PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : zeytinyağı?

Red10
27-08-2014, 15:24
arkadaşlar hakiki zeytinyağı nerden alabilirim istanbuldayım yada ege bölgesindeki gönderebilecek arkadaşlar varmı varsa bi iletişime geçelim..

R.I.P
27-08-2014, 15:27
bizim var. kargo almaz sanırım otobüsle olabilir. ne kadar lazımdı?

Red10
27-08-2014, 15:28
kargo yollar ya kutluarsanız kaç kg yollayabilirsiniz

Uur
27-08-2014, 15:30
https://www.ozgunzeytin.com.tr/default.asp
Bu siteden alabilirsin.Ayvalık'ın en meşhur yağcılarından 1 hafta önce ordaydım. Önceden konu açsaydın yardımcı olurdum getirmek için.

R.I.P
27-08-2014, 15:31
kargo hem çok tutar hemde sıvıları almıyor diye biliyorum ama konuşurum problem değil.
miktar belirtebilirsen ona göre konuşurum çünkü normalde ticaretini yapmıyoruz

Burak Mehmet
27-08-2014, 15:34
RUHİ BEY TARIM ÜRÜN. ZEYTİNCİLİK HAYV. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. | E-ticaret Sitesi (http://www.ruhibeyzeytinleri.com/)

Zeytin ve türevleri konusunda 2 yıldır başka hiçbiryerden alışveriş yapmıyorum.... tavsiye ederim..

Kahn23
27-08-2014, 15:38
Bilgi amaçlı söylüyorum.

Kıbrıs-Girne'de her sene zeytin festivali düzenlenir. Zeytin ve türevleri çok iyidir.
Eğer o zamanlarda Kıbrıs'ta olup Tr.ye gelecek olan kişiye denk gelirseniz mutlaka aldırın.

Benden size tavsiye.

miNNic
27-08-2014, 15:42
hakiki taş baskı ve sızma zeytin yağı ve zeytin ayarlayabilirim uygun fiyatlı. Edremit körfezinin zeytin yağı kalitesini kanıtlamış bir yağdır. Kahvaltıda da kullanılabilir.

549 325 64 yirmibeş

sweap07
27-08-2014, 16:29
1 ay oncesı olsaydı kendımızin üretti zeytınyagı vardı ama yınede köyu arayıp sızın ıcın arastıracagım bır ıletısım numarası verırsenız pm den daha cabuk ıletısım kuraruz

BARR
27-08-2014, 17:01
https://www.ozgunzeytin.com.tr/default.asp
Bu siteden alabilirsin.Ayvalık'ın en meşhur yağcılarından 1 hafta önce ordaydım. Önceden konu açsaydın yardımcı olurdum getirmek için.

Akrabamdır, Türkiyedeki en iyi ve lezzetli yağlardan biridir kefilim. Taş Baskı olandan alırsanız sofrada ekmek banarak tüketmek için aşık olur başka yağ yiyemezsiniz.

https://www.ozgunzeytin.com.tr/urundetaya.asp?main=139&kat=12&topic=750_ml_teneke_tas_baski_sizma_zeytinyagi

Zero
27-08-2014, 17:22
Zeytin yagini kesinlikle Ayvalik ve cevresi bolgelerden temin etmelisiniz.Bir cok ufak isletme kendi yapiyor bu isleri referansi iyi olandan dusunmeden alabilirsiniz.

ahmet_xy
27-08-2014, 17:29
0.7 dizyem yağı ayvalıktan kilosu 12 liraya aldım. özün de ise kilosu 14 lira.

ersandeniz
27-08-2014, 17:50
Akrabamdır, Türkiyedeki en iyi ve lezzetli yağlardan biridir kefilim. Taş Baskı olandan alırsanız sofrada ekmek banarak tüketmek için aşık olur başka yağ yiyemezsiniz.

https://www.ozgunzeytin.com.tr/urundetaya.asp?main=139&kat=12&topic=750_ml_teneke_tas_baski_sizma_zeytinyagi

yalnız sitede sıkıntı var sanırım, üye olamadım, üye olmadan da kargo filan hesaplamıyor

besyoali
27-08-2014, 18:18
Bir arkadaşım organik tarım yapıyor Bilecik'de üretim yapıyor ve çok hassas
0 asit yağ üretiyor isterseniz telefon numarasını veririm
Benim adımı verirseniz indirim yapar ��

besyoali
27-08-2014, 18:49
0533 297 11 75 Selçuk Şahin
İstanbul Ümraniye de oturuyor ve sürekli seyahat ediyor ulaşırsanız yardımcı olur...

lethaldoze
27-08-2014, 19:28
0533 297 11 75 Selçuk Şahin
İstanbul Ümraniye de oturuyor ve sürekli seyahat ediyor ulaşırsanız yardımcı olur...

şimdi ben hiç anlamam ama böyle organik şeyler görünce direk ilgimi çekiyor. Yalnız anlamadım, diğerlerinde 0,4 asit yazıyordu. Siz 0 asit dediniz. Sonra taş baskı, zeytinyağı birinci gibi çeşitleri var. Özellikle zeytinde çok hassasım. O çocukluğumda yediğim zeytinlerin tadını arıyorum.
Bizim evde zeytin ayda 1 kilo alınır. Zar zor biter ki normalde ben tek başıma 1 haftada yerim 1 kiloyu.

Bilginiz varsa biraz bilgi verirmisiniz. Hangi tür zeytin almalı, hangi tür zeytinyağı.

BaybuRtlu69
27-08-2014, 20:58
Arkadaşlar Balıkesir Edremit zeytini getirtiyorum

Kilosu 10 TL den veririm, normalde satış fiyatı 14 Tl... Toplu alım yapıyorum arada ve tanıdığım bildiğim biri, kendi üretimleri.. Kaç kişiye sattıysam, herkes memnun kaldı ve ikinci siparişlerini mutlaka aldım. Daha geçen ay getirmiştim istanbula 70 Litre civarında zeytinyağı

Zeytinyağı dışında, zeytinide uygun fiyata alırız organiktir..

Bana ulaşabilirsiniz , 0553 252 01 70

besyoali
28-08-2014, 18:31
Arkadaşım bizim Milas bodrum yolu üzerinde Bafa gölünde zeytinliklerimiz var
bizim zeytinlerimiz bakım istemez 2 senede bir kez tam verim alınır ve yağımız ağır olur en az 0,5 asit ve koyu renk olur taş sıkım biz ailecek kendimize göre her sene yapıyoruz
Balıkesir tarafı bakımlı ağaç ve zıraat fidanı dediğimiz ağaç çok fazla var
yağın yoğunluğu daha az ve tadı daha yumuşak olur çok da güzeldir ama bu durum alışkanlık meselesi benim çevredekilere çok hafif geldiği için tercih etmeyiz
Bizim ağaçların hemen hemen hepsi delice dediğimiz yabani zeytin aşısıdır uzun ömürlü
Ve yaşlı ağaçlardır
Biliyorsunuz ki
Zeytin ve zeytin yağı bize yunanlılardan gelmiştir Girit den göç edenler tarafından Ege ve onun çevresine özgü bir yağ çeşididir
Yemeklik zeytinde Balıkesir ve çevresi çok ama çok özel bir bölge fakat kıyı Ege iklimi ve özellikle rüzgarı sebebiyle yağ konusunda kalitesi tartışılmaz en doğal ve özeldir
Telefon numarasını verdiğim arkadaşım temizliği ve yabancı yağ karışştırmadığına emin olduğum iyi yağ üreten bir çiftçi olduğu için gönül rahatlığı ile tavsiye ettim

şimdi ben hiç anlamam ama böyle organik şeyler görünce direk ilgimi çekiyor. Yalnız anlamadım, diğerlerinde 0,4 asit yazıyordu. Siz 0 asit dediniz. Sonra taş baskı, zeytinyağı birinci gibi çeşitleri var. Özellikle zeytinde çok hassasım. O çocukluğumda yediğim zeytinlerin tadını arıyorum.
Bizim evde zeytin ayda 1 kilo alınır. Zar zor biter ki normalde ben tek başıma 1 haftada yerim 1 kiloyu.

Bilginiz varsa biraz bilgi verirmisiniz. Hangi tür zeytin almalı, hangi tür zeytinyağı.

sweap07
28-08-2014, 23:44
bizim zeytinlerimiz bakım istemez 2 senede bir kez tam verim alınır ve yağımız ağır olur en az 0,5 asit ve koyu renk olur taş sıkım biz ailecek kendimize göre her sene yapıyoruz
yağın yoğunluğu daha az ve tadı daha yumuşak olur çok da güzeldir ama bu durum alışkanlık meselesi benim çevredekilere çok hafif geldiği için tercih etmeyiz
Bizim ağaçların hemen hemen hepsi delice dediğimiz yabani zeytin aşısıdır uzun ömürlü
Ve yaşlı ağaçlardır
Biliyorsunuz ki
Zeytin ve zeytin yağı bize yunanlılardan gelmiştir Girit den göç edenler tarafından Ege ve onun çevresine özgü bir yağ çeşididir
Yemeklik zeytinde Balıkesir ve çevresi çok ama çok özel bir bölge fakat kıyı Ege iklimi ve özellikle rüzgarı sebebiyle yağ konusunda kalitesi tartışılmaz en doğal ve özeldir
Telefon numarasını verdiğim arkadaşım temizliği ve yabancı yağ karışştırmadığına emin olduğum iyi yağ üreten bir çiftçi olduğu için gönül rahatlığı ile tavsiye ettim

aynen oyle egede yetısen zeytın farklıdır cunku ne bakım yapılır nede baska bır ılac vb tur seyler acı olmasından dolayı bazı vatandaslar aycıcek yagı ıle karıstırıyorlar(baska bolgedekı ınsanlar) bılmıyorlarkı zeytın yagının kıymetını bızde aydın çıne bolgesınde yetıstırıyoruz

R.I.P
29-08-2014, 07:11
Ve yaşlı ağaçlardır
Biliyorsunuz ki
bizim zeytinliklerde orada. ege zeytini ve yağının tadına varmış bir kişi daha işte :)
eşimde balıkesirli ben balıkesirin yağını beğenmem çok hafif gelir o da bizimkine çok aromalı/kokulu der.Yani birazda alışkanlık meselesi. Belki çok doğru bir benzetme olmayacak ama Balıkesir yağı = Maret Sucuk, Ege yağı = kasap sucuğu :)

ilbeyyagci
29-08-2014, 07:18
Konuyu takip ediyorum.

Aklıma takılan bir soru şu, kurumsallaşmış firmalar bana pek doğal gibi gelmiyor, küçük üreticiye göre yüksek üretim-satış rakamlarında o doğallığın korunması zor gibi. Yanlış düşünüyorsam düzeltiniz.

Ayrıca aradığım zeytinyağını tarif etsem az çok fikirde bulunabilecek arkadaşlar çıkar diye düşünüyorum. Hafif acı, yine çoook hafif tuzlu gibi ve zeytinin tadını rahatlıkla alabildiğim bir yağ arıyorum. Malesef aşırı koku ve çok koyu kıvamlı yağları sevmiyorum.

Paylaşılan zeytincilerden Özgün ve Ruhi Bey'den denemelik 1lt alacağım. Değişik önerilere referansları olmak kaydıyla açığım :)

besyoali
29-08-2014, 18:59
İran ırak özellikle Suriye üzerinden kalitesi düşük yağları toplayıp karıştırıp ardından tekrar işlemden geçirmek suretiyle piyasaya sürdüklerini biliyorum fakat bunu her firma yapmıyor.
Isim yapmış kalitesi belli firmalar bile yağları üreticiden toptan alarak karıştırıp işlemden geçirip paketlerin satıyor
Bizim memleket de fabrikalar yağları üreticiden ucuz alarak elinde bekletiyor ve fiyat yükseldiğinde satışa çıkarmak için tekrar işleyip satıyor.
Eğer bulabilirseniz Erken hasat ve kuru sıkım taş sıkım yağlar çok kaliteli ve güzel oluyor.
Arkadaşım bu işi hobi olarak yapıyor yağı çok kaliteli
Selçuk Şahin 0533 297 11 75

MCN21
29-08-2014, 19:01
Bizde duzenli olarak ozgunden aliyoruz babamlarin baya muhabbeti vardir. urunler kargoyla geliyor , kargoda bir sorun cikmiyor

onur_si
29-08-2014, 19:41
zeytinyağının çok çeşidi var istediği kadar orjinal olsun böyle şeyleri tatmadan almayın derim ben.
bize izmir urladan yağın en hası geldi bana çok ağır geldi mesela dışardan aldığım zeytinyağıyla karıştırıp kullanıyorum :D

PROMINENT
29-08-2014, 20:02
taylıeli zeytinyağları.. bizimdir balıkesir de.

Taylıeli Zeytin ve Zeytinyağı İşletmesi (http://www.zeytinim.com/)