PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbulun Hızlı Dizelleri :)

Akın Sarıkaya
27-08-2014, 13:46
İstanbul’da egzoz gazı denetimi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yarın İstanbul'da egzoz gazı denetimi yapacak. Sınırı aştığı belirlenen araç sahiplerine bin 755 lira para cezası uygulanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, otobüs, kamyon ve servis minibüslerinin egzoz gazı emisyon ölçümleri sıkı takibe alındı.

Bu kapsamda, yapılacak ölçümler sonucunda egzoz gazı salınımları eşik değerin üzerinde çıkan taşıtlara, Çevre Kanunu'nun 20. maddesi uyarınca bin 755 lira para cezası kesilecek.

Denetimler, özellikle trafiğin yoğun yaşandığı kent merkezlerinde motorlu taşıttan kaynaklı egzoz gazı emisyonlarının azaltılması ve 10 numara yağ gibi maddelerin kullanılmasının tespitinde de faydalı olacak.

Bu çerçevede, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce, yarın saat 10.00'da Anadolu Yakası'nda Boğaziçi Köprüsü Mahmutbey gişelerinde, Ulaştırma Bakanlığı Yol Kenarı Denetim İstasyonu'nda ve Edirne yönünde egzoz gazı emisyon denetimleri yapılacak.AA

selamınaleyküm :D

Schumi
27-08-2014, 13:53
Güzel haber umarım özellikle ağır taşıtların denetimi artar. Şahsen dumanlı dolaşan hızlı dizellerinde bu durumdan zarar göreceği kesin ama bence sorun yok.

rebeloghy
27-08-2014, 13:58
Benim de merak ettiğim bir konu bu.

Hafif dumanlı yazılımlı dizel sahipleri egzoz muayenesinde ne yapıyorlar ? Problem olmuyor mu ?

melihyilmaz
27-08-2014, 13:59
Kara tren gibi gezen otobus kamyonlara cok güzel uygulama helal olsun

Berkan
27-08-2014, 14:21
sonunda valla bıktım otobuslerin kamyonların egzozlarından tamda cam hizasında dur kalkta nefes aldırmıyor kimi zaman.

muayneye gidecek olanda yazılımı orjinale dondurur gider sonra bida yükletir heralde baska sans yok gibi

ege_c
27-08-2014, 14:51
O kullandıkları katkilarin giderek yayginlasmasindan dolayi harekete geçildi galiba. ilgilendikleri ağır vasıtalar ve katkılar. Konunun bizle bi alakasi olduğunu sanmıyorum.

Burhan
27-08-2014, 16:52
Otobüs minibüs dumanlayınca sıkıntı oluyo hızlanmak için dumanlayınca insanları rahatsız edince bravo mükemmel olmuş nasıl iş bu anlamadım :icon_wack

berkay_aydin
27-08-2014, 16:55
yazılımlı dizeller emisyonu tutturamıyor diye birşey yok, sıkıntısız geçiyor araçlar..

Burhan
27-08-2014, 17:00
Tek mesele emisyon değilki tamam hepimizin yanlışları oluuo yüksek sesli egsoz mesela bendede var asla savunmuyorum. Ama yazılım yapıp köfte arabası gibi arabayla trafikte gitmekte ne derece doğru kaldıki bunu savunup otobüsü kamyonu kötülemekte garip aynını yapıyosun sonuçta görüntüde fark varmı ? Trafiği tehlikeye atıyomusun evet

EREN34
27-08-2014, 17:26
Olcum yapilacak arac tiplerinde otomobil yok. Celallenmeyin hemen