PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracınızın Camında Numaranız Bulunsun ( Fikir Alımı )

mrtysn
28-08-2014, 22:38
Öncelikle selamlar, sizden bir fikir almak için bu konuyu açıyorum. Bir yakınım kafasındaki projeyi ürüne döktü ve patentini aldı. ***** hepimiz büyükşehirlerde bankaya, eve, markete, ya da bir müşterimizin işyerine girmek için sokağa, cadde önüne aracınızı bırakmak durumunda kalabiliyoruz. Araç ön camına yapıştırılan ve aç/kapa mekanizmalı bu ürün ile amacımız gerektiği zamanlarda hem bireylerin önemli durumlarda araç sahibine ulaşması, hem de araç sahibinin kartvizit bırakmasından ve kağıda numara yazıp bırakma derdinden kurtulması. Sizlerden ricam ise bu ürün hakkında iyi kötü fikirlerinizi veya bizim aklımıza gelmeyen eksiklerini belirtmeniz, şimdiden teşekkürler.

KYR
28-08-2014, 23:12
a.selam kardeş güzel fikir mekanizma çalışması nasıl numaranın gözüküp gözükmemesi nasıl sağlanacak mekanizmadan dolayıı maliyetli fiyat pahalı olursa tutmaz uygun olursa kullanıcısı çok olur gibi geldi bana

BaybuRtlu69
28-08-2014, 23:18
Kartvizitim var, görünebilcek biyerde bulunur hep

Octane
28-08-2014, 23:19
Zaten kartvizit falan koyuyoruz.

mrtysn
28-08-2014, 23:22
a.selam kardeş güzel fikir mekanizma çalışması nasıl numaranın gözüküp gözükmemesi nasıl sağlanacak mekanizmadan dolayıı maliyetli fiyat pahalı olursa tutmaz uygun olursa kullanıcısı çok olur gibi geldi bana

Fiyat uygun, ciddi manada uygun. Oyle buyuk genis capli bi mekanizma degil, sustali sekilde acip kapanabilen bi aparat :)

Zaten kartvizit falan koyuyoruz.

Kartvizitim var, görünebilcek biyerde bulunur hep

Tesekkur ettim yorumlar icin

Kubilay
28-08-2014, 23:28
Benimki sabit duruyor camda ama kullanışlı bi aparat uygun fiyatlı ise fena olmaz.

oğuz
28-08-2014, 23:46
böyle bir ürün piyasada var tv de görmüştüm hatta.ucuz olursa mantıklı

KOSEREN
28-08-2014, 23:59
Bizim insanımız bununda suyunu çıkarır,nasıl olsa numaram var arasın diye iki adım yürümeye üşenir saçma sapan yerlere arabasını koyar..

ENGean
29-08-2014, 00:35
Benim ardsmda var gordum.
Guzel bsey ufakta oldugu icin camda kotu durmuyo.
Fiyati 10 15tl gibi bseydi sanirim.
Hadi biz onun numara oldugunu anlariz ama malesef onu anlamycak cok kekolar var.
Arabayla alakali bi seri numarasi filan sanarlar onu. Ardsmdakinde dijital yazi stili vardi.

enesy
29-08-2014, 00:55
Biz organizasyonlarda yaka kartı olarak kullanıyoruz

İstenilen harf rakam yazılabiliyor.

Google a digital yaka kartı yazıp görsellere bakarsanız örnekleri var

Saat pili ile çalışıyor 40 yılda bir kullanılacağı için pil bitme derdi prk olmuyor.

Eminönünde vs 5 10 tl ye bulunabiliyr

-ER-
29-08-2014, 01:11
almanyada böyle birşey var tabi adamlar kuraldı dediğim dedik yalan huyları yok :)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/P-skiva_2009b.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/73/P-skiva_2009c.jpg

Disc parking - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Disc_parking)

-ER-
29-08-2014, 01:13
Beyler kusura bakmayın düzelt butonu gittiğinden beri böyle büyük fotmatta görseller ister istemez oluyor wiki nin linkini direk paylaşınca kocaman birşey çıktı :D

low&slow
29-08-2014, 01:56
numaramı bırakırsam kız arkadaşım öldürür gibime geliyor ahahah :D forumdan cogu kişide aynı sebeple aramızdan ayrılabilir :D

darkmoon
29-08-2014, 02:44
ilk başda gerekli olmaz yazıcaktım ama yukardaki resimdeki gibi hatta biraz daha ufak ve moderni yapılırsa kaç dakka orda durucağını gösteren falan hatta bir iki özellik daha o zaman alınabilitesi olur.. yani tek kartta çok işlevsellik..

cookies
29-08-2014, 04:39
Fikri somutlaştırmak için ürünü de görmemiz lazım pek kuralcı olmasak ta iyi bir fikir, herhangi bir render fln olsa görsek daha iyi olur?

Berkan
29-08-2014, 07:40
Hadi biz onun numara oldugunu anlariz ama malesef onu anlamycak cok kekolar var.
Arabayla alakali bi seri numarasi filan sanarlar onu. Ardsmdakinde dijital yazi stili vardi.

aynen bu mantıkla düşünerek arkadaşımın cafesinde kullandığı karton eski amerikan servis kağdını ortadan ikiye kesip kör gözünü çıkartır gibi kocaman 20puntoda asetatlı kalemle yazdım numaramı. duruş acısına göre yan cama yada öne koyuyorum yarısını kaplıyor zaten görülmeme lüksü yok :D

Evrenoz
29-08-2014, 08:02
Yanımda her daim kartvizitim bulunur, gerekli yerlerde görülebilecek bir şekilde bırakırım. Bu iş için Extra bir ürün kullanmayı düşünmem.

SekoLive
29-08-2014, 08:17
tel yazılı bir kağıdım var torpidoda gerektiğinde onu kullanıyorm

mrtysn
29-08-2014, 09:59
Benimki sabit duruyor camda ama kullanışlı bi aparat uygun fiyatlı ise fena olmaz.

böyle bir ürün piyasada var tv de görmüştüm hatta.ucuz olursa mantıklı

Dedigim gibi fiyat uygun :)

Bizim insanımız bununda suyunu çıkarır,nasıl olsa numaram var arasın diye iki adım yürümeye üşenir saçma sapan yerlere arabasını koyar..

O aletle ilgili diil, insanin baskasina olan saygisiyla ilgili .Onu yapacak adama benim yapabilecegim birsey de yok malesef :)

Tesekkur ettim aynen ürün bahsettiginiz fiyatlarda, bizdeki dijital diil fark o :)

Biz organizasyonlarda yaka kartı olarak kullanıyoruz

İstenilen harf rakam yazılabiliyor.

Google a digital yaka kartı yazıp görsellere bakarsanız örnekleri var

Saat pili ile çalışıyor 40 yılda bir kullanılacağı için pil bitme derdi prk olmuyor.

Eminönünde vs 5 10 tl ye bulunabiliyr

Dediginiz urunu biliyorum, inceledim de. Tesekkur ettim yorumlar icin :)

Beyler kusura bakmayın düzelt butonu gittiğinden beri böyle büyük fotmatta görseller ister istemez oluyor wiki nin linkini direk paylaşınca kocaman birşey çıktı :D

Kagit fazla buyuk olur memlekette kurali olmadigi icin ufacik seyi bile adamlar zor koyar, ama eklemeler yapilabilir urune cok tesekkur ettim yorum icin :)

ilk başda gerekli olmaz yazıcaktım ama yukardaki resimdeki gibi hatta biraz daha ufak ve moderni yapılırsa kaç dakka orda durucağını gösteren falan hatta bir iki özellik daha o zaman alınabilitesi olur.. yani tek kartta çok işlevsellik..

Tek kartta cok islevsellik, aklimda tesekkur ettim :)

Fikri somutlaştırmak için ürünü de görmemiz lazım pek kuralcı olmasak ta iyi bir fikir, herhangi bir render fln olsa görsek daha iyi olur?

Urun hazirda var, fakat ustunde eklemeler veya degismeler olabilecegi icin paylasmadim :) 8-10 cm uzunlugunda sustali mekanizmali bi urun :)

aynen bu mantıkla düşünerek arkadaşımın cafesinde kullandığı karton eski amerikan servis kağdını ortadan ikiye kesip kör gözünü çıkartır gibi kocaman 20puntoda asetatlı kalemle yazdım numaramı. duruş acısına göre yan cama yada öne koyuyorum yarısını kaplıyor zaten görülmeme lüksü yok :D

Ya o da buyuk oluyo isi goruyo da cok kotu duruyo :D Tesekkur ettim :)

tel yazılı bir kağıdım var torpidoda gerektiğinde onu kullanıyorm

Yanımda her daim kartvizitim bulunur, gerekli yerlerde görülebilecek bir şekilde bırakırım. Bu iş için Extra bir ürün kullanmayı düşünmem.

Tesekkur ettim yorumlar icin :)

AdemAr
29-08-2014, 12:24
Yani kartvizit koymak varken neden ekstra bi şey için masrafa gireyimki ? Bence gerekli bi ürün değil

mrtysn
29-08-2014, 12:34
Yani kartvizit koymak varken neden ekstra bi şey için masrafa gireyimki ? Bence gerekli bi ürün değil

Herkes kartvizit kullanmadigi icin. Tesekkur ettim yorum icin :)

oğuz
29-08-2014, 12:41
güzel bir reklam ile her türlü gider yeterki fiyat "aman değmez" dedirtmesin alıcıya..
mesela koçtaşta falan kasa önlerinde sakız gibi gider diye düşünüyorum

DERAN_TUYNER
29-08-2014, 12:43
appstoreda bir uygulama var o geldi aklıma konuyu okuyunca

angelothic, on 22 Aug 2014 - 20:47, said:
Sosyal sorumluluk çatısı altında şöyle bir uygulama appstore ve googleplayda bulunuyor.
Hızla güçleniyor ve artıyor eminim her arkadaşın akıllı telefonuna yükleyeceği ve hoşuna gideceği bir proje olacaktır.

APP STORE: http://tr.plaquery.com/redirect/ios?ref=iphoneyardim.net
GOOGLEPLAY: http://tr.plaquery.com/redirect/android?ref=iphoneyardim.net
Uygulama hakkında:

Plaquery, arabanız ile ilgili acil durumlarda, aracınızın plaka numarası üzerinden mesaj gönderilerek size ulaşılmasını sağlar.

Tipik Kullanım Örnekleri Nelerdir?
​Yanlış yere park edilmiş bir araç, sizin yerinizden çıkmanızı engelliyorsa, hemen PLAQUERY üzerinden sizi engelleyen aracın plakasını yazıp, sahibine anında mesaj gönderebilirsiniz.
Komşunuzun veya tanımadığınız herhangi birinin arabasına zarar verildiğini gördünüz, acilen bilgi edinmesi için, araç sahibine ücretsiz mesaj gönderebilir, durumdan hemen haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.
Kaza ile çarptığınız aracın sahibine bu uygulama üzerinden mesaj göndererek, kağıt kalem aramadan, sileceğe not sıkıştırmadan mesaj yazar ve araç sahibinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Kurumunuzda, apartmanınızda, sitenizde tüm arabaların bu sisteme üye olmasını temin ederek, araç sahipleri arasında hızlı, maliyetsiz , modern bir iletişim sistemi yaratabilirsiniz.
Arabanızın yıkaması yada servis işi bitti, hemen haberdar mı olmak istiyorsunuz… rica edin size PLAQUERY üzerinden mesaj atsınlar.

​Sistem Nasıl Çalışıyor?
Apple Store ve Google Play mağazalarından PLAQUERY uygulamasını indirip, cep telefonu numarası ve plaka numaranızla sisteme üye olursunuz, bundan sonra ​plakanıza ​gönderilen mesajlar sizin cep telefonunuza sms olarak veya uygulama üzerinden anlık uyarı mesajı olarak ücretsiz ulaştırılır.
Bir araç plakası sadece bir kişiye kayıtlı olabilir, ancak bir kişi birden fazla araç ile kayıt olabilir.
Eğer araç plakası girmezseniz, sadece başka araç sahiplerine mesaj gönderebilirsiniz, ancak size herhangi bir kullanıcı mesaj gönderemez.

Sistem ​Güvenli midir?​
​Kullanıcıların cep telefonu numarası, adı, soyadı, email adresi vb ​bilgiler ​gizlidir, ancak ayarlar menüsünde sizin izin verdiğiniz kadarı başkaları tarafından görülebilir. Kullanım dışı mesaj yazan kullanıcılar, tarafınızca bloklanabilir, ve üç üye tarafından bloklanan kişi, sistem tarafından üyelikten çıkartılır.

Bu Uygulamayı Hangi Telefonlarda Kullanabilirim?
iPhone ve Android işletim sistemi ile çalışan tüm akıllı telefonlara hizmet veriyoruz. Kısa bir süre sonra, uygulamanın Windows Mobile işletim sistemli versiyonu çıkacaktır.

Başlıca Özellikleri Nedir?
Uygulamanın kullanımı ücretsizdir.
Sosyal sorumluluk ve gönüllülük esaslıdır.
internetinizin olmadığı yerlerde bile Ücretsiz SMS bildirimi sayesinde size gelen mesajı görüp acil durumdan haberdar olabilirsiniz.
Detaylı gizlilik ayarları sayesinde size mesaj gönderenler sadece sizin istediğiniz kadar bilgiyi görebilirler.
Size gelen mesajların içeriği eğer doğru ise kişiye artı puan verebilir, şüpheli ise eksi puan verebilir, hatta gerekirse kişiyi bloklayabilirsiniz.
Araçlar için beğeni yollayabilirsiniz.

mrtysn
29-08-2014, 13:03
güzel bir reklam ile her türlü gider yeterki fiyat "aman değmez" dedirtmesin alıcıya..
mesela koçtaşta falan kasa önlerinde sakız gibi gider diye düşünüyorum

Fiyat konusunda dedigim gibi gayet alinabilir seviyede, ucuz denilebilir yani :) Tesekkurler ilginize

mrtysn
29-08-2014, 13:05
appstoreda bir uygulama var o geldi aklıma konuyu okuyunca

angelothic, on 22 Aug 2014 - 20:47, said:
Sosyal sorumluluk çatısı altında şöyle bir uygulama appstore ve googleplayda bulunuyor.
Hızla güçleniyor ve artıyor eminim her arkadaşın akıllı telefonuna yükleyeceği ve hoşuna gideceği bir proje olacaktır.

APP STORE: http://tr.plaquery.com/redirect/ios?ref=iphoneyardim.net
GOOGLEPLAY: http://tr.plaquery.com/redirect/android?ref=iphoneyardim.net
Uygulama hakkında:

Plaquery, arabanız ile ilgili acil durumlarda, aracınızın plaka numarası üzerinden mesaj gönderilerek size ulaşılmasını sağlar.

Tipik Kullanım Örnekleri Nelerdir?
​Yanlış yere park edilmiş bir araç, sizin yerinizden çıkmanızı engelliyorsa, hemen PLAQUERY üzerinden sizi engelleyen aracın plakasını yazıp, sahibine anında mesaj gönderebilirsiniz.
Komşunuzun veya tanımadığınız herhangi birinin arabasına zarar verildiğini gördünüz, acilen bilgi edinmesi için, araç sahibine ücretsiz mesaj gönderebilir, durumdan hemen haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.
Kaza ile çarptığınız aracın sahibine bu uygulama üzerinden mesaj göndererek, kağıt kalem aramadan, sileceğe not sıkıştırmadan mesaj yazar ve araç sahibinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Kurumunuzda, apartmanınızda, sitenizde tüm arabaların bu sisteme üye olmasını temin ederek, araç sahipleri arasında hızlı, maliyetsiz , modern bir iletişim sistemi yaratabilirsiniz.
Arabanızın yıkaması yada servis işi bitti, hemen haberdar mı olmak istiyorsunuz… rica edin size PLAQUERY üzerinden mesaj atsınlar.

​Sistem Nasıl Çalışıyor?
Apple Store ve Google Play mağazalarından PLAQUERY uygulamasını indirip, cep telefonu numarası ve plaka numaranızla sisteme üye olursunuz, bundan sonra ​plakanıza ​gönderilen mesajlar sizin cep telefonunuza sms olarak veya uygulama üzerinden anlık uyarı mesajı olarak ücretsiz ulaştırılır.
Bir araç plakası sadece bir kişiye kayıtlı olabilir, ancak bir kişi birden fazla araç ile kayıt olabilir.
Eğer araç plakası girmezseniz, sadece başka araç sahiplerine mesaj gönderebilirsiniz, ancak size herhangi bir kullanıcı mesaj gönderemez.

Sistem ​Güvenli midir?​
​Kullanıcıların cep telefonu numarası, adı, soyadı, email adresi vb ​bilgiler ​gizlidir, ancak ayarlar menüsünde sizin izin verdiğiniz kadarı başkaları tarafından görülebilir. Kullanım dışı mesaj yazan kullanıcılar, tarafınızca bloklanabilir, ve üç üye tarafından bloklanan kişi, sistem tarafından üyelikten çıkartılır.

Bu Uygulamayı Hangi Telefonlarda Kullanabilirim?
iPhone ve Android işletim sistemi ile çalışan tüm akıllı telefonlara hizmet veriyoruz. Kısa bir süre sonra, uygulamanın Windows Mobile işletim sistemli versiyonu çıkacaktır.

Başlıca Özellikleri Nedir?
Uygulamanın kullanımı ücretsizdir.
Sosyal sorumluluk ve gönüllülük esaslıdır.
internetinizin olmadığı yerlerde bile Ücretsiz SMS bildirimi sayesinde size gelen mesajı görüp acil durumdan haberdar olabilirsiniz.
Detaylı gizlilik ayarları sayesinde size mesaj gönderenler sadece sizin istediğiniz kadar bilgiyi görebilirler.
Size gelen mesajların içeriği eğer doğru ise kişiye artı puan verebilir, şüpheli ise eksi puan verebilir, hatta gerekirse kişiyi bloklayabilirsiniz.
Araçlar için beğeni yollayabilirsiniz.

Sistem oturduktan sonra cok guzel is yapar, 4sq'e falan 10 ceker gibi geliyo. Goruruz kisa vadede :)

Ome_RS
29-08-2014, 13:50
bazı aracların ön camında zaten bunun için bir parça bulunuyor ve oraya kart takabiliyorsunuz.
ben genellikle kartvizitimi görüncek sekilde ön cama koyarım bunun için extra aparat kullanmak ne kadar cazip bilemiyorum eger ucak direkle cam arasına gelen seffaf kıskac gibi birseyse alıp kullanılabilir.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/06/10/Resim007.jpg

Ahmetfikri
29-08-2014, 14:24
kağıda yazmak yerine bi reklamcıdan 15x4cmlik plastık üzerine yazdırdım numaramı 1yıldır kafam rahat devamlı camda duruyor

tek sıkıntı arayıp araba satılıkmı gardaş die soranlar :)

aliaslanim
29-08-2014, 14:32
Aracın camına hiç numaramı bırakmıyordum. Telefon numaramı bıraktığın gün bu adam cama numarasını bıraktığına göre uzakta oturuyor diyerek sanırsam hırsız girmiş. kelebek camı kırıp bagajdaki laptopu almış. Bu hırsızlık işi 3 kere oldu. tabi bizede geçmiş olsun. Şimdi telefon numaramı bırakmıyorum. Ne hırsız giriyor nede sinek ben böyle mutlu ve huzurluyum.

darkmoon
29-08-2014, 17:44
kartvizit ve normal bir kağıtta sunulandan fazlasını sunarsa alınabilitesi olur bence mesela önceki sayfada almanyadaki kartı koymuş arkadaş üstünde timer zaman süresini gösteren bir şey var akıllıca...

o kartta sanırım baya bir eski onun daha modern daha şık daha ufak ve timerın yanında bir iki ekstra daha işlevsel özelliği olursa fiyatıda makul olursa yani kartvizit ve kağıtta yazan telefondan daha fazlasını sunabilirse niye olmasınki bence alınabilinir..

yoksa benim aracımdada printerda bastırdığım kağıt var torpidoda duruyor bir isim ve telefon için bende pek düşünmem..

mrtysn
29-08-2014, 18:04
bazı aracların ön camında zaten bunun için bir parça bulunuyor ve oraya kart takabiliyorsunuz.
ben genellikle kartvizitimi görüncek sekilde ön cama koyarım bunun için extra aparat kullanmak ne kadar cazip bilemiyorum eger ucak direkle cam arasına gelen seffaf kıskac gibi birseyse alıp kullanılabilir.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/06/10/Resim007.jpg

Bazi araclarda var evet, tesekkur ettim yorum icin

kağıda yazmak yerine bi reklamcıdan 15x4cmlik plastık üzerine yazdırdım numaramı 1yıldır kafam rahat devamlı camda duruyor

tek sıkıntı arayıp araba satılıkmı gardaş die soranlar :)

Boyut olarak biraz daha kucuk urun, cok fazla goze batmasin ama gorunsun de diye dusunulmus :) Tesekkur ettim yorum icin

kartvizit ve normal bir kağıtta sunulandan fazlasını sunarsa alınabilitesi olur bence mesela önceki sayfada almanyadaki kartı koymuş arkadaş üstünde timer zaman süresini gösteren bir şey var akıllıca...

o kartta sanırım baya bir eski onun daha modern daha şık daha ufak ve timerın yanında bir iki ekstra daha işlevsel özelliği olursa fiyatıda makul olursa yani kartvizit ve kağıtta yazan telefondan daha fazlasını sunabilirse niye olmasınki bence alınabilinir..

yoksa benim aracımdada printerda bastırdığım kağıt var torpidoda duruyor bir isim ve telefon için bende pek düşünmem..

Eklemeler, degistirmeler yapilabilir imkan dahilinde dedigim gibi, su anki amacim sadece nabiz yoklamak fikirleri ogrenmek :) Tesekkur ettim ilginize :)

Mikrop_Ali
29-08-2014, 18:41
kartviziti ters çevirsen de aynı şey.