PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lanet hgs hk.

Leader01
11-08-2014, 16:33
Merhaba arkadaşlar,

Böyle rezil bir sistem yok, kaçak geçiş falan yapmadım, hgs de bakiyenin bittiğinden haberim yoktu telefonuma ne bir mesaj geldi ne de başka bir şey kendi kafalarına göre adana-mersin arası olan 1.80 TL ücreti en uzak geçiş olarak 9.75 TL üzerinden kesiyorlar üstüne üstlük 9.75 TL'yi de 10 katı olarak ayrı bir ceza kesiyorlar, bugün tesadüfen girdim baktım 405 TL ceza çıktı bi de erken yatırırsam öyleymiş yoksa 525 TL'ymiş, resmen haksız kazanç, yasal gaspçılar bunu ödemek istemiyorum itiraz yazdım ne çıkacak bilmiyorum, bu sizin başınıza geldi mi ne yapmam gerekiyor bilenler yardımcı olursa sevinirim.

rebeloghy
11-08-2014, 16:41
Geçiş yaparken kredi yetersiz gibi bir uyarı yazması gerekiyor. Bakiye yetersizken geçmiştim , yeşil ışık yakmadı zaten. 1 hafta içerisinde para yükleyince yüklediğimden kesti. Siz durumu hiç farketmediniz de sadece ceza mı geldi ?

Leader01
11-08-2014, 16:42
Geçiş yaparken kredi yetersiz gibi bir uyarı yazması gerekiyor. Bakiye yetersizken geçmiştim , yeşil ışık yakmadı zaten. 1 hafta içerisinde para yükleyince yüklediğimden kesti. Siz durumu hiç farketmediniz de sadece ceza mı geldi ?

Sürekli geçerken yeşil ışık yanıyordu, cumartesi akşamı geçerken kaçak geçiş yazdı ilk defa girip bakayım dedim bunu gördüm. Telefona da hiç mesaj falan gelmedi eskiden geliyordu.

SekoLive
11-08-2014, 16:43
bakiyeyi takip etmen lazm aslında hatta msj v.s. gelmeliydi sana iki tarafta kusurlu :)

hgs numarnı plakanı geçiş tarihini yaz bu tarihde bakiyem yeterliydi yanlsılkla ceza yansıtılmıstır düzenlemenin yapılmasını riica ediyorm tarzında.
info@ptt.gov.tr - hgs@ptt.gov.tr her ikiside mail at genelde yardımcı oluyorlar.

ERK_RS
11-08-2014, 16:43
aynı şeyden madur olan çok var..

bildiğin insan kazıklıyorlar.

Leader01
11-08-2014, 17:11
bakiyeyi takip etmen lazm aslında hatta msj v.s. gelmeliydi sana iki tarafta kusurlu :)

hgs numarnı plakanı geçiş tarihini yaz bu tarihde bakiyem yeterliydi yanlsılkla ceza yansıtılmıstır düzenlemenin yapılmasını riica ediyorm tarzında.
info@ptt.gov.tr - hgs@ptt.gov.tr her ikiside mail at genelde yardımcı oluyorlar.

O adreslere yazınca hgs@kgm.gov.tr adresine yazın diyorlar, yazdım ama yardımcı olacaklarını sanmıyorum, devlet buna nasıl izin veriyor onu anlamış değilim 1.80'lik yere 9.75 kesiyor üzerine 10 katı deyip 100 TL yazıyorlar devlette buna izin veriyor, hayır geçtiğimiz yer belli, kamera kayıtları var, kimseye bir zarar verilmiyor, polisin kestiği trafik cezasında bile belli zamandan sonra faiz işlemiyor, bu haysiyetsizler enayi zannediyor milleti, hgs bu unutabilirim sürekli kullanılan birşey değil, hadi ben bilgisayar kullanıyorum arada bir de olsa bakıyorum piyasa da dolu insan var pc kullanmayıp araba kullanan bu adamlar nereden takip edecekler ister istemez unutuyorsun, eğer satışta falan önüme çıkmazsa zaten ödemeyeceğim gerekirse avukata vereceğim.

serkan demir
11-08-2014, 17:15
mutlaka mail atın ilgileniyorlar, ben üç beş kere düzeltme yaptırdım.

furkantekfidan
11-08-2014, 17:17
geçen gün bu konuyla ilgili açıklama yaptılar ama sistemde sıkıntı varmış düzelticeklermiş ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmez.

Leader01
mutlaka mail atın ilgileniyorlar, ben üç beş kere düzeltme yaptırdım.

Mail attım bekliyorum cevapları ne olacak buraya da yazacağım cevaplarını, önceki aracım da da hgs vardı akrabama sattım araba osmaniye'nin köyünde duruyor, gece telefona mesaj geliyordu pozantı'dan kaçak geçiş yaptı diye araba köyden çıkmıyordu, 7-8 kere mail atarak düzelttirdim en sonra canıma tak etti hgs yi iptal ettirdim, şaka gibi sistem.

Berkan
Karta/hesaba baglayın en temizi can yakar yoksa.
atıyorum 30tl yükleyin 10TL nin altına inince hep 30 a otomatik tamamlasın kullanmasınız bile olan enfazla 10-20 liranıza olur. bakiye azmı, bitikmi, ceza gelirmi diye stresten kurtulursunuz

EREN34
11-08-2014, 17:25
Garajda yatan arabaya 600 Tl civari kacak gecis cikarmayi basardilar. Kavga dovus, en son bir gecis kacak vs 37 TL verdim kurtuldum. Arabadanda soktum attim. O verdigim parada haram zikkim olsun. Ben yakayi kurtardim. Darisi sizin basiniza

logıcthıs
11-08-2014, 17:35
banada 1 yil sonra gelmisti ama isin enteresan tarafi ogs cihazim vardi ve bakiyem yeterliydi
adana mersin otobanindan kacak gecmisim ve gelen ceza 15-20 tl arasiydi hic bisey anlamadim rakam az oldugu icin yatirdim ama senin kesin itiraz etmen lazim.

Caglar35
11-08-2014, 17:41
aynı şey benimde başımda gittim görüştüm ekstresini çıkartıp mail atmanız gerekiyor kavga dövüş ekstreyi çıkarttım attık mail ama uğraşmaktan sıkıldığım için takip bile etmiyorum şuan

MEGFB
11-08-2014, 17:47
tavsiyem müşteri hizmetlerini arayın görüşün 9.75 lira almasının sebebi ise otobana nerden giriş yaptığınız gözükmemiş ve en uzaktan giriş yaptığını varsayması ise çok kötü bir durum bu durumu çok uğraştım düzeltemedim ceza yı trafik şube müdürlüğünede gidebilirsiniz ama kendi fikrim cezayı ödemeden halletmeniz aksi takdirde geri gelmeyebilir veya vakit kaybı yaşarsınız

hanz10
11-08-2014, 19:39
Kesinlikle mail atın düzeltiyorlar. HGS okumuyor diye abim de ceza yiyordu 1.500 TL yi sildirdi.

atituti
11-08-2014, 22:04
bana 2.5 milyar bugun ceza çikti 444 11 77 ydi glba onu aradim halletmeye calistim 1hafta sora arayin dediler.nolacak bilmiyorum artik otobanmis kopruymus asla gecmicem devlet sskyi birakti simdi buradan geciriyor

MrtYILDIZ
11-08-2014, 22:57
aynı şeyden madur olan çok var..

bildiğin insan kazıklıyorlar.

16,500 tl ödedik hemde çatır çatır aldı devlet @)

canozgur106
11-08-2014, 23:17
Son iki hgs kullanışımda bakiye az gibi uyarı verdi bu haftasonu 1.80tl lik 2 kullanımım daha olacak arabada ilanda satılacağı için yüklememe gerek yok bakiyemin ne kadar olduğunu öğrenebilmem için ne yapmalıyım..?

Mehmetmert
11-08-2014, 23:24
Bende adanaya girdim mesaj geldi telefonuma, dedim cikista bekleyene kadar postahanenin atmsinden yatiririm bir ara...Unutmusum tamamem sonra tekrar mesaj geldi, eger yatirmazniseniz cezai islem uygulanacaktir, yatirdiysaniz dikkate almayin diye.Hemen gidio yatirmis tim. Yatirmadan once sorguladigimda 90 lira ceza gozukuyordu sanirim.Yani bana 2 kere mesaj geldi size gelmemesi tuaf olmus

Serhat
11-08-2014, 23:25
Son iki hgs kullanışımda bakiye az gibi uyarı verdi bu haftasonu 1.80tl lik 2 kullanımım daha olacak arabada ilanda satılacağı için yüklememe gerek yok bakiyemin ne kadar olduğunu öğrenebilmem için ne yapmalıyım..?

Buradan üye olup bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/index.jsf

Uur
11-08-2014, 23:44
Arkadaşlar iş yerinde yanımda oturan arkadaştan sürekli fazla geçiş parası kesiyor en uzak noktanın parasını alıyor. Arkadaşda sürekli mail atıp iade talebini istiyor ve geri gönderiyorlar. Sık sık takip etmeniz gerekli hgs başa bela biraz

canozgur106
12-08-2014, 01:04
Buradan üye olup bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/index.jsf

Çok teşekkür ederim üye olup bakiyeyi öğrendim:)
Burdan hgs kullanan arkadaşlarada bilgi olsun bakiye 15.00TL altına indiğinde geçiş esnasında bakiye az diye ejran uyarı vermekte..

canozgur106
12-08-2014, 01:05
edit:ekran

Batuhan Gül
12-08-2014, 09:20
Merhabalar. Yeni aldığım aracımın plakasına 2013 yılına ait indirimsiz 2500tl, indirimli 1946tl ceza gözüküyor. Ben alalı 1 ay oldu. Bu cezalar beni etkiler mi yoksa o tarihte kimin üzerineyse onu mu ilgilendiriyor bilgisi olan var mı acaba ?

Serhat
12-08-2014, 09:32
Merhabalar. Yeni aldığım aracımın plakasına 2013 yılına ait indirimsiz 2500tl, indirimli 1946tl ceza gözüküyor. Ben alalı 1 ay oldu. Bu cezalar beni etkiler mi yoksa o tarihte kimin üzerineyse onu mu ilgilendiriyor bilgisi olan var mı acaba ?

Dilekçe ile halledebiliyorsunuz diye biliyorum. Bize de aracı ilk aldığımız zamanlarda bu şekilde gelmişti dilekçe vererek borcu bizim üzerimizden kaldırmıştık, sonra ceza kime gitti bilemiyorum.

onursumer
12-08-2014, 13:36

bendede vardı

alım satmı belgeliyorsun yeni ruhsatınla siliyorlar senden oncekini ilgilendiriyor

Batuhan Gül
12-08-2014, 15:33
Dilekçe ile halledebiliyorsunuz diye biliyorum. Bize de aracı ilk aldığımız zamanlarda bu şekilde gelmişti dilekçe vererek borcu bizim üzerimizden kaldırmıştık, sonra ceza kime gitti bilemiyorum.

bendede vardı

alım satmı belgeliyorsun yeni ruhsatınla siliyorlar senden oncekini ilgilendiriyor

Yardımınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar

efrasyab
12-08-2014, 20:18
benimde başıma gelmişti yükleme yapınca hemen düştü sistemden arada kontrol etmekte fayda var..

enesbeyter
12-08-2014, 20:57
Ogs yi yakın zamanda kaldırmazlar inşallah, hgsyle uğraşmak istemiyorum:D b