PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jaguar’ın Türkiye Distribütörü Borusan Otomotiv!

Kahn23
21-08-2014, 13:01
İngiliz marka Jaguar, Türkiye'deki 29 yıllık Ortaklar Otomotiv macerasını noktaladı.

Hintli Tata bünyesinde yer alan İngiliz Jaguar'ın 29 yıldır Ortaklar Otomotiv ile macerası son buldu. Jaguar Land Rover (JLR) Grubu bünyesindeki Jaguar, Borusan Otomotiv'in bünyesinde satılan Land Rover'dan sonra yine Borusan Otomotiv bünyesindeki yerini aldı. Daha önce BMW, MINI ve Land Rover markalarını bünyesinde bulunduran Borusan Otomotiv, Jaguar'la birlikte distribütörlüğünü yaptığı marka sayısını da 4 çıkarmış oldu.

Konuyla ilgili Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Eşref Biryıldız "portföyümüze katmış olmamızın bizleri olduğu kadar seçkin müşteri kitlesini de heyecanlandıracağına inandığımız Jaguar markasına, 30 yıllık birikimimizin verdiği güvenle hizmet etmek üzere altyapı çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz, en yakın zamanda ileriye dönük planlarımızı paylaşacağız" açıklamasında bulundu.

Nightfish
21-08-2014, 13:02
Satışlarda ciddi artış olacaktır diye düşünüyorum. Ortaklar'ın ilgisizliğinden araç almaktan vazgeçen çok fazla tanıdığım oldu.

cgty06
21-08-2014, 13:04
Bi de şu vw i doğuşun elinden alsalar..

Ahmet Saraçoğlu
21-08-2014, 13:05
ikinci elini etkilermi acaba

Kahn23
21-08-2014, 13:24
BMW, MINI ve Land Rover’ın temsilcisi olan Borusan Otomotiv, Jaguar-Land Rover’ın (JLR) tüm dünyadaki yapısına uyum sağlamış oldu. Jaguar Land Rover, iki markanın da o ülkedeki tek distribütör tarafından temsilini hedefliyor

ghibli06
21-08-2014, 13:29
sırf Ankara'da servisi yok diye XF almadım çok beğenmeme rağmen, oturtmaları 1-2 seneyi bulur, sonra para kazandırmıyor diye vaz geçer Borusan...

Berkan
21-08-2014, 13:30
şükür leş ortaklardan kurtuldu güzelim marka.şimdi biraz eli yüzü düzgn paketlerle gelirsede park sensoru karartma aynayı koca xfde opsiyonel yapmazlarsa cokta güzel satarlar :)

@Nightfish biride bizdik onlardan. iki arkadaş gittik ilgisizlik diz boyu siz kimsinz havaları,sanırsın milyon dolarlık araba sürüyoruz altı üstü xf test edioruz ay basmayın sert kırmayın zart zurt.

bilalMW
21-08-2014, 13:33
Bi de şu vw i doğuşun elinden alsalar..

VW türkiye'ye fabrika kursa dedi ki doğuştan alırım disbritörlüğü kendim dağıtım satış yaparım dedi. Tabi Doğuş ne yaptı etti VW girişimini engelledi. bu sayede tamamiyle götünü sağlama aldı.

Arenimo
21-08-2014, 13:34
F type eziyor ya :D daha fazla görmek istiyoruz :D

Berkerr
21-08-2014, 13:43
İstanbul'da bildiğim gördüğüm tüm Jaguar şubeleri terk edilmiş gibi duruyor insanın içeriye girip insanın araba bakası gelmiyor. Özellikle Kartal'da ki tam facia. Borusan 2 yıla kadar adam eder inşallah.

emre55
21-08-2014, 14:03
kartaldaki çok saçma biyerde zaten, insan girmeye bakmaya çekinir, tarif etsen bulunamaz öle saçma biyerde, bakalım bol bol jaguar görebilecekmiyiz :)

alperkirman
21-08-2014, 14:15
darısı vw yaa inşallah

semih
21-08-2014, 14:27
satışları olumlu etkileyeceği aşikar

bilalMW
21-08-2014, 14:28
jaguar x-type yeniden geliyor daha rekabetci made in jaguar motorlarla hemde forddan sağdan soldan alıntı değil. bu sefer 3 serisi C serisi ve a4'ün ciddi bir rakibi olacak yıllar sonra.

darkmoon
21-08-2014, 14:38
çok çok iyi oldu.. ben 2008 yılında sırf bu nedenlerden ötürü çok kelepire bana getirilen tertemiz 2006 model o zamanlar henüz daha 30 binde olan kapalı garajda yatan stype 2.7d executive almaktan vazgeçmiştim..

Borusan alırsa satışta eskiye oranla büyük artış olucaktır..
servis ağı sorunu kalmıycaktır en önemlisi özel bmw üstüne çalışan servisler jaguarlarada bakar özel servis ve jaguar ustası sayısındada artış olucaktır bir o kadar yedek parça çıkma yan sanayi parçalarında bulunması açısından piyasada büyük rahatlık oluşucaktır..

buda hem ikinci el hem sıfır satışlarına eskiye oranla çok büyük etki eder..

çok güzel bir haber tek sıkıntı borusan distiribütörlüğü hangi modelden sonrasını kapsıycak şekilde götürücek yoksa misal 97 model xjr 4.0 ında arkasında durup onunda istenilirse bakımını yedek parçasını resmi servisler tedarik edicekmi.. yoksa bu distiribütörlük yeni nesil xj xf lerdenmi başlıyor.

satışları rakamları çok artıcaktır derken bence artık türkiyede hakettiği noktaya konuma gelicektir jaguar.. yoksa tabiki bir bmw mercedes audi hatta volvo satışlarının benim fikrim yanından bile geçmez gene..

M3CSL
21-08-2014, 15:42
Tabiki çok iyi oldu, satışlar artıcaktır. fakat bu yeni jagların premıum araclara gore nasıl kalıte konfor vb duzeyı, fazla testıde yok.. ona görede şekillenecektır satışlar birazda..

omer_yildir
21-08-2014, 17:48
Borusan ailesi Jaguar Kıbrısdan dolayı zaten tanıyor. Uzun süredir ,Kıbrıs distirbütörlüğü de Borusanda. Araçlarda Land ve Range ile ortak. Hızlı uyum sağlayıp güzel satış adetleri yakalayabilirler.

Sh4rk
21-08-2014, 18:37
Satislara + etkisi olur

Ufuk
21-08-2014, 18:57
hemen bi x type 2.0d bulup alalım fiyatları hazır dibin dibiyken :D

atituti
21-08-2014, 19:04
ayvayı yedik jaglarını dgsli tsi sanan insanlar türeyecek

blow07
21-08-2014, 19:58
Hadi hayirli olsun Borusan'a . Satışlar muhtemelen artacaktır diye düşünüyorum

ahmetbaha-drs
21-08-2014, 19:59
Bence İyi olmuş en azından uzun dönem XJ-XF v.s kiralarlar firmalara 3 sene sonra geri döndüğünde 2.elde güzel fiyatlara verirler.:) Birde artık F-Type gerçeği var inşallah güzel adetlerde satılır.