PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Simoto filtre kiti temizlemesi

Mehmet Opc
15-08-2014, 14:42
Merhaba arkadaşlar ben aracima simota hava filtresi ve kiti yaptirdim fakat 5.000 km yaptim temizlemeyi düşünüyorum temizligini nasil yapicam ve bunun yaği varmiş nerden alabilirim onu nasıl kullanicam bi aydinlatirsaniz beni cok sevinirim

Mehmet Opc
16-08-2014, 18:58
Koskoca forumda yok mu filtre temizlemeyi bilen biri :)

Bone-crusheR
16-08-2014, 19:06
ben blata sipreyi alıp sıkıyorum kiri akıyor.sonra tava tutun tertemiz

arm
16-08-2014, 20:13
tunningçilerde olur k&n inkini kullanıyorum ben,

Filtreyi söküp komple özel kimyasalını üzerine sıkın öyle 3-5 dakka kalsın ve sonra sudan geçirin , çok tazzikli sudan geçirmeyin filtreniz zarar görmesin,

Filtreniz kuruduktan sonra yağı üzerine uygulayın sonra kullanabilirsiniz.

arm
16-08-2014, 20:16
örnek ;

HOW TO: Clean & Oil K&N Air Filter - 8 Easy Steps - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=jPb4XpiKIk4)

kimyasalı elinize fazla bulaştırmayın zararlıdır, yağı da diş fırçasıyla sürüyorum ben, aklında olsun.

Mehmet Opc
16-08-2014, 23:02
Balata spreyi zarar verebiliyomus bana öyle dedilerde peki bu yağ+temizleme spreyi ne kadardir ve bana bir arkadaşim dediki fairlyle güzelce temizliyormuş filtreyi sonra yağini sikiyormus bitiyormuş böyle temizleme şekli filtreye zarar verirmi

fdoganb
17-08-2014, 09:01
Balata spreyi zarar verebiliyomus bana öyle dedilerde peki bu yağ+temizleme spreyi ne kadardir ve bana bir arkadaşim dediki fairlyle güzelce temizliyormuş filtreyi sonra yağini sikiyormus bitiyormuş böyle temizleme şekli filtreye zarar verirmi

K&n temizleme kitini 70e mi ne almıştım 4-5 ay önce. Bir set 3 temizlik falan gider

Bone-crusheR
17-08-2014, 09:56
nerdeyse 4 5 senedir balata sipreyi ile temizliyorum hiç sorun yasamadım asınma felan hiç bişi yok kirleri hemen akıtıyor

burakgunay
17-08-2014, 10:26
kardeşim k&n in temizlik sıvısını dışından ve içinden filtreye sık, dendiği gibi 3-5 dakika beklesin üstünde.Sonra, kritik nokta şu, musluktan tazyiksiz akan suyun altına tutucaksın fakat su filtrenin içinden dışına doğru akıcak. Yani kirleri içerden dışarı taşıyacak. Sonra normal süreç işliyor işte yağlaması filan. Sakın hava vs tutma filtre pamuk gibi olduğu için hava ya da su ne olursa olsun tazyikli geldiği zaman gözeneklerini bozar.