PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik Vites ile Burnout yapilir mi?

Mythos
26-08-2014, 11:00
Internetten biraz arastirdim ama tam bir bilgi bulamadim... Hazir lastikler eskiyken biraz egleneyim diyorum ama sanzimani patlatirim diye tirstim :) Ne dersiniz deniyim mi yoksa hic kasinmayayim mi?

MK8800
26-08-2014, 11:03
Abi Riyat'ta yapacak hic bisey yok heralde :D

lncdlt
26-08-2014, 11:10
yani eger vitesin L secenegi varsa (1. vites ile sinirli) neden olmasin :D

Y.Emre
26-08-2014, 11:22
Her otomatik vites aynı değil. Şanzımana göre değişir. yapılabiliyor olsa bile burnout'un ne geregi var külliyen zarar :)

MCN21
26-08-2014, 11:26
Benim arkadasim parlak zeminli avm otoparkinda e coupe ile yapmisti :D abarti derecede degil ama oldu :D

Berkan
26-08-2014, 11:28
Benim arkadasim parlak zeminli avm otoparkinda e coupe ile yapmisti :D abarti derecede degil ama oldu :D

normal asfaltta aynı sekilde abartı degil ama c coupeyle yaptık o da olmuştu :D

lncdlt
26-08-2014, 11:30
adamda sicak asfalt uzerinde hemi ile yapacak herhalde olur :D

Dodoo
26-08-2014, 11:36
adamda sicak asfalt uzerinde hemi ile yapacak herhalde olur :D

Ahahah :D :hahaha:

Mutlu Değerli
26-08-2014, 11:36
FE86BVU5R1E

2003 BMW 3.20 - E46 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=FE86BVU5R1E)

punto_multijet
26-08-2014, 11:40
Internetten biraz arastirdim ama tam bir bilgi bulamadim... Hazir lastikler eskiyken biraz egleneyim diyorum ama sanzimani patlatirim diye tirstim :) Ne dersiniz deniyim mi yoksa hic kasinmayayim mi?

oğlum koymaz sana 1 şanzıman parası yap gitsin:D. öyle 70lt depo 10$ a doluyor demekle olmuyor :D

dqn
26-08-2014, 11:44
F30 316i ile avm otoparkında bizde yapmıştık.Çok olmasa da tatmin etmişti:D

ÖmerF.Bayar
26-08-2014, 11:46
Asfalt da degilde patika yolda bende yaiyorum e46ile :)

TaGo
26-08-2014, 11:55
rahat rahat yapılır. Hatta otomatik ile manuelden daha iyi olur.

Mythos
26-08-2014, 12:09
oğlum koymaz sana 1 şanzıman parası yap gitsin:D. öyle 70lt depo 10$ a doluyor demekle olmuyor :D

La olm parasinda degilim burda tamirci bulmak bi dert parca bulmak iki dert... isin ucunda 1-2 ay arabasiz kalmak var :D

Viteste L modu yok ama manuel 1-2-3-4-5 olarak degistirebilecegin bi shifter var. Ama manuel modda bile olsa devir kesiciye gelince vites buyutme egilimi var. O yuzden randimanli drift yapamiyorum zaten cok dertliyim :D

Diablo trinity diye bi tuner cihaz varmis bu araclar icin, onunla bir cok ayar (manuel modda vites buyutmeme gibi ) degistirilebilinir diyorlar ama tuzlu biraz ondan cesaret edemedim...

XSi
26-08-2014, 12:49
Fren gaz yapinca v8 in burnout u yapmasi lazim.. Traction control gibi bir engelleyici yoksa..

Gercek amerikan v8 inde sanziman problemi ciksin hic zannetmiyorum :)

TaGo
26-08-2014, 12:50
Ben challenger ie çok defa yaptım :)

Mythos
26-08-2014, 12:57
Fren gaz yapinca v8 in burnout u yapmasi lazim.. Traction control gibi bir engelleyici yoksa..

Gercek amerikan v8 inde sanziman problemi ciksin hic zannetmiyorum :)

Onu kapatabiliyorsun sikinti yok :) Sanziman zaten bostan geriye gecerken alttan cekicle vurarak geciriyor sanirim disliyi, bi sarsiyor aleti :D

Ben challenger ie çok defa yaptım

Aha :D Usulu erkani ne simdi hocam bunun, sekil yapacaz derken rezil olmayalim :hahaha:

Sebring
26-08-2014, 12:57
Arabistan gibi bir yerdesiniz,V8'in tadını sonuna kadar alın.Gaz-fren beraber,direk burnout.
Sıfır çizin,yanlayın,drift deneyin.Lastik falan para değil orda zaten.Arabistan'da usta diye bir şey yok ama,parçaları çok ucuza getirtirsiniz.Cidde'de olsaydınız,size çok iyi bir Türk usta tavsiye ederdim.
Polise dikkat tabi.Bir de radarlara.Sonucu hapis bilirsiniz ki.

TaGo
26-08-2014, 13:05
Çok basit D ye al frene bas ve yanındada sadece gaza basıyorsun. Başka bişey yok. Silveradoyu hatırlamıonmu pistte lastik bitrioduk. Aynı şey :)

Mythos
26-08-2014, 13:10
Arabistan gibi bir yerdesiniz,V8'in tadını sonuna kadar alın.Gaz-fren beraber,direk burnout.
Sıfır çizin,yanlayın,drift deneyin.Lastik falan para değil orda zaten.Arabistan'da usta diye bir şey yok ama,parçaları çok ucuza getirtirsiniz.Cidde'de olsaydınız,size çok iyi bir Türk usta tavsiye ederdim.
Polise dikkat tabi.Bir de radarlara.Sonucu hapis bilirsiniz ki.

Polis sikinti, nereden cikacaklari belli olmuyo, hele yabanci oldugunu anlarlarsa laf da anlatamazsin ugras dur... Hapis bi kirmizi isikta gecmekte var benim bildigim. Hizda cezayi cebinize gonderiveriyorlar cevirme fln ugrasmiyorlar hic...

Çok basit D ye al frene bas ve yanındada sadece gaza basıyorsun. Başka bişey yok. Silveradoyu hatırlamıonmu pistte lastik bitrioduk. Aynı şey

Tarkan sen misin la o :D Taniyamadim ya la :D

Sebring
26-08-2014, 13:13
Radara hapis kalkmış demek ki.Benim zamanımda (2003-2008) radara direk hapis cezası vardı.

TaGo
26-08-2014, 13:18
Polis sikinti, nereden cikacaklari belli olmuyo, hele yabanci oldugunu anlarlarsa laf da anlatamazsin ugras dur... Hapis bi kirmizi isikta gecmekte var benim bildigim. Hizda cezayi cebinize gonderiveriyorlar cevirme fln ugrasmiyorlar hic...

Tarkan sen misin la o :D Taniyamadim ya la :D

Benim ya la :D

Mythos
26-08-2014, 13:23
Radara hapis kalkmış demek ki.Benim zamanımda (2003-2008) radara direk hapis cezası vardı.

Yok, benden degil ama arkadaslardan radara giren cok oldu. Kirmizida ozellikle uyardilar hapis var diye... Zaten yolun kenarina buzdolabi gibi bisey koyuyorlar gecici, hizi astin mi yanindan gecerken flashi cakiveriyor, sonra telefonuna mesaj geliyo su kadar cezan geldi git yatir diye... Hatta internete girersen koordinatlarini bile veriyor cezayi yedigin yerin... Adamlar 10-15 gun koyuyor radari bi yere, sonra sokup baska yere koyuyorlar... Hatta gecen hafta gordum, bi jipin bagajina kurmuslar tertibati, bagaj kapagi camdan... Hop cekiveriyor fotonu... Gecen bizim mudurlerden biri 80 ile gidilcek yerden 120 ile gecmis, 500 Riyal cezasi geldi...

Tarkanim napiyon ya gorusmeyeli :D

i-vtec07
26-08-2014, 13:25
yutdışından otomatik bi supra gelmişti onunla yapmıştık :icon_tup:

Sebring
26-08-2014, 13:36
Yok, benden degil ama arkadaslardan radara giren cok oldu. Kirmizida ozellikle uyardilar hapis var diye... Zaten yolun kenarina buzdolabi gibi bisey koyuyorlar gecici, hizi astin mi yanindan gecerken flashi cakiveriyor, sonra telefonuna mesaj geliyo su kadar cezan geldi git yatir diye... Hatta internete girersen koordinatlarini bile veriyor cezayi yedigin yerin... Adamlar 10-15 gun koyuyor radari bi yere, sonra sokup baska yere koyuyorlar... Hatta gecen hafta gordum, bi jipin bagajina kurmuslar tertibati, bagaj kapagi camdan... Hop cekiveriyor fotonu... Gecen bizim mudurlerden biri 80 ile gidilcek yerden 120 ile gecmis, 500 Riyal cezasi geldi...

Teknoloji bayağı ilerlemiş oralarda.Bizim zamanımızda radar polis arabası olurdu.İleride çevirme sonra hoop hapis.Artık hızına göre 1-3 gün arası.
Riyad hayli tutucu.Sahil taraflarında,özellikle Jubail-Khobar tarafında olsaydın polisle olan sorunlarını çok daha kolay çözerdin.Oralarda yedek parça bolluğu da var,ama usta yok.İyi ustalar Cidde'de.
Eğer Bahreyn'de bağlantın varsa orada ciddi seviyede tuning shop'lar var.Ya da kendin gidebilirsen çok daha hızlı parça bulursun.

Y.Emre
26-08-2014, 13:39
peki abi...

Aferin sana. Ne laf soktun öyle. Karalar bağladım.

Mythos
26-08-2014, 13:42
Evet Riyad siki biraz... Mutavvalar falan cok daha kati burada. Ciddedeki arkadaslar yilda bir iki kez anca goruyoruz diyorlar, burda nerdeyse her avm'ye bi tane dusuyor :D Checkpointler hala var, nereye kuracaklari da belli olmuyor. Ama genelde pakileri falan ariyorlar, bize pek bulastiklari yok...

Bahreyne henuz gitmedim ama 3-4 saate gidilebiliyor burdan. Parca fiyatlari orda ucuzsa ordan bakarim. Burda bi eleman var suudi, arabayi alirken falan bayaa yardimci olmustu, Riyadda bi kac mekan var oralara gidelim diyor. Egzoz ve Cai yapayim diyorum ama bklm artik...

Sebring
26-08-2014, 13:47
Evet Riyad siki biraz... Mutavvalar falan cok daha kati burada. Ciddedeki arkadaslar yilda bir iki kez anca goruyoruz diyorlar, burda nerdeyse her avm'ye bi tane dusuyor :D Checkpointler hala var, nereye kuracaklari da belli olmuyor. Ama genelde pakileri falan ariyorlar, bize pek bulastiklari yok...

Bahreyne henuz gitmedim ama 3-4 saate gidilebiliyor burdan. Parca fiyatlari orda ucuzsa ordan bakarim. Burda bi eleman var suudi, arabayi alirken falan bayaa yardimci olmustu, Riyadda bi kac mekan var oralara gidelim diyor. Egzoz ve Cai yapayim diyorum ama bklm artik...

Suudi kankan varsa,hele de kuvvetli,lafı geçen bir ailedense işin kolay.Polisle de başın derde girmez.
Ucuzluk olarak sıralama:
en ucuz Arabistan
2-Bahreyn
3-Katar
4-UAE.
Bu sıralama her ürün (elektronik,vs...) için geçerli.Alacağın bir mal eğer Arabistan'da varsa başka yere bakma,diğerlerinde mutlaka daha pahalıdır.Bulamazsan diğer ülkelere bak.Özellikle yedek parça Bahreyn'de çok var.

Emre Ekrem
26-08-2014, 13:47
asfaltta 98 otomatik 200sx manuel olarak 1 geçirilince yapmıştı

Mythos
26-08-2014, 13:59
Suudi kankan varsa,hele de kuvvetli,lafı geçen bir ailedense işin kolay.Polisle de başın derde girmez.
Ucuzluk olarak sıralama:
en ucuz Arabistan
2-Bahreyn
3-Katar
4-UAE.
Bu sıralama her ürün (elektronik,vs...) için geçerli.Alacağın bir mal eğer Arabistan'da varsa başka yere bakma,diğerlerinde mutlaka daha pahalıdır.Bulamazsan diğer ülkelere bak.Özellikle yedek parça Bahreyn'de çok var.

Valla nufuslu mu bilmiyorum da yaninda arapca bilen birisi iyi oluyor her turlu... Yedek parca deyince gecenlerde hurdaliga goturdu beni, riyadin guneyinde donumlerce arsaya kurmuslar herifler. Her markanin ayri dukkani var. Gittik oraya, girdik dodge icin olana icerde bi dunya arac. Giriyon dolaniyon begendigin parca uzerinden pazarlik yapiyorsun... Ben on tampon bakmaya gitmistim ama arkadan butun chargerlar onden mi darbeli olur ya?

driftboy
26-08-2014, 14:01
bu Charger 'ın adapazarıyla bi alakası varmı :) bikaç defa arabistan plakalı gördüm de ada'da Charger acaba mı dedim şimdi :)

Mythos
26-08-2014, 14:03
bu Charger 'ın adapazarıyla bi alakası varmı :) bikaç defa arabistan plakalı gördüm de ada'da Charger acaba mı dedim şimdi :)

Sanmam :D Bu arada her arapca plakali arabistan degil, muhtemelen o gorduklerin suriye plakalidir... Arabistan plakalarinda kenarda KSA yaziyor...

driftboy
26-08-2014, 14:14
oda ksa plakaydı hatta 2025 sea mıydı neydi hatırlamıyorum

Mythos
26-08-2014, 14:27
Buralarda cok satan bir model, basip gelmis demekki amcam :) Suriye falan karisik olmasaydi belki bende gelirdim arabayla ama artik mumkun degil, anca gemiyle falan onden gonderince olur sanirim o is...

Şirzat
26-08-2014, 23:37
sol ayakla hafif frene bas araba gitmeyecek şekilde sağ ayakla gazı kökle hertürlü yaparsın

Risendark
27-08-2014, 00:06
Valla ben vtec sport aracimla denedim avm nin kaygan zeminde 1 e aldım kesiciye düştü 2 ye aldım 2 dede sardı sonra Dumanlar içinden birileri geliyor güvenlikmiş kardeşim napıyorsun neden lastik kaydiriyosun dedi sonra çıktım Hemen hix bişey de olmadı sanzumana motora :)

Mythos
27-08-2014, 08:10
Tesekkurler gorusler icin, uygun zemin ve mekan bulunca sonuclari burdan paylasicam :)

Mythos
15-10-2014, 09:32
Sonuc guncellemesi yapayim, arac bekledigimden cok daha kolay burnout yapti, hemde yeni asfaltta :D Once sol ayakla frene bastim, sonra gaza yuklendim, frenden hafifce cekmemle dumanlarin gelmesi bir oldu zaten :D Video cekemedim ama bi arkadasa ayarlatip cekicem bi dahakine :D

Yardimlariniz icin saolun varolun :P

dj_batukaan
15-10-2014, 09:43
video isteruk :)

Mythos
15-10-2014, 09:48
video isteruk :)

Lazim video :D Halledicem halledicem :)

ÖmerF.Bayar
15-10-2014, 10:00
8000cc 900hp 250ye kadar saran araban var hala video cekmiyosun !!

Mythos
15-10-2014, 10:16

Hahaha sarayim bi falafel dürüm istersen :D

rekord2000
15-10-2014, 23:19
W124 200 E ile canım sıkıldıgında yapardım, bazen ışıklarda beklerken yapardım senelerce yaptım, ne tork Converter ne şanzıman sorun çıkarttı. Hatta lastik degısıcem diye lastiğinin önünde 4 lastiğine patlatana kadar yakmıstık.

O değil de fena cahılmısım la :)

Mythos
16-10-2014, 07:22
W124 200 E ile canım sıkıldıgında yapardım, bazen ışıklarda beklerken yapardım senelerce yaptım, ne tork Converter ne şanzıman sorun çıkarttı. Hatta lastik degısıcem diye lastiğinin önünde 4 lastiğine patlatana kadar yakmıstık.

O değil de fena cahılmısım la :)

Zaten bizim araclar da W210 serisi ile ayni altyapiyi tasiyor (O zamanlar Daimler-chrysler ortakligi vardi) Muhtemelen ayni sanziman vardir :)

dj_batukaan
16-10-2014, 15:23

Vallahamı :)

kelalper
16-10-2014, 15:53
Dayan gitsin hacı isterse yerler zımpara olsun o motor her türlü döndürür o lastikleri. Bişey olursa da Ciddeye tır ile yolla 100 dolara. Rakıcı Türk Ahmetin kardeşi mi neydi onun bi akrabası tamircilik yapıodu. Parçayı falan da zart diye buluo. :D Arkadaşın 350Z in arka diff i kırdık 2 günde yapmıştı.

İbrahim33
16-10-2014, 19:00
Alperen abi benzini bol bulunca ne yapsak diye şaşırdın herhalde :D

Caesar
16-10-2014, 19:00
Yapılır neden yapılmasın en azından ben yapmıştım :)

u9onLHJ9c-k

Mythos
17-10-2014, 07:42
Hahaha gelin arabası ile burnout da iyiymiş :D Dün bi arkadasa hava atayım dedim ula tam başlıyo cart diye duruyo, tam başlıyo kesiliyo, noluyo la diye buna bakarken baktım ESPyi kapatmamışız rezil olduk :D :D

Mythos
17-10-2014, 07:43
Alperen abi benzini bol bulunca ne yapsak diye şaşırdın herhalde :D

Can sıkıntısı napcan :D