PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alfa Romeo 159 JTS hakkında tavsiye bilgi

Designer
30-08-2014, 01:06
Selamlar iyi forumlar.

Forumda Alfa 159 ile ilgili bilgi aradım ancak hep dizelleri ile ilgili buldum. Dizelden oldum olası nefret etmişimdir o yüzden benzinli modeli ile ilgili bilgi rica ediyorum. Ben göremedim ama benzinli modeli ile ilgili bir konu varsa paylaşmanız halinde bu konu yerine oradan da bilgilenebilirim.

Durumum şu şekilde. Şuana kadar üç aracım oldu. Üçüde Land Rover Defender dı. 2 tanesi 2500 4 silindir benzinliydi. Şuan günlük bindiğim 86 model 3.900 v8 benzinli 200hp. Aracım satılıkta aslında satıldığında 3500 v8 130 kasa modelini alıp toplamak hevesindeyim ancak çevre baskısı 159 al biraz bin sanayiden bi çık bi rahatla yönüne gitti. Normal binek otomobil sevmem aslında. Hatta sekiz silindir sevdamda çok ağır basar. İri gürültülü dikkat çekici araçlar çeker hep ilgimi. Hız merakım yoktur gerçi altımdaki araç gidiyorsa basarım ama hiçbir zaman makas atma kapışma hevesim olmamıştır olmazda. Hal böyle olunca şimdiye kadarki araçlarım hep karbüratörlü eski model daha çok hobi amaçlı keyif araçlar oldu. Yeni modellerden en ufak birşey anlamam bilmem çok yabancısıyım. Ancak sanırım Land sevdama biraz mola verip binek birşey almak doğru olacak. Araçlarımız çok dikkat çekici olduğu için ister istemez ilgiye alışkın hale geldik ve alacağım otomobil ilgi çekici bir araç olmazsa soğurum muhtemelen. Alfa 159 un tasarımını cidden çok beğeniyorum doğru bir jant ve hafif basıklık ile çok tatlı duracaktır eminim. Sizden ricam 1.9 JTS modeli nasıldır alınır mı sorun çıkartır mı benim gibi yeni teknolojiye uzak bir arkadaş için uygun mudur beni tatmin eder mi ve araç ile ilgili bilgi vermeniz.

Canselmo
30-08-2014, 01:49
Valla jts motorların cok sıkıntısını duymadım sadece tek eksısı yakıt tuketımı ve gidişi olucaktır.

1.8mpı veya butce yeterse 1.750 tbı alın

Ogulcan.O
30-08-2014, 03:32
Oncelikle merhaba bende bir 159 kullanicisiyim illa benzinli ariyorsaniz sizin icin en iyi tercih 1.750 tbi 200 hp olacaktir.. Jts de cok sorunlu olmayan ama yaktigi kadar gitmeyen bir arac tbi ise tam tersi yakin bir arkadasim tbi sini satiyor suan dusunurseniz bana pm atabilirsiniz