PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astra 1.6 gtc sport

sadettin
10-08-2014, 17:30
İyi forumlar arkadaşlar.Max 32-33 bin tl bütçem var ve tek kapı bir araç istiyorum.Dizel 206 + sattım ve tüplü araç almayı düşünüyorum ve aklımda gtc var.1.6 GTC sport kullanan arkadaşlardan yorum almak isterim kronik sıkıntısı gideri vb yorum yaparsanız sevinirim yada bu civarda bu tarzda önerebileceginiz araç varmıdır 1.6 ibiza sc gibi şimdiden herkese teşekkürler

brs852
10-08-2014, 17:42
turbosunu tavsiye ederim atmosferikleri zevkli değil birde amortisörleri elektrikli olduğu için biraz pahalı onlara dikkat etmen yeterli onun dışında güzel donanımlı bir arabadır

sadettin
10-08-2014, 17:49
turbosunu tavsiye ederim atmosferikleri zevkli değil birde amortisörleri elektrikli olduğu için biraz pahalı onlara dikkat etmen yeterli onun dışında güzel donanımlı bir arabadır

Yakit beni sikintiya sokuyor cok performans beklentim yok ama arada da sikistirdimda karsiligini almak isterim

brs852
10-08-2014, 17:54
Yakit beni sikintiya sokuyor cok performans beklentim yok ama arada da sikistirdimda karsiligini almak isterim

atmosferik vardı bende lpg takılı egzoz hava filtresi 18 jant ile full depo lpg ile şehir içi sürekli trafikte 350-400 km yol yapıyordu

emir91
10-08-2014, 18:14
Arkadaşımda vardı atmosferik olan çok gitmiyor 180 lik almanı tavsiye ederim almışken bastınmı biraz keyif alırsın. Yol tutuş olarak jant lastik ve yayla beklediğimden çok çok iyiydi hala aklımdadır verdiği keyif.

sadettin
10-08-2014, 18:18
Arkadaşımda vardı atmosferik olan çok gitmiyor 180 lik almanı tavsiye ederim almışken bastınmı biraz keyif alırsın. Yol tutuş olarak jant lastik ve yayla beklediğimden çok çok iyiydi hala aklımdadır verdiği keyif.

Okul zamani gunluk 70 km yapiyorum yakit sikintindim var malesef atmosferikten genel olarak memlunmuydu acaba ?

sadettin
10-08-2014, 18:19
atmosferik vardı bende lpg takılı egzoz hava filtresi 18 jant ile full depo lpg ile şehir içi sürekli trafikte 350-400 km yol yapıyordu

Tuplu olarak butceme uygun yakit performans nasildi peki ortalama olarak

Ufuk
10-08-2014, 18:48
gtc 1.9cdti düşünmen daha mantıklı olur yakıt sorunun varsa.

Seven7
10-08-2014, 18:52
Arka taraf biraz dar ayrıca, 4 kişi biraz sıkıntı olabilir.
O fiyatlara turbo bulunması zor. Mecbur atmosferik bakmanız gerekecek, yorumlara göre pek performans beklentiniz yoksa bence yeterli.
Sport tuşu olmasına ve mercekli far olmasına dikkat edin.

sadettin
10-08-2014, 19:02
Arka taraf biraz dar ayrıca, 4 kişi biraz sıkıntı olabilir.
O fiyatlara turbo bulunması zor. Mecbur atmosferik bakmanız gerekecek, yorumlara göre pek performans beklentiniz yoksa bence yeterli.
Sport tuşu olmasına ve mercekli far olmasına dikkat edin.

ben ve kız arkadaşım genelde biniyor aracıma.Performans beklentim yok dediğim sürekli yüklenmiyorum son ses müzik ortadan giderim.Ama gerektiğinde de zorlamayı severim

emir91
10-08-2014, 20:31
Valla genel olarak bi sıkıntısı yoktu atmosferiğin ama öyle aman aman fark yok yakıt olarak basmadığın sürece turbo ile aralarında çok az yakanda bir araba değil düşününce 70 km yorabilir öğrenci adamı :)

speed_emre
10-08-2014, 20:32
sakın turboya tup takmayın motorda cok cıddı sıkıntılar oluyor. lpg sevmıyor turbolu modellerı o yuzden turbosuz olanını alın.

c20let
10-08-2014, 20:55
Çokta ekonomik bir araç değil 4 kapılısı şehir içi 7.5-8lt şehirler arası 6lt yakıyor. Bunlar sakin kullanım değerleri. Lpg ile uyumu hakkında fikrim yok ama genel olarak problemsiz araçlar.

sadettin
10-08-2014, 21:07
Çokta ekonomik bir araç değil 4 kapılısı şehir içi 7.5-8lt şehirler arası 6lt yakıyor. Bunlar sakin kullanım değerleri. Lpg ile uyumu hakkında fikrim yok ama genel olarak problemsiz araçlar.

Turbo olmayanlarina uyumlu diyorlar ama
Arastiryoruz

KOSEREN
10-08-2014, 21:17
Turbosuz olanı klasik ecotec motor,lpg ile gayet uyumlu.Şekil şemaları olarak fiyatının üstünde bir araç,lpg ile gayet ekonomik.O paralara tek kapı 1.6 102 hp a3 te düşünebilirsin,Opel den daha prestijli.

alihan_27
10-08-2014, 21:19
Turbosuz olanlar keyifsiz, şöyle ufaktan basayım aksın araba durumu olmaz, heleki torklu dizelden sonra dahada keyifsiz gelebilir. 1.6t lerde yakıtta üzer, lpg uyumu için supap masrafı filan cabası.

Benim önerim 1.4 t-jet sport punto olur. Bayan kullanımındada hill hold olsun, direksiyon city modu olsun daha kullanışlı. Hemde ilerde yetmezse yazılımla kolayca güç alma imkanında olur.
Biraz daha koyabilirsen 1.4t megane3 coupe'de bakılabilir.
Örnek ilanlar (ilanlarla bağlantım yoktur)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-temiz-t-jet-170955444/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2011-renault-megane-1.4t-color-edition-130-hp-172542560/detay)

sadettin
10-08-2014, 21:29
Turbosuz olanlar keyifsiz, şöyle ufaktan basayım aksın araba durumu olmaz, heleki torklu dizelden sonra dahada keyifsiz gelebilir. 1.6t lerde yakıtta üzer, lpg uyumu için supap masrafı filan cabası.

Benim önerim 1.4 t-jet sport punto olur. Bayan kullanımındada hill hold olsun, direksiyon city modu olsun daha kullanışlı. Hemde ilerde yetmezse yazılımla kolayca güç alma imkanında olur.
Biraz daha koyabilirsen 1.4t megane3 coupe'de bakılabilir.
Örnek ilanlar (ilanlarla bağlantım yoktur)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-temiz-t-jet-170955444/detay)
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2011-renault-megane-1.4t-color-edition-130-hp-172542560/detay)

Okadar keyifsizmi ya zamanla ugrassak keyif li olmaz mi? Megane butcemin ustunde kaliyo puntodan daha cok ibizaya veya leona aklim kayiyo diger secenek olarak

speed_emre
10-08-2014, 21:32
sportta kullanırsan gayet guzel olur 1.5 sene kadar bındım gayet ıyıydı yanı. lpg yoktu arabada.

sadettin
10-08-2014, 21:33
sportta kullanırsan gayet guzel olur 1.5 sene kadar bındım gayet ıyıydı yanı. lpg yoktu arabada.

Genel olarak okula git gel yapiyorum o aralar tup de gezmelerde benzine cekmekti planim yorumlar kararsizliga soktu

ham
10-08-2014, 21:40
1.6 ibiza sc mi 1 ay önce sattim sehir ici 25 kurus civari yakiyodu karisik kullanimda ne bakim nede ariza olarak beni hic uzmedi, gtc de dahil olmak uzere 1.6 atmosferik araclarin bir cogundan daha performansli, benim satma nedenim daha hizli bi araca gecmekti son olarak piyasasi baya yavas satmak istediginizde ugrastirabilir

speed_emre
10-08-2014, 21:41
km yuksek yapıcaksan lpg sart yanı. goruntusu durusu 10 numara bır arabadır yanı. bıraz oynarsın arabayla keyıf gelır yanı.

sadettin
10-08-2014, 21:48
km yuksek yapıcaksan lpg sart yanı. goruntusu durusu 10 numara bır arabadır yanı. bıraz oynarsın arabayla keyıf gelır yanı.

1.4 hdi ile gunluk 50 lira mazot bitirdigim gunler oluyordu:)

alihan_27
10-08-2014, 21:50
Benim genelde çevremde gördüğüm dizelden veya daha düşük hp'de bile olsa turbo benzinliden inip, turbosuz benzinli araca binenler ya bu araba hiç gitmiyor oluyor. Kısa süreli bile olsa torktan dolayı koltuğa yapışma hissini daha çok seviyorlar. Ki bende ara hızlanmalardan dolayı seviyorum.

Hiç etrafında dost, akrabada 1.6 100 hp civarı turbosuz motoru olan c sınıfı araba varsa kullan deneyimin olsun derim.

alihan_27
10-08-2014, 21:52
Edit gitmiş. Ek olarak oynama yapılacak yanı yok. Ufak tefek oynamalarda 3-5 hp alacaksın. Yazılım yaptırayım gelsin 30-40 hp olayı yok yani.

brs852
10-08-2014, 22:08
bende atmosferik vardı gitmiyordu araç lpg ile uyumlu hiç bir sorun çıkmıyor ama içi falan kesinlikle dar değil aile aracı gibi kullandık aksine binenler ne kadar geniş falan dedi

sadettin
10-08-2014, 22:52
bende atmosferik vardı gitmiyordu araç lpg ile uyumlu hiç bir sorun çıkmıyor ama içi falan kesinlikle dar değil aile aracı gibi kullandık aksine binenler ne kadar geniş falan dedi

peki piyasası nasıl satış durumunda çok bekletirmi

CasabLanca
11-08-2014, 02:06
Astra GTC 1.6 LPG'li araç kullanıyorum. performans amaçlı olarak değil görüntü ve ekonomi amaçlı olarak aldım. doğru karar verdiğimede eminim. aracımda 18 inç offsetli jantlar var ve basık genelde kullanımda çevreden olumlu yorumlar, ilginç sorular gelebiliyor. genelde çevrenin bu araçlara göz aşinalığı olmadığı için ilgi çekebiliyor. alacağın araçda ids+ ve bixenon olmasına dikkat et ben tercihimi o yönde yaptım. tüketime gelince depo fulleyerek 3 defa ölçtüm çok komik rakamlar elde ettim burdan yazmayım nazar değer belki :D mesaj atarsan ayrıntılı bilgi verebilirim, canlı olarak incelemek istersende bende ankaradayım müsait bir zamanda dolaşabiliriz ayrıntılı gösteririm

DoguErdogan
13-08-2014, 08:04
Yaklaşık 4-5 aydır kullanıyorum 2007 model, atmosferik, tüp yok benim aracımda gidişi beni tatmin ediyor yakıt olarak şu anda yol bilgisayarında gözüken 6.5 litre sabah-akşam işe gidiyorum. Görüntüsü,donanımı gayet tatminkar alıp pişman olacağını sanmıyorum