PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Video kamera tavsiye?

Maxiboost
31-08-2014, 10:59
Arkadaslar video kamera almak istiyoruz eve. Tatilde orda burda, yurt disi seyahatlerde, dogada gordugumuz guzellikleri kaydetmek istiyoruz. İvir kivir gereksiz teknolojik ozellik aramiyorum. Kaliteli goruntu tek beklentim. Butce olarak 2.500tl uzerine cikmayi pek dusunmuyorum. Cihaz secerken hangi teknik verilere oncelik vermeliyim? Birde alip kullanan, memnun kalip tavsiyede bulunacak arkadaslar 1 dakikalik full hd bir goruntu kaydedip bana gonderebilirler mi?

lethaldoze
31-08-2014, 11:23
DSLR makina düşünebilirsiniz O paralara güzel bir set kurarsınız üstüne birde kaliteli fotoğraf çekme şansınız olur. Ben uzun süredir video çekmek için daha doğru kısa film çekmek için araştırdım. En iyi tercih dslr.
Mesela Canonlar çok kullanışlı bu konuda. Zira o kadar çok kullanıcısı varki bir sürü yan uygulaması mevcut. Magic lantern diye bir yazılımla video çekiminde yüksek seviyelere geliyor. Uzun metraj film çekenler var dslr ile.
Ben olsam yerinizde 650d 18-55 kit lensi ile + 50mm f1.8 prime lens alırım. Cihazı iyice öğrendikten sonra magic latern yükler keyfime bakarım. 2.000 TL ninde altına gelebilir.
Örnek videoları youtubede araştırırsanız daha iyi fark edeceksiniz.
W77aYnyrNlc

lethaldoze
31-08-2014, 11:26
Epey araştırdım, merak ettiğiniz hususlar varsa sorabilirsiniz bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.
Bende geçen hafta panasonic g3 aldım.

kunteper
31-08-2014, 11:31
bana kalirsa dslr size uygun degil.

Cunku surekli tasiyacaginiz, istediginizde hemen kullanabilecegimiz pratik ama kaliteli birsey istiyorsunuz anladigim kadariyla

Kilise olucak ama gopro ya da benzer sony olabilir action camlar isinize daha cok yarayacaktir

lethaldoze
31-08-2014, 17:28
Benim anladığım kriterlerin ilk başında görüntü kalitesi var.
Görünütü kalitesi için bu fiyat segmentinde dslr tek alternatifli, 20-30 bin tl lik makinalara eş görüntü veriyorlar.
Bence dslr ler çokta büyük değil pratik olabilir. Tercih sizin.

Maxiboost
31-08-2014, 19:19
Yani kolay tasinabilirde olmasi lazim. Birde amaci video cekimi olmali ki ilerde ariza vs yasamayalim. Sony hdr-pj540 sahibi olan var mi?

Maxiboost
03-09-2014, 19:22
Sony HDR-PJ820 kullanan var mı?

mr.korhan
03-09-2014, 21:53
satılıklardaki ürün sizi tatmin edecektir , full hd 1080p çözünürlükte video kaydı yapabilir, zaten master görevi video çekimidir.

http://www.techturkey.com/forum/off-topic-satiliklar/189538-full-hd-1080p-video-camera-hemde-fotograf-makinesi.html

Met
03-09-2014, 22:07
o değil de, sj4000 satan var mı tr'de ? insani fiyatlara ?

olmadı ebayden getircez :)

metin onur
03-09-2014, 22:13
Samsung wb150f sİyah dİjİtal fotoĞraf makİnesİ 3-4 ay Önce teknosadan aldim 399 lİra gÜzel cİhaz hd vİdeo Çekİm yapiyor akilli tel İle wİfİ Üzerİnden senkronİze olabİlİyor İÇerİsİnde foto ve vİdeo dÜzenleme uygulamalari vs var ÇektİĞİn gÖrÜntÜlerİ anlik e posta youtube facebook gİbİ paylaŞabİlİyorsun dÜŞÜnÜrsen temas kurabİlİrsİn uygun rakama verebİlİrİm

Schumi
03-09-2014, 22:52
Panasonic GH4 diyorum.

caann
03-09-2014, 23:40
Anladığım kadari sadece videoları çekiyim ve izleyim başka proseslerle uğraşmak istemiyim diyorsunuz ve hep elde çekiceksiniz anladığım kadarı ile.

Eger dslr makinede karar kılıcaksanız iyi bir lens makineden daha pahalıya gelecektir. ne kadar yakından veya ne kadar uzaktan cekim yapacagınızı objektifinizin odak uzunlugu belirler, elektronik olarak zoom in ve out yapamazsınız ve titreme ve netlik problemleri yasarsınız oto focusları video kameralar gibi olmaz. son olarak dslr da kaliteli lensler, filtreler manuel kullanım vs vs gibi kosullarda cekerseniz video kameralardan daha iyi sonuc alırsınız ancak color grade, keskinlik vb işlemleride yapmanız lazım.

video kameralarda son kullanıcıyı tatmin edici kamera olarakta benimde dikkatimi
sony hdr- pj serisi cekti. benim baktıgım seri hdr- pj820. kamerayı elinize aldıgınız zaman lensinin hareket ettiğini göreceksiniz lense gyro aparat yapmıslar titresimi ciddi oranda engelliyor. ürünü avm lerde test ederken stabilizasyonu acmayı unutmayın. :)

onursumer
04-09-2014, 00:16
Panasonic GH4 diyorum.

gh3 diyicektim bende :D

hem kaliteli resim hemde video çekersin, film dahi çekilebilir muthiş ekipman seçeneği var

benim listemdeki cihaz :D

lethaldoze
07-09-2014, 13:19
GH4 çok pahalı şuan ama harika. GH2 bile kısa film vb için hala çok iyi. Ben Panasonic g3 aldım. 200 tl yede 50mm 1.4 lens aldım. İnanılmaz görünütler alıyorum. Fotoğraflarda harika çıkıyor. Kısa film denemeleri yapıyorum ve bence normal film gibi görüntüsü. GH2-GH3-4 düşünemiyorum bile.
Ancak yeni başlayanlar için gerek kullanılabilirliği gerek kullanıcı kitlesinin çok oluşu ile gelen avantajlarıyla hala canon 550d ve üzeri en iyi tercih olur. Ben g3 ü aldıktan sonra anladım.

Burak Demirci
08-09-2014, 02:05
sj 4000 fiyat perf olarak en ıyısı su geçirmez yüksek kalite hd çekim fiyatıda 350 tl felan. go proyada bakılabilir bütçe varsa