350 liraya muameleci tuv den halletti dedi.sasi nosu baskaymis, ituden cizim falan ugrasicakti baya.

C2VTS
03-08-2014, 23:58
Tavsiyeleriniz için teşekkürler .

Araç siyah Bülent abi .

Bu muameleciye ulaşabilirmiyiz araba ?

ErkanCanS
04-08-2014, 01:54
Konuştuğum kişiye ulaşmam biraz zor ayaküstü sohbet ederken bahsi geçmişti.Sağlam bir muameleci işinizi görür bence sizin

initial-D
05-08-2014, 10:24
bağlı olduğunuz emniyete gidip aracın ilk tescil edildiği emniyete yazı yazılmasını isteyin, ilk tescilinde de aynı şekilde yanlış yazılmışsa motor no, sonradan motor değiştirilmediğini görüp düzeltsinler.

ilk tescilde doğrusu yazılıp sonradan bir değişiklik olmuşsa iş biraz zorlaşıyor

fatiii
05-08-2014, 10:31
tüv le bi alakası yokki durumun adam tüvden geçmiyor demiyor kasko yapılamıyor diyor.sizin sorununuz direk olarak emniyetle emniyet yapılamıyor diyorsa ya ithalat belgesini falan bulcaksınız yada yukardaki postta arkadaşların önerdiği çözümlere gideceksiniz..yada emniyette sert bi tanıdık varsa oda çözebilir bi ihtimal

Yiğit G.
05-08-2014, 10:32
istanbulda olsan hallettirirdik