PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaza sonrası arac sahıbi kendı aracını onarsa.

BİLAL
14-08-2014, 17:03
arkadaşlar basıt bi sorum olacak benım araca park halindeyken on tampona surtmuşler ve sıs cercevesını ve tampona zarar vermişler .

bende carpan aracı bulamam dıye kendım yaptırdım cepten lakın sonradan benim araca carpanı buldum ..
adam rapor tutalım dedı neyse bız tuttuk soru şu ben sigorta şirketıne kaza dosyası actırsam yaptıgım masrafı bana odermi

oderse se fatura vesayre istermi.

bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevınırım.

e30
14-08-2014, 17:05
fatura ister hocam tahminimce belki oralı bile olmayabilir yaptırmızsın sen adamların 1 tl si dahi önemli onlar için

BİLAL
14-08-2014, 17:23
fatura sıkıntı deyil buluruzda sıstem tamirhane demi gormasi gerekiyo araci .

sonucta adam gelip bakıyo şukadar masrafı vardıyo cıkıyo gıdıyo ..

Sert@ç
14-08-2014, 17:46
Tamir olmadan onceki hali ve bitmis halinin fotolari lazim
Eger hasar 1-2 gun surduyse gun gun fotolari isteniyor

Dookan
14-08-2014, 17:48
doğru yolu izlemediğin için hiçbirşey ödemez bence.

doğru yol kazayı gordugun an polise tek taraflı olay yeri terkli rapor tutturmaktı.Ondan sonra sen kendi cebnden yaptıracaksın ve kişi bulununca polise bildireceksin.kişi olay yerini terkten ve kendısı vurdugundan oturu sigorta senın fatura karsılıgı paranı odeyecek.bana mantıklı gelen bu.

driftboy
14-08-2014, 19:25
hasar onarıldığı için ödemez. Eksper neye bakıcak ?

Sert@ç
14-08-2014, 19:34
doğru yolu izlemediğin için hiçbirşey ödemez bence.

doğru yol kazayı gordugun an polise tek taraflı olay yeri terkli rapor tutturmaktı.Ondan sonra sen kendi cebnden yaptıracaksın ve kişi bulununca polise bildireceksin.kişi olay yerini terkten ve kendısı vurdugundan oturu sigorta senın fatura karsılıgı paranı odeyecek.bana mantıklı gelen bu.
Yaralama olmayan kazalarda yani sadece maddi hasarlarda (agir kazalar haric) polis cagirmak suc
Gecen yil arkadas kaldirima cikti yaralanma,baska arabaya vurma, veya direk agac vs devirmeyip sadece kendi aracina zarar verip polisi cagirdigi icin polisi mesgul etmekten 2xx lira ceza yedi...

BİLAL
15-08-2014, 10:24
alakanız ıcın teşekkurler arkadaşlar..

ben şoyle yapsam eki tampon duruyo kırık şeklınde onu takıp sonra dosya acsam daha mantıklı geldı gelen arkadaşla durumu anlatsam belki bişey tutar.

Leader01
19-08-2014, 02:28
Yaralama olmayan kazalarda yani sadece maddi hasarlarda (agir kazalar haric) polis cagirmak suc
Gecen yil arkadas kaldirima cikti yaralanma,baska arabaya vurma, veya direk agac vs devirmeyip sadece kendi aracina zarar verip polisi cagirdigi icin polisi mesgul etmekten 2xx lira ceza yedi...

Anlaşmalı tutanak sadece iki sürücünün anlaşması halinde yapılan tutanaktır, adı üstünde ANLAŞMALI tutanak, her iki kişi ben haklıyım derse nasıl olacak tutanak işi ?
Çoğu zaman yaralı yoksa anlaşın diyorlar vatandaşta bilmiyor,
Tek taraflı kazalarda aracın eğer kaskoluysa mutlaka resmi tutanak düzenletmen gerek yoksa kasko ödemeyebilir, polis çağırmak suç falan değil.

Leader01
19-08-2014, 02:31
arkadaşlar basıt bi sorum olacak benım araca park halindeyken on tampona surtmuşler ve sıs cercevesını ve tampona zarar vermişler .

bende carpan aracı bulamam dıye kendım yaptırdım cepten lakın sonradan benim araca carpanı buldum ..
adam rapor tutalım dedı neyse bız tuttuk soru şu ben sigorta şirketıne kaza dosyası actırsam yaptıgım masrafı bana odermi

oderse se fatura vesayre istermi.

bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevınırım.

Aracın tamiri bittikten sonra çarpan adam piyasaya çıkıyorsa hasarı da kendi cebinden karşılamalı sigorta falan uğraşıp kendinizi yormayın bence

FaBeRgE
19-08-2014, 03:10
Maalesef kabul etmeyecektir, ancak arkadaşın dediği gibi. Madem sonradan ortaya çıktı gerekli masrafları karşılasın.

emre_277
19-08-2014, 11:48
Bazı sigortalar belli rakamın altındaki hasarlara eksper göndermiyor.Eğer kaza yerinde önceden çekilmiş fotoğraflar varsa servise dosya açtırabilirsiniz.eksperin gelip gelmemesine bağlı.

Burak Mehmet
19-08-2014, 12:15
Bilal Bey Merhaba,
eski tamponun duruyorsa avantaj bu senin için... İsterseniz bu konuda yardımcıda olmaya çalışırım sanırım ankaradasınız..0312 278 33 68 -130 dan ulaşabilirsiniz..

_cAgdAsH_
19-08-2014, 12:24
ilk hasarlı hali ve son durumunun fotoğrafları varsa ve anlasmalı tutanakta karsı araç kusurunu kbl edıyorsa trafıkten dosyayı actırıp piyasa sartlarına göre uygun bir rakam sigorta sirketi yaptıgınız masraf karsılıgında ödeyecektr,bır sorun cıkmaz,ılımlı ve düzgün atın adımlarınızı yeter

_cAgdAsH_
19-08-2014, 12:25
misal ayna veya cam hasarı gelıyor dosyayı acıyorum eskper atıyor,eksper gelene kadar 40 tane ayna cam degstrrm mısal,fotolarını cekıp gönderıyorum ekspere de evrak ve fotları verıyorum gıdıyor aynı durum nerdeyse