PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TÜV Sorunu

Erdem K.
12-08-2014, 16:57
Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta götürdüğüm aracımın egsozu inanamayacağınız kadar sessiz olsa da ;

"14.3.2 Egzoz: ilgili yönetmeliğe uygun değil " madddesinden ötürü vize alamadım.

Sizce ne yapmalıyım ?

Aranel Ciryatan
12-08-2014, 17:07
Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta götürdüğüm aracımın egsozu inanamayacağınız kadar sessiz olsa da ;

"14.3.2 Egzoz: ilgili yönetmeliğe uygun değil " madddesinden ötürü vize alamadım.

Sizce ne yapmalıyım ?

Son susturucudan dolayı kaldıysan oem son susturucu takmalısın. sessizde olsa oem deilse bırakıyorlar.

Katalizör yada orta iptali varsa onlardan kaldı isen onları takmalısın.

Bone-crusheR
12-08-2014, 17:29
bende kat yoktu fireflow orta var sonra orjinal 51 boru bu sistem ile bugun geçtim.koltugumda biraz yırtık vardı agır kusurdan kaldım :D

Aranel Ciryatan
12-08-2014, 17:32
nasıl yani koltuktaki yırtıktan mı kaldın? şaka mı :D

bu arada gittiğin istasyona bağlı aslında bizde katsız geçtiğimiz yerler oldu.

Bone-crusheR
12-08-2014, 17:51
ewet 10 cm civarında yırtık var agır kusur diktir gel dedi.üstüne dandik bi klıf taktm gittim geçti :D

B.Koçer
12-08-2014, 17:59
ewet 10 cm civarında yırtık var agır kusur diktir gel dedi.üstüne dandik bi klıf taktm gittim geçti :D

ahahsahasha sıcak başa vurmus galiba :D

bende oem olmayan orta susturucu ıle geçtim

sonda yok orjinali ortada dedim :D

Berkayy
12-08-2014, 18:10
Orta susturucu olmadan geçermiyiz? Egzoz emisyonum yok onuda alabilirmiyim acaba orta susturucusuz?

Erdem K.
12-08-2014, 18:40
egsoz muayenesini yaptirmistim, sadece tuvde dedigim maddeyi belirttiler.

son susturucu orjinal takmistim, orta da vardi... ortanin ici bos dediler ama degildi, kaynak izi bile yoktu.

tekrar muayene randevusu mu almaliyim?

ayni tuv istasyonuna mi gitmeliyim?

izmirde herhangi bir bolgedeki tuvde tanidigi olan ve yardimci olabilecek varsa cok memnun olurum :)

alihan_27
12-08-2014, 19:31

son susturucu orjinal takmistim, orta da vardi... ortanin ici bos dediler ama degildi, kaynak izi bile yoktu.

izmirde herhangi bir bolgedeki tuvde tanidigi olan ve yardimci olabilecek varsa cok memnun olurum :)

Durum böyleyse gıcıklığına yapmış olabilirler.

Tekrar için randevuya gerek yok.

to1ga
12-08-2014, 19:51

tekrar muayene için randevu almalısın ve aynı yerde olmalısın dosyan orda çünki..

enesbeyter
12-08-2014, 20:44
Tekrar için de randevu almalısın yoksa sıra beklersin benim gibi :D
internetten alırken seçenek çıkıyo muayne tekrarı diye

dersu_06
13-08-2014, 07:41
Orta susturucu olmadan geçermiyiz? Egzoz emisyonum yok onuda alabilirmiyim acaba orta susturucusuz?
emisyonu dışarda yaptır muayeneye öyle git.bi değer bile tutmasa git yaptr gel diyolar

Erdem K.
13-08-2014, 07:43
izmir'de tüv ile ilgili (özellikle çiğli) yardımcı olabilecek arkadaş var mı acaba?

SRT59
13-08-2014, 07:47
Konusu açılmışken bende bir soru sormak istiyorum.
Şimdi aracımda kat var ortada süpersprint sondada supersprint var ancak eksozların altında Renault supersprint yazıyor. Araçta clio RS bu yazıdan dolayı geçer miyim yoksa bu orijinal değil derler mi?

Erdem K.
13-08-2014, 09:35
Konusu açılmışken bende bir soru sormak istiyorum.
Şimdi aracımda kat var ortada süpersprint sondada supersprint var ancak eksozların altında Renault supersprint yazıyor. Araçta clio RS bu yazıdan dolayı geçer miyim yoksa bu orijinal değil derler mi?

tamamen aracı kontrol eden kişiyle alakalı.

muayene esnasında yanımdaki çürük ve yengeç gibi yan giden şahin bile geçti.

tanıdık varsa arabayı göstermeden bile geçirebilirler, artık hiç güvenim kalmadı...

SRT59
13-08-2014, 09:48
tamamen aracı kontrol eden kişiyle alakalı.

muayene esnasında yanımdaki çürük ve yengeç gibi yan giden şahin bile geçti.

tanıdık varsa arabayı göstermeden bile geçirebilirler, artık hiç güvenim kalmadı...

Haklısın galiba dostum. Aslında geçmesi gerekiyor çünkü bu eksoz sistemi servisten alınmış. Faturası var. Yine de sanırım işimi şansa bırakmayacağım. Sona en azından bir orijinal susturucu koyacağım. İnşallah geçerim. :)

Ranthor
13-08-2014, 09:54
erdem, sanirim sana git yetkili servisten belge al bile demisler, seni sevmediler bence.

baska yere git.

Erdem K.
13-08-2014, 10:20
erdem, sanirim sana git yetkili servisten belge al bile demisler, seni sevmediler bence.

baska yere git.

4 çeker aracın fren testinde roller'a gerek olmadığını söyleyen tüvtürk yetkililerine rica edip zorla roller koydurduktan sonra bahane bulamayıp egsoza taktılar... herhangi bir ses olmamasına rağmen !

yetkili servis de maalesef bilgisiz abi :) herhangi bir kaynak izi olmamasına rağmen, orta susturucunun içi boş diye tutturdular:icon_wack (dıştan vurunca sesinden anlamışlar ama kaynak izi bile yok)

başka istasyon için bir ay beklemem lazımmış :icon13: şu yaz sıcaklarında bir ay arabayı yatırmaktansa biran önce halletmek ve kullanmak istiyorum :) zaten senden aldıktan sonra totalde 3000 km yapmadım abi :o

izmirde Tüv'de tanıdığı olan birileri çıksa da mağduriyetimi anlasa :)

dj_batukaan
13-08-2014, 10:39
Eski arabami alan arkadas bu ay muayneye girdi ve hic bisey sokmedi arac durumu aynen soyke;
On 7 arka 6 cm basik onde 8.5 arkada 10 ofset jant ve strec lastikler
On cam dahil lumar aynali film
Camlarda stickerlar vs.
Amerikan park

Dedigine gore gidip gireyim en azindan eksikleri soylesinler beyse yaptirip yeniden girelim..

Bu arac bir iki hafif kusurla gecti :)

Yani bu garip ulkenin yasalari ve icindeki garip insanlar... bir tarafta park halinde durmasi bile tehlike arz eden araclarin muayneli trafikte dolasmasi diger tarafta koltugu yirtik diye muayneden kalan araclar...

Cehalet dolu bir ulke baska hic bisey degil

altugkocer
13-08-2014, 10:39
Ben de aynı şekilde imprezamı götürürken fren testinde free roller istedim. İşimizi bize mi öğretiyorsun dediler. Biraz tersleştik adamla ama sonunda koydu rollerı. Adamı yordum ya biraz illaki bi g.tlük yapacak ya standart sessiz prodrive egzoza çok gürültülü bu dedi. Tam yumruğumu sıktım sağdan böyle gözünün üstüne vuracaktım ki yanımdaki arkadaşım ve çevredekiler sakinleştirdi :) Aynı gün 2 saat sonra aynı şekilde gittim 5 saniyede muayeneden geçti :) Aklıma geldikçe sövüyorum adama :)

Erdem K.
13-08-2014, 10:56
Ben de aynı şekilde imprezamı götürürken fren testinde free roller istedim. İşimizi bize mi öğretiyorsun dediler. Biraz tersleştik adamla ama sonunda koydu rollerı. Adamı yordum ya biraz illaki bi g.tlük yapacak ya standart sessiz prodrive egzoza çok gürültülü bu dedi. Tam yumruğumu sıktım sağdan böyle gözünün üstüne vuracaktım ki yanımdaki arkadaşım ve çevredekiler sakinleştirdi :) Aynı gün 2 saat sonra aynı şekilde gittim 5 saniyede muayeneden geçti :) Aklıma geldikçe sövüyorum adama :)

tamamen muayeneyi yapan kişinin insiyatifinde...

onlarca araç girdi, hepsini kontrol ettim gözümle, birçok görevli sıradaki araç geldiğinde güler yüzüyle araç sahibini selamlayarak hal hatır sordu, sanırım benimki en insana benzemeyen kişiydi, ya da beni kıskandı...

merhaba bile demeden kaputu açtı, tüm kapıları açıp defalarca kapattı, tüm emniyet kemerleri ve stepneyi kontrol etti vs...

hiçbiryerde birşey bulamayınca da sessiz egsoza taktı, sonrasında ortam da biraz gerildi tabi. Korkum tekrar kıllık çıkartmaları, bir tanıdık olsa da yardımcı olsa. :soru:

Gürültülü ya da anormal birparça olsa haklı diyip ses çıkartmıycam ama muayene öncesi üzerindeki egsozu söküp sırf ses yapmasın, sorun çıkmasın diye orjinal susturucularını taktırmıştım.:confused:

bu işin kişilerin insiyatifinde olması çok kötü, bir başka muayene görevlisine gelsem bu problemlerin çıkacağını düşünmüyorum...

başka bir istasyona gitmek içinse bir ay beklemek istemiyorum, hadi hayırlısı :)

TonyMontana
13-08-2014, 11:01
Bu aralar bende çiğli tüv e gidip egsoz muayenesini olmam gerekiyor, geçen hafta çeşmede arabam men edildi. Egsozlarım orjinal degil tabiki fakat hiç ses çıkmıyordu kat haric herseyim tamdı :D Herneyse ufak çaplı bi egsoz taktırıptamı gideyim bilemedim

altugkocer
13-08-2014, 11:02
Bence muayene tekrarına gidin aynı yere. Aynı kişiye denk gelmezseniz sıkıntı çıkartacaklarını sanmıyorum. Egzozum gürültülüydü orjinallerini taktırdım dersiniz. Boşuna 1 ay daha bekleyip tekrar muayene parası vermeyin bence.

Ama tekrar aynı dangalağa denk gelme ihtimaliniz de var.

Erdem K.
13-08-2014, 14:17
Bu aralar bende çiğli tüv e gidip egsoz muayenesini olmam gerekiyor, geçen hafta çeşmede arabam men edildi. Egsozlarım orjinal degil tabiki fakat hiç ses çıkmıyordu kat haric herseyim tamdı :D Herneyse ufak çaplı bi egsoz taktırıptamı gideyim bilemedim

tomay egsoz muayenesini bence kesinlikle çiğli tüv'de yaptırma.

çiğli tüv'ün arkasında özel bir yer var, egsoz emisyon pulunu ordan almanı tavsiye ederim...

Erdem K.
13-08-2014, 14:19
Bence muayene tekrarına gidin aynı yere. Aynı kişiye denk gelmezseniz sıkıntı çıkartacaklarını sanmıyorum. Egzozum gürültülüydü orjinallerini taktırdım dersiniz. Boşuna 1 ay daha bekleyip tekrar muayene parası vermeyin bence.

Ama tekrar aynı dangalağa denk gelme ihtimaliniz de var.

orada olaylar maalesef farklı gelişti, şuan tüm görevliler beni tanımışlardır diyebilirim :) tartışma vs. yüzünden...

ama yine de egsozda bazı şeyleri değiştirip tekrar gitmeyi deneyeceğim, bakalım hayırlısı :)

halaa izmir tüv'lerinin herhangi birinde tanıdığı olanı bulamadım ona yanıyorum :o

Erdem K.
13-08-2014, 14:23

tomay egsoz muayenesini bence kesinlikle çiğli tüv'de yaptırma.

çiğli tüv'ün arkasında özel bir yer var, egsoz emisyon pulunu ordan almanı tavsiye ederim...

pardon yaa kafam allak bullak olduğundan egsoz emisyonu yaptıracaksın sanmıştım :) maalesef tekrar muayeneye girmen ve 150 küsür tl ödemen gerekecek sanırım.

Umarım Tüv'de anlayışlı birine denk gelirsin de sorunsuzca işini halledersin...

(emisyon raporu isterlerse bahsettiğim yere gitmeni tavsiye ederim.)

toolqa
13-08-2014, 15:06
yakında ön cam içten lekeli tehlike arz edio deyip geçirmezler ...