PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ukraynaya kargo nasıl gonderırım ?

oguz
05-08-2014, 07:57
İyi forumlar arkadaşlar , yurt dışında (usa) yaşadığım donemde tanıstıgım cok yakın iki arkadaşım ay sonu evlenıyorlar ( Ukraynalılar ) Yıllar içinde dostluğumuz pekişti onları burda onlar benı orda ( ozellıkle orda agırlanmak cok keyıflıydı :D ) ağırladım , sonunda evlenıyorlar halıyle davetlıyım ancak işten gucten dolayı gıdemıyorum ( maden işleri yazın ciddi şekilde yoğun ) onlara hem kart postal hemde guzel bır hedıye gondermem lazım ancak nasıl yapıcam bılmıyorum , diğer ülkeler olsa tamam da konu ukrayna olunca pek bilgi sahibi yok , Bana yol gosterebılıcek herkeze tesekkur edıyorum iyi forumlar ...

Serhat
05-08-2014, 08:03
DHL ile rahatlıkla gönderebilirsiniz. 0.5 Kg'a kadar olan gönderiler için 28 TL almaktalar.

HaKo
05-08-2014, 08:10
DHL / TNT / UPS

ya da en ucuz ama garanti olmayan yolu PTT posta

ceratoniaorg
05-08-2014, 08:22
ptt ile ukrayna gidişinde köşeleri olan paket oval olur tecrübe ile sabittir.

oguz
05-08-2014, 09:16
Peki bu kargolar sadece merkez bolgeleremi çalışıyor yoksa tüm bölgelere gidebilirmi , birde postaneden kart yollasam ( kartpostal gıbı ) ulaşırmı ? gondermek ıstedıgım guzel bır turk kavesi seti halıyle lokum ve kahve de dusunuyorum , ancak gıda maddesınden dolayı sıkıntı cıkarmı?

MeMo
05-08-2014, 09:49
DHL / TNT / UPS

ya da en ucuz ama garanti olmayan yolu PTT posta

Ben yurtdışına kargo göndercek olsam bu sırayı takip ederdim önce dhl sonra tnt sonra ups hiç olmadı ptt ama dhl'de sorun olacagını hiç düşünmüyorum

thedevil
10-08-2014, 07:27
Kargoyla..

ÖmerF.Bayar
10-08-2014, 09:19
Hocam express de isini en iyi 2 firma yapar, birisi dhl digeri aramex, bende nakliyeciyim birkac ay once olsa ben yaparim derdimde express departmani gitti agir yuklerde herturlu yardimci olurum, butun express islerini aramex e kaydirdik, ukrayna biraz sakat bu donemde, hicbir kargonun garantisini hicbir firma veremez bunu unutmamak lazim, garanti derler ama garanti degildir :) ptt nin boyle bir isle ilgisi oldugunu bile yeni ogrendim, denemek lazim ama ?

kaan megi
10-08-2014, 11:24
ptt ile gönderceğin kart çocukları olduğunda eline ulaşır ups çalışanı olarak ups tavsiye ederim

jumpeR
10-08-2014, 16:22
aksaraydan tır'a verirsin gider arkadaşım...

oguz
11-08-2014, 07:19
Kargoyla..

Yorum yazmış olmak için yorum yazma arkadaşım gonderılıcek herhangı bırsey degıl daha oncede gondermedım , haliyle bilmedıgımız için soruyoruz , üstüne alınıyosan soruyu cevap vermeye calış esprı degıl ...!

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum

Maxi
11-08-2014, 07:28
ptt kargoyu o kadar kötülemeyin
yurt içi belki sorunlu olabilir
ama verdiğiniz kutu 2 gün sonra yurtdışına çıkıyor, sonrası ptt nin işi değil.

ben bugüne kadar
amerika,singapur,avustralya,fransa,almanya gibi yerlere gönderi yaptım
almanya dışında sorun yaşamadım, 2 almanya gönderim 1.5 ay da teslim edildi
ama onun içinde kesin almanya tarafında türk parmağı var diye düşünüyorum.
gümrükte beklettiler ürünü bilerek.