PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir Ülkü Yarış Pisti Hakkında!!

uluckaban
24-08-2014, 16:55
Arkadaşlar otomobil sporlarına gönül vermiş bir kişi olarak beni otomobil sporlarından soğutan ortamı bünyesinde bulunduran İzmir Ülkü Yarış pisti yönetim kadrosuna ve bu ortamı yaratan sperm israflarına karşı bir kaç kelamda bulunmak istiyorum.
Geçen sezonun ilk yarışında bir daha bu piste girmem diye yemin etmiştim ancak belki birşeyler düzelmiştir diye ümid edip kendimi kandırarak dün ülkü yarış pistinde gece yapılacak olan drag yarışına gitme kararı aldım.
8'de başlayacak yarışa "her zaman ki gibi saatinde başlamaz" düşüncesiyle yani 8 buçuk (daha gitmeden kafamda bitirmişim de bir ümid işte..) gibi evden çıktım ve daha piste girmeden arabayı perte çıkarmaya ramak kala evime geri dönüş yaptım. Pist yolu üzerinde yolun anasını bellemiş, yolu resmen trafiğe kapamış sperm israflarının birinden bir anlık refleksle kazasız belasız kurtulduk. Caddenin ortasında şahinlerle 0 çizmeye çalışanlar, motorlarla 0 çizmeye çalışanlar, geri geri 0 çizmeye çalışan ticariler, insanların üzerine çıkmaya ramak kala gidip gelen araçlar ve bunların etrafına çember yapıp alkış tutan insanlar.. Birilerinin artık bunlara dur demesi gerekiyor arkadaşlar.. bu işe gerçekten gönül vermiş insanların araçlarını cadde ortasında durdurup trafikten men eden polisin pist yolu üzerinde hiçbir şekilde bulunmaması akıllarda soru işaretleri yaratıyor. Bir arkadaşım baştan sona oradaymış bir tane trafik polisi görmedim diyor. Aklımda bununla ilgili birşeyler oluşuyor ama konunun kilitlenmesini istemediğim için konuyu çok fazla açmıyorum. Pist dışında olanlara pist yönetimi nasıl müdahale etsin demeyin pist içindede durum aynı. Zaten yönetim rant uğruna bu adamlar için sıfır çizme günü gibi organizasyonlar düzenliyor. Organizasyona katılan herkes bu tipte olmayabilir amenna, arkadaş sen standart bir 131 in kaydını neden alırsın ? Hadi bunlarıda geçtik hiçbirşeyi engelleyemiyorsunuz madem, artık acemide değilsiniz, bilmem kaç senedir yarış düzenliyorsunuz, toplantılar yapılıyor, öneriler sunuluyor vs. pistteki teknik aksaklıklar bir türlü giderilemedi. Detayını yarışa katılan arkadaşlar açıklayabilir.(eşleştirmeler, süre tutma vs.) Sonuç olarak en azından pist dışına müdahale edemeyen yönetim bari şu pisti adam etsin kurallarıyla işleyen düzgün bir asfalta ve fren mesafesine uygun bir ortam yaratsın eminim ki birşeyler düzelir. Sizin bununla alakalı önerileriniz nelerdir arkadaşlar? neler yapılabilir bu tarz öneriler belki onlarca kez sunuldu düşünüldü bilmiyorum ama birşeyler yoluna girmiyorsa en azından biz forum üyeleri olarak boykot edelim katılım göstermeyelim adam gibi bir pist ortamı ve imkan sağlanıncaya kadar oldukları yerde saysınlar.

uluckaban
24-08-2014, 17:04
Pist üzerinde trafik polisinin bulunmasını çok istemiyorum tabiki ***** piste girecek araç kalmaz fakat en azından caddede yapılanlara müdahale edilebilir.

h.guroglu
24-08-2014, 21:39
pist ilk açıldığı günden beri o şekilde malesef daha önceki yönetimde birşey yapamıyordu o olaylara kaza olmadımı çok oldu hatta bırak arabaya çarpmayı dönerken insanları altlarına alanlar dahi oldu ben pınar başına 6 senedir uğramıyorum bile

polis oraya gelirse pisten çıkna herkez ceza yer bir ara pistin içinde ekipler geziyordu 10 sene önce falan hala geziyorlarmı bilmiyorum ama o ekiplerin tek tek plakaları yazdığını iyi hatırlıyorum

TonyMontana
25-08-2014, 00:48
Çevreyolundan çıkış yapmam o bölgeye o derece, yıllardır aynı senaryo.

AdemAr
25-08-2014, 01:51
Yıllardır sıkıntılı ülkü ölenler oldu feci kazalarda oldu ama nedense bi yaptırım yapılmadı...

engin vti
25-08-2014, 02:28
Bi bitmediler :)

rebeloghy
25-08-2014, 09:20
İzmirli olarak istanbul ve yakınında oturanlara özenip körfez pisti , istanbul park videoları izleyip çıksak Ülküyü süre tutsak kendimizi geliştirsek diyoruz da

Sonra uyanıp kendimize gelip pınarbaşı sınırlarına bile girmeye gerek yok diyoruz.

Bir kuş alıp , kuş kadar beyni olmayan o sperm israfları başı çekse de sadece onlar da değil. Az daha para bulup honda alanlar da , bmw alanlar da aynı bokun laciverti. Özetle gitmeye gerek yok görmeye değecek şeylerden çokkkkk daha fazla can sıkacak şey var.

zOnstyLe
25-08-2014, 09:31
Sırf bildiğimizden cumartesi gitmedik.

yagizs
25-08-2014, 10:02
Cok guzel konuya deginmissin kardesimm de bu sorunu kolay kolay cozmezler bence

Erol
25-08-2014, 10:14
Bende 7-8 sene önce gitmiştim, gece yarışı izlemek için gittim çıkış izdiham sanırsam bi 7-8 sene daha gitmem..

rebeloghy
25-08-2014, 10:53
İzmir'de 30-40 yaş aralığında ciddi güzel araçlar hazırlamış ve hala da bu işlerle uğraşmakta olan abilerimiz var. Ancak herkes kendi halinde , keyif için yapıyor aracını. Kuşçu kitle sayıca daha çok olduğu , yapacak çok da farklı işleri de olmayınca yığılıyorlar etkinliklere..

Çözüm falan olabileceğini sanmıyorum ben pist başka bir işletmeye geçip yeniden yapılandırılıp etkinliklerde araç seçilir , herkes alınmaz hale gelene kadar.

İstanbul park'ta etkinlikte gelicem araçlarınızın içinde 0 çizerim , lastik yakarım , milangaz tüpümü patlatırım diyen var mı ? Pistte , etkinlikte var mı ?

AdemAr
25-08-2014, 12:11
İzmir'de 30-40 yaş aralığında ciddi güzel araçlar hazırlamış ve hala da bu işlerle uğraşmakta olan abilerimiz var. Ancak herkes kendi halinde , keyif için yapıyor aracını. Kuşçu kitle sayıca daha çok olduğu , yapacak çok da farklı işleri de olmayınca yığılıyorlar etkinliklere..

Çözüm falan olabileceğini sanmıyorum ben pist başka bir işletmeye geçip yeniden yapılandırılıp etkinliklerde araç seçilir , herkes alınmaz hale gelene kadar.

İstanbul park'ta etkinlikte gelicem araçlarınızın içinde 0 çizerim , lastik yakarım , milangaz tüpümü patlatırım diyen var mı ? Pistte , etkinlikte var mı ?

İstanbul parkta pistte bi kere 0 çizersin bidaha piste almazlar.

Berkan
25-08-2014, 12:21
korfezde 0 cizmeye müsait alan yok orası ayrı konu ama pitin arkasındaki alanda devir kesmeye kalkan olsa bile Buğra abi hemen tepesinde bitiyor adamın :).
oyuzden sıkar biraz hem orda hem istanbul parkta,

onun dışında olimpiyat stadındada fıldır fıldır donenler oluyordu. o genişlikte yolu verirseninz yada bulurlarsa elin apacisi semazen gibi döner durur orda.su dolu bariyerlerle tek seride indirmek zor olmasa gerek

mert1612
25-08-2014, 14:41
yıllardır hep aynı senaryo cidden draglarda ne kadar keko varsa orda. akşam yapılan time trialler sakin oluyodu bi

Ers
25-08-2014, 14:52
yolu barkı unuttuk işimiz yok oralarda. değişmez.

Gko
25-08-2014, 15:18
eskiden time trial oluyodu oraya insanlar geliyodu onlar iyi oluyodu s3 falan geliyodu beyaz aydın plaka hiç unutmam :D

ama senelerdir dragların koy g.tüne

redbull35
25-08-2014, 15:37
Eskiden izleyici olarak gittiğimde pistten çıkarken sola dönüp Pınarbaşı nın içinden gidiyordum

camsemih
25-08-2014, 15:41
bende 2-3 senedir gitmiyorum iğrenç bi ortamı var bu zihniyet sürdükçe dahada gitmem bir akhisar keyfim var zaten ordada bir daha yarış olurmu ondanda şüpheliyim

gökh@n_gr
25-08-2014, 15:43
Malesef gitmiyoruz. Gitmek istemiyoruz aslında aynı dertten muzdarip olarak. Güvenlik yetersiz kalıyor. Adamlar otoparkta araç ile bu tarz hareketler yasak diyen güvenliğe 3-5 kişi toplanıp saldırdıklarını bile gördüm. Garip insanlar malesef.

mertypeR
25-08-2014, 16:11
ailecek drag sevdalısıyız fakat kendi şehrimizin organizasyonlarından nefret ediyoruz gerçekten çok rezalet bir durum var ve buna kimse dur demiyor bu saatten sonra da pek bişey değişeceğini sanmıyorum eskiden time triallerde kültürlü bilgili adamlar oluyordu artık oda yok nerdeyse drag keyfi akhisarda alındığı için ülküye ihtiyacımız yok diye düşünüyorum.

Okan.A.A
25-08-2014, 18:33
Bizde ailecek drag sevdalıyız hatta , kış sezonundaki son 3 yarışlara valide peder le birlikte gittik.Bu dragta 5 arkadaşım ve peder beyle bir gittik belki bitakım şeyler değişmiştir diye.Sonuç adam turbo e36 yla 1 2 3 yapıyodu araçların park edildiği yerde :D . Koltuklar leş gibi kir , etraf ışıklardan ötürü birsürü böcek doluydu. Allahtan dizeller bi ara arka arkaya yarıştılarda böcekler azaldı , sonrada canımız sıkıldığı için gittik.